فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

آخرین وضعیت برنامه نیروی متخصص کبک

بازگشت
بازدیدکنندگان : 12660 نفر 1396/12/16 18:43
آخرین وضعیت برنامه نیروی متخصص کبک

آخرین وضعیت برنامه نیروی متخصص کبک
اداره مهاجرت استان کبک کانادا، زمان بررسی و آخرین روند پرونده های کاغذی و آنلاین نیروی متخصص کبک Quebec Skilled Worker  را اعلام کرد.
همانطور که در خبر های پیشین اعلام کردیم برنامه نیروی متخصص کبک از آخر سال 2015 به انلاین یا همان Mon Projet تغییر پیدا کرد.
 
1) اگر پرونده بعد از 10 دی ماه 1394 برابر December 31, 2015 ارسال شده، دارای سه مرحله زیر می باشد:
الف) بررسی اولیه: اداره مهاجرت براساس اطلاعات ارائه شده شما در بخس آنلاین، پرونده شما را برای دریافت CSQ طبق دستورالعمل بررسی می کند.
ب)بررسی مدارک: اگر شرایط اولیه* در مرحله اول (الف) را داشته باشید، لیست مدارک مورد نیاز در بخش انلاین مون پروژه اکانت شما ارسال خواهد شد.(شما از طریق ایمیل باخبر خواهید شد)
*شرایط اولیه شامل: کسب امتیاز از سطح تحصیلات، سابقه کار، سن، سطح زبان انگلیسی و فرانسه، فامیل در کبک، امتیاز همسر، فرزند و تمکن مالی می باشد.
توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید ترجمه و تایید باشد.
بعد از دریافت مدارک شما اداره مهاجرت کبک تمامی مدارک شما را بررسی می کند که آیا پرونده شما کامل است یا خیر. سپس ایا این مدارک و ترجمه ان در فرمت مورد نظر دولت کبک هست یا خیر. اگر مدارک شما در این مرحله کامل باشد بدون هیچ اطلاعی (در اکانت مون پروژه) به مرحله بعد فرستاده می شود و اگر ناقص باشد در اکانت خود پیام "ریجکت" را دریافت خواهید کرد.
ج) آفیسر کبک پرونده شما را بررسی نهایی می کند و تصمیم خود را اعلام می کند. در بعضی موارد شما به مصاحبه دعوت خواهید شد، که در این حالت شما پیامی رسمی را برای شرکت در مصاحبه دریافت خواهید کرد.
 
بررسی وضعیت فعلی پرونده :
در حال حاضر بررسی اولیه در مورد پرونده های آنلاین انجام شده است ، اخرین خبر در اکانت مون پروژه شما خواهد بود. ولی توجه داشته باشید که پرونده ها براساس نوع روش مهاجرتی، بانک اطلاعات کشورها، حجم پرونده های دریافتی، مسائل بین المللی، نوع مدارک تایید شده ارسالی، زمان تلف شده توسط متقاضی در جواب نامه اداره مهاجرت، زمان تلف شده توسط متقاضی برای ارسال مدرک زبان فرانسه، مدت زمان انتظار برای مصاحبه  ممکن است دچار تاخیر بشوند.
 
2) اگر پرونده قبل از 10 دی ماه 1394 برابر December 31, 2015 ارسال شده، دارای سه مرحله زیر می باشد:
الف) بررسی مدارک ارسالی: اداره مهاجرت کامل بودن پرونده شما (از نظر چک لیست مدارک+نوع ترجمه و تایید) را بررسی می کند. اگر کامل باشد بدون اطلاعی وارد مرحله بعد خواهد شد و در صورت نقص با ارسال نامه "ریجکت" مواجه خواهید شد.
ب) بررسی تکمیلی: در این مرحله اداره مهاجرت پرونده شما را بررسی دقیق می نماید و شما را با نامه از کمبود ها یا مراحل بعدی مانند مصاحبه آگاه می نماید.
ج) بررسی نهایی: در این مرحله یک آفیسر پرونده شما را دقیق بررسی و تصمیم خود را اعلام می نماید. ممکن است دعوت به مصاحبه شوید.
توجه داشته باشید که از اخرین آپدیت 30-3-2017 هنوز میشن مصاحبه ها مشخص نشده ولی به محض آپدیت در سایت ما اطلاع رسانی خواهد شد.
بررسی وضعیت فعلی پرونده :
در حال حاضر بررسی اولیه در مورد پرونده های کاغذی مربوط به مرداد 1392 برابر July 2013  می باشد.(این تاریخ هر چند وقت یکبار به روز رسانی می شود لذا به تاریخ خبر سایت گنجی توجه فرمایید)
توجه کنید اولویت بررسی پرونده ها به شرح زیر است:

 • پرونده های دانشجویی دارای مدرک زبان فرانسه PEQ
 • پرونده های دارای جاب آفر از استان کبک
 • پرونده های دارای امتیاز از سن، تحصیلات، مدرک زبان و همسر و فرزند(که در بالا اشاره شد)

 
در مورد پرونده های سرمایه گذاری کبک، کارآفرینی کبک، خوداشتغالی کبک به شرح زیر است:
- سرمایه گذاری کبک : از تاریخ 8 خرداد 1396  تا  4 اسفند 1396 تعداد 1900 پرونده جدید دریافت شد که تمامی موکلین موسسه گنجی فایل نامبر خود را تا ماه گذشته دریافت نمودند.
- کارآفرینی کبک، خوداشتغالی کبک : در سال 2017 هیچ پرونده ای توسط اداره مهاجرت دریافت نشد.
- نیروی متخصص کبک: 5000 پرونده در اولین فرصت در سال 2018 از طریق سیستم آنلاین مون پروژه دریافت خواهد شد.
 
 

telegram_Canada_Ganji

دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
 • کامبیز
 • 01:18-1397/10/18
آقای گنجی عزیز با سلام و سپاس از توصیه های مفید شما.
فایل نامبر2013- سال 2016 نامه آپدیت گرفتیم و بدون نیاز به مدرکی از سوی کبک ، ما مدارک b2parler&c1ecouter هم فرستادیم هیچ جوابی نگرفتیم تا اینکه 7 ماه پیش نامه ای دریافت کردیم که قید شده بود در حال بررسی دقیق تر هستیم البته به همراه لینک یادگیری رایگان زباندر حالیکه فرستادن این نامه به ما کمکی برای آگاهی از نتیجه پرونده و امتیازبندی پرونده نمیکند. ما را راهنمایی بفرمایید که چه کنیم آیا لازم است با ارسال نامه به اداره مهاجرت هم پیگیری کنیم؟
 • گنجی
 • 12:2-1397/10/28
نگران نباشید پرونده شما روند مثبت و خوبی دارد و بزودی نتیجه خواهید گرفت.
 • مهدی
 • 19:15-1397/03/19
سلام وخسته نباشید
پرونده اسکیل ورکر تاریخ۲۰۱۴فایل نامبر و۲۰۱۶اپدیت
درحال حاضراگربرای ویزای مالتی اقدام کنم ایااثرنامطلوبی روی پروندم داره؟
 • گنجی
 • 07:25-1397/03/23
خیر تاثیری ندارد ولی پیشنهاد می کنم صبر کنید.
 • هاشمی
 • 15:30-1397/03/07
با سلام و احترام
ما در سال 95 جلسه حضوری در دفتر شما جهت مهاجرت با برنامه کارآفرینی مانیتوبا داشتیم که طی امتیاز بندی بدون مشکل بود ولی در آن سال اقدام نکردیم
1-امسال با داشتن ویزای مالتی پل توریستی برای اقدام مهاجرت بهتر هست از ایران از طریق دفتر حضرتعالی اقدام کنیم یا وارد کانادا بشیم
2-بجای مانیتوبا اگر جزیره برنس ادوارد اقدام کنیم بهتر هست
3- در صورت ورود به کانادا از اول تیرماه امسال برای شروع فصل مدارس فرزندمان با هزینه رایگان مدرسه میره یا باید هزینه ها رو خودمان بردازیم
4-هزینه بیمه را هم بفرمایید ممنون میشم
با تشکر فراوان
* مدارک و نمره آیلتس 5.5 هم داریم

 • گنجی
 • 19:41-1397/03/08
الان شرایط منیتوبا تغییر کرده / بهتر است استان مهاجرتی خود را ابتدا انتخاب، و بعد به کانادا بیایید. بعضی روشهای مهاجرتی ،حضور فرد در استان دیگر را امتیاز منفی درنظر میگیرند. / برای پرنس ادوارد باید دوباره امتیاز بندی شوید./ هزینه مدرسه و بیمه و .... با خودتان هست تا زمانیکه مقیم شوید. الان برای روش سرمایه گذاری کبک ما در حال عقد قراردادهستیم.
 • شیدا عبادی
 • 02:29-1397/02/20
سلام ببخشید من با۵سالسابقه پرستاری در دیالیزدارم همسرم رشته مدیریت بازرگانی درمورد حداقل پولی که باید همراه داشته باشی تااونجا کارشروع کنی چقدبایدباشه
 • گنجی
 • 05:32-1397/02/22
حداقل 15 هزار برای هزینه های 3تا6 ماه اول.
سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما