فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

جزئیات بازگشایی برنامه نیروی متخصص کبک با سیستم آریما

بازگشت
بازدیدکنندگان : 6706 نفر 1398/04/09 19:6
جزئیات بازگشایی برنامه نیروی متخصص کبک با سیستم آریما
جزئیات بازگشایی برنامه نیروی متخصص کبک با سیستم آریما
همانند بانک مشاغل کانادا در برنامه اکسپرس اینتری فدرال، از ابتدای فوریه 2020 کارفرمایان کبک نیز امکان انتخاب متقاضیان را خواهند داشت.
بعد از کنسل شدن 18هزار پرونده قدیمی برنامه نیروی متخصص کبک، دولت استان کبک و اداره مهاجرت نوید بازگشایی این برنامه را تحت سیستم آنلاین "آریما" داد.
برنامه نیروی متخصص کبک برخلاف روال قبلی از این به بعد تحت برنامه آریما که سال گذشته شروع به کار نمود فعال خواهد بود و همه اطلاعات متقاضیان در این برنامه وارد بانک اطلاعاتی و استخر مجازی خواهند شد تا بتوانند با کسب امتیاز و تایید کارفرمایان مستقر در کبک، CSQ را دریافت کنند.

طی سال گذشته حدود 100 هزار فایل تحت مجموعه آریما به ثبت رسیده است و پرونده های قبلی Quebec Skilled Worker کنسل شد مگر اینکه سی اس کیو خود را دریافت کرده باشند.
با برنامه آریما متقاضایان مهاجرت به کبک می بایست از موارد سن، شغل، تحصیلات، تجربه کاری و دانش زبان فرانسه امتیاز قبولی را کسب کنند.
با توجه به صحبت های هفته گذشته وزیر مهاجرت کبک، سیستم آنلاین آریما کبک، زمان بررسی را کوتاه تر و شرایط جذب در بازار کار را بهبود می بخشد.

در اولین انتخاب سیستم مهاجرت کبک زیر مجموعه آریما، متقاضیان زیر با یکی از شروط ذکر شده، شانس بالاتری خواهند داشت:
 • در زمان بررسی پرونده به صورت موقت در کبک زندگی کرده باشند
 • برای CSQ نیروی متخصص کبک اقدام کرده و از 26خرداد 1398 در کبک باشد
 • دارای جاب آفر از کارفرمای کبکی باشد
بعد از فوریه 2020 کارفرمایان کبکی نیز می توانند از بانک اطلاعاتی متقاضیان مهاجرت کبک ، فرد مورد نظر خود را انتخاب و جاب آفر صادر نمایند. این انتخاب کارفرمایان براساس نیازهای آنان خواهد بود تا بتوانند بخشی از کمبود بازار کار استان کبک را رفع نمایند.
 
بقیه افرادی که میخواهند برای نیروی متخصص کبک اقدام نمایند باید مدرک زبان فرانسه را اولویت خود قرار دهند.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
 • سارا
 • 12:4-1398/05/07
باسلام آیا مدرک زبان فرانسه tcf که برای اسکیل ورکر ارائه میشود باید حتما به روز باشد و از مدرکی که قبلا اخذ شده و مدت اعتبار 2 ساله اش پایان یافته نمیتوان استفاده کرد؟
 • گنجی
 • 11:51-1398/05/12
باید به روز باشد چون اعتبار ان همانند ایلتس دوسال است.
بجز DElF , DALF که اعتبار مادام العمر دارد بقیه باید به روز باشد

مدرک TCF یا TCFQ اعتبار زمانی مشخصی دارد و تنها دوسال معتبر می باشد. به عنوان مثال اگر شما آزمون TCF Quebec را در 20 زوئن 2019 داده باشید، مدرک شما تا 19 ژوئن 2021 معتبر می باشد. با گذر از این تاریخ، مدرک شما دیگر اعتباری نخواهد داشت.
 • فرناز
 • 07:34-1398/04/12
باسلام آیا مدرک زبان فرانسه که برای اسکیل ورکر2016گرفته شده اکنون قابل قبول است.
 • گنجی
 • 13:40-1398/04/15
بله
ویزای توریستی کانادا مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید مهاجرت سرمایه گذاری کبک 2020 Quebec Investor استارت آپ کانادا Start-Up گنجی-وکیل رسمی مهاجرت کانادا نیروی متخصص اکسپرس اینتری 2020 کارآفرینی بریتیش کلمبیا - ونکوور اسپانسرشیپ همسر و ازدواج کانادا آرشیو اخبار مهاجرت به کانادا
سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما