فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

کدام شهر کانادا را برای زندگی انتخاب کنیم؟

بازگشت
بازدیدکنندگان : 2860 نفر 1397/02/26 06:27
کدام شهر کانادا را برای زندگی انتخاب کنیم؟

کدام شهر کانادا را برای زندگی انتخاب کنیم؟
اگر شما در حال مهاجرت به کانادا هستید یا در فکر تصمیم گیری برای اخذ اقامت دائم کانادا می باشید، بعد از انتخاب و مشاوره اخذ اقامت کانادا با ما، حتما باید شهر محل زندگی خود را انتخاب نمایید.
معمولا چند آیتم مهم در این کار دخیل است:

 • تصمیم به درس خواندن دارید یا کار؟
 • مجرد هستید یا متاهل و فرزند دارید؟
 • بنیه مالی عالی دارید یا متوسط؟
 • فامیل در کانادا دارید یا خیر؟

کانادا 13استان دارد، بیشتر ایرانیان در سه شهر بزرگ تورنتو(2.7میلیون نفر) مونترال(1.7 میلیون نفر) ونکوور(630هزار نفر) ساکن اند.البته با احتساب حومه این اعداد کمی بیشتر خواهدبود  همچنین یک-سوم کانادایی ها هم در این شهر ها هستند. در ادامه مزایا و معایب هر شهر ارائه میشود تا شما بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید:
مونترال:
مونترال شهر تحصیلی کانادا و ارزان قیمت از نظر هزینه زندگی. مناسب برای افراد زیر سی سال که تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا را دارند. نزدیک ترین شهر کبک ستی در کنار رودخانه سنت لورنس (St. Lawrence) هست که فضای اروپایی وسنتی تر وشبیه پاریس است. البته اولین ساکنان کانادای امروز نیز از این منطقه شروع کرده اند. هر دو شهر در کنار رودخانه ودارای بندر فعال اند. بیشتر افراد (علی الخصوص افراد مسن) تمایل به زبان فرانسه دارند هرچند انگلیسی زبان ها(علی الخصوص جوان ها) کاملا راحت هستند.
دارای دانشگاه های خوب مانند : مک گیل، کونکوردیا دانشگاه مونترال هست. از نظر هزینه بسیار ارزان تر از تورنتو و ونکوور است. مثلا اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مونترال 800 و در تورنتو 1200 وونکوور 1500 دلار است. دولت کبک به مهاجرین بسیار کمک می کند شما برای درس خواندن وام و بورس میگیرید البته اگر مقیم کانادا باشید. حضور تعداد زیادی دانشجو باعث رشد و پویایی شهر شده وبیزینس های مرتبط با آن از اجاره ملک به دانشجویان تا داشتن فست فود و ... پرسود است.
نرخ مالیات فروش(هر مبلغی شما بابت خرید پرداخت کنیددر انتهای فاکتور این مالیات روی خرید شما اضافه خواهد شد) برابر 14.97% میباشد. یعنی اگر شما یک کیف به مبلغ 10 دلار بخرید باید یازده دلار ونیم پرداخت کنید. این نرخ بالاتر از استانهای دیگر است و دولت ان را صرف آموزش و تحصیل می کند.
آب وهوا در مونترال تقریبا 6ماه سرد و برفی و 6ماه گرم وآفتابی است.
جهت کار و بیزینس در مونترال و یا استان کبک دانستن زبان فرانسه بسیار حیاتی است،مخصوصا اگر قصد دارید در شغل خود به بالاترین درجه برسید باید بتوانید فرانسه وانگلیسی را به راحتی صحبت کنید. البته مشاغل مهندسی کامپیوتر و ژنتیک با دانش زبان انگلیسی به راحتی در این استان مشغول به کار می شوند. سیستم حمل ونقل مونترال عالی است شما با پرداخت 83 دلار در ماه از تمام خطوط مترو واتوبوس به صورت نامحدود استفاده می کنید. در حالی که یک باک بنزین 40لیتری برای شما 60 دلار آب میخورد. دولت کبک سرمایه گذاری زیادی روی سیستم حمل و نقل وبهسازی آن مخصوصا بعد از زمستان های سخت انجام می دهد. در مونترال هزینه بیمه درمان اگر درآمدتان زیر 24هزار دلار در سال باشد را دولت پرداخت می کند.
ایرانی ها بیشتر در منطقه غربی مونترال (محله کت دنژ، کت سن لوک، ایل دسوق، شربروک غربی و ...) ساکن اند. میانگین قیمت خانه بالاتر از پانصد هزار دلار کانادا است.
مونترال شهر توریستی در کل کانادا  است و در تمام دنیا هم زبانزد است. انواع فستیوال ها وجشنواره های مختلف در این شهر برای توریست ها برگزار می شود. جشنواره موسیقی و غذا در تابستان مونترال عالی است. هنر ومعماری را در همه جای این شهر میبینید. به صورتیکه از حالت مدرن امریکایی0ماشین های بزرگ وصنعتی و مدرن و..) خبری نیست وبیشتر روح اروپایی(فضای کوچکتر وهنری وتوجه به جزئیات) در ان جاری است.
محصولات کشاورزی مثل سیب و گندم و ... و صنعت برق آبی و هوافضا در مونترال عالی است. زمینهای کشاورزی و عالی با حجم بسیار زیادی از آب(سطح آب همیشه بالاتر از نرم ارتفاع طبیعی است) به رونق بخش کشاورزی کمک نموده است. به دلیل این حجم از آب دولت توانسته نیروگاه های برق-آبی زیادی را فعال کند که بخش زیادی از برق نیویورک آمریکا را کبک تامین می کند. کارخانه هواپیما سازی بومباردیر در این استان است.
سعی دولت بر این است که امکانات رفاهی اولیه را برای کبک تا حد عالی فراهم کند وخانوارهای زیر 40 سال با دو بچه به راحتی بتوانند در مونترال زندگی کنند و به رایگان خود وفرزندشان تحصیل نمایند.
 
تورنتو:
شهر بیزینسی کانادا است و در همه جای آن انگلیسی وفارسی زبانان زیاد دیده می شود. شهری مدرن و امروزی با سبک آمریکایی یعنی همراه با اتوبان های بزرگ و مراکز صنعتی و شلوغ و پرجمعیت . امکان کاریابی در این شهر با دانستن دانش زبان انگلیسی ساده تر است مخصوصا در زمینه ساختمان و renovation  . نسبت به مونترال از کمک هزینه تحصیلی کمتری در این شهر برخوردارید. خانواده های با تمکن مالی مناسب این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند مخصوصا اگر فرزند مدرسه ای نداشته باشند.
مالیات فروش در تورنتو13% است. ومالیات بردرامد هم دودرصد کمتر از مونترال است.
میانگین قیمت خانه بالاتر از هفتصد هزار دلار کانادا است.
تورنتوبسیار گسترده و بزرگ است و سیستم حمل ونقل عمومی آن به 4 قسمت بزرگ تقسیم بندی شده است ومانند مونترال نمیتوانید با یک بلیط کل شهر را سفر کنید. حتما باید ماشین شخصی داشته باشید. از یک سر شهر تا قسمت دیگر شهر حداقل 3 ساعت است.
ایرانی های جدید در اطراف خیابان یانگ ، نورث یورک و بسیاری در ریچموندهیل ساکن اند. معمولا ایرانی ها به دنبال فارسی زبانان می گردند که اکیدا توصیه میشود برای تقویت زبان و دانستن فرهنگ کانادایی با خارجی ها مراوده کنید هرچند داشتن چند دوست خوب ایرانی توصیه میشود.
آب و هوای آن به سردی مونترال نیست معمولا چند درجه از مونترال گرمتر است و از ونکوور سردتر است.
تعداد پزشک نسبت به جمعیت این شهر بسیار کمتر از شهر های دیگر است.
 
ونکوور:
شهری مناسب سرمایه داران وزندگی لوکس و مفرح.البته نه با هزینه های سرسام آور. و west ونکور رو اکثرا ایرانی‌ها اشغال کردند.تعدادی ایرانی‌ در coquitlam هم مستقر شودند، West و north ونکور گران‌ترین مناطقه حومه ونکور هستند.
آب و هوا اصلا در ونکوور سرد نیست و شما زمستان سرد را نمیبینید .هوای آفتابی کمتری دارد و بیشتر وقت ها ابری است. مناظر بکر وساحلی کنار اقیانوس آرام، فراوان دارد. فاصله محل کار تا خانه مانند تورنتوزیاد نیست.
میانگین قیمت خانه بالاتر از یک میلیون دلار کانادا است. ونکوور به آمریکا نزدیک است. در این شهر مهاجرین ثروتمند آسیایی مانند چین و خاورمیانه بیشتر از دیگران دیده میشود . در ونکوور تراکم خانه ها بسیار زیاد است و آپارتمان ها بیش از حد به هم نزدیکند زیرا در ونکوور بیش از هر شهر کانادا، هرگونه توسعه توسط دریا و کوه ها محدود شده است. چینی ها با پول های فراوانی که وارد این شهر کرده اند قیمت ها را بسیار بالا برده اند.
این شهر دارای مکان های مجهزی برای ورزش ودوچرخه سواری است. دارای پایین ترین نرخ چاقی و سیگاری در کانادا است. از برج‌های بلند و شیشه‌ای شهر که فاصله بگیرید به کوه‌های بلند و قله‌های سربه فلک کشیده و پوشیده از برف می‌رسید. در شهر ونکوور، کمتر از سی دقیقه با ماشین از منطقه‌ی کوهستانی فاصله دارید. اهالی این شهر از دوستداران ورزش اسکی هستند. طبیعت اطراف شهر برای فعالیت‌های تفریحی جذابی مثل پیاده‌گردی در دل طبیعت، دوچرخه‌سواری کوهستان، گشت و گذار در مسیرهای جنگلی، قایق‌سواری و تفریحات ساحلی بسیار مناسب است.
مالیات فروش 12% است.که از مونترال و تورنتو کمتر است. البته پایین ترین نرخ مربوط به آلبرتا(مرکزنفت کانادا) است.
ماهانه هزینه ای 60 دلاری برای بیمه درمان باید پرداخت کنید.
در آمار منتشر شده، همه ساله ونکوور رتبه ای بالا را در بین دیگر کشورها دارد. یکی از دلایل آن تمیزی و به دور بودن از اضطراب برخلاف تورنتو است.
بندر ونکوور درامد بسیار بالایی را برای ساکنین و شهر در برداشته دارد و ونکوور هچنین خانه ی اصلی انواع مختلفی از صنایع مانند بیو تکنولوژی ، سوخت های جایگزین و توسعه ی نرم افزار است.
دانشگاه سایمون فریز و یو بی سی از رتبه بالایی در سطح آموزش برخوردارند.
فاصله هوایی ونکوور حدود 4ساعت بیشتر از تهران-تورنتو یا تهران-مونترال است.
نکته:
شما برای زندگی در کانادا سه نوع هزینه در پیش رو دارید:
1- هزنیه اجاره خانه و ماشین (70درصد هزینه شما است) جهت صرفه جوبی در هزینه های ردیف اول دانشجویان و افراد کم درآمد باید با هم یک خانه را اجاره کنند یا به جای آپارتمان یک خوابه استودیو بگیرند. و افراد سرمایه گذار میتوانند خانه دورتر از شهر یا خانه دوطبقه بخرند ویکواحد آنرا اجاره بدهند. البته پیشنهادات خوبی برای خرید زمین و ساخت بنا هم داریم. ماشین های ژاپنی(ارزانتر و استهلاک کمتر)  و آلمانی (گرانتر و سبک عالی تر) مقاومت بیشتری به نمک پاشیده شده در زمستان دارند. ماشین را با ماهی 250 دلار(مثلا تویوتا روفور شاسی بلند) تا 5 سال میتوانید بخرید و بعد از آن با پرداخت 10هزار دلار یا ماشین را میخرید یا به شرکت سازنده پس می دهید ویکمدل روز را با همان پرداخت ماهانه برمیدارید!)بنزین در کانادا برابر 1.3 دلار است.
 
2- هزینه اتوبوس، تلفن، اینترنت، وسایل خانه، خوراکی و لباس(30 درصد هزینه شما است) معمولا اگر دانشجو یا بالای 60 سال باشید هزینه حمل ونقل تخفیف خوبی دارد. برای هزینه اینترنت وتلفن هم سعی کنید در وب سایت شرکت ها مثل فایدو بخش Promotion را بیابید یا از دوستان تان در ان شهر بپرسید تا بهترین پلن را بگیرید. برای وسایل خانه حتما دیداری از گاراژ سیل (حراجی های خانگی) داشته باشید که بسیار مقرون به صرفه است، یا از Ikea خرید کنید. برای خوراکی حتما از کاست کو Costco خرید کنید که بنزین ماشین هم تخفیف دار است. لباس را از فروشگاه های بیرون شهر Outlet یا در هنگام حراجی ها انجام دهید.
 
3- هزینه های آینده مانند خرید خانه، بیمه عمر، خرید سهام (بعد از 5سال ازورود به آن احتیاج پیدا میکنید مثلا بیمه عمر برای حمایت از خانواده شما بعد از فوت شما است و با ماهی 500 دلار طی 20 سال تا یک میلیون دلار میتوانید غرامت کسب کنیدو یا خرید سهام (شرکت های بزرگ بورس مثل آلفابت یا بیمه )برای سود آوری در زمان پیری شما است. برای صرفه جویی توجه کنید اگر خانه را نقد میخرید نیازی به بیمه عمر نیست چون سرمایه خود را همیشه دارید ولی اگر با وام میخرید تا مبلغ خانه بیمه عمر خریداری کنید. حتما بیمه عمر فیکس ترم با مبلغ بالاتر از 500 هزار دلار بگیرید. اگر جوان هستید بیمه عمر قیمت خوبی دارد(ماهانه 100 تا 500 دلار بسته به میزان غرامت) ولی در صورت پیری یا سیگاری یا الکلی بودن باید مبلغی تا 4 برابر بیشتر بدهید. سهام نیز با تحقیق بخرید یا از شرکت های معتبر مانند اسکوشیا استفاده کنید. معمولا اینجا سهام شرکت های بزرگ مانند بیمه، فروشگاه خوراکی ... سود مطمئن و یکسانی می دهند ونوسان شدید مانند ایران ندارند.
 

خرید های روزانه:
بهترین فروشگاه ها برای خرید عبارتند از:
costco: برای خرید های عمده مناسب است مثلا یک باطری برای ساعت 1دلار است ولی بسته 40تایی آن را به 15 دلار میتوانید بخرید.در حین خرید در فروشگاه متصدی ها به شما انواع محصولات را رایگان برای تست ارائه میدهند که حتمااستفاده کنید وراجع به جزئیات ان سوال کنید. برای ورود به فروشگاه که حومه شهر هستند باید کارت حق عضویت داشته باشید(حدود سالی 80دلار) گروهی برای خرید بروید هم تفریح میکنید هم خرید. قیمت ساندویچ وبستنی و سیب زمینی کاستکو هم بیش از دو دلار نیست پس غذای ارزانی بعد از خرید خواهید خورد.
اینفروشگاه سبکآمریکایی دارد ولذا همه محصولات در تعداد بالاتر از معمول فروش می رود. بخش تعمیر ماشین،پمپ بنزین، دارو هم دارد .امکان خرید آنلاین هم وجود دارد.

walmart: فروشگاه بزرگ وارزان با محصولات کیفیت متوسط.سبک این فروشگاه هم آمریکایی است ولی قیمت های خوبی را ارائه میدهد حتی محصولات حلال نیز دارد.خرید های ریز منزل از لوازم الکترونیکی تا لباس بچه ها و میوه دارد.

Dollarama:فروشگاهی که همه اجناس یک دلار است(البته بعضی محصولات تا زیر4 دلار هم میبینید)تمام اجناس چینی و با کیفیت کم است ولی برای بعضی مواقع خوب است مثلا موارد مصرفی روزمره مانند گیره لباس، چوب لباسی، صندلی پلاستیکی، لوازم التحریر، وسایل تزیئینی دارای مارک وبرچسب کانادا و کبک هم دارد./لوازم خوراکی و برقی را به دلیل کیفیت کم از این فروشگاه نخرید.

Shoppers (Pharmaprix in Quebec): فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی و داروخانه با اجناس خوب. در بعضی شعب باجه پست نیز دارد که دارای پست معمولی(سه روزه داخل کانادا) وپست ویژه(یکروزه) هم هست. قیمت پوشک بچه مسواک وخمیردندان وانواع کرم صورت و ... ارزانتر از فروشگاه های دیگر است.

Loblaws(Provigo): فروشگاه باکلاس با مواد غذایی خوب ولی کمی گران.دارای همه نوع مواد غذایی ونان (شیرینی ونان حجیم وکیک با طعم و رنگ عالی) شبیه والمارت ولی با سبک کانادایی که بسیار مورد پسند است. در بعضی فروشگاه ها لباس های مارک joefresh را میتوانید با قیمت کم و کیفیت عالی بخرید.

Staples(Bureau en Gros):فروشگاه تخصصی لوازم التحریر ولی گرانتر.ولی اگردنبال لوازم التحریر خاص هستید اینجاهمه چیز هست.امکان چاپ و پرینت هم دارد.

Futurshop(Best Buy) فروشگاه اوازم الکترونیکی تخصص مانند دوربین عکاسی و تلوزیون. قیمت وکیفیت عالی است

Canadian Tire: فروشگاه تخصصی لوازم صنعتی و خانه مانند جاروبرقی و قابلمه تا ابزار آلات ساختمانی و دوچرخه.قیمت های خوب و با مارکهای کانادایی و آمریکایی

Home Depot: فروشگاه تخصصی لوازم بنایی ومصالح ساختمانی که دارای تنوع بسیار زیاد است. بسیاری از آموزشها رایگان در روزهای تعطیل ارائه می شود.مثلا اگرمیخواهید خانه تان را پارکت کنید قبل از خرید میتوانید در دوره آموزشی ان در آخرهفته شرکت کنید.

Ikea:  فروشگاه لوازم منزل مربوط به سوئد که معرف همه ایرانی ها هست.اگر برای جابجایی اثاث تا منزل تان وانت یا گواهینامه ندارید در سایت kijiji افرادی برای این کار وجود دارد

Jean Cotu: شبیه بغالی های ما ولی گرانتر از فروشگاه های بزرگ مانند والمارت. دارای محصولات ریز مانند شیر ونوشابه وپفک.

Kijiji-Craiglist: دو سایت بزرگ آگهی های دست دوم در کانادا که شبیه سایت دیوار و شیپور ایران است. بسیاری از اجناس در آن اگهی میشود که معمولا با قیمت نصف وکمتر میتوانید پیدا کنید حتما قبل از خرید یکبار امتحان کنید.کانادایی ها علاقه به نگهداری لوازم ندارند و به راحتی و با قیمت کم در این سایت ها آگهی می کنند. همچنین بخش رایدشیر که امکان همراهی و استفاده از اتومبیل یک فرد که در مسیر روزمره اش از شهری به شهر دیگر است و برای خالی نبودن ماشینش ، فردی را سوار می کند را میتوانید پیدا کنید.

Fido-Bell-Rogers-Virgin-Wind,...: شرکت های مخابراتی که خدمات موبایل و اینترنت ارائه میدهند دقیق شبیه ایرانسل ولی نه با آن سرعت ایران.


هزینه میانگین یک خانواده 3 نفره در مونترال در حالت زندگی خوب در دو سال اول:
اجاره خانه                900 دلار
ماشین و بنزین           400 دلار
خوراکی                             500 دلار
اینترنت                    45 دلار
تلفن                       45 دلار
پوشاک                    250 دلار
متفرقه                    100 دلار
----------
جمع                       2240 دلار
در تورنتو 15% و در ونکوور 30% به این هزنیه ها اضافه کنید. اگر خانواده دو نفری هستید این هزنیه 1800 دلار و اگر یک نفر هستید برابر 1500 دلار.
معمولا هزینه های زندگی بعد از 4 الی 5 سال بیشتر می شود و دلیل آن آشنایی شما با سطح رفاه بیشتر و داشتن درآمد بالاتر است.
توجه داشته باشید که همه شهر های کانادا دارای بازار کارخوبی است مخصوصا انتاریو، آلبرتا و ... اگر شما بتوانید قبل از ورود کار خود را بدست آورید(بخش کاریابی سایت ما امکان جستجو کار رایگان را دارد) یا دوستان سرمایه گذاری اگر قبل از ورود بیزینس خود را شناسایی کرده اند(از خدمات کارآفرینی سازمان گنجی بهره مند شوید) میتوانند کاروزندگی خود را در هر استانی بجزمونترال وتورنتو و ونکوور شروع کنند و بسیاری هم موفق بوده اند. اختلاف زیادی هم بین درآمد مردان و زنان نیست وخانم ها توانسته اند شغل و درآمد های بسیار عالی را کسب کنند.
برای خرید خانه حتما ابتدا مکانی را اجاره کنید سپس خرید کنید. برای اجاره یا خرید هم به دسترسی نزدیکبه مدرسه فرزندتان(یا دانشگاه خودتان) و فروشگاه ها وفاصله تا مرکز شهر توجه کنید.
به نظر بنده اگر دارای فرزند هستید وسن زیر 35 سال ابتدا در مونترال ساکن شوید ودرس بخوانید ومدرک بگیرید سپس برای بیزینس وبه کارگیری مدرک کانادایی خود در تورنتوچند سالی را کسب سرمایه نمایید وسپس به ونکوور برای استراحت بروید.هرکدام از این بازه ها میتواند بین 4 تا 10 سال باشد. اگرهم سن شما بیشتر از 35 سال است . روی آینده فرزندتان تصمیم گیری نمایید. هرچند جابجایی های زیاد در بازه زمانی زیر 10 سال شما را اذیت خواهدکرد.
هنگام هر کار اداری یا بانکی یا پزشکی یا تلفنی، اگر کار شما را متصدی مربوطه به درستی انجام نداد یا شما حس کردید به دلیل ضعف زبان یا فرانسه یا ... کارتان انجام نشد،ناراحت نشوید بهترین کار مراجعه چند روز بعد به همان اداره و نزد متصدی دیگر است، معمولا کاری که یک فرد به درستی انجام نمی دهد نفر بعدی در بهترین حالت انجام می دهد و شما راضی خواهید بود.
این موارد ذکر شده برای هرفرد متفاوت است وصرفا تجربه زندگی نویسنده در این شهر ها است. اما شما که تصمیمبه مهاجرت دارید ابتدا قلم و کاغذ برداشته و در یک طرف آیتم های مهم مورد نظرتان را از بالا به پایین لیست کنید و در سمت دیگر مزایا و معایب هر شهر را علامت بزنید. در انتها ببینید کدام  شهر بیشترین امتیاز را کسب کرده. البته توجه تان روی ایتمی در جدول باشد که بسیار برای شما مهم است.

telegram_Canada_Ganji

دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
 • سارا
 • 10:54-1396/10/01
با سلام و احترام
من 38 ساله , متاهل و دارای 2 فرزند هستم . و در رشته کتابداری تحصیل و کار می کنم. خواهرم ساکن کانادا و دارای یک رستوران هستند. آیا من می توانم از طریق یکی از روش های خوداشتغالی, پرستار خانگی یا پیشنهاد شغل از طرف خواهرم اقدام کنم؟
 • گنجی
 • 06:46-1396/10/05
خیر. بهترین روش دریافت پیشنهاد شغلی از طرف خواهرتان است
 • محمد علی میرصانع
 • 16:33-1396/09/25
با سلام
قصد سرمایه گذاری کبک دارم ایا با توجه به زمان کوتاه باقی مانده جهت دریافت پرونده ها در سال 2017 میتوانم اقدام کنم
ممنون
 • گنجی
 • 07:4-1396/10/05
با دفتر تماس بگیرید.
 • مری
 • 19:26-1396/09/11
با سلام . سوال اول برای اخد اپلای دکتری از کانادا آیا دانشگاهاشون محدودیت سنی در نظر میگیرن ؟ مثلا من که در 36 سالگی ارشد تموم میکنم (نمراتم خیلی خوبن- تو ایران) بخام دکتری برم کانادا نمیگن که سنتون بالاس ؟ سوال دوم آیا بعد از دکتری اقامت فوری میدن ( و همسر و بچه همراه ) یا شرایطی داره و شاید ندهند ؟ سوال سوم شنیدم که آفیسر شاید ریجکت کنه تو سفارت موقع مصاحبه حتی اگر دانشگاه اپلای بدهد چه مواردی را باید مراقب باشیم موقع مصاحبه با آفیسر و چه سوالهایی برای آفیسر مهمه که مدارک ببریم تا ریجکت نشیم ؟
متشکرم
 • گنجی
 • 16:49-1396/09/12
خیر سن مهم نیست ، فاصله بین مقاطع تحصیلی که چه کار می کردید مهم است./ بعد از دو سال اقامت در مقطع دکتری می توان برای اقامت درخواست داد./امکان مصاحبه و قبولی یا عدم قبولی هست/در اینستاگرام ما مشاوره دانشجویی هست/
 • محبوبه
 • 12:19-1396/09/09
با سلام واحترام
جناب آقای گنجی
من فوق لیسانس شیمی آلی میباشم و ده سال از فارق التحصیلی ام گذشته و دارای پنج سال سابقه بیمه می باشم. سنم سی وشش .دارای آیلتس 6.5 می باشم . دو تا مقاله هم دارم.همسرم 37 سال دارد و لیسانس مهندسی پزشکی می باشد. دارای آیلتس 7.5 و یازده سال سابقه کار. هردو ما ویزا شنگن داریم. دارای یک فرزند شش ماه هستیم. امکان ویزای تحصیلی برای من وجود دارد .به صورتی که همه خانواده بتوانیم برویم. در مورد اقامت چه طور آیا از طریق همسرم می توانیم برای ویزا اکسپرس انتری اقدام کنیم . یا ویزا کار
با سپاس
 • گنجی
 • 17:4-1396/09/12
با سن 36 میتوانید اقدام برای اکسپرس انجام دهید بهتر است نمره تان را کمی بالا ببرید تا بتوانید ویزای اقامتی بگیرید.
 • مژگان
 • 13:35-1396/08/24

با تشکر از راهنماییهای جنابعالی
ما در حال حاضر pr داریم و به روش pnp برای اونتاریو اقدام کرده ایم. دو تا سوال داشتم
1_ اگر ما آخرین سال از 5 سال اول pr مون به کانادا بیاییم و از آن زمان به مدت 3 سال در کانادا بمانیم (یعنی یک سال در 5 سال اول و دو سال در 5 سال دوم) ، این زمان برای ما سه سال برای درخواست شهروندی حساب می شود؟
2- آیا ما باید این مدت را فقط در اونتاریو باشیم یا به علت مخارج بالا در اونتاریو مثلا می توانیم در آلبرتا اقامت کنیم؟
 • گنجی
 • 13:31-1396/08/25
پیشنهاد می کنم ورود به کانادا را برای برای حداقل سال آخر پی آر نگذراید.ماه آخر که خیلی ریسک دارد
بستگی به نوع بیزینس که در این برنامه شروع کرده اید دارد.
 • محبوبه
 • 00:10-1396/07/12
سلام.من ٣٢ ساله و کارشناس ارشد کاردرمانی هستم و ٧ سال سابقه کار در این زمینه را دارم.در حال خواندن زبان انگلیسی برای اخذ مدرک ایلتس هستم و یک پسر ١ ساله دارم و شغل همسرم آزاد است و سرمایه ای حدود ٥٠٠ میلیون تومان داریم.با توجه به شغلم امکان اخذ اقامت از طریق کار برای من چقدر است
 • گنجی
 • 19:41-1396/08/09
فقط روش نیروی متخصص را دنبال کنید.مدرک زبان شما و همسر دارید؟
 • فرهاد
 • 14:8-1396/07/11
با عرض درود و احترام
من 24 سالمه و مجرد هستم . کارشناسی مکانیک دارم و میخوام ارشد زبان بخونم . مدرک آیلتس هم میتونم بگیرم. خواستم بدونم معدل های دوره کارشناسی و ارشد مهم هست یا نه فقط داشتن مدرک کافی است؟
البته بطور حرفه ای طراح انیمیشن هستم و از این راه فعلا تو ایران کسب درآمد دارم ولی مدرک فنی حرفه ای ندارم.
میخواستم بدونم چقدر برای نیروی فدرال شانس دارم ؟
ممنون میشم راهنمائیم کنید . مرسی
 • گنجی
 • 00:33-1396/08/04
برای نیروی متخصص فدرال و کسب اقامت معدل مهم نیست ولی برای دانشجویی بسیار مهم است.
 • صدف
 • 16:50-1396/07/09
با سلام وخسته نباشید
من پی ار کانادا دارم و پایان سال 2020 منقضی میشود . تا کنون 6 ماه در خاک کانادا بوده ام . برای تمدید کارت پی ار مدت زمان حضورم چند روز باید باشه ؟ پیوسته یا نا پیوسته ؟
الان 3 ماه هست ازدواج کرده ام . بعد از ورود من به خاک کانادا برای اسپانسر شیپ همسر چقدر زمان میبرد تا کار ایشون انجام بشه ؟؟ آیا همزمان با پروسه اسپانسر شیپی ایشون میشه توریستی م اقدام کرد ؟؟ چه راهی وجود داره به غیر از توریستی که اینهمه از هم جدا نباشیم ؟؟

ممنونم از مشاوره شما
 • گنجی
 • 00:22-1396/08/04
دوسال از 5 سال باید در خاک کانادا باشید./ پیوسته یا ناپیوسته مهم نیست./حدود یکسال/خیر/.
 • معینی
 • 17:49-1396/07/08
سلام.من دکتری شیمی هستم و شوهرم هییت علمی دانشگاه و درارای مدرک دامپزشکی تخصص پاتولوژی هست .تصمیم به مهاجرت به کانادا داریم .از کدام طریق اقدام کنیم که ازنظر شغلی بتوانیم کاری در سطح تحصیلاتمان و مرتبط باآن در کانادا داشته باشیم. سپاس فراوان
 • گنجی
 • 12:50-1396/08/03
اگر تا سی سال هستید اکسپرس اینتری گزینه خوبی است. باید مدرک ایلتس داشته باشید
 • لاله
 • 15:3-1396/07/06
با سلام با داشتن مبلغی معادل صد هزار دلار از چه طریقی برای مهاجرت میشود اقدام کرد، و آیا باید حتما مدرک زبان فرانسه هم داشت بغیر از آیلتس
 • گنجی
 • 23:22-1396/07/26
روش منیتوبا-فرانسه نیاز ندارد، فقط شغل شما مهم است که باید صاحب شرکت یا پروانه کسب باشید.
 • علیرضا
 • 18:22-1396/07/01
با عرض سلام و درود . بنده تکنسین مکانیک خودرو با مدرک فوق دیپلم و با مدرک فنی و حرفه 18 ماهه با دو سال سابقه کار بدون رد شدن بیمه هستم 27 ساله و در حال گذراندن ایلتس . میخواستم بدونم میتونم ویزای کار 5 ساله بگیرم ؟ آیا ویزای کار امتیاز بندی دارد ؟ متشکرم.
 • گنجی
 • 20:24-1396/07/04
ویزای کار 5 ساله نداریم. برای نیروی متخصص هم شانس زیادی ندارید
 • محمدرضا
 • 16:18-1396/07/01
با سلام و احترام
من بعد از گرفتن ITA مدارک فرستادم و بعد از گذشت دو ماه بهم اعلام شد که باید RCMP Criminal Record Check بفرستم. این در حالیه که من قبلا به کانادا یا آمریکا هیچ سفری نداشتم ولی سال گذشته دوبار درخواستم برای ویزای دانشجویی رد شده. درصورت امکان راهنمایی بفرمایید که من باید چه کار کنم؟
با سپاس
 • گنجی
 • 20:24-1396/07/04
باید حتما بررسی شود ، لذا صبر کنید/
 • بهار
 • 14:20-1396/07/01
سلام مجدد وخسته نباشید, من از طریق ازدواج اقدام کردم شوهرم اقامت کاناداروداره, پارسال مصاحبه دادم که ریجکت شدم ,همسرم شش ماه پیش درخواست (اپیل ) کرد اما هنوز جوابی نگرفتیم و وقت دادگاه برای دفاع ازخودمون تا به امروز به ما ندادن, بنظر شما چه مدت زمان میبره و ورسیدگی میکنند ؟سپاس اززحمات ولطف شما بزرگوار
 • گنجی
 • 20:23-1396/07/04
یکسال تقریبا ولی بستگی به پرونده دارد.
 • علی فرخ نیا
 • 14:34-1396/06/28
سلام من مهندس کشاورزی در مقطع لیسانس و mba در مدرک فوق هستم ٣٦ سال سن دارم و متاهل و دارای دو فرزند ١٠ و ٦ ساله هستم از نظر شما من از چه راهی می تونم اقدام کنم ایا می تونم یا خیر ؟
 • گنجی
 • 20:3-1396/07/04
اگر دانش زبان عالی خودتان و همسرتان داشته باشید از روش نیروی متخصص فدرال.
 • هنگامه
 • 14:26-1396/06/26
من و همسرم هر دو فوق لیسانس هستیم . من محیط زیست و همسرم توریسم . البته همسرم راهنمای تور آلمانی زبان هستند . یک دختر ۳ ساله داریم خودم ۸ سال سابقه کار دارم ولی مرتبط با رشته ام نیست درحال حاضر مشغول خواندن زبان هستم میشه بفرمایید از چه طریق سریعتر میشه برای اقامت کانادا اقدام کرد ؟
 • گنجی
 • 22:51-1396/06/31
روش نیروی متخصص فدرال با داشتن ایلتس نمره خوب مناسب است.
 • کمال
 • 15:41-1396/06/25
سلام . آیا میشود با ویزای مولتی پل وارد کانادا شد و در کانادا صاحب فرزندی شد و بواسطه داشتن فرزند متولد شده اقدام به اقامت کرد ؟
 • گنجی
 • 22:5-1396/06/31
خیر امکانپذیر نیست.
 • سمانه
 • 15:23-1396/06/25
با سلام
خانمی ۳۷ ساله و مجردهستم ۰ اگر از طریق ویزای تحصیلی به کبک بروم میتوانم بعد از ورودم به کانادا با نامزدم که در آنجا زندگی می کند و دارای پی آر میباشد در کانادا ازدواج کنم ?
 • گنجی
 • 22:4-1396/06/31
بله.
 • مژده
 • 12:25-1396/06/25
با سلام و عرض ادب؛
من اقامت دائم کانادا را داشتم بنا به دلایل و مشکلات خانوادگی فقط 4.5 ماه در کانادا بودم و مجبور به بازگشت به ایران شدم، 1.5سال پیش(فروردین 95) اقامت دائم من منقضی شد آیا راهی برای ورود مجدد(با ارائه مدارک و مشکلات) وجود دارد تا دوباره بتوانم به کانادا برگردم؟
آیا می توان در خواست Appeal داد و یا One Arrival داشت .اگر راهی وجود دارد چگونه می توانم با شما اقدام کنم.
با سپاس
 • گنجی
 • 22:4-1396/06/31
معمولا نمی شود / امکان اپیل دارید.
 • سهیل مولایی
 • 16:15-1396/06/23
سلام
من حدود یکسال است که با همسر خود در کانادا
ازدواج کرده ام و ما فایل باز کردیم در اداره مهاجرت. اما بعد از گذشت ۵ ماه از گرفتن فایل نامبر هر زمان به چک انلاین مهاجرت کانادا رجوع می کنم فقط اعلام می کند application received_medical received و از اینکه فایل ما در جریان است یا خیر خودداری می کند لطفا من را راهنمایی بفرمایید. ممنون از شما
 • گنجی
 • 21:59-1396/06/31
زمانبر است، باید صبر کنید
 • بهار
 • 20:0-1396/06/22
سلام
من اقامت کانادا را داشتم اما به علت اینکه نتونستم دو سال را پر کنم اقامتم را از دست دادم. بعد اپیل کردم و بعد از اپیل در ایران بودم چون دانشجو بودم. هفته پیش اپیلم را کنسل کردم و تا ٣٠ روز وقت دارم که تایید ترک کانادا را بگیرم در غیر این صورت دیپرت محسوب میشم. و من چون اقامتم را از دست دادم و از اخرین باری که کانادا بودم بیشتر از یک سال گذشته نمیتوانم تراول داکیومنت بگیرم و برای اعلام خروجم از کانادا به انجا بیایم. از شما استدعا دارم که راهنماییم کنید که از ایران چطور میتوانم تاییدیه ترک کانادا را بگیرم.
ممنون
 • گنجی
 • 14:27-1396/06/23
چون خارج از کانادا هستید دو ماه وقت دارید. باید شرایط خود را به IAD توضیح دهید انها تصمیم می گیرند
 • محمد
 • 12:56-1396/06/21
سلام.می خواستم بدانم در صورت اقدام برای سرمایه گذاری در مانیتوبا و پرداخت 100 هزار دلاری ودیعه و حضور در مانیتوبا، در صورت عدم تمایل به سرمایه گذاری 150 هزار دلاری و ایجاد کسب و کار چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اقامت لغو می شود ؟ می توان قید 100 هزار دلار را زد اما اقامت را داشته باشیم؟
 • گنجی
 • 15:8-1396/06/23
100 هزار دلار عودت داده نمی شود./شما در هنگام اقدام فرم تعهد اقامت در استان را امضا می کنید.
 • سحر
 • 00:56-1396/06/19
با سلام
من برای أستان ساسکاچوان کانادا میخام اقدام بکنم، برای گرفتن مدرک زبان استعفا دادم و طبق برنامه ام ١سال دیگه ایلتس رو میگیرم
میخواستم بدونم اگر در طول این یک سال از بیمه بیکاری استفاده کنم، بعدا وقتی میخام ثابت کنم تو ٥سال گذشته چقدر سابقه کار دارم این مدت که بیمه بیکاری گرفتم تو سابقه کارم نمیاد
(توضیح: بیمه بیکاری بیمه ای هست که من هم حقوق دریافت میکنم هم بیمه رد میشه )
میخواستم بدونم اگر این یک سال استفاده از بیمه بیکاری تو سالهای تجربه کاری محسوب نمیشه از نظر کانادا، از بیمه بیکاری استفاده نکنم و در عوض از ی شرکت بخوام برام بیمه رد کنن
با تشکر فراوان
 • گنجی
 • 15:15-1396/06/23
خیر بیمه بیکاری محاسبه نمی شود./ خلاف واقع خواهد بود. بهتر است تازمانیکه ویزای کانادا در پاس شما درج نشده از کار خود استعفا ندهید.
 • محسن
 • 22:58-1396/06/19
سلام یه سوال وقفه بین تایید مدیکال تا دریافت ویزا چند روزه؟
ممنون
 • گنجی
 • 15:16-1396/06/23
مشخص نیست بستگی به زمان بررسی در پاریس و سکوریتی چک دارد .
 • لیلا فرهادپور
 • 13:3-1396/06/19
با سلام و احترام
اینجانب لیلا فرهادپور متولد 1350 ،متاهل و دارای دو فرزند دختر 18 و 9 ساله هستم دارای کارت مهارت قالی بافی،دیپلم فنی حرفه ای رشته خیاطی و همچنین کارت مهارت خیاطی هستم .می خواستم در زمینه ی مهاجرت به کانادا من را راهنمایی بفرمایید.آیا با استفاده از مدارک مذکور می توانم اقامت کانادا را داشته باشم ؟
با سپاس از شما
 • گنجی
 • 15:21-1396/06/23
خیر شانسی ندارید
 • نوید
 • 08:37-1396/06/19
سلام
سابمیت واسه کبک چه تاریخی هست
 • گنجی
 • 15:22-1396/06/23
هنوز مشخص نیست ولی تا اخر سال ممکن است آنلاین 5هزار پذیرش داشته باشند. البته اگر قوانین را تعییر ندهند.
 • منیژه
 • 21:12-1396/06/17
سلام درمورد اسپانسر شی پی والدین سوالی داشتم داماد من سیتیزن است ولی بتازگی کار فول تایم با درآمد بالا بدست آورده آیا می‌تواند اسپانسر من و همسرم شود یا باید سه سال دیگر اقدام کند
 • 15:24-1396/06/23
 • شاهرخ
 • 18:30-1396/06/17
سلام
من 14 ژولای 2017 در ارمنستان بایومتریک رو انجام دادم جهت ویزای دانشجویی کانادا.
پذیرشم از کالجی در مونترال هست.
اما هنوز پاسخی بعد از گذشت دو ماه نگرفتم.
7 روز بعد شروع کلاسها هست.
به نظر شما این طبیعی هست؟
من باید چه کار کنم؟
 • گنجی
 • 15:25-1396/06/23
در حال حاضر خیلی زمانبر شده ممکن است تا چندین ماه طول بکشد. در خواست پذیرش جدید بگیرید
 • Reza omidvar
 • 16:58-1396/06/17
سلام آیا دانشجویان کالج بعد از فارغ التحصیل شدن از کالج مانند دانشجویان دانشگاه میتوانند تقاضای اقامت دایم نمایند؟
 • گنجی
 • 15:26-1396/06/23
بعد از دو سال تحصیل در مقطع دکتری یا کسب فوق لیسانس در کانادا می توانید برای اقامت درخواست دهید.
 • محمد پوراقدام
 • 16:5-1396/06/17
شرایط تحصیل در کالج های کانادا برای افراد خارجی چطور است؟
 • گنجی
 • 15:28-1396/06/23
باید هزینه ها را خودشان بدهند البته اگر رزومه قوی و ایلتس دارید در اینستاگرام(لینک پایین صفحه) بورس هم درج کرده ایم.
 • مریم
 • 15:27-1396/06/17
سلام، خیلی ممنون میشم به بنده پاسخ سریع بدید.
من دانشجوی دانشگاه کلگری هستم. از فوریه امثال مشغول به تحصیل میشم در دانشگاه مقطع دکترا.
سوال من اینه که به دلیل شرایط ویژه بدنم حتما باید برای بارداری اقدام کنم.
دراین صورت دقیقا در برج mayصاحب فرزند خواهم شد. من الان ویزای کانادا دارم چهارساله.
فقط سوال من اینه که حالا که دقیقا چهارماه بعداز ورودم بچه دارمیشم، ایا بیمه دانشجویی یا بیمه ایالت البرتا وکامل هزینه های زایمان و مراقب های دورانبارداری را پوشش میدهد؟ایا من پس از ورود به کانادا مقیم محسوب میشوم؟ یا اینکه باید یکسال حتما بگذره تا بتونم برای اینکه تحت بیمه کامل باشم حتما اونزمان برای بارداری اقدام کنم.
من دقیقا متوجه نمیشم در شرایط دانشجویی چقدر باید بگذره از لحظه ورودم به کانادا تا تحت پوشش باشم.
سپاسگذار میشم بنده رو راهنما یی بفرمایید.
 • گنجی
 • 15:30-1396/06/23
مقیم که نمی شوید. برای بیمه حتما باید از اداره بیمه آن استان بپرسید شرایط سختی را اعمال می کنند مخصوصا که شما پزشک هم ندارید.
 • بهنام
 • 14:28-1396/06/17
با سلام من ٢٦ سالمه و مجرد هستم یک دعوت نامه از پسر داییم دارم که در ونکوور صاحب شرکت هست و معتبر. یک جواز کسب طلا و جواهر دارم می خواستم ببینم برای ویزای مولتی شانس دارم یا نه ممنون میشم پاسخ بدید
 • گنجی
 • 15:31-1396/06/23
خیر. شرایط را سخت کرده اند
 • غلا مرضا عشورى
 • 14:0-1396/06/17
با سلام: من و خانم و پسرم موفق به اخذ موافت از استان کبک و فدرال جهت سرمایگذارى با مبلغ 220/000 دلار شده ایم و در حال حاضر منتظر رسیدن نامه هاى مدیکال هستیم و الان سه ماه از قبولى فدرال میگذره و من میخواستم بدونم که نامه مدیکال چقدر ممکنه طول بکشه تا بدستمون برسه واز اون مهمتر دخترم الان 24 سال سن دارد و موقع تشکیل پرونده ایشان 19 سال داشتن و با ممنوعیت فرزند تحت تکفل به لحاظ سنى مواجه شدند ایا الان که قانون فرزند تحت تکفل از سن 19 به 22 برگشته شامل دختر من میشه یا خیر ? با تشکر از اینکه وقت میگذارید و پذیراى ما هستید
 • گنجی
 • 15:37-1396/06/23
زمان دقیق را از وکیل خودتان بپرسید/خیر شامل فرزند شما نمی شود فقط پرونده ها ی بعد از 2 ابان ماه 96 به بعد.
 • مریم
 • 13:43-1396/06/17
سلام خسته نباشید من پرستار متاهل با پنج سال سابقه کار و سی پنج ساله هستم.آیا بهترین راه برای من و همسرم اقدام تحصیلی هست؟ آیا امکان اقدام تحصیلی ارشد پرستاری رو کانادا می دهد؟
 • گنجی
 • 15:38-1396/06/23
اگر ایلتس یا فرانسه داشته باشید از طریق نیروی متخصص بهتر است.
 • سپیده
 • 13:22-1396/06/17
سلام اگر بدون سابقه کار امتیاز به 52 رسیده باشد برای شخص مجرد میتواند برای کبک اقدام کند یا حتما نیاز به سابقه کار هست ؟
 • گنجی
 • 15:40-1396/06/23
حتما سابقه کار نیاز است.
 • شیرین
 • 13:21-1396/06/17
سلام مدت زمان پروسه اسپانسرشیپ همسر معمولا چقدر است؟من مدارکم را یک ماه است ارسال کردم ولی هنوز هیچ ایمیلی دریافت نکردمم
 • گنجی
 • 15:41-1396/06/23
یکسال
عضو کانال تلگرام گنجی کانادا شوید مهاجرت سرمایه گذاری کبک 2018 Quebec Investor مهاجرت کارآفرینی منیتوبا Manitoba گنجی وکیل رسمی مهاجرت کانادا نیروی متخصص اکسپرس اینتری 2018 کارآفرینی بریتیش کلمبیا - ونکوور اسپانسرشیپ همسر و ازدواج کانادا ویزای توریستی کانادا کمک به برنامه جهانی غذا سازمان ملل
سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما