فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

رانندگی در کانادا Drive a Car in Canada

بازگشت

رانندگی با وسیله نقیله شخصی و ثبت کردن خودرو

بسیاری از افراد با استفاده از خودرو شخصی در کانادا تردد می کنند. اگر شما نیز مایل به رانندگی در کانادا هستید، از اطلاعاتی که در این قسمت ارائه می شود، می توانید استفاده کنید.
 
گواهینامه رانندگی

شما می توانید با گواهینامه معتبر رانندگی خارجی خود، تا 120 روز در کانادا رانندگی کنید.
اداره راهنمایی و رانندگی کانادا ، گواهینامه معتبر برخی از کشورها را، بدون گرفتن آزمون مجدد رانندگی، با گواهینامه کانادا تعویض می کند. برای اطلاع از اینکه آیا گواهینامه کشور شما نیز بدون آزمون تعویض می گردد یا خیر، با نزدیکترین اداره راهنمایی و رانندگی (Access ...) تماس بگیرید.
برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد مراحل گرفتن گواهینامه رانندگی در کانادا ، در همین سایت به بخش گواهینامه در کانادا، مراجعه کنید

نکته:

* بعضی از کارفرمایان برای استخدام در مشاغل خاص، داشتن گواهینامه رانندگی را جزو الزامات می دانند. توصیه می شود حتی اگر قصد تهیه خودرو شخصی هم ندارید، برای گرفتن گواهینامه اقدام کنید.
* همچنین، گواهینامه رانندگی بعنوان یک کارت شناسایی معتبر برای مقاصد مختلف مانند تحویل بسته پستی یا گرفتن پول از بانک نیز کاربرد دارد.
 
مالکیت یک وسیله نقلیه
مالکین وسایل نقلیه باید وسیله نقلیه خود را در اداره راهنمایی و رانندگی منطقه خود ثبت کنند. برای ثبت کردن خودرو داشتن شرایط زیر الزامی است:
 - مقیم بودن در استان
 - داشتن سند فروش (مدرکی که شامل قیمت، سال ساخت و مدل اتومبیل، شماره سریال خودرو و مشخصات فروشنده باشد)
 - نشان دادن گواهی بیمه خودرو
 - نشان دادن گواهی معاینه فنی خودرو
 
بررسی تصافی بودن خودرو

برای خرید خودرو در کانادا می توانید از شرکت ها و نمایندگی های معتبر خدمات دربافت کنید. همچنین با جستجو در اینترنت می توانید از شخصی خودروی مورد نظر را تهیه کنید. ولی برای اینکه از کم و کیف خودور خود اگاه شوید باید پیشینه خودور را چک کنید که آیا تصادف داشته است، آیا توسط پلیس جریمه شده است، آیا تعمیر اساسی شده است.
در سایت کارپروف می توانید اطلاعات مورد نظر در مورد تصادفی بودن خودرو را با وارد کردن شماره شاسی آن بدست آورید. گزارش پلیس و میزان جریمه نیز درج شده است.
 
خرید ماشین در کانادا

لیز خودرو در کانادا:

وقتی شما ماشینی را لیز میکنید، شما هر ماه مبلغی را برای مدت لیز که از 24 تا 60 ماه است پرداخت میکنید که همواره کمتر از مبلغ ماهیانه فایننس است. شما در میان زمان لیز میتوانید ماشین خود را به شخص سومی منتقل کنید. ضمنا در پایان زمان لیز می توانید با پرداخت مبلغی مالک ماشین شوید که این مبلغ از ابتدا در قرارداد لیز مشخص می شود و یا ماشین را تحویل دهید. یعنی شما 2 تا 5 سال وقت دارید که در این مورد تصمیم بگیرید که آیا می خواهید مالک ماشین شوید یا نه. البته در لیز شما محدودیت کیلومتر دارید که از 20000 کیلومتر در سال شروع می شود که عدد مناسبی است هر چند از ابتدا قابل افزایش به دلخواه شماست. تحت هر شرایطی اگر کیلومتر مصرفی از عدد مذکور در قرارداد بیشتر شما مبلغی معادل 7 سنت در کیلومتر در پایان لیز باید پرداخت کنید. بهره ها در لیز همواره کمتر از فایننس است. در صورت بروز تصادف شما مسئول تعمیر ماشین البته با هزینه بیمه تان هستید و نگران کاهش ارزش ماشین نیستید.

فایننس خودور در کانادا:

شما از ابتدا مالک ماشین هستید و هر ماه مبلغی را به صورت اقساط پرداخت می کنید که البته بیشتر از لیز است. هیچ گونه محدودیت کیلومتر ندارید. زمان فایننس از 24 تا 84 ماه است. در صورت بروز تصادف ،تعمیر ماشین البته با هزینه بیمه تان در هر زمانی که تمایل داشتید انجام می شود. بهره ها در فایننس بیشتر از لیز است. هر گونه کاهش ارزش ماشین چه با گذشت زمان چه با بروز تصادف متوجه شما به عنوان مالک است.
 
جاده ها و وضعیت جاده ها

اخیرا زیرساخت های جاده ای در کانادا پیشرفتهای چشمگیری داشته اند. ایجاد دور برگردان ها،  اصلاح تقاطع ها، بهبود وضعیت چراغهای راهنمایی و پیشرفتهای متعدد دیگر انجام شده است. این فعالیتها کماکان در سراسر کانادا ادامه داشته و برنامه ریزی لازم برای آینده نیز انجام شده است. سیستم جاده ای اینجا از دو بخش تشکیل شده است، بزرگراه های اصلی و  شبکه جاده ها و بزرگراههای کوچک. لازم به ذکر است، بعضی از جاده های فرعی حومه هنوز تسطیح نشده اند. حداکثر سرعت مجاز در (بعضی از) بزرگراه های این استان 90 کیلومتر در ساعت است.
شرایط رانندگی در جاده ها با توجه به تغییر فصل در کانادا تغییر می کند. در هنگام بارش برف های سنگین در فصل زمستان، ممکن است بعضی از جاده ها مسدود شوند. در تابستانها نیز ساخت و سازهای زیادی در سطح جاده های استان وجود دارد که ممکن است باعث کاهش سرعت یا مسدود شدن جاده ها شود. توصیه می شود قبل از برنامه ریزی برای سفرهای طولانی، اطلاعات لازم را در مورد وضعیت جاده های مسیر کسب نمایید.

نکته:

در صورت عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط عابرین پیاده (عبور از چراغ قرمز پیاده) و مشاهده توسط پلیس و یا مامورین شهرداری محل ، احتمال دریافت برگه جریمه برای شما زیاد می باشد.
*تمام خودروها باید توسط یکی از شرکتهای بیمه، بیمه شوند.
*ثبت وسایل نقلیه باید هر ساله، قبل یا در روز تولد مالک خورو انجام شود.
*انجام معاینه فنی بطور سالیانه برای تمام وسایل نقلیه الزامی است. اغلب تعمیرگاه های خودرو، مجوز لازم برای انجام معاینه فنی را دارند.
*توجه داشته باشید، که برعکس رانندگی در ایران، که بسیاری از رانندگان برای عدم ترمز زدن و عبور با سرعت زیاد، به شما با چراغ زدن اعلام اخطار و عدم توقف می دهند، در کانادا و کبک برعکس است و شما با چراغ زدن اعلام می کنید که توقف می کنید تا فرد یا خودروی مقابل عبور کند.
 

سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما