فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

مقایسه سیستم خدمات درمانی و بیمه کانادا و آمریکا

بازگشت
بازدیدکنندگان : 20831 نفر 1395/09/13
مقایسه سیستم خدمات درمانی و بیمه کانادا و آمریکا

Health_care_Canada_USA_Ganji

مقایسه سیستم خدمات درمانی و بیمه کانادا و آمریکا
یکی از شاخص های مهم در یک کشور، دسترسی به مراکز درمانی و پزشکی و استفاده از خدمات مطلوب است. این موضوع از نوزاد تا پیرمرد را در برگرفته و همه در پی به دست آوردن بهترین خدمات درمانی با هزینه کم هستند. بیمه و نظام سلامت در بازوی مهم در سیستم خدمات درمانی هستند.
صنعت بیمه به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در کشورها محسوب می‌شود که نمونه‌های موفق آن در کانادا، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و نمونه ناموفق آن در آمریکا، دیده می‌شود.

صنعت بیمه به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی از سویی به عنوان یکی از عمده‌ترین نهادهای اقتصادی مطرح بوده و از دیگرسوی، فعالیت دیگر نهادها را پشتیبانی می‌کند.

به عبارتی صنعت بیمه با گردآوری حق بیمه‌های دریافتی(premium) در توسعه اقتصادی دارای نقش است و از طرف دیگر با ایجاد امنیت و اطمینان برای فعالیت‌های خدماتی، تولیدی و... در جامعه روند سازندگی، پیشرفت و ترقی را تسهیل می‌کند و شاید کسی را کمترین گمانی نباشد که پیشرفت بیمه با توسعه اقتصادی کشور همواره ملازم است.

اما در این میان، صنعت بیمه در برخی کشورها مانند کانادا، ژاپن، انگلیس، سوئد و بسیاری از کشورهای اروپایی جزو نمونه‌های موفق و در برخی کشورها آمریکا ناموفق بوده است.


سیستم بیمه درمانی کانادا یکی از جامع‌ترین ارائه دهندگان خدمات در دنیاست

سیستم بیمه درمانی کانادا یکی از جامع‌ترین بیمه‌های درمانی دنیا را ارائه می‌کند، به این صورت که یک بیمار از لحظه ورود به بیمارستان تا مرخص شدن هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کند.

همین طور ویزیت در مطب پزشکان هم با ارائه کارت بیمه به صورت رایگان است، این بیمه تا حدود 80 درصد قیمت داروها را هم تحت پوشش دارد.

در کانادا، تمامی شهروندان و افرادی که انواع اقامت دائم کانادا را دارند، واجد شرایط دریافت بیمه خدمات درمانی هستند؛ نظام بهداشت و درمان کانادا مشهور به Medicare ترکیبی از برنامه‌های فدرال و ایالتی است که هدف آنها اطمینان از دسترسی تمامی کانادایی‌ها به خدمات درمانی بدون توجه به وضعیت مالی آنهاست.

تمامی هزینه‌های خدمات درمانی در کانادا از منبع مالیات‌ها تامین می‌شود؛ برای استفاده از خدمات پزشکی رایگان افراد باید بیمه خدمات درمانی عمومی داشته باشند.

افرادی که بیمه‌ خدمات درمانی عمومی دارند یک کارت به نام کارت بهداشت یا Heath card - assurance maladie  دریافت می‌کنند که باید هنگام مراجعه به مراکز پزشکی همراه داشته باشند؛ بیمه‌های خدمات درمانی عمومی و مواردی که توسط این بیمه مورد پوشش قرار می‌گیرند در ایالتهای گوناگون با هم تفاوتهایی دارد.

دولت کانادا تمام مراکز پزشکی را موظف نموده است که در صورت وقوع حوادث و یا در موارد اورژانسی به مهاجرینی که بیمه ندارند و به آن‌ها مراجعه می‌کنند، بدون هیچ هزینه‌ای خدمات ارائه دهند.

استفاده از کارت بهداشت افراد دیگرجرم به حساب می‌آید و در صورت محکومیت به این جرم دولت کانادا می تواند افراد مهاجر را از این کشور اخراج کند.


پنج اصول اصلی در قوانین بهداشتی کانادا وجود دارد:

مدیریت عمومی (Public Administration): همه اداره کنندگان بیمه درمانی باید توسط مقامات دولتی و براساس اهداف غیر سودجویانه انجام شود.

جامعیت (Comprehensiveness): تمام خدمات بهداشتی ضروری، از جمله خدمات ارائه شده در بیمارستان‌ها توسط پزشکان و دندانپزشکان جراح، باید تحت پوشش بیمه باشند.

جهان شمولی (Universality): همه مهاجرینی که اقامت کانادا را دریافت کرده و در این کشور زندگی می‌کنند، به میزان همان سطح از مراقبت‌های بهداشتی برخوردار می‌شوند که مردم کانادا برخورداند.

قابلیت انتقال (Portability): هرگاه یکی از ساکنان ایالت‌های مختلف کانادا که تحت پوشش بیمه درمانی شهر خود است، به ایالت دیگری سفر کرد، باید بتواند با حداقل اتلاف وقت، از خدمات درمانی مناسب برخوردار شود؛ این قانون شامل حال مهاجرین نیز می‌شود.

دسترسی (Accessibility): همه افراد بیمه شده باید دسترسی مناسب به امکانات و مراقبت‌های بهداشتی داشته باشند؛ علاوه بر این، تمام پزشکان، بیمارستان‌ها و غیره، مسئول پرداخت غرامت معقولی برای اشتباهات خود هستند.


موفقیت در بیمه درمان ژاپن، نتیجه رُشد اقتصادی و عزم سیاسی قوی است

سیستم بیمه درمان ژاپن، دسترسی جامع به درمان را فراهم کرده و در کسب رتبه ممتاز سلامتی توسط ژاپنی‌ها سهم بسزایی داشته است.

هزینه‌های عمومی در ژاپن از طریق نرخ بالای مشارکت بیماران در هزینه‌ها و کاهش میزان هزینه‌های درمانی، پایین‌تر از میانگین هزینه‌ها در میان کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری‌های‌ اقتصادی نگه داشته شده است؛ به‌هرحال با ادامه فشارهای فزاینده بر هزینه‌ها، که بخشی ازآن به جهت روند سریع سالمندی در این کشور است، اصلاحاتی به‌منظور محدودکردن افزایش هزینه‌ها از طریق کارایی بهتر به همراه بالابردن کیفیت این خدمات مورد نیاز است.

سیستم بیمه جامع درمان در کشورهای آسیایی در طول دو دهه گذشته آغاز شده است؛ به طور مثال کره، تایوان و تایلند به ترتیب در سال‌های 1985-1989 و 2001 پوشش جامع را آغاز کردند.

اما ژاپن که رکورد بهترین شرایط بیمه را در میان کشورهای آسیایی دارد، نیز سیستم بیمه جامع درمان خود را در سال 1961 آغاز کرد؛ موفقیت در بیمه درمان نتیجه رُشد اقتصادی و عزم سیاسی قوی برای دستیابی به پوشش جامع بوده است .

مخصوصا همبستگی قوی مردم برای احیای مجدد کشور پس از جنگ جهانی دوم در موفقیت طرح بیمه درمان نقش به سزایی در این کشور داشته است؛ از سال 1996 تاکنون موارد مهمی که در صنعت بیمه ژاپن واقع شده، شامل "بازنگری در قانون بیمه ژاپن" و "حذف تعرفه" بوده است.


انواع طرح‌ها و پوشش‌های بیمه درمان در ژاپن

1- بیمه درمانی ملی – جهت ارائه به کشاورزان، خویش فرمایان، پزشکان و بازنشستگان و ... به گونه‌ای که بیمه‌گر اصلی شهرداری‌ها و انجمن‌های بیمه درمان هستند.

2- بیمه درمانی کارکنان – جهت ارائه به شاغلان بخش‌های خصوصی به نحوی که در این سیستم شرکت‌های بزرگ کارکنان خود را از طریق مراکز درمانی متعلق به خود و کارکنان سایر شرکتها از مراکز درمانی دولتی استفاده می‌کنند.

3- انواع دیگر طرح‌های بیمه درمان – جهت ارائه خدمات به کارکنان دولت و ارائه بیمه مضاعف می‌دهند.

اصولا در ژاپن بیمه شده می‌تواند به وسیله یک پزشک در هر کلینیک و بیمارستانی که بخواهد ویزیت شود؛ هزینه های خدمات درمانی هم به وسیله بیمار و هم به وسیله بیمه‌گر تقبل می‌شود؛ بیمارها باید درصد مشخصی از هزینه‌های درمانشان را بپردازند؛ در ابتدای هرماه، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها، ادعاهای مربوط به هزینه‌های درمان بیماران در ماه گذشته را به سازمان‌های پرداخت و تجدید نظر ارائه می‌کنند؛ پس از فرآیند بررسی که دو ماه طول می‌کشد، شرکت‌های بیمه مبالغ را پرداخت می‌کنند.

 

انگلیس و سوئد نمونه‌های موفقی از صنعت بیمه

در انگلیس به عنوان یکی از موفق ترین کشورهای اروپایی، بیمه درمان برای همه شهروندان اجباری است و سهم هرکس از پرداخت حق بیمه، با توجه به درآمد و وضعیت شغلی اش مشخص می شود؛ در این کشور، 80 درصد هزینه های بهداشت و درمان توسط مالیات تأمین می‌شود؛ در انگلیس 15.9 درصد تولید ناخالص داخلی صرف هزینه های درمانی مردم می‌شود.

در سوئد نیز دولت بابت خدمات درمانی و بهداشتی یارانه می‌پردازد؛ کودکان و نوجوانان زیر 18 سال از خدمات درمانی رایگان بهره‌مند می‌شوند؛ در سال 2010 میلادی، سقف حداکثر هزینه درمانی 900 کرون بوده است؛ اگر بیمار چنین مبلغی را بپردازد، یک کارت آزاد دریافت خواهد کرد و با این کارت می‌تواند از خدمات درمانی رایگان در باقی مانده سال برخوردار شود.

 

برنامه بیمه درمانی همگانی پُرهزینه‌ترین طرح رفاه اجتماعی دولت آمریکا در نیم قرن قبل

از ماه مارس سال 2010 تا به حال، مردم آمریکا زیر فشار باور نکردنی اقتصادی طرح بیمه و بهداشت باراک اوباما رفته‌اند؛ این طرح ارائه خدمات بهداشتی، مردم آمریکا را بسیار رنج می‌دهد.

بیمه در کشور آمریکا تقریبا جزو هزینه‌های گران است؛ یک دانشجو ممکن است برای بیمه‌های تکمیلی آمریکا، از صد دلار تا پانصد دلار در ماه بپردازد؛ از طرفی 58 درصد از مردم آمریکا معتقدند که پوشش‌های بیمه‌ای در این کشور ضعیف است.

از آنجایی که برنامه بیمه درمانی همگانی پُرهزینه‌ترین طرح رفاه اجتماعی دولت آمریکا در نیم قرن قبل بوده است، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا که روزهای پایانی ریاست خود را می‌گذراند، طرحی (تحت عنوان Obamacare) را پیشنهاد داد که هدف آن، تامین بیمه درمانی ارزان قیمت برای همه آمریکایی‌ها بود؛ این طرح همواره تا آخرین لحظه، به مشکلات بسیاری برخورد کرد که از جمله آنها مشکلات ثبت نام و دیگر موانع قانونی و سیاسی بود که به نوعی این طرح شکست خورده تلقی می‌شد.

از دیگر ایراداتی که به این طرح وارد بود، هزینه‌های فرار، وب سایت‌های ثبت نام که کار نمی‌کردند، سهمیه بندی، پرداخت حق بیمه بالا، رقابت کمتر و محدودیت در انتخاب بود؛ در واقع، اوباما با ارائه این طرح، نابسامانی اقتصادی برای هر فردی که مقیم این کشور بود را افزایش داد به طوریکه از ابتدا پیش بینی می‌شد که طرح شکست بخورد.

به دلیل ایرادات مشهود در این طرح، پُرواضح است دولت دونالد ترامپ، به سرعت دستور لغو طرح بهداشت و درمان اوباما را صادر خواهد کرد.

با این حال، لغو این قانون وحشتناک ساده هم نیست اما کنگره همکاری خواهد کرد تا مطمئن شود که یک سری قانون‌های اصلاح شده دارد که آماده اجراست؛ باید اطمینان حاصل شود که به دنبال اجرای قوانین جدید، آزادی اقتصادی هر کس که در این کشور زندگی می‌کند، بازگردانده خواهد شد.
 telegram_Canada_Ganji

دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
 • مهکامه
 • 16:36-1397/03/05
سلام، اگر کسی ویزای تحصیلی کانادا را در مقطع فوق لیسانس دریافت کند و به محض ورود قبل از رفتن به دانشگاه با کسی که pr کانادا را دارد ازدواج کند آیا او هم می تواند اقامت بگیرد؟ و یا اگر به دانشگاه برود چه مدت بعد از عقد pr را می تواند دریافت کند که بتواند از تخفیف شهریه برای کسانی که مقیم هستند استفاده کند؟
ممنون از پاسخ گویی شما
 • گنجی
 • 19:29-1397/03/08
بله، بعد از ازدواج درخواست مقیم شدن میتوانید بدهیدولی 6 ماه تا 1سال این پرونده زمان میبرد.
 • مینا
 • 20:28-1396/10/30
با سلام و خسته نباشید
من سال ۹۴ از طریق اسپانسرشیب اقدام کردم ولی ریفیوز شدم برای بار دوم وکیل گرفتیم از کانادا که از اول اقدام کنیم الان حدود ۶ ماه هست که مدارک رو فرستادیم ولی خبری نشده به نظرتون این طبیعیه ؟ اگر برای این بار هم قبول نشم شما میتونید پرونده ی مارو قبول کنید؟
 • گنجی
 • 16:16-1396/11/11
باید دلایل ریجکتی اول را بدانیم. پروسه هم حدود یکسال زمان می برد ولی الان باید فایل نامبر داشته باشید/
 • زهرا
 • 00:29-1396/07/11
سلام دخترم که در ایران زندگی میکند با همسرش که در کانادا زندگی میکند در ترکیه عقد بینالمللی کرده اند ولی چون فرصت نداشتیم و به تعطیلات ترکیه خورد نتونستیم عقد ایرانی کنندو عقد ایرانی نکردن و اسمشون وارد شناسنامه نشده است سوالم این است که ایا برای اقدام ویزا از طریق اسپانسر شیپ لازم است عقد ایرانی بشوند ؟ همه ی مدارک لازم اماده است از جمله عکسها و تمام مکالمات پیامی و جشنی کهدر ترکیه داشتیم وسند ازدواج بینالمللی واینکه به مدت یک سال است با هم ارتبات تلفنی داشته و چند مسافرت با هم داشته اند ایا برای ویزا حتما باید اسمشون وارد شناسنامه شده باشد؟؟؟
 • گنجی
 • 00:38-1396/08/04
عقد ایرانی را انجام دهید.
 • شیوا غیاثوند
 • 23:41-1396/06/25
با سلام خدمت شما آقای گنجی.
من سیتیزن کانادا هستم و دارای پاسپورت کانادایی. ۷ ساله که ازدواج کردم و در این ۷ سال با همسرم ساکن ایران هستیم. الان تصمیم به زندگی در کانادا را داریم. میخواستم بدونم من از داخل ایران از طریق وکیل میتونم برای همسرم درخواست اقامت بدم ؟ یا حتما باید اول ساکن کانادا بشم و بعد اقدام کنم؟ و سوال دیگه اینکه آیا شما وکالت اسپانسرشیپ همسرم را قبول میکنید؟

با تشکر از شما.

 • گنجی
 • 22:7-1396/06/31
بله در ایران می توانید و باید از طریق اسپانسرشیپ اقدام کنید.
 • شراره
 • 17:2-1396/06/21
سلام جناب گنجی ممنون از راهنمایی های مفیدتون من قبلا هم از شما مشاوره گرفته بودم من بیشتر از ٣ سال عقد کردم همسرم سیتی زن کاناداس نزدیک به ٣ ساله اقدام کردیم به دلیل ایمیل اشتباهی پرونده ام بسته شد که با گرفتن وکیل و پیگیری ایشون پرونده دوباره به جریان افتاد و اصطلاحا ری اُپن شد از من مجددا عدم سوپیشینه و مدیکال خواستن که انجام دادم و ارسال کردم اما الان بیش از ٣/٥ که جوابی دریافت نکردم و وقتی از وکیل پیگیری میکنم میگن مدیکال من از فرانسه به دست سفارت کانادا نرسیده هنوز این یعنی چی از بلا تکلیفی خسته شدم لطفا اگر ممکنه راهنماییم کنید
 • گنجی
 • 15:5-1396/06/23
حتما با وکیل خودتان مشورت کنید،
 • فرحناز
 • 16:43-1396/06/21
سلام آقای گنجی
من ٢٧ سال دارم و کارشناس بیهوشی هستم
یکسال و سه ماه پیش ازدواج کردم و همسر سیتیزن کانادا هست و سه ماه هست که من به کانادا آماده ام و پرمننت رزیدنت هستم
با همسرم به مشکل خورده ام و قصد دارم از أو جدا شوم
آیا بعد از طلاق باید از این کشور خارج شؤم یا راهی برای ماندن هست؟
 • گنجی
 • 15:6-1396/06/23
اگر کاندیشنال باشد ، بله.
 • مهناز
 • 14:58-1396/05/28
سلام
من خانمی 37 ساله هستم پی آر کانادا را سه سال پیش گرفتم و فقط برای لندینگ رفتم و یک هفته موندم و برگشتم الان چند ماهه ازدواج کردم میخواستم ببینم میتونم برای همسرم تقاضای ویزای اسپانسرشیپ کنم البته میخوام طوری باشه که از ایران اقدام کنم در حقیقت نمیتونم بتنهایی برم کانادا و زندگی کنم تا زمانی که ویزای ایشون بیاد
البته فکر کنم نیاز به توضیحات و گفتگوی مفصلتری داره که راههای مختلف رو بتونیم برای تحقق خواسته مون بررسی کنیم
چطور مشاوره بگیرم؟
 • گنجی
 • 20:2-1396/06/31
حتما باید اثبات کنید که قصد ماندن در کانادا را خواهید داشت . / باید در تمام مدت بررسی پرونده در کانادا حضور داشته باشید./
 • محی
 • 00:26-1396/03/27
سلام خسته نباشین. آیا میشود تو زمان یک سالی که منتظر هستیم اسپانسرشیپ همسر اوکی شود و به کانادا برویم، همسرمان برایمان دعوت نامه ی ویزای ۶ماه بفرستن مثل انگلیس، و ب کانادا برویم؟در کل راهی هس که بشه زودتر به کانادا بریم تا موقعی ک پرونده تو بررسی است؟
 • گنجی
 • 00:25-1396/05/02
خیر، توریستی معمولا ویزا سخت می دهند.
 • احمدی
 • 01:13-1396/03/05
سلام جناب گنجی من یک سال پیش عقد کردم و همسرم اسپانسر من در کاندا بودند و برای گرفتن ویزای من در کانادا اقدام کردند بعد از 8 ماه ویزای من اومد confirmation of permanent residence اما قبل از اینکه وارد خاک کانادا بشم درست یک ماه بعد از اومدن ویزا با همسرم مشکل پیدا کردم و درخواست طلاق دادم در حال حاضر هنوز طلاق صورت نگرفته ولی پرونده طلاق در جریان کارهای اداری است و اعتبار ویزای من 5 ماه دیگر هست میتوانم با توجه به اینکه ازدواج ما واقعی بوده بعد از طلاق به کانادا مهاجرت کنم به وسیله ی ویزایی که برام اومده ممنون ازراهنمایی شما
 • گنجی
 • 11:53-1396/03/17
خیر نمی توانید، با طلاق از بین می رود.
 • سارا گلی
 • 23:32-1396/02/28
باسلام ؛ من پزشک هستم ؛ تصمیم دارم برای ادامه تحصیل به کانادا بروم ؛ نامزدم سیتیزن کانادا هست ؛ ما میخواستیم با هم عقد کنیم ولی با توجه به طولانی بودن زمان اخذ ویزا ؛ آیا من میونم از طریق توریستی یا تخصیلی به کانادا بروم و عقد خود را در آنجا ثبت کنیم؟ آیا اینطوری کار ما سریعتر از حالتی که در ایران عقد کنیم پیش میرود؟
 • گنجی
 • 19:25-1396/03/07
بله میتوانید آنجا عقد کنید ولی شرایط ویزای توریستی سخت شده است. برای تحصیلی هم باید مدرک زبان و هزینه و ... بدهید.
 • شراره
 • 23:31-1396/02/13
سلامرجناب گنجی همسرم مقیم و سی تی زن کانادا هستن سه سال و نیم عقد کردیم و همسرم سه ماه اقدام کردن برای اسپانسر شیپی بنده من تلفنی مصاحبه شدم و به مت گفتن مدارکم کامل و پرونده بیدون نقصه اما ظاهرا یکسال پیش ویزای من حاضر بوده اما ایمیل من رو اشتباهی ارسال میکردن با کرفتن وکیل مجددا پرونده من ری اپن شده حالا مجددا از من عدم سو پیشیه و آزمایش مدیکال میخوان سوْال من از شما اینه ممکنه بعد عز ارسال مدارک فوق مجددا من تو انتطار بمونم با اینبار سریع جواب منو میدن
 • گنجی
 • 18:53-1396/02/13
خیر فقط ممکن است مدارک وضعیت تاهل فعلی شما را بخواهند
 • مهدی
 • 05:39-1396/02/11
سلام و خسته نباشید. من با ویزای دانشجویی در کانادا هستم، با خانم ایرانی که دارای فوقلیسانس و آیلتس 7 هستندو در ترکیه ساکن هستند بیش از 3سال هست که آشنا هستم و میخواهیم ازدواج کنیم.آیا با عقدکردن بلافاصله می شود برای ایشان اقدام کرد که بتونند بیان اینجا؟(اگر جوابتان منفی است. مثلا حتی از طریق ویزای جویای کار چطور؟)
 • گنجی
 • 14:28-1396/02/12
بعد از عقد و ارسال پرونده حدود یکسال زمان می برد. بله با ان ویزا می شود
 • سارا
 • 9:16 -1395/12/08
با سلام وتشكر از سايت خوبتونآقاي گنجي من و همسرم مهرماه٩٤ ازدواج كرديم همسرم پزشك و سيتي زن كاناداستمن هم پزشك هستم و الان مشغول گذراندن طرح براي ازاد شدن مدركم هستمهمسرم تازه اسفندماه٩٥براي اقامت من اقدام كرد ميخواستم بدونم حدودا چقدر طول ميكشه؟
 • گنجی
 • 2:16 -1395/12/09

حدود یکسال.

 • ابراهيم
 • 4:06 -1395/11/28
باسلام همسرم در كانادا زندگي ميكند و از طريق اسپانسر شيپ از ٢٠ فروردين ٩٥ براي من اقدام كردند و همه مدارك و فرم هاي مورد نياز ارسال شد و بعد از چند ماه فايل نامبر صادر گرديد بعداز ان اداره مهاجرت كانادا در انكارا از طريق ايميل درخواست مديكال كردند از من و طبق درخواستمديكال انجام و به سفارت كانادا در انكارا ايميل و پست شد طبق روال عادي منتظر درخواست پاسپورت از انكار شديم كه ديديم ٥ ماه از اين انتظار ما ميگذره چون از زمان صدور ويزا گذشته بود مجدا اً همسرم از كانادا پيگيري كردند از.طريق ام پي نماينده فدرال وبا ايميل چند روز بعد جواب دادند كه استپ كار شما بخاطر مديكال كه در فدرال گير كرده .از شما ميخواهم راهنماييم كنيد كه چگونه ميتونيم پيگيري كنيم و اينكه چه دليلي ميتونه باعث اين استپ باشهبا تشكر
 • گنجی
 • 6:40 -1395/12/01

باید پرونده شما را کامل ببینم تا نظر نهایی دهم.

 • پگاه
 • 3:27 -1395/11/23
سلام آ قاي گنجي من ايران زندگي مي كنم و با شخصي كه مقيم كانادا ميباشد آشنا شدم و قصد ازدواج داريم. مشكلي كه هست ايشون نميتونم تا تابستان سال ديگه بيان تا ما عقد كنيم و مراحل قانوني را شروع كنيم. و هم اينطور كه ما خيلي هم عجله داريم. شما راهي براي ما پيشنهاد ميكنيد؟
 • گنجی
 • 4:49 -1395/11/26

برای اسپانسر شیپ باید عقد کنید./ اگر شرایط مهاجرت دارید(سن تا29سال+فوق لیسانس+ایلتس جنرال 7.5+دوسال سابقه کار) می توانید تا سال آینده مقیم کانادا شوید.

 • ياسي
 • 3:50 -1395/11/21
از صبر، حوصله و راهنماييتون سپاسگزارم...ميخام بدونم اگه ايشون برام دعوت نامه بفرستن و من اينجا همه مدارك لازم براي گرفتن ويزا رو داشته باشم(جوازكسب، سند مالكيت، كاركرد حساب، مانده حساب و ويزاي شينگن) امكان گرفتن ويزاي توريستي هست؟؟ و اينكه بطور كلي همچين قانوني وجود داره كه يك نفر به عنوان توريست بره اونجا و اونجا ازدواج كنه و تا اتمام مراحل اقامت اونجا بمونه؟؟؟
 • گنجی
 • 2:51 -1395/11/23

چون مجرد هستید شانس ویزا کم است./فقط ازدواج قانونی به مدت بیش از دوسال.

 • نازی
 • 4:50 -1395/11/20
سلام و روزتون بخیر .من خانم متاهل ۳۰ ساله و کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی و دانشجوی ارشد زبانشناسی دانشگاه تهران هستم..۱۲ ساله به تدریس زبان انگلیسی و ۶ ساله به تدریس زبان فرانسه مشغولم..مدرک بین المللی برای هیچکدوم ندارم .همسرم فوق لیسانس مهندسی مکاترونیک گرایش طراحی ربات و ۳۴ ساله هستن.زبان انگلیسی شون خوبه ولی مدرک بین المللی ندارن.فرزند نداریم.برای مهاجرت به کانادا مخصوصا برای ادامه تحصیل درمقطع دکتری چه قدرشانس داریم؟؟
 • گنجی
 • 2:30 -1395/11/23

برای دکتری حتما باید ایلتس اکادمیک داشته باشید./ بهتر است مدرک زبان بگیرید و مهاجرتی ابتدا اقدام کنید.

 • ياسي
 • 1:42 -1395/11/18
سلام، من ٣٢ سالمه و ١ سال هست كه با يه آقاي ٣٥ ساله كه مقيم كانادا هستند بصورت غير رسمي نامزد هستيم، ميخاستم بدونم امكانش هست كه من با ويزاي توريستي برم كانادا، اونجا ازدواجمونو رسمي كنيم (عقد كنيم) و مراحل اخذ اقامت من همونجا انجام بشه؟؟
 • گنجی
 • 12:32 -1395/11/19

به واسطه نامزدی به ما ویزای توریستی نمی دهند.

 • طاهره
 • 11:21 -1395/11/11
باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت آقای گنجیمن 30سالمه وپرستارهستم 6سال سابقه کاردارم.میخوام به کاناداازطریق ویزای کار مهاجرت کنم،اول بایدبه کجامراجعه کنم وچه کارهایی بایدبرای مهاجرتم انجام بدم.ممنون ومتشکرم ازراهنماییتون
 • گنجی
 • 4:55 -1395/11/14

ابتدا باید آیلتس جنرال 7.5 داشته باشید.

 • علی
 • 6:02 -1395/10/22
درود ابتدا تشکر میکنم از وقتی که می گذاریدآیا از 350 هزار دلار کانادا باید در کانادا سر مایه گذاری بشه ویا میتونه ملک در ایران باشه
 • گنجی
 • 3:23 -1395/10/24

خیر باید در ایران به صورت ملک نشان دهید.

 • سعيده
 • 11:02 -1395/10/21
سلام من شوهرم سيتيزن كانادا س اگوست ٢.١٥ در ايران عقد كرديم و سه ماه بعدش براي اسپاسرشيپ من اقدام كرد و مدارك رو به صفارت در انكارا فرستاد در مارچ ٢٠١٦ مديكالم امد كه انجام دادم و فرستادم انكارا ، ماه اكتبر از صفارت با من تماس گرفتن و گفتن كه در ماه اوريل براي ارسال مجدد عقدنامه ايميل زده بودن ولي به دستم نرسيده من نوامبر دوباره مدارك رو ارسال كردم صفارت ولي همچنان منتظرم و خبري از پاس ريكوئست نيس ! به نظرتون چقد ديگه زمان مي بره ؟ ممنون مي شم كمكم كنيد
 • گنجی
 • 6:40 -1395/10/23

باید منتظر باشید نتیجه بررسی عقدنامه مشخص شود. حداقل 2تا3 ماه.

 • kaveh
 • 2:14 -1395/10/03
سلام جناب اقای گنجی همسر بنده برای ویزای تحصیلی دارند اقدام میکنند برای کانادا ، سوال من این است که در صورت موفقیت ایا من هم میتونم ویزای کانادا رو بگیرم و چه مدت بعد ایشون میتونم برم
 • گنجی
 • 10:47 -1395/10/04

خیر.

 • مریم
 • 6:35 -1395/08/28
جناب گنجی سلام و خسته نباشید.در پرونده اسپانسر شیپ همسر آپدیت لندینگ فی گرفتم و هفته بعد مدارکش را مطابق آنچه خواسته بودن ارسال کردم و تاییده وصول هم گرفتم از پست .35 روز گذشته ولی هیچ خبری نیست .ممکن است کپی واریز پول گم شده باشد .به نظر شما این همه زمان بعد از واریز لندینگ فی غیر عادی نیست؟
 • گنجی
 • 2:22 -1395/08/29

خیر منتظر باشید

 • احسان
 • 4:15 -1395/08/06
سلام می خواستم بپرسم من با خانومی که 7 سال بزرگتر از من ازدواج کنم و ایشون در حال حاضر کانادا هستند خواستم ببینم احتمال گرفتن ویزا برای من چقدر است
 • گنجی
 • 4:58 -1395/08/08

اختلاف سنی بالا شانس را پایین می آورد

 • بختياري
 • 3:46 -1395/08/06
سلام من دختري ٢١ ساله هستم پي ار كانادارو دارم ميخواستم ببينم با ازدواج ميتونم نامزدمو با خودم ببرم؟ و اينكه اگه ايشون اومدن اونجا ايا بعد دو سه ماه پي ار بهشون تعلق ميگيره يانه؟
 • گنجی
 • 4:59 -1395/08/08

بعد از عقد رسمی می توانید ./ بله

 • مجتبی
 • 8:47 -1395/08/03
سلام جناب گنجی عزیز.من prدارم وبعد از 6ماه درکانادابودن برگشتم ایران الان 1ساله ازدواج کردم وو7ماه دیگه 3سال میشه که ایرانم آیا 1سال دیگه بخوام برم و از طریق اسپانسرشیپی بخوام اقدام کنم اجازه ورود به خودمم میدن.چون از 5سال انگار 4سال خارج از کانادا بودم.
 • گنجی
 • 3:19 -1395/08/04

بله میتوانید ورود کنید ولی سعی کنید از زمان ورود حداقل 1 سال به اعتبار پی ار مانده باشد

 • شین
 • 10:11 -1395/07/29
سلاممن لیسانس تغذیه دانشگاه بهشتی دارم با سه سال سابقه بیمه و آیلتز 6/5/ سن 26همسرم هیات علمی معماری هستن با 4 سال سابقه و آیلتز 6/5 / سن 35سوال خیلی کلی دارم: اصلا شرایطش رو داریم طی یکی دو سال بدون زبان فرانسه اقدام کنیم واسه کانادا؟ و کدوم ایالت؟
 • گنجی
 • 8:45 -1395/07/29

با سن 26 و ایلتس 7.5 و دو سال سابقه کار به عنوان نفر اصلی اقدام باید کرد

 • بهاره
 • 2:48 -1395/07/18
سلام جناب گنجی عزیز.کارت پی ار دارم.میخواهم نامزدمو بیارم کانادا.فعلا خودم ایران هستم.ایران عقد کنیم بیام و براش اقدام کنم بهتر و سریعتره یا خودم برگردم کانادا و بدون عقد ازونجا براش اقدام کنم؟بسیار سپاسگذار از وقتتون
 • گنجی
 • 8:54 -1395/07/20

حتما بعد از عقد.

 • علی
 • 7:08 -1395/07/01
سلام ، من 35 سال سن دارم ، دیپلم هنرستان هستم و 14 سال سابقه کار در زمینه نصب دربهای اتوماتیک دارم . در کار خودم حرفه ای و مسلط هستم . زبانم هم ضعیفه . خیلی دوست دارم برم کانادا اما به دلیل پایین بودن مدرک تحصیلی و ضعف بودن زبانم همیشه نگران و ناراحت هستم . میتوانید کمکم کنید ، یکی از دوستهایم کاناداست . میگوید من برای آمدنت کاری نمیتوانم بکنم اما اگر امدی کار و شغل و مسکنت با من . نیاز به مشاوره دارم .
 • گنجی
 • 10:26 -1395/07/02

شما باید با داشتن پروانه کسب یا شرکت و پرداخت مالیات و دارا بودن سرمایه 350هزار دلاری از روش سرمایه گذاری اقدام کنید

 • اسا
 • 7:25 -1395/06/13
سلام من مقيم كانادا هستم و ميخواهم از طريق اسپانسر شيپى همسرم رو به كانادا بيارم حدا قل حساب بانكي در ونكوور برأى اين كارچه قدر است؟
 • گنجی
 • 8:48 -1395/06/15

در تلگرام و اینستاگرام دقیق درج شده.

 • مریم رضوی
 • 7:02 -1395/06/08
باسلام .من یک دخترمتاهل فوق لیسانس رشته IT دارم ویک پسر31 ساله که دیپلم مکانیک خودرو دارد.پسرم در سن 7سالگی بدلیل تومورمغزی عمل جراحی شد وبعدازان بدلیل مراقبتهای لازم جوانی تقریبا دوراز اجتماع می باشد.به سازمانها ومراکز زیادی سرزدم اما هیچکس حاضرنیست این بچه هارا درک کرده وکمکی ازنظر اشتغال ویا کمک به این افراد بکندکه لاقل عمرشان را درمنزل نگذرانند .اما شنیدم درکانادا نمی گذارند که این افراد درمنزل بمانند وبه انها محارتهایی را اموزش می دهندوحتی دردانشگاهها تحصیل می کنند.فرزندمن دارای هوش خوبی نیز می باشد.لطفا مرا راهنمایی فرمایید که ایا برای ایشون البته به اتفاق خودمون می توانیم اقدام کنیم؟ من55 ساله وپدرشان61 ساله هستیم. اگر می توانیم البته بجز راه سرمایه گذاری دیگرازچه راههای می توان اقدام کرد؟قبلا از شما سپاسگزارم.
 • گنجی
 • 4:12 -1395/06/10

ابتدا باید به پزشکان معتمد سفارت کانادا مراجعه کنید که امکان تایید مدیکال هست یا خیر./ شما هم فقط از روش سرمایه گذاری می توانید اقدام کنید.

 • حمیدرضا
 • 6:39 -1395/05/11
سلام من 26سالمه کارشناس برق ابزار دقیق هستم دو سال سابقه کار اجرایی در پروژهای صنعتی دارم به عنوان طراح و برنامه نویس plc.به عنوان پیمانکار و تمام مهارتهای نرم افزاری و اجراییه تخصصم رو هم دارم ولی چون به صورت ازاد کار میکردم بیمه ندارم.و دنبال مدرک زبانم هم هستم .میخواستم بدونم شانسی برای اقامت در کانادا دارم.متشکرم
 • گنجی
 • 11:21 -1395/05/13

بدون زبان امکانپذیر نیست.

 • بهنام
 • 12:38 -1395/04/14
سلام و درود. مجرد هستم.سی سالمه.لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد و هفت سال سابقه کار مرتبط بارشته در شرکت نفت دارم.مدرک زبان ندارم.مدرک piping بصورت بین المللی تحت نظر پتروشیمی از فنی وحرفه ای هم دارم.چطور میتونم اقدام کنم ؟تشکر.
 • گنجی
 • 8:23 -1395/04/15

شما تمام شرایط بجز مدرک زبان را دارید بعد از رفع این نقص می توانیم پرونده شما را بفرستیم.

 • فاطمه عبدالهی
 • 11:24 -1395/04/05
سلام و عرض ادب جناب گنجی پسرمن در تاریخ 10 جون در مونترال لند شده و به تهران برگشته هنوز کارت pr را دریافت نکرده حالا می خوان با نامزدشان عقد کنن و دوباره برگرده مونترال برای اسپانسرشیپی همسرشون . سوال ما اینه که باید صبر کنن تا کارت پی آر بیاد یا همینکه لند شده کافیه؟
 • گنجی
 • 1:52 -1395/04/08

لند کافیه ولی بهتر است صبر کنید تا کارت پی ار بیاید چون در مدارک اسپسانسرشیپ لازم است.

 • Mohi
 • 7:26 -1395/03/30
به خاطر اینکه من میخام بلافاصله درسم و ادامه بدم و تا مقیم شدن کامل زمان میبره. ینی میتونم بلافاصله درسم و ادامه بدم بدون داشتن مدرک آیلتس؟ولی خودم زبانم و وسعت بدم
 • گنجی
 • 12:39 -1395/03/31

بله، بهتر است ایلتس  6بگیرید.

 • Mohi
 • 7:32 -1395/03/30
سلام آقای گنجی من دارم واسه آیلتس اقدام میکنم. 2سال دیگه ازدواج میکنم و به کانادا میرم از طریق اسپانسرشیپ همسر. مدرک کارشناسی معماری هم دارم . خاستم بدونم نمره آیلتسم باید چندباشه چون میخام ادامه تحصیل بدم اونجا.ممنون
 • گنجی
 • 3:36 -1395/03/30

اگر مقیم باشید نمره ایلتس لازم ندارید ولی حداقل 6 برای شما کافی است.

 • نسیم
 • 2:51 -1395/03/14
سلام اقای گنجی من یک ماه ونیم پیش درسفارت کانادا در انکارا برای ویزای اسپانسرشیپ مصاحبه داشتم که افیسر گفت ردشدم به علت نداشتن جشن ازدواج و گفت نامه میدن اما هنوز هیچ خبری نشده شما میدونید چقدر زمان طول میکشه که جواب بدن؟ وایا امکان داره جوابشون این باشه که مدارک رو بفرستم و ویزا رو بدن؟
 • گنجی
 • 11:58 -1395/03/16

منتظر باشید . /خیر.

 • الی
 • 10:20 -1395/03/11
تشکر از راهنماییتون.اگر در حالت ازدواج در کانادا به صورت اسپانسرشیپ, من پی ار بشم میتونم از مزایای وام و شهریه دانشجوی پی ار استفاده کنم؟
 • گنجی
 • 3:11 -1395/03/10

روشهای کانادا سخت است و راحت نمی باشد./ ممکن است تا 1.5 سال زمان ببرد. امتیاز فرد متاهل هم بیشتر است.

 • مینا
 • 5:57 -1395/03/09
سلام من قصد مهاجرت به کانادا دارم چطور میتونم راحت بروم؟ازدواج کردم و دارم جدا میشم امکان اینکه قبل از جدایی از ایران خارج شوم و اقامت بگیرم وجود دارد؟ممنون میشم راهنماییم کنید
 • گنجی
 • 3:11 -1395/03/10

روشهای کانادا سخت است و راحت نمی باشد./ ممکن است تا 1.5 سال زمان ببرد. امتیاز فرد متاهل هم بیشتر است.

 • الی
 • 12:33 -1395/03/09
سلام.جناب گنجی من با ویزای دانشجویی در کانادا هستم قصد ازدواج با یک فرد پی ار را دارم البته سوری نیست و واقعی هست.اقامت من به چه صورت خواهد بود؟اسپانسرشیپ همسر؟ از نظر مالی هم باید ایشون مدارک ارایه بدن؟
 • گنجی
 • 11:57 -1395/03/12

بله.

 • Alireza
 • 10:03 -1395/01/31
سلام اقاى گنجى؛من الان اقامت مشروط دوساله رو دارم كانادا؛ايا برداشتن اين شرط حقيقت داره؟كى ميتونم اقامتمو دايمى كنم
 • گنجی
 • 4:16 -1395/02/01

صحبت هایی در این زمینه شده است ممکن است تصویب شود.

 • Omid
 • 3:05 -1395/01/26
با سلام من دو سال پیش با خانومی با ملیت عربستانی آشنا شدم و همان دو سال پیش صیغه محرمیت خواندیم و بدلیل مشکلات ازدواج دایمی و قانونی نکرده ایم الان خانومم واسه تحصیل کارشناسی ارشد به کانادا اقدام کرده است آیا من می توانم در حین تحصیل خانومم پیش ایشان باشم در کنادا؟ آیا ما می توانیم در کانادا ازدواج خود را به ثبت برسانیم؟؟
 • گنجی
 • 7:58 -1395/01/18

باید کارتان را با ما طی قرارداد شروع کنید.

 • سپيده
 • 4:38 -1395/01/18
سلام من پاسپورت كانادا دارم ٣ سال پيش ازدواج كردم تو اين ٣ سال تنها ميرفتم كانادا الان ميخوام برائ شوهرم اقدام كنم ميشه بگين دقيقا چه مداركئ ميخواد؟ممنون ميشم جواب بدين
 • گنجی
 • 7:58 -1395/01/18

باید کارتان را با ما طی قرارداد شروع کنید.

سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما