فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

کارفرمای خود در کانادا باشید

بازگشت
بازدیدکنندگان : 54784 نفر 1394/04/29
کارفرمای خود در کانادا باشید

entrepreneur_ganji

کارفرمای خود در کانادا باشید

اکسپرس اینتری سیزدم هم برگزار شد و خوشبختانه امتیاز قبولی به 451 رسید و بیش از 1500 نفر نامه خود را دریافت کردند. اما بسیاری از دوستان در مورد پیشنهاد شغلی سوال می کنند که به نظرم مطلب زیر برای انها مفید است.

در حال حاضر که برنامه های مهاجرتی کانادا نیاز به مدرک زبان و تحصیلات بالا دارد، بسیاری از افراد به دنبال داشتن پیشنهاد شغلی job offer از کارفرمای کانادایی هستند. ولی تا به حال به این فکر کرده اید که کارفرمایی که شما را ندیده و رزومه شما هم انچنان برایش جلب توجه نمی کند، چرا باید فردی را با دانش زبان کم استخدام کند، انهم از انسوی مرزها، در حالیکه افراد تحصیل کرده فراوانی را در کانادا با دانش زبان انگلیسی و فرانسه پیش روی خود دارد!

راهکار چیست؟

خودتان کارفرمای خود شوید. چرا دولت کانادا روی برنامه های کارآفرینی استانی تبلیغ زیادی می کند! چون لازمه پیشرفت ، وجود افراد کارآفرین است. چرا دولت کبک برای شرکت شما در کلاس های startup Business ماهانه 900 دلار به شما پرداخت می کند! زیرا به کارآفرینی اعتقاد دارد.

 در کانادا نیز ایرانیان موفقی وجود دارند ، مانند شهرزاد رفعتی بیانگذار شرکت فناوری در ونکوور با 31 سال سن . یا حسن خسروشاهی مدیر بزرگترین فروشگاه کانادا "فیوچر شاپ".

شبکه کارآفرینی جهانی و موسسه GEDI با کمک یکدیگر تحقیقی بر شاخص کارآفرینی جهانی ارایه داده اند. نتیجه این تحقیقات نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا پیشرو کارآفرینی در جهان است و به دنبال آن کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و انگلستان جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داده اند. هم چنین این تحقیق نشان داده که بر خلاف مناقشات سیاسی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، بیشترین آمار رشد در زمینه کارآفرینی را در این منطقه می توان مشاهده کرد. همچنین برخلاف انتظار ایران، جمهوری لتونی و یونان نرخ رشد سالیانه بالاتری داشته اند. در حال حاضر قدرتمند ترین انگیزه کشورهای در حال توسعه برای کارآفرینی نیاز به ایجاد شغل برای افزایش جمعیت جوان در حال رشد آن هاست. او خاطر نشان کرد که ” ملت هایی که نرخ بیکاری بسیار زیادی داشته اند کارآفرینی را وسیله ای برای ایجاد شغل می دانند.”

مثلا در ایران علاقه به کارآفرینی بسیار رو به رشد است با اینکه آمار بیکاری ۲۴ درصد می باشد. یا درلتونی این رقم ۲۲ و در هند ۱۸ درصد است.

اورتمن می گوید سران کشورها به جای مصوباتی برای وزارتخانه های تجاری و اقتصادی خود، تلاش های بسیاری برای ایجاد تجارت های نوپا می کنند. همراه با این تصمیمات حکومتی، مردم هم در این زمینه فعالیت هایی مثل کارآفرینی بانوان و قشر جوان دارند.

 

از کجا شروع کنیم؟

هر هفته بیش از 5 ایمیل از دوستان در ایران دریافت می کنم که اختراع یا پژوهشی "نو و جدید" دارند و می خواهند در کانادا آن را توسعه دهند. تا آنجا که توانسته ایم راهنمایی نمودیم ،(این مطلب را بخوانید: "زمینه های کارآفرینی و حمایت دولت از کارآفرینان در کانادا") این نشاندهنده پتانسیل ایرانی ها برای خلق کارافرینی جدید است.

 

مثال کارآفرینی ساده:

«فقط با ماهیانه ۱۵ هزار تومان هرروز صبح نان تازه بخورید.»

این آگهی به همراه یک شماره تلفن در سرتاسر خیابان جردن پخش شده است. شماره را که می گیرم، مردی گوشی تلفن را بر می دارد. وقتی می گویم بابت آگهی نان تماس گرفته ام، می گوید: «آدرستان را بدهید. تا از فردا صبح نان تازه بخورید.» صدایش جوان است و لهجه شهرستانی دارد. وقتی می گویم: «چطور این فکر به ذهنت رسید؟» کل زندگی اش را یک باره روی دایره می ریزد. «من توی همین کوچه... داخل یکی از ساختمان ها سرایدار هستم. اینجا بالای شهر است.

آدم های بالای شهر تنبلند. یعنی اگر تنبل هم نباشند هیچ وقت خوششان نمی آید در صف نانوایی بایستند. یک همسایه داریم که همیشه به من پول می دهد و می گوید: «صبح زود که بلند می شوی برای ما هم نان تازه بگیر.» من هم این کار را انجام می دهم.

یعنی خیلی وقت است که این کار را می کنم. نان دانه ای هزار تومان است ولی خانم... هر روز به من دو هزار تومان می دهد. کلی هم تشکر می کند. کم کم همسایه ها فهمیدند و آنها هم اضافه شدند. فهمیدم اگر این طرح را بریزم همه استقبال می کنند.

من حساب کردم و دیدم اینجا سه خانواده است، اگر هر خانواده روزی سه تا نان هم از من بخواهد جمعش می شود 18000تومان. اما اینجا برای این آدم های پولدار که 28000 تومان پولی نیست. بقیه اش هم می شود حق الزحمه من.» هنوز یک ماه نیست که تراکت هایش را پخش کرده، اما می گوید: «کلی مشتری پیدا کرده ام. دیگر شب ها با نانوا هماهنگ می کنم که برای فردا صبح چقدر نان می خواهم و نانوا، نان ها را رأس ساعت هفت برایم آماده می کند.»

 

کارآفرینی های موفق در کانادا:

1- دوربین پرنده UAVs-Unmanned aerial vehicles

شرکت Skyline studio واقع در هلیفکس از سال 2013 در زمینه تولید فیلم و وب سایت با استفاده از دوربین های پرونده فعال است. این دوربین ها که روی صفحه ای با 4 تا 6 ملخ به پرواز در می آیند تصاویر جالبی را از دید اسمان نشان می دهند.

 

2- کاموا فروشی سیار Purlin’ J’s Roving Yarn Company

خانم پورلین و همسرش از ماشین فروش بستنی برای فروش کاموا استفاده می کند. از سال 2013 تا کنون او در تمام فستیوال ها، تورهای گردشگری و بازارهای محلی مشتریان فراوانی را جذب کرده است. به نظر او مردم بسیار علاقه مند هستند که داخل کامیون من را ببینند مخصوصا خانم های مسن علاقمند به بافتنی. این خانم معتقد است که با یک کامیون ساده وارد بازار بزرگ خرده فروشی شده است که هیچ هزینه ای بابت مغازه نمی دهد بجز مبلغ بنزین.

 

3- بازاریابی آنلاین eOLIO

از سال 2012 این شرکت در هلیفکس در زمینه بازاریابی برند و ایجاد نتایج مفید در گوگل فعال است. ایده آنها بازاریابی فعال از طریق اینترنت است.

 

4- مجله هنر UPPERCASE

فقط یک خانم در پس این بیزینس وجود دارد. مجله او طراح های خلاق و جالب هنری را برای خانه و محیط شما تهیه می کند. بیش از 4000 مشتری از سرتاسر دنیا دارد.

 

5- فروشگاه آنلاین لباس Changeroo

از سال 2014 این فروشگاه در مونترال بوجود امد. این فروشگاه آنلاین لباس های خارج از مد برندهای مطرح و استفاده شده کاملا تمیز بچه ها را با تخفیف می فروشد و برای خرید بالاتر از 40 دلار حمل و نقل رایگان دارد.

 

6- فروشگاه آنلاین Well.ca

این تیم 100 نفره در انتاریو در زمینه فروش وسایل زیبایی، خانه، کودک و سلامت فعال است. آنها از 2008 تا کنون بیش از 50هزار محصول را در سبد خود قرارداده اند. ایده انها فروش محصولات سبز و سلامت است.

 

7- لوله کش Small Jobs Plumbing

مسول این شرکت خانمی است که گواهینامه مربوطه را دریافت کرده است. در نوااسکوشیا کار خود را شروع کرده است. نکته قوت ان هزینه کمتر نسبت به شرکت های بزرگ فعال در این زمینه است.

 

8- مواد غذایی تازه William Tell

خانواده ویلیام در زمینه تولید محصولات کشاورزی تازه در بریتیش کلمبیا فعال هستند.عمده محصول انها سیب و هلو است. محصول ارگانیک و تازه ایده اصلی انها است.

 

 

اگر وقت کافی دارید این متن را بخوانید تا بدانید که ایده های کارآفرینی در کنار شما هستند ولی باید توجه کنید:

یکی از صبح‌های سرد ماه ژانویه سال ۲۰۰۷، مردی در متروی واشنگتن، در حال نواختن ویولن بود او در مدت ۴۵ دقیقه، شش قطعه از باخ را نواخت. در این مدت، تقریبا دو هزار نفر وارد ایستگاه شدند که بیشتر آنها در حال رفتن به سر کارشان بودند

کمی به عکس العملهای آنها دقت کنید:

یک مرد میانسال، متوجه نواخته شدن موسیقی شد و سرعت حرکتش را کم کرد. چند ثانیه ایستاد، سپس عجله کرد تا دیرش نشود چند دقیقه بعد

ویولنیست، اولین دلارش را دریافت کرد. یک زن پول را در کلاه انداخت و بدون توقف به حرکت خود ادامه داد،

مرد جوانی به دیوار تکیه داد و کمی به او گوش داد، بعد به ساعتش نگاه کرد و رفت. پسربچه سه‌ساله‌ای ایستاد، ولی مادرش دستش را محکم کشید و او را همراه برد پسربچه در حالی که دور می‌شد، به عقب نگاه می‌کرد و ویولنیست را می دید

چند بچه دیگر هم رفتار مشابهی کردند اما همه پدرها و مادرهگ. بچه‌ها را مجبور میکردند که نایستند و سریع با آنها بروند

بعد از 45 دقيقه که نازنده بدون ‌توقف می‌نواخت تنها شش نفر مدت کوتاهی ایستادند و گوش کردند،

بیست نفر پول دادند، ولی به مسیر خود بدون توقف ادامه دادند. در مجموع ۳۲ دلار هم برای ویلنیست جمع شد.

مرد، نواختن موسیقی را قطع کرد اما هیچ کس متوجه قطع موسیقی نشد

هیچ کس این نوازنده را نشناخت. و متوجه نشد که او جاشوآ بل یکی از بزرگ‌ترین موسیقی‌دان‌های دنیا است.

او آنروز در آن ايستگاه مترو یکی از بهترین و پیچیده‌ترین قطعات موسیقی که تا به حال نوشته شده را با ویولن‌اش که ۳٫۵ میلیون دلار می‌ارزید، نواخته بود اما هیچکس متوجه نشدتنها دو روز قبل همين هنرمند یعنی جاشوآ بل در بوستون امریکگ. کنسترتی داشت که قیمت بلیط ورودی‌اش ۱۰۰ دلار بود.

این یک داستان واقعی است. واشنگتن پست در جریان یک آزمایش اجتماعی با موضوع ادراک، سلیقه و ترجیحات مردم، ترتیبی داده بود که جاشوآ بل به صورت ناشناس در ایستگاه مترو بنوازد تا معلوم شود در یک محیط معمولی و در یک زمان نامناسب، آیا ما متوجه زیبایی می‌شویم؟

آیا برای قدردانی و لذت بردن از این زیبایی توقف می‌کنیم؟

آیا ما می توانیم نبوغ و استعداد را در یک شرايط غیرمنتظره، کشف کنیم؟

 

نتيجه

وقتي ما متوجه نواختن یکی ازبهترین موسیقی‌های نوشته شده دنیا توسط يکی از بهترین موسیقی‌دان‌های دنیا با یکی ازبهترین سازهای دنیا نمی شویم پس حتما چیزهای خوب و زيباي دیگري هم در زندگی‌مان وجود دارد که از درک آنها متاسفانه غفلت می‌کنیم!!

 

 

دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
 • حسین
 • 22:18-1397/12/20
سلام من شاطر نانوایی بربری و فانتزی ام 4 سال سابقه بیمه دارم مدرک فنی نانوایی هم دارم لیسانس رشته حقوق از دانشگاه آزاد هم دارم آیا میتونم تو یکی از شهر ها اقامت کنم کار آفرینی کنم ؟ایادولت کانادا حمایت و استقبال میکنه ؟
 • گنجی
 • 16:26-1397/12/26
اگر پروانه کسب داشته باشید یا سن تا زیر33 و ایلتس 7 کسب کنید.
 • شیرین
 • 12:29-1397/10/06
سلام
من ٣٥ ساله و مجرد هستم ٨ سال سابقه کار با بیمه
مدرک ارشد ام بی ای شاخه بازاریابی و لیسانس کامپیوتر دارم
کارت بازرگانی و سابقه بازرگانی هم دارم
ایلتس در حد ٦
از چه طریقی میتوانم اقدام کنم
 • گنجی
 • 20:5-1397/10/17
اگر بیزینس خود را دارید از روش کارآفرینی و اگر کارمند هستید برای نیروی متخصص با ایلتس 7
 • جلیل
 • 12:19 -1395/10/25
با سلام من 32سالمه ودیپلم مکانیک و12سال سابقه کار در صنعت سرامیک دارم وهمسرم لیسانس کامپیوتر و 3سال سابقه کار،مدرک زبان نداریم
 • گنجی
 • 10:52 -1395/10/27

با مدرک لیسانس کامپیوتر و داشتن ایلتس 7 یا معادل فرانسه آن می توانید از روش نیروی متخصص اقدام کنید.

 • احمد
 • 8:41 -1395/09/17
آیا میتوانم به ازای کار رایگان با یک کارفرما قرار داد ببندم تا ویزای اقامت بگیرم بنده مهندی کامپیوتر بوده و حدود یک سال است که بازنشست شده ام و از نظر مالی فعلا مشکلی ندارم
 • گنجی
 • 5:48 -1395/09/18

خیر

 • شیرین
 • 2:39 -1394/08/09
با سلام . اگر در موقع ورود به کانادا از اعتبار کارت پی آر کمتر از 2 سال مانده باشد مشکلی پیش می آید ؟
 • گنجی
 • 5:40 -1394/08/10

خیر.

 • sajad
 • 11:40 -1394/07/27
سلام من 20سالمه فوتبالیستم لیگ یک بازی میکنم و میخوام واسه زندگی برم کانادا زبانم خوب نیست. میخوام کمکم کنید. راهنماییم کنید چیکار کنم
 • گنجی
 • 12:57 -1394/07/28

مدرک تحصیلی+آیلتس+سابقه کار نیاز دارید.

 • بنفشه
 • 10:26 -1394/07/21
با سلام 25 سال دارم مجردم هستم و دارای کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم 1 سال سابقه کار به عنوان مترجم دارم. تمایل دارم برای اقامت تحصیلی اقدام کنم. حتی برای رشته های دیگر که کاربرد بیشتری در این کشور داشته باشد. بهترین روش برای من چیست
 • گنجی
 • 6:42 -1394/07/22

نیروی متخصص فدرال یا کبک، البته در ابتدا نیاز به آیلتس 7 دارید.

 • mojtaba
 • 9:25 -1394/07/14
ssalam, mikhastam bedunam ba hamin karafarini haye sade mage mishe eghamate canada gereft ? ya mahiane 900 dolar az dolat daryaft kard???
 • گنجی
 • 10:42 -1394/07/14

اگر شرایط داشته باشید، بله.

 • ستاره
 • 12:38 -1394/07/12
ایلس ندارم اما عمه و دابیم سیتیزن کانادا هستن راهی هست برای مهاجرت ؟
 • گنجی
 • 8:09 -1394/07/12

بدون مدرک زبان فقط روش سرمایه گذاری کبک هست.

 • زهرا امیرخانی
 • 4:04 -1394/06/26
با سلام من 39 سال سن دارم متاهل و دارای 1 فرزند میباشم دارای مدرک پرستاری با 10 سال سابقه کار میباشم و در حال خواندن زبان فرانسه هستم و حدود یکسال دیگر مدرک B2میگیرم به نظر شما میتوانم امیدوار به دریافت اقامت کانادا باشم.لطفا راهنمایی کنید.
 • گنجی
 • 11:36 -1394/06/28

بله، همیشه با داشتن مدرک B2 فرانسه شانس برای کسب اقامت خواهید داشت.

 • سینا
 • 1:00 -1394/05/28
سلام من گواهی نامه رانندگی UK رو دارم آیا با خرید تاکسی در کانادا امکان ورود به کانادا و ماندن در آنجا ممکن است؟ شرایط خرید امتیاز تاکسی خیلی سخته؟چطوری میتونم شرایط خرید تاکسی تلفنی و تاکسی شهری (cap) رو مقایسه کنم .ممنون
 • گنجی
 • 3:34 -1394/05/29

خیر، امکانپذیر نیست.

 • جواد
 • 9:40 -1394/05/20
سلام اقای دکتر ، برای اکسپرس اینتری حداقل باید ایلتس چند داشته باشم ؟ 27 سال مجرد لیسانس کامپیوتر 4سال سابقه کار در نیروگاه دولتی وزارت نیرو.با تشکر
 • گنجی
 • 8:49 -1394/05/17

اگر آیلتس داشته باشید از طریق اکسپرس اینتری .

 • لیلی
 • 3:50 -1394/05/14
سلام ، من و همسرم هردو فارغ التحصیل دندانپزشکی هستیم و مقیم کشور ارمنستان.میخواستم بدونم از چه طریقی امکان مهاجرت به کانادا داریم. سپاسگذارم
 • گنجی
 • 8:49 -1394/05/17

اگر آیلتس داشته باشید از طریق اکسپرس اینتری .

 • احسان
 • 11:31 -1394/05/06
با سلام و تشکر از وقتی که میزارید ، لطفا من رو راهنمایی کنید که چطور میتونم شهروند کانادا شوم (با توجه به شرایطم) متاهل و دارای دو فرزند یک و هفت ساله،لیسانس مدیریت صنعتی، شاغل رسمی در شرکت دولتی با سابقه حدود 4 سال (ناهماهنگ بامدرک تحصیلی) دارایی به میزان حدود 100هزار دلار کانادا ، سن 30 سال. ممنون میشم جوابمو بدید آخه یکبار دیگه فرستادم اما متاسفانه خبری نشد.
 • گنجی
 • 12:52 -1394/05/04

بیمه برای اثبات نامه سابقه کاری شما است. بهتر است با عنوان شغلی هماهنگ باشد. / بیمه خویش فرما قبول نیست.

 • هاشمی
 • 12:11 -1394/05/03
سلام و وقت بخیر خدمت شما.ممنون میشم در مورد این سوال راهنماییم کنید:طبق صبحتهای شما برای اقامت از طریق اکسپرس اینتری داشتن سابقه بیمه ضروری هست در حالی که بعضی مشاغل مثل صاحب دفتر نمایندگی بیمه یا وکیل استخدام جایی نیستند که برایشان بیمه پرداخت شده باشدآیا این افراد به طریق دیگری میتوانند سابقه کار خود رادر این روش ثابت کنند؟؟؟درصورتی که اقدام به پرداخت بیمه به صورت خویش فرما کنند آیا پذیرفته میشود یا حتما باید توسط یک شرکت یا موسسه برایشان پرداخت شده باشد؟؟و سوال آخر اینکه پرداخت حق بیمه باید متناسب باعنوان شغلی فرد باشد یعنی اگر یک نفر لیسانس فیزیک داشته باشه ولی به عنوان منشی مشغول به کار باشه و تحت این عنوان برایش بیمه رد شود سابقه بیمه او قبول میشود و لیسانس فیزیکش امتیازی دارد یا نه باید سابقه بیمه مرتبط با رشته تحصیلی باشد؟؟؟؟با تشکر فراوان
 • گنجی
 • 12:52 -1394/05/04

بیمه برای اثبات نامه سابقه کاری شما است. بهتر است با عنوان شغلی هماهنگ باشد. / بیمه خویش فرما قبول نیست.

 • سعیدیان
 • 4:29 -1394/04/31
یک روز از یک هیزم شکنی که هر روز سخت کار میکرد پرسیدند : «آیا تــبَری که از آن استفاده میکنی را تیز کرده ای؟» هیزم شکن که سخت مشغول بریدن چوب ها بود پاسخ داد : «خیر… من آنقدر سَرم شلوغ هست که فرصت این کارها را ندارم»بالغ بر 80% مردمی که اطرافتان میبینید، آنقدر مشغولِ شکستنِ هیزم هایشان با تبـَرِ کـُند هستند که فرصت فکر کردن به تیزکردنِ تَبرشان ندارند.
 • گنجی
 • 2:19 -1394/05/01

بهترین روش استفاده از مدرک حسابداری است. چون لیسانس شما امتیاز خوبی دارد.  / توصیه می کنم سریعتر اقدام کنید.

 • alireza
 • 5:27 -1394/04/29
سلاممن 2 تخصص دارم:- حسابداری با مدرک لیسانس و 2 سال سابقه کار با بیمه- برنامه نویسی اندروید و وب بدون مدرک و 4 سال سابقه بدون بیمه(فریلنسر)+ مدرک ایلتس 7 و سن 25 و بدون job offerسوال: از طریق کدوم تخصصم برای مهاجرت اقدام کنم؟ چرا؟ممنون
 • گنجی
 • 2:19 -1394/05/01

بهترین روش استفاده از مدرک حسابداری است. چون لیسانس شما امتیاز خوبی دارد.  / توصیه می کنم سریعتر اقدام کنید.

سرمایه گذاری کبککارآفرینیاسپانسرشیپ همسردانشجویینیروی متخصصویزای توریستیکاریابی کانادافرم ارزیابیتماس با ما