فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

کانادا به دانشجویانی که تحصیل خود را بصورت آنلاین آغاز کنند هم ویزای کار می دهد

بازگشت
بازدیدکنندگان : 2075 نفر 1399/02/27 17:5
کانادا به دانشجویانی که تحصیل خود را بصورت آنلاین آغاز کنند هم ویزای کار می دهد

انعطاف ‌پذیری قوانین اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی برای کمک به دانشجویان بین‌المللی و دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا
منبع: وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا
IRCC
دانشجویان بین‌المللی تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد کانادا دارند، به طوری که سالانه 21.6 میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی کانادا ارز آوری داشته و در سال 2018 تقریباً 170،000 شغل توسط آن‌ها پشتیبانی شده است. علاوه بر این اغلب دانشجویان بین‌المللی جزو بهترین متقاضیانی هستند که می‌توانند اقامت دائم کانادا دریافت کنند. برای مثال در سال 2018 تقریباً 54000 دانشجوی بین‌المللی پس از پایان تحصیل توانستند اقامت دائم دریافت کنند.
همه گیری ویروس کرونا COVID-19 تأثیر قابل توجهی بر دانشجویان بین‌المللی داشته است. به دلیل محدودیت‌های بهداشتی و مسافرتی که در نتیجه‌ی این بیماری توسط دولت کانادا اعمال شده است، بسیاری از موسسات آموزشی مخصوص دانشجویان بین‌المللی دوره‌های خود را بصورت آنلاین برگزار می‌کنند.
در حال حاضر دانشگاه‌ها و کالج‌ها و هم‌چنین دانشجویان آینده‌نگر بیشتر به ترم پاییز توجه دارند. هر دو دسته از اداره مهاجرت کانادا در مورد شرایط برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی PGWPP برای دانشجویانی که می‌خواهند از ترم پاییز در موسسات آموزشی مخصوص دانشجویان بین‌المللی شروع به تحصیل کنند، راهنمایی خواسته اند.
در شرایط عادی، معیارها و قوانین PGWPP گزینه های یک دانشجوی بین‌المللی برای پیگیری برنامه از طریق  آموزش آنلاین در داخل یا خارج از کانادا، محدود شده و مدت زمان تحصیل در خارج از کانادا از مدت مجوز کاریشان کسر می‌شود.
اما این محدودیت ها برای دانشجویان بین‌المللی که دوره‌های پاییز 2020 خود را به دلیل ویروس کرونا به صورت آنلاین می‌گذرانند،اعمال نمی شود. این قانون شامل دانشجویانی می‌شود که از قبل در حال تحصیل در کانادا بوده یا برنامه تحصیل آنها از بهار یا تابستان شروع می شود.
دانشجویان در این شرایط می توانند کلاس‌های خود را به صورت آنلاین از خارج از کانادا شروع کرده و در صورتی که نتوانند به کانادا سفر کنند، می توانند تا 50 درصد از برنامه خود را به صورت آنلاین بگذرانند.
علاوه بر این، دانشجویانی که تا 31 دسامبر سال 2020 درس خود را تمام کنند، مدت زمانی که در خارج از کانادا و بصورت آنلاین تحصیل کرده اند از طول مدت مجوز کاریشان کسر نمی‌شود.

توضیح:
به زبان ساده تر، طبق اعلامیه جدید اداره مهاجرت کانادا، دانشجویان بین المللی می توانند از همین آلان تحصیل خودشان را بصورت آنلاین و در خارج از کانادا آغاز کنند و همچنان واجد شرایط "مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی" با اعتبار سه ساله پس از ورود به کانادا باشند.
البته باید توجه داشته باشید برای برخورداری از این شرایط می بایست حتما تا تاریخ 31 دسامبر 2020 با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید و دوره تحصیلی که حداقل طول آن دوسال می باشد را با موفقیت به پایان برسانید.
نکته بسیار مهمی که باید در اینجا مدنظر داشته باشید این است که در حال حاضر برخی از موسسات آموزشی ممکن است شما را در دوره های آنلاین پذیرش کنند و در این مرحله از شما مجوز تحصیل را هم درخواست نکنند؛ اما توجه داشته باشید تنها افرادی می توانند در نهایت از مزیت های "مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی" استفاده کنند که ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل آنها توسط اداره مهاجرت کانادا مورد قبول قرار گرفته باشد.

 

telegram_Canada_Ganji

دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
ویزای توریستی کانادا مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید مهاجرت سرمایه گذاری کبک 2020 Quebec Investor استارت آپ کانادا Start-Up گنجی-وکیل رسمی مهاجرت کانادا نیروی متخصص اکسپرس اینتری 2020 کارآفرینی بریتیش کلمبیا - ونکوور اسپانسرشیپ همسر و ازدواج کانادا آرشیو اخبار مهاجرت به کانادا
سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما