فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

ده کشور برتر دنیا برای بزرگ کردن فرزندان

بازگشت
بازدیدکنندگان : 5776 نفر 1397/07/22 15:15
ده کشور برتر دنیا برای بزرگ کردن فرزندان
ده کشور برتر دنیا برای بزرگ کردن فرزندان:
 والدین در سراسر جهان همواره در جستجوی بهترین شرایط برای فرزندان خود هستند. از این رو همواره میشنویم که زوج ها به منظور پرورش بهتر فرزندانشان و داشتن اطمینان خاطر از شرایط سلامتی و تحصیلی آنان به کشورهای دیگر مهاجرت میکنند. حتی کسانی که از کشور خود خارج نمی شوند نیز در جستجوی مناطقی هستند که آسایش و آرامش فرزندانشان فراهم شود. آیا شما کشور محبوب خود را یافته اید؟
اگر بخواهیم به رویکرد انتخاب بهترین کشور برای پرورش کودکان نگاهی جزئی تر داشته باشیم، توجه به هشت فاکتور اصلی اهمیت خواهد داشت:
-ارزش دهی به حقوق بشر
-اهمیت خانواده
-برابری جنسیتی
-سطح شادمانی(شاخص شادی)
-برابری درآمد
-امنیت
-نظام آموزش عالی دولتی توسعه یافته
-همچنین سیستم مراقبت های بهداشتی توسعه یافته
در ادامه این 10 کشور را به تفضیل شرح می دهیم:
10. نروژ
نروژ یکی از این کشورهاست و والدین شگفت زده خواهند شد اگر بدانند که این کشور رتبه نهم در رتبه بندی OECD دنیا در ریاضی و علوم است. این پنج رتبه بالاتر از ایالات متحده است. همچنین در کلیه مراکز درمانی تمامی امکانات مراقبتی از کودکان وجود دارد و نیازی به استفاده از مراکز خصوصی و هزینه زیاد نیست.
9. هلند
اگر والدینی هستید که در هلند کار یا تحصیل می کنید، حق برخورداری از کمک هزینه برای کودکان زیر 12 سال خود دارید. کمیته اجرایی اتحادیه ایمنی و سلامت کودکان اروپا ، هلند را به رسمیت می شناسد. این سیستم برای کمک به ایمنی کودکان در خانه ها، مدارس و جاده ها تلاش میکند.
8. ایرلند
کسانی که در ایرلند زندگی و کار می کنند قادر به دریافت مزایای فرزندان هستند. اگر فرزند شما زیر 18 سال سن داشته باشد و در مدرسه تمام وقت تحصیل کند، ممکن است واجد شرایط این کمک هزینه باشید. برنامه ای نیز تحت عنوان ایمنی کودک برای جلوگیری از آسیب های غیرعمدی به کودکان در این کشور ترتیب داده شده است.
7. سوئیس
سوئیس یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان را دارد و در جایگاه ششم دنیا رده بندی شده است. در نظرسنجی مرکر نیز  زوریخ، یکی از شهرهای سوئیس، در رتبه دوم در جهان از لحاظ ایمنی قرار گرفته است.
6. ایسلند
شاخص رضایت از زندگی در ایسلند 9.8 از 10 است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین 78 درصد از بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله  در این کشور تحصیلات عالیه را به پایان رسانده اند.
5. کانادا
کشور کانادا برای شرایط تحصیلی مطلوبش بسیار شناخته شده است و رتبه سوم را در دنیا دارد. برنامه های ایمنی بیشماری نیز در آن برای امنیت کودکان در نظر گرفته شده است افراد مقیم دارای خدمات بیشماری از جمله کمک هزینه دولت اند و بابت تحصیلات علی الخصوص در کبک هزینه ای را پرداخت نمی کنند.
4. فنلاند
شرایط تحصیلی بسیار عالی و سیستم مراقبت فرزندان زیر 7 سال فنلاند به کشور امنی برای کودکان تبدیل کرده است.
3. اسلوانی
اسلوانی کمترین نرخ جرم و جنایت را در دنیا دارد. از لحاظ امنیت کودکان نیز رتبه دو دنیا را دارد و مکان ایده آلی برای پرورش کودکان است.
 
2. سوئد
سوئد دومین جایگاه را در دنیا از لحاظ کیفیت آموزشی دارد و پنجمین جایگاه مناسب را برای پرورش کودکان دارد. نرخ جرم در آن پایین وجنایت در آن بسیار کم اتفاق می افتد.
1. ژاپن
برترین سیستم آموزشی دنیا را ژاپن دارد و کمترین جرم و جنایت در آن رخ می دهد و حتی از سال 2017 این نرخ به پایین ترین حالت خود نیز رسیده است.
 
همچنین نظام آموزشی کشورهای مختلف به شرح زیر است:
کانادا:
* شروع آموزش کودکان از سن 6 تا پایان 17سالگی
بر اساس قانون آموزش و پرورش در کانادا، کودکان از سن 6 تا پایان 18سالگی باید به مدرسه بروند؛ کودکانی که مایل باشند می‌توانند آموزش مهد کودک را از سن 4 سالگی آغاز کنند تا با آمادگی کامل وارد مدرسه شوند.
دوره آموزشی در کانادا نیز به دو دوره ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود؛ دانش‌آموزان کانادایی دوره ابتدایی را در سن 6 سالگی آغاز می‌کنند و در 13سالگی از این دوره فارغ‌التحصیل می‌شوند؛ آنها دبیرستان را در سن 14سالگی آغاز می‌کنند و در ابتدای 18سالگی نیز از این دوره فارغ‌التحصیل می‌شوند.
* ساعت شروع کلاس‌های درس
کلاس‌ها در این کشور معمولاً 8 تا 9 صبح آغاز می‌شود و 14:30 یا 15:30 پایان می‌یابد؛ برنامه‌های ورزشی و فعالیت‌های فوق‌العاده برای بعد از ساعت آموزشی تدوین شده است ضمن اینکه لباس فرم در مدارس دولتی این کشور معنا نمی‌دهد و تنها در مدارس خصوصی دانش‌آموزان لباس فرم بر تن می‌کنند.
* برنامه تغذیه سالم برای حل معضل چاقی دانش‌آموزان
تا مدتی قبل مدارس کانادا برنامه‌ای برای ناهار دانش‌آموزان نداشتند و روال اینگونه بود که اکثر دانش‌آموزان ناهار را همراه خود می‌آوردند و یا در نهایت از بوفه مدرسه تهیه می‌کردند؛‌ اما الان چندین استان کانادا مانند نیوفاندلند و لابرادور برنامه‌های ناهار سالم را در مدارس اجرا کرده‌اند تا بتوانند با تشویق کودکان به خوردن غذاهای سالم برای مشکل چاقی قدم بردارند.
* شروع سال تحصیلی
سال تحصیلی از اوایل سپتامبر آغاز می‌شود و تا نیمه یا اواخر ژوئن ادامه دارد که برابر با 10شهریور تا اوایل تیرماه است.
* برنامه‌ریزی برای تعطیلات تابستانی دانش‌آموزان
کودکان با اینکه در تعطیلات تابستانی به مدرسه نمی‌روند اما اردوگاه‌های زیادی برای آنها تدارک دیده شده است؛ دانش‌آموزان می‌توانند در این اردوگاه‌ها انواع فعالیت‌های ورزشی را داشته باشند تا مانع خانه‌نشینی آنها و سرگرم شدنشان با وسایل الکترونیکی شود.
* آموزش اجباری
تحصیلات تا سن 16سالگی در تمام استان‌های کانادا اجباری است؛ در انتاریو تحصیلات اجباری تا پایان دوره متوسطه است.
 
ژاپن:
* شروع آموزش کودکان از پایان سن 6 تا 17سالگی
براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، دوره پیش دبستانی از سن 4 سالگی شروع و تا پایان 5 سالگی به اتمام می‌رسد؛ دبیر شورای عالی آموزش و پرورش نیز سن آغاز رسمی تحصیل کودکان را 6 سال تمام اعلام کرده است.
سیستم آموزشی در این کشور 12ساله است و دانش‌آموزان تا پایان 17سالگی مشغول تحصیل در مدرسه هستند.
*ساعت شروع کلاس‌های مدرسه
کلاس آموزشی در ژاپن از 8 صبح تا 15بعدازظهر طول می‌کشد اما در روزهای مختلف متفاوت است؛ دانش‌آموزان ژاپنی معمولاً وقت آزاد و زنگ‌تفریح‌های بیشتری نسبت به سایر کشورها دارند. باشگاه‌های ورزشی حتی برای دانش‌آموزان ابتدایی گاهی بچه‌ها را صبح خیلی زود به مدرسه کشانده و باعث می‌شود تا 6 یا 7 عصر هم آنجا بمانند.
* شروع سال تحصیلی
سال تحصیلی در ژاپن از اواسط ماه آوریل شروع شده و تا آخر مارس طول می‌کشد و به سه ترم تقسیم می‌شود که اولی از آوریل تا جولای، دومی از سپتامبر تا دسامبر و سومی از ژانویه تا مارس می‌باشد؛ آغاز مدرسه در این کشور برابر با تاریخ 25 فروردین ماه در ایران است.
* ساعت ناهار در مدارس ژاپن
همه بچه‌های دبستانی و حدود 10درصد از دانش‌آموزان دوره متوسطه در مدرسه غذا می‌خورند؛ دانش‌آموزان ژاپنی در کلاس درس غذای خود را صرف می‌کنند؛ ضمن اینکه هیچ بوفه یا کافه‌تریایی در مدارس ژاپن وجود ندارد و خود آنها به آماده کردن و سرو غذا کمک می‌کنند.
* قوانین مدارس ژاپن
بر اساس قوانین این کشور، دانش‌آموزان ژاپنی باید با فروتنی، خلاقیت، اطاعت، احترام و ادب خود دل معلم خود را شاد کنند.
* کلاس‌های تمیز در ژاپن
سوجی (پاکسازی مقدس) به زمان  15دقیقه‌ای در روز گفته می‌شود که همه فعالیت‌های بچه‌ها متوقف شده و همه به تمیز کردن مدرسه کمک می‌کنند؛ معمولاً معلمین و مدیران هم کمک کرده و به بچه‌ها ملحق می‌شوند.
 
سوئد:
* شروع سن آموزشی کودکان از سن 7 تا 16سالگی
سن تحصیلی برای کودکان سوئدی از 7 سالگی شروع می‌شود و تا پایان 16سالگی ادامه دارد؛ در واقع کودکان معمولا تحصیل در مدرسه‌ ابتدایی را در پاییز سالی که 7 ساله می‌شوند، شروع می‌کنند؛ دوره‌ ابتدایی 9 ساله است و آموزش سطح ابتدایی اجباری است. کودکان معمولا تحصیل در مدرسه‌ ابتدایی را در پاییز سالی که 7 ساله می‌شوند، شروع می‌کنند.
* یک سالگی سن شروع پیش‌دبستانی
کودکان زیر 7 سال، از سن یک سالگی می‌توانند پیش‌دبستانی را آغاز کنند؛ پیش‌دبستانی‌ها محیطی را فراهم می‌کنند که رشد و یادگیری دانش‌آموزان را تحریک می‌کند. تمام کودکان قبل از وارد شدن به دوره اجباری تحصیلی باید پیش‌دبستانی را پشت سر بگذارند.
دوره‌ دبیرستان برای رشته‌های سراسری سه ساله است و تحصیل در دبیرستان اختیاری است.
در سوئد حضور در مدرسه برای تمام دانش‌آموزان دوره ابتدایی اجباری است؛ حتی دانش‌آموزان دیگر کشورها حق تحصیل در مدارس سوئد را دارند.
* ساعت شروع کلاس در مدارس
دانش‌آموزان به طور معمول رأس ساعت 8:15صبح درس را آغاز می‌کنند و تا ساعت 15:30 در مدرسه هستند؛ ضمن اینکه هر 45دقیقه دانش‌آموزان 7 دقیقه استراحت می‌کنند.
* تاریخ آغاز سال تحصیلی
شروع سال تحصیلی در کشور سوئد از آگوست استارت می‎خورد و تا پایان ژوئن ادامه می‌یابد که برابر با 11مرداد تا 10تیرماه است.


telegram_Canada_Ganji
دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما