فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

اشتباهات رایج در مورد برنامه Express Entry 2015

بازگشت
بازدیدکنندگان : 34007 نفر 1393/09/28
اشتباهات رایج در مورد برنامه Express Entry 2015

Express Entry Canada Ganji

 

اشتباهات رایج در مورد برنامه Express Entry 2015


جدیدترین برنامه اخذ اقامت کانادا در گروه نیروی متخصص که کم هزینه ترین برنامه مهاجرت نیز به شمار می آید، از ابتدای ژانویه 2015 آغاز خواهد شد. ما سعی داریم در طی این دو هفته باقیمانده اطلاعات شما را در مورد این برنامه بالا برده و بتوانیم اشتباهات رایج شما که بارها طی ایمیل و تلفن از همکاران دفتر تهران و مونترال سوال نموده اید را تصحیح کنیم. هرچقدر دانش شما در مورد برنامه های مهاجرتی کانادا بالاتر باشد شانس موفقیت شما بین دیگران بیشتر خواهد بود. مهمترین تغییر برنامه Express Entry تغییر روش جذب مهاجر به کانادا از روش "بررسی تمام پرونده های براساس صف ارسال تقاضا" به " بررسی بهترین افراد مناسب بازار کار کانادا" است. حال در ادامه بعضی از برداشت های نادرست شما متقاضیان را تصحیح می کنیم.

در خبر قبلی اطلاعات خوبی در مورد هرآنچه که باید در مورد برنامه 2015 Express Entry بدانیم اعلام کردیم، همچنین در مورد نحوه امتیاز بندی برنامه ورود سریع 2015 نیز به صورت کامل توضیحات ارائه نمودیم، لذا برای اطلاعات بیشتر به مطالب گذشته مراجعه کنید.

 

 

No1 هر کسی می تواند وارد "بانک اطلاعاتی یا همان استخر متقاضیان" شود.

yesفقط متقاضیان مهاجرت کانادا که واجد شرایط یکی از برنامه های نیروی متخصص فدرال باشند(FSW-FST-CSC-PNP) می توانند وارد بانک اطلاعاتی متقاضیان یا استخر مجازی متقاضیان شوند.

یکی از اشتباهات رایج متقاضیان Express Entry این است که هر فردی می تواند واجد شرایط این برنامه شود و وارد بانک اطلاعاتی متقاضیان یا استخر مجازی متقاضیان شود! این صحیح نیست. بلکه فقط افرادی که واجد شرایط یکی از چهار برنامه (FSW-FST-CSC-PNP) باشند می توانند ثبت نام کنند. این سه برنامه عبارتند از:

1-     برنامه نیروی متخصص فدرال The Federal Skilled Worker Program : این افراد باید دارای سابقه کار در مشاغل مورد نظر باشند و بتوانند از فاکتورهای مهارتی و انطباقی امتیاز کسب کنند. اطلاعات امتیاز بندی برنامه نیروی متخصص فدرال 2015 را اینجا بخوانید.

2-     نیروی فنی و حرفه ای کانادا The Federal Skilled Trades Program: افراد این گروه باید دارای حداقل 2 سال سابقه کار طی 5سال گذشته در یکی از مشاغل فنی در کانادا باشند.

3-     تجربه کانادایی The Canadian Experience Class: افراد این گروه باید حداقل یکسال سابقه کار در مشاغل حرفه ای در طی 36 ماه گذشته باشند.

برای اینکه بدانید جزو کدام گروه هستید، پرسشنامه مهاجرت کانادا را تکمیل کنید و طی یک هفته بعد منتظر دریافت جواب آن از طریق ایمیل خود باشید.

 

 

No2 برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه Express Entry باید پیشنهاد شغلی (Job Offer) داشت

yesداشتن پیشنهاد شغلی از کانادا نیاز نیست و نگران آن نباشید.

این تفکر اشتباهی است که چون کارفرماهای کانادایی نقش مهمی در برنامه Express Entry نسبت به گذشته بازی می کنند، لذا متقاضیان باید پیشنهاد شغلی داشته باشند.

تمام متقاضیان که وارد بانک اطلاعاتی متقاضیان یا استخر مجازی متقاضیان شده اند -همچنین واجد یکی از 3 برنامه بالا بوده اند- براساس سیستم CRS امتیاز بندی می شوند. این افراد می توانند تا 1200 امتیاز کسب کنند و بعد از رتبه بندی، اداره مهاجرت کانادا نامه قبولی ITA را به آنها براساس رتبه ای که کسب کرده اند می دهند.(دقیقا مانند سیستم کنکور سراسری در ایران). اگر متقاضی دارای پیشنهاد شغلی یا نامه قبولی استانی کانادا باشد بلافاصله 600 امتیاز کسب می کند که این امتیاز به راحتی قبولی او را تضمین می کند، زیرا که 50% از کل 1200 امتیاز را بدست آورده است.

 


No3 تنها راه مهاجرت افراد با تخصص و تحصیلات روش Express Entry  است.

yesروش ورود سریع 2015 یکی از بهترین و سریعترین روش ها برای مهاجرت به کانادا است ولی همچنان استانها می توانند برای خود مهاجر جذب کنند.

تمام استانهای کانادا طبق قانون برای رفع نیاز بازار کار خود می توانند نسبت به جذب مهاجر اقدام کنند. همچنان که قبلا توضیح دادیم تمام استانها می توانند در داخل سیستم Express Entry مهاجر جذب کنند ولی بدانید که این استانها جداگانه نیز می توانند نسبت به جذب مهاجر اقدام کنند.

مانند استان کبک(مونترال) که در برنامه express entry شرکت نکرد و براساس دو گروه نیروی متخصص کبک و تجربه کبکی مهاجر جذب می کند. این دو برنامه نیروی متخصص کبک از ابتدای 12فروردین 1394 آغاز خواهد شد.

 تجربه وکیل رسمی مهاجرت کانادا می تواند بهترین روش را برای شما به ارمغان داشته باشد.

 


No4 لیست مشاغل برنامه 2014 همچنان برای برنامه ورود سریع 2015 استفاده خواهد شد

yesهیچ گونه لیست مشاغلی برای برنامه Express Entry 2015 وجود نخواهد داشت.

سوال بسیاری از افراد که طی ماه گذشته در جلسات مشاوره از همکاران ما پرسیده اند این بوده که آیا همین لیست 50 رشته مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد یا این لیست به روز میشود؟ جواب این افراد منفی است؛ هیچ لیستی برای 2015 وجود ندارد.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا Citizenship and Immigration Canada CIC اعلام کرده است که هیچ لیست مشاغلی وجود ندارد ولی مقاضیان باید ثابت کنند که طی 10 سال گذشته حداقل یکسال سابقه کاری مورد نظر را دارا بوده اند. یعنی در سال 2015 رقابت وسیع تری وجود خواهد داشت زیرا تمام افراد می توانند اقدام کنند. سازمان مهاجرتی گنجی برنامه مشخصی برای پذیرفته شدن شما بین دیگر رقبا دارد. برای اطلاع از سابقه کار مورد نظر باید به لیست مشاغل دسته بندی شده کانادا به نام NOC codes مراجعه کنید یا پرسشنامه مهاجرت را تکمیل کنید تا همکاران ما در دفتر کانادا شما را امتیاز بندی نمایند.

 همچنین لیست مشاغل برنامه تجربه کانادایی CEC نیز مورد قبول واقع نخواهد شد.

 


No5 داشتن مدرک زبان در ابتدای کار لازم نیست

yesتمامی متقاضیان در ابتدا باید طبق استاندارد مورد نظر دولت کانادا براساس CLB7&5 در یکی از تست های IELTS – TEF – Celpip نمره لازم را کسب کنند.

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است، متقاضیان باید حداقل امتیاز را از زبان انگلیسی "یا" فرانسه کسب کنند (داشتن یکی از دو زبان کافی است) تا بتوانند وارد بانک اطلاعاتی متقاضیان یا استخر مجازی متقاضیان شوند. معتبرترین مدرک زبان برای اثبات دانش زبان انگلیسی IELTS  و  CELPIP ، برای زبان فرانسه TEF می باشد. در مورد هزینه امتحان آیلتس کلیک کنید.

 آقای گنجی – وکیل رسمی مهاجرت کانادا- به تمامی متقاضیان توصیه می کند که در اولین فرصت برای کسب مدرک زبان اقدام کنند. لذا به نظر می رسد که بانک اطلاعاتی ارتباط دهنده برنامه express entry و کارفرماهای کانادایی که اولین قدم برای داشتن پیشنهاد شغلی است تا آخر سال 93 آماده نشود و این نرم افزار نتواند تا آن موقع به بهره برداری برسد. لذا متقاضیانی که دارای مدرک زبان هستند می توانند جزو اولین گروه انتخاب اداره مهاجرت کانادا باشند تا بتوانند قبل از سال 94 به راحتی مجوز ارسال پرونده اقامت دائم کانادا ی خود را دریافت کنند.

 


No6 همه متقاضیان بعد از دریافت نامه قبولی از " بانک اطلاعاتی متقاضیان یا استخر مجازی متقاضیان " زمان کافی دارند که مدارک ارسال کنند.

yesتمامی متقاضیانی که در مرحله اول قبول شده اند فقط دو ماه – 60روز- فرصت دارند تا مدارک را ارسال کنند.

 تهیه، ترجمه، تایید، تطابق با فرمت مورد نظر CIC کار آسانی نیست.این کار نیازمند داشتن تجربه، اطلاع از قوانین برای جمع آوری مدارک خود، فامیل، مدارک دانشگاهی و سوابق کاری و تکمیل فرمهای مهاجرتی جدید است که در کنار نحوه پرداخت هزینه های ارزیابی مدارک و هزینه دولت کانادا کاری دشوار طی 60 روز خواهد بود. پیشنهاد می کنیم از روش پیشنهادی مورد نظر ما برای قبولی در برنامه 2015 استفاده کنید.

 


No7 بعضی از افراد می دانند که چه نمره ای برای قبولی در برنامه express entry وجود دارد

yesهیچ کس نمی داند که چه نمره ای برای قبولی و دریافت نامه ITA وجود دارد.

 اداره مهاجرت کانادا سیستم مشخصی برای رتبه بندی و امتیاز دهی به متقاضیان دارد که شما فقط رتبه خود را خواهید دانست ولی اطلاعی از دیگر رقبا نخواهید دانست. اما بعد از انتخاب چند گروه از متقاضیان توسط اداره مهاجرت کانادا، شاید بتوان حدس زد که حدود امتیاز مورد نیاز چقدر خواهد بود.(البته شاید!)

 


No8 وقتی پروفایل متقاضی در مرحله اول شکل گرفت نمی توان آن را تغییر داد.

yesتمامی متقاضیان می توانند پروفایل خود را بروزرسانی کنند.

 متقاضیان می توانند رزومه خود را بروزرسانی کنند و پیشنهاد می کنیم که این کار را انجام دهند.زیر سیستم جدید شناور خواهد بود و انتخاب دولت کانادا در هر مرحله براساس کسب بالاترین امتیازات خواهد بود. شما میتوانید در هر زمان مثلا با دریافت نمره جدید آیلتس یا دریافت پیشنهاد شغلی روزمه خودرا آپدیت کنید. در طی یکسالی که رزومه شما در سیستم اداره مهاجرت وجود دارد شما می توانید آنرا بروز رسانی کنید. یعنی امتیاز دریافتی شما از سیستم CRS همیشه یک عدد ثابت نخواهد بود.

 


No9 با دادن اطلاعات نادرست یا مواردی که هنوز بدست نیاوردید، میتوانید وارد بانک متقاضیان شوید.

yesارائه اطلاعات نادرست جریمه سنگینی دارد.

 بعضی از افراد برای کسب امتیاز بیشتر و قبولی در سیستم 2015 ممکن است اطلاعات نادرستی را ارائه دهند، شاید فکر می کنند که این اطلاعات مشخص نخواهد شد، اشتباه در این سیستم به هردلیلی غیر قابل تصحیح است. جریمه ای بین 2 تا 5 سال برای قرارگیری در لیست سیاه عدم پذیرش پرونده وجود خواهد داشت.

 


No10 سیستم ورود سریع express entry Canada 2015 به نظر ساده می رسد.

yesاداره مهاجرت با داشتن وقت زیادتر و امکانات بیشتر متقاضیان را بررسی می کند بدون پذیرش اولیه آنها. مدارک مورد نیاز نیز حتما باید طبق فرمت مورد نظر باشد.

 مهاجرت به کشور تراز اولی مانند کانادا که دارای اقتصاد قوی است آرزوی بسیاری از افراد است که کسب اقامت آن تفاوت های بسیاری با کشورهای امارات، ترکیه، مالزی و . .  .  دارد. لذا مواجه شدن دولت کانادا با حجم زیادی از تقاضای اقامت باعث شده که دولت برنامه را برای جذب بهترین ها به جای همه متقاضیان داشته باشد. بهترین افرادی که در بازی win-win برای خود و دولت کانادا سودمند خواهند بود.

برنامه های مهاجرتی کانادا هر ماهه بروزرسانی و تغییر داده می شوند که عمده تغییرات آن بر روی ایجاد روشی برای بررسی بهتر و دقیق تر متقاضیان بوده است.  زمان بررسی ها کمتر خواهد شد ولی دقت بررسی بالاتر خواهد رفت ، کسب اقامت نیازمند تجربه ای است که مطالعه دلایل ریجکت شدن پرونده های قدیمی این امر را به اثبات رسانده است.

 

نکته:

توجه داشته باشید که هر برنامه جدیدی در مهاجرت که آغاز می شود نیازمند داشتن دانش جدید، مطالعات بیشتر است. سعی ما براین است با ارائه این مقاله شما را از مرحله آزمون و خطا به سمت شروع مهاجرت با اطمینان خاطر هدایت نماییم. تیم مهاجرتی گنجی با داشتن دانش و تجربه کافی سعی بر شفافیت کافی در برنامه های مهاجرت کانادا دارد، ارائه جدیدترین اطلاعات در زمینه برنامه express entry  جزو وظایف ما است. ما سعی داریم شما را در صف اولین قبولی های مهاجرت کانادا در کمترین زمان قرار دهیم.

 

اگر سوالی در مورد برنامه Express Entry در سال 2015 دارید، در ادامه مطرح کنید و پاسخ خود را در همین جا از وکیل رسمی مهاجرت دریافت کنید.

 


 

دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
 • شاهرخ محبوبی نوید
 • 12:16-1397/03/26
سلام من 5 ساله فرانسه میخونم و الان در حد گرفتن چهار تا B2 هستم توی انگلیسی هم چهار تا آیلتس 6 رو میتونم بگیرم. لیسانس ساختمان هستم با 23 سال سابقه کار. خواهرم هم اقامت دایم کانادا رو داره و تورنتو زندگی میکنه. ضمنا مجرد هستم. چون 48 سالمه نمره اولیم به 67 نمیرسه که وارد pool بشم. آیا بدون وارد شدن به pool میتونم توی برنامه های استانی مثلا استریم فرانسوی زبانهای اونتاریو (اگر مجددا باز بشه) شرکت کنم. ممنونم.
 • گنجی
 • 20:2-1397/03/28
بله میتوانید به شرط گرفتن نمره فرانسه عالی
در لینک زیر می توانید برنامه اکسپرس اینتری را نصب کنید، یا با جستجوی کلمه Ganji در اپل استور، گوشی اپل خود برنامه را که دارای لوگوی قرمز رنگ می باشد را بیابید:
https://itunes.apple.com/ca/app/ganji/id1392634336?mt=8
 • بهار
 • 2:52 -1394/04/06
سلام لطفا بفرماييد كه با داشتن پيشنهاد كار از تورنتو ايا فقط مدارك رو بايد ترجمه كرد يا در مدت ٦٠ روز مجالي براي ارزشيابي هم هست لطفا راهنمايي كنيد
 • گنجی
 • 6:06 -1394/04/07

اگر سریع و دقیق انجام شود و تجربه داشته باشین می توان در 60 روز اقدام نمود.

 • نوید
 • 12:26 -1394/03/21
با سلامبا تشکر از خدمات ارزندتون، با شمخصات زیر نیاز به نمره چند آیلتس چه بصورت سینگل و چه بصورت آورال دارم:- متولد 1358 -لیسانس مهندسی کامپیوتر -فوق لیسانس مدیریت -9 سال سابقه کار در خرید خارجی شرکت داروسازی مشخصات همسرمتولد 1361 -لیسانس هنر
 • گنجی
 • 8:49 -1394/03/23

شما باید آیلتس جنرال در هر اسکیل 6 و لیسنینگ 6.5 و همسرتان آیلتس 5 به بالا بگیرید.

 • شقایق
 • 8:28 -1394/02/19
با سلام می خواستم بدونم که با reference number که wes در ابتدا قبل از ارسال مدارم میدهد میتوان پروفایل ایجاد کرد یا باطد منتظر رسیدن تنیجه ارزیابی بمونیم؟با تشکر
 • گنجی
 • 12:46 -1394/02/21

بهتر است که صبر کنید تا اصل ارزیابی را دریافت کنید بارها پیش آمده که فرم ارزیابی نقص داشته و مجبور به تعویض و تغییر شما ره رفرنس شدیم.

 • مهدی
 • 9:41 -1393/12/27
با سلامسن متقاضی از زمان ثبت نام محاسبه می شود یا از زمانی که متقاضی برای مصاحبه دعوت شد ؟ممنون می شم جواب سوال را اطلاع دهید.با تشکر
 • گنجی
 • 5:01 -1394/01/08

سن شما از زمان دریافت پرونده توسط اداره مهاجرت محاسبه خواهد شد.

 • علیرضا
 • 11:30 -1393/11/18
با سلاممن رشته مهندسی پلیمر گرایش رنگ خوندم و میخواهم مدارکم را جهت اسسمنت بفرستم. ولی نمدانم کجا؟
 • گنجی
 • 7:40 -1393/11/18

در لینک زیر روش ارزیابی و اسس مدارک گفته شده است.  می توانید از خدمات موسسه ما بهره مند شوید.

ارزیابی مدارک تحصیلی کانادا

 • nazi
 • 6:42 -1393/11/17
salam.man 8 sal sabeghe kar dar reshteye mamayi daram.vali bime nabodeam..aya sabeghe karam emtiyaz darad?
 • گنجی
 • 3:31 -1393/11/17

بله ولی نداشتن بیمه شانس شما را خیلی کم خواهد کرد.

 • سیامک
 • 12:54 -1393/11/14
سلاملطفا ً بفرمائید اگر از express entry اقدام کنیم و منتظر جواب باشیم و در این فاصله استانی شروع به جذب مهاجر بکند و ما شرایط قبولی 100% داشته باشیم و مدارکمان هم آماده باشد میتوان اگر نیاز باشد میتوان سریعاً درخواست express entry را کنسل کردو درخواست استانی را شروع کرد؟
 • گنجی
 • 6:25 -1393/11/14

بله، تمام استانها بجز کبک با اکسپرس اینتری مغایرتی ندارند.

 • hasn
 • 2:19 -1393/11/13
سلام.با مدرک کاردانی و نمره آیلتس خوب و دوسال تجربه در زمینه برنامه نویسی میشود درخواس داد؟
 • گنجی
 • 6:19 -1393/11/14

بله ولی باید امتیاز بندی شوید.

 • اکبر
 • 6:07 -1393/11/02
مبنای محاسبه سی ال بی CLB چیست و چه نمره آیلتس باید داشته باشم؟
 • گنجی
 • 2:56 -1393/11/03

برای مهاجرت به کانادا امتیاز زبان شما براساس سیستم CLB = Canadian Language Benchmarks سنجیده می شود یعنی شما هر مدرک زبانی داشته باشید در یک سیستم واحد، نمره میگیرید که نام ان CLB است. مثلا CLB 7 برابر نمره آیلتس 6 در هر اسکیل است.برای مقایسه نمره زبان خود در این سیستم لینک زیر را ببنید:

 ielts to clb calculator

 • زهرا
 • 12:22 -1393/10/24
سلام داشتن کدوم مدرک بهتر وامتیازش بالاتر هست فرانسه یا اینگلیسی
 • گنجی
 • 8:20 -1393/10/13

نمرات شما باید در ابتدا بالای 6 باشد. 

 • مهرداد
 • 4:54 -1393/10/13
با سلام آقای گنجی من مدرک آیلتس با overall 6دارم میتونم برای ثبت نام اقدام کنم وبعدا که دوباره آیلتس امتحان بدم نمرات جدیدم را وارد سیستم بکنم ؟با تشکر فراوان
 • گنجی
 • 8:20 -1393/10/13

نمرات شما باید در ابتدا بالای 6 باشد. 

 • ریما
 • 2:50 -1393/10/09
سلام. من فوق لیسانس عمران با 5 سال سابقه کار در یک شرکت مهندسی در ایران هستم ولی چون تبعه افغانستانی هستم سابقه بیمه ندارم و شرکت قبول کرده که به من گواهی کار بده. مجرد هستم 32 سال سن دارم و تا اردیبهشت نمره 6.5 آیلتس را دارم. به نظر شما من واجد شرایط هستم؟ آیا برای امتیاز بیشتر شما می توانید یک کارفرما در کانادا برایم بیابید؟
 • گنجی
 • 11:25 -1393/10/11

بله، فقط باید نمرات آیلتس شما بالاتر از 6 باشد(هر کدام از مهارتها بالای 6). / کارفرماها در کانادا به سختی پیشنهاد شغلی ارائه میدهند.

 • جواد
 • 8:42 -1393/10/07
جناب آقای گنجی باسلامضمن سپاس ازتوضیحات شفاف تان خواهشمندم بفرمایید پس ازتشکیل پروفایل درسایت مهاجرت آیا نمره زبان درهمان مقطع درخواست میگردد یا پس ازقبولی و درفرصت deadline شصت روزه این مدرک خواسته میشود؟واینکه فرض براین باشد که درفرصت پس ازقبولی درخواست شود آیا تاریخ تشکیل پروفایل لحاظ میگردد یا همان روز قبولی؟
 • گنجی
 • 12:54 -1393/10/03

باید شرایط کاری و تحصیلی و مدرک زبان ایشان دقیق بررسی شود.

 • رامین
 • 4:18 -1393/10/03
سلام جناب گنجیسوالم این است که چرا تعداد ظرفیت پذیرش شده و باقیمانده را حداقل در این آخر سال زودتر به روز نمیکنند تا کسانی که فرضا رشته هایشان در مرز پر شدن است بدانند که کجای کار هستند و اصلا فایده ای دارد بفرستند یا نه .یکی از دوستانم مدارکش را 22 دسامبر فرستاده و رشته اش در مرز پرشدن میباشد و نمیداند جزء تعداد باقیمانده قرار می گیرد یا نه .اگر فرضا تا آخر سال آپدیت نکردند و بعد در سال جدید اعلام کردند که ظرفیت این رشته تکمیل شده از کجا میتواند متوجه شود که جزء لیست قابل بررسی هست یانهممنون از پاسختان
 • گنجی
 • 12:54 -1393/10/03

باید شرایط کاری و تحصیلی و مدرک زبان ایشان دقیق بررسی شود.

 • alireza
 • 12:11 -1393/10/03
سلامایا فردی که برنامه نویس اندروید میباشد میتواند برای اقامت اقدام کند؟اضافه کنم که این فرد مدرک برنامه نویسی ندارد و بصورت خوداموز یاد گرفته است! بیمه هم ندارد، یعنی بصورت فریلنسری کار میکند اما سابقه کاری زیاد دارد!
 • گنجی
 • 12:54 -1393/10/03

باید شرایط کاری و تحصیلی و مدرک زبان ایشان دقیق بررسی شود.

 • جواد
 • 12:09 -1393/10/03
باسلام - در چند سایت ازاستان های کانادا هم عنوان گردیده که برای سال نو میلادی از روش سریع اقدام به جذب مهاجرخواهند نمود آیا این استان ها درخواست مهاجران متخصص شان را تقدیم دولت کانادا خواهند نمود و دولت خود به آنها مهاجرتخصیص میدهد یا اینکه خود ازمیان متقاضیان موجود در استخر اقدام مینمایند بعد به دولت اعلام مینمایند؟
 • گنجی
 • 5:17 -1393/10/01

بله، در قسمت فدرال کلیه سوابق شما قابل بررسی است.

 • سینا
 • 8:29 -1393/10/01
با سلام و احترام اگر یک نفر برای فدرال 2014 اقدام کرده باشدبا یک رزومه شغلی و بخواهد برای ساسکاچوان هم از طریق استانی با یک رزومه شغلی دیگه اقدام کنه ایراد میگیرند؟ میخوام بپرسم که ایا بانکهای اطلاعاتیشون بهم مرتبطه یا ربطی بهم ندارن؟
 • گنجی
 • 5:17 -1393/10/01

بله، در قسمت فدرال کلیه سوابق شما قابل بررسی است.

 • رامین
 • 2:19 -1393/09/30
سلام.یه سوال راجع به fsw 2014 دارم .میفرمایید که این تعداد پرونده هایی که اعلام شده هنوز بررسی نشده اند تا چه تاریخی به روز شده.یعنی پرونده هایی که که تا تاریخ 16 دسامبر یک روز قبل از این اعلام به مهاجرت کانادا رسیده را هم شامل میشه یا معلوم نیست.ممنون از پاسختان
 • گنجی
 • 4:37 -1393/10/01

بستیگی به استان دارد، ولی می توانید اقدام کنید.

 • فرهاد
 • 8:22 -1393/09/29
سلام من مدرک آیلتس 5.5 دارم(L:4.5 R:4.5 S:6 W:6)میخوام برای استانی اقدام کنم آیا لازم هست با وجود اینکه نمره 5 برای استانی دوباره امتحان آیلتس بدم. ممنون
 • گنجی
 • 4:37 -1393/10/01

بستیگی به استان دارد، ولی می توانید اقدام کنید.

 • فرزانه
 • 7:40 -1393/09/29
با سلام.من فرم ارزیابی راپر کردم.الان هم کلاس زبان میرم .آبا درحال حاضرکاری هست که الان باید انجام بدم؟کارشناس پرستاری هستم.
 • گنجی
 • 4:32 -1393/10/01

قبل از دریافت مدرک زبان نمی توانید برای 2015 اقدام کنید.

 • alireza
 • 12:40 -1393/09/29
سلامآیا شغل کمک حسابدار(با بیمه) برای تخصص حسابداری به عنوان سابقه کار به حساب می آید؟ممنون
 • گنجی
 • 4:28 -1393/10/01

حتما باید شرح وظایف شما را با کد های NOC محاسبه کنم.

 • جواد
 • 11:48 -1393/09/29
سلام به نظر من در نکته دوم کمی اشتباه شده است به دلایل زیر:1-درست است پیشنهاد کاری الزامی نیست ولی بدون تشکیل پرفایل در بانک مشاغل قبولی شما امکان پذیر نخواهد بود و بدید حتما با کارفرما در ارتباط باشید .2- با این نوع امتیاز بندی فقط 40% نمره با سیستم امتیاز دهی جامع صورت می گیرد و مابقی به تجربه کانادایی و یا پیشنهاد کاری یا استانی اختصاص می یابد.3-بارها وزیر اعلام گرده این سیستم نقش matchmaker را ایفا می کند و کارفرما و مهاجر بالقوه را بهم اتصال می دهد پس فکر نکنم براحتی و با قاطیعت اعلام کنیم پیشنهاد کاری احتیاج نیست و باید منتظر ماند تا ببینیم این سیستم چطور کار میکند.4- جناب اقای گنجی با توجه به تجربه بالا شما در امر مهاجرت ایا این سیستم سختر و پیچیده تر از گذشته نشده است؟ و درست است محدودیت برای رشته و تعداد پذیرش در نظر گرفته نشده است و با توجه به گذشته قطعا ملاحظاتی همچون نیاز بازار و تعداد دعوتنامه ارسالی درنظر گرفته شده است.
 • گنجی
 • 1:41 -1393/10/01

همیشه برنامه های مهاجرتی سخت تر شده اند. / هیچ محدودیتی برای رشته های قابل اقدام در نظر گرفته نشده است.

منتظر خبرهای بعدی ما باشید تا با ابعاد مختلف برنامه 2015 به روش ورود سریع = ورود پیشتاز آشنا شوید.

 • حسین
 • 10:41 -1393/09/29
با سلاممیخواستم بدونم داشتن مدرک زبان فرانسوی برای ثبت نام در این طرح اجباری هستش؟ یا مثل برنامه سال قبل فقط داشتن مدرک زبان فرانسه باعث بالتر بودن امتیاز خواهد شد؟با تشکر
 • گنجی
 • 3:14 -1393/09/30

داشتن مدرک یکی از دو زبان کافی است.

 • عباس شاهين فر
 • 8:00 -1393/09/29
با سلام ميخواستم ببينم آيا با داشتن آيلتس (l:5.5,R:5.5,W:6.5,S:6.5 ) و سابقه 6 سال در رشته مهندسي شيمي آيا شامل برنامه FSWP ميشوم وميتونم براي EXPRESS ENTRY اقدام كنم يا خير؟
 • گنجی
 • 3:13 -1393/09/30

نمرات شما باید بالاتر باشد.

 • محمد
 • 6:52 -1393/09/29
با سلام و خسته نباشیدمن سؤام در خصوص ثبت نام استآیا هرچه سریعتر اقدام کنیم شانس بیشتری برای اخد خواهیم داشت و یا به طور کل اگر 6 ماه دیگر ثبت نام کنیم باز هم این شانس را خواهیم داشت به پرونده رسیذگی شود و جواب مطلوب ظرف مدت معینی دریافت کنیمبا تشکر
 • گنجی
 • 3:00 -1393/09/30

اگر شما نیاز به پیشنهاد شغلی از کارفرما برای کسب 600 امتیاز express entry دارید، رزومه خود را طبق "فرمت کانادایی" ایمیل نمایید. اگر واجد شرایط باشید با شما تماس میگیریم.

تهیه رزومه با فرمت کانادایی

 • نادر
 • 11:38 -1393/09/28
سلامسوال شما دو را باطمینان جواب داده اید ولی در خبرها امده باید حتما شخصی که پیشنهاد کاری کانادا ندارد در بانک مشاغل ثبت نام کند یا از طیق استانها نامزد شود و این بدان معناست که پیشنهاد کاری باید گرفته شود و گرنه در استخر باقی خواهید ماند تا 12 ماه بجز مشاغل نیازمند کانادا که شاید دولت فدرال بهترین ها را انتخاب نماید.خواهش مکنم به سایت اداره مهاجرت یا تماس تلفنی گرفته تا از جزییات بانک مشاغل اطلاع پیدا کنید چون شما اصلا از این بانک و نقش ان در جذب مهاجر سخن نمی کویید
 • گنجی
 • 3:00 -1393/09/30

اگر شما نیاز به پیشنهاد شغلی از کارفرما برای کسب 600 امتیاز express entry دارید، رزومه خود را طبق "فرمت کانادایی" ایمیل نمایید. اگر واجد شرایط باشید با شما تماس میگیریم.

تهیه رزومه با فرمت کانادایی

 • سیروس
 • 11:01 -1393/09/28
سلام اقای گنجی اطلاعات شما حامع و کامل بود البته یک نکته مهم و فارغ از نگاه بیزینسی که باعت تشویق همه برای تشکیل فایل می نمایید اشاره ای به ان نکرده اید که پیشنهاد کاری بارها بارها چه در سخنرانی ها و چه در سایت اداره مهاجرت اشاره شده است ونقش ان را پرنگ جلوه داده اند و همچنین با تغییرات پیش رو قرار بر این است که مهاجرت را هدفمند تر از گذشته کنند و نه اینکه دروازه های کانادا باز کنند برای همه پس بلید کمی هم به این نکته اشاره شود و شرایط را واقع بینانه تر روبرو شد قطعا همانطور که برنامه سرمایه گذاران را سخت تر کردن این برنامه هم نسبت به گذشته سخت خواهد بود .باتشکر
 • گنجی
 • 2:56 -1393/09/30

اطلاعات ما به صورت رایگان برای همه در وب سایت قرار داده شده است و بیزینسی نیست. /  در حال حاضر د ر مورد پیشنهاد شغلی کانادا شفاف تایید نکرده است. منتظر خبرهای بعدی ما باشید.

سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما