آیا به خاطر مدیکال کانادا ریجکت می شوید؟

مسیر نما :
بازدیدکنندگان : 3289 نفر 1400/01/30
آیا به خاطر مدیکال کانادا ریجکت می شوید؟
آیا به خاطر مدیکال کانادا ریجکت می شوید؟

ریجکت شدن پرونده متقاضی مهاجرت به کانادا به دلایل پزشکی ممکن است اتفاقی ناخوشایند باشد و باعث از بین رفتن کل پرونده شامل متقاضی و تمام اعضا خانواده می شود.

براساس دستورالعمل های قبلی مهاجرتی کانادا،افرادی که معلولیت دارند ممکن است با توجه به هزینه ای که به سیستم پزشکی کانادا وارد می کنند،امکان مهاجرت را نداشته باشند، اما در حال حاضر محدودیت ها برای این افراد کمتر شده است.
 همانطور که قبلا در تلگرام و وب سایت موسسه گنجی اعلام کردیم، کانادا محدودیت های مربوط به افراد دارای مشکل پزشکی برای اقامت دائم را کمتر کرده است، و به دنبال ایجاد برنامه آزمایشی 2018 به عنوان دستورالعمل دائمی است.
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی

دولت فدرال تغییر دائمی قوانین پزشکی را در روزنامه در تاریخ 16 مارس 2021 برابر 26/12/99 اعلام کرد.


بر اساس قانون قدیم اداره مهاجرت کانادا،اگر هزینه سلامت و درمان مهاجر سالانه بیش از 7000 دلار کانادا باشد، وی و اعضا خانواده اش نمی تواند به کانادا مهاجرت کند. مردم کانادا فکر می کنند که این قانون افراد معلول و دارای مشکلات پزشکی را تحقیر می کند و با ارزشهای کانادایی مثل شان و مقام انسان ها برابر نیست! لذا در قانون جدید دولت کانادا مصوب نمود که هزینه سالانه 3 برابر شود و هزینه سلامت و درمان مهاجر سالانه را به میزان 21000 دلار  افزایش داده است. محرومیت از مهاجرت برای افرادی که معلولیت دارند بسیار سخت است.

قوانین مهاجرت کانادا بسیار انعطاف پذیر است و در راستای کمک به مردم می باشد ولی طبق آمار تقاضای بیش ار حد مهاجران از سیستم درمان کانادا علی الخصوص در زمان کرونا باعث ایجاد مشکلاتی شده است به این صورت که: بسیاری از مهاجران دارای هزینه مراقبت سالانه بیشتر از میانگین تعیین شده اند، یا درمان بیماری فرد زمان زیادی می برد که باعث ایجاد صف طولانی در بخش مراقبتی بیمارستان ها شده.
قانون تقاضای بیش از حد مهاجران باعث تعجب کانادایی ها شده است. زیرا تقاضای بیش از حد مهاجران باعث افزایش تقاضا برای خدمات بهداشتی و اجتماعی است. شرایط جسمی و روحی معلولین وضعیت مهاجرت آنها را غیر قابل قبول می کند. حتی اگر هزینه های درمان افراد کمی بیشتر از هزینه های تعیین شده کانادایی باشد، آن فرد قبول نمی شود. این محرومیت ها برای اعضای خانواده که مشکلات پزشکی را ندارند، هم اعمال می شود! برای مثال اگر شخصی که در پرونده  متقاضی اصلی مهاجرت است شرایط لازم از لحاظ پزشکی را نداشته باشد، آن متقاضی اصلی و تمام اعضا خانواده هم در چک مدیکال پذیرفته نمی شوند.

طبق مثال آقای گنجی،یک نمونه از این محرومیت در سال 2005 در دادگاه عالی کانادا بود، که مربوط به خانواده ثروتمند در آفریقای جنوبی بود که از طریق برنامه سرمایه گذاری می خواستند به کانادا مهاجرت کنند.
خانواده رابینسون یک پسر به نام جان داشتند که معلولیت ذهنی داشت. افسر مهاجرت گفت هزینه مراقبت جان بیشتر از هزینه های تعیین شده کانادا است. پس مهاجرت برای خانواده او امکان پذیر نیست. خانواده رابینسون نشان دادند که تمام هزینه های جان در آفریقای جنوبی را پرداخت کرده اند، آنها حتی یک مدرسه خصوصی برای جان و بچه های مشابه او تاسیس کرده بودند. آنها برنامه خود را برای تامین هزینه های جان در کانادا ارائه دادند. دادگاه تصمیم افسر مهاجرت را لغو کرد، و دستور داد تا اداره مهاجرت شرایط خانواده رابینسون برای تامین هزینه های جان را برررسی کند.

در سال 2018 وزیر مهاجرت احمدحسین،یک دستورالعمل مهاجرتی جدید برای هزینه های پزشکی را اعلام کرد. احمدحسین گفت: تقاضای بیش از حد مهاجران را سه برابر هزینه های خدمات بهداشتی و درمانی کانادا است. وی بعضی از خدمات اجتماعی برای افراد معلول را حذف کرد. هوسن هزینه های آموزشی، درمانی و رفتاری و خدمات پشتیبانی مثل تهیه غذا، حمام کردن افراد و پانسمان را حذف کرد تا بدین ترتیب هزینه درمان به 21هزار دلار سالانه برسد.

با این دستورالعمل دولت می تواند به بررسی میزان پذیرش مهاجران و نتیجه آن بپردازد. استانهایی که خدمات بهداشتی و اجتماعی را ارائه می دادند، این دستورالعمل را بسیار منطقی می دانند. مدافعان افراد معلول می گویند، حذف بعضی از هزینه های درمانی باعث حفظ شان و مقام معلولین است. با حذف این هزینه ها اداره مهاجرت کانادا نیازی به ارزیابی این عوامل ندارد و در وقت و هزینه صرفه جویی می شود. چون ارزیابی ها بسیار پیچیده و پر هزینه بود.

مردم کانادا از تاریخ انتشار این پیشنهاد در روزنامه حدود 30 روز فرصت دارند تا نظرات خود را قبل از نهایی شدن دستورالعمل ارائه دهند. تا تاریخ 15 آوریل از طریق ایمیل نظرات خود را در مورد تغییر این دستورالعمل اعلام کنید.
 IRCC.MHBDGO-BDGDGMS.IRCC@cic.gc.ca 

telegram_Canada_Ganji
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 2
سعید1403/01/07
سلام
آیا ابتلا به دیابت نوع ۲ که رژیم غذایی و ورزش تحت کنترل است باعث ریجکتی فرد در تست مدیکال می شود؟
  • گنجی
  • 1403/01/08
خیر.
علی1400/02/05
با سلام. آیا بیماری ام اس (همسر متقاضی اصلی ) باعث رد شدن پرونده مهاجرتی سرمایه‌گذاری میشود؟
  • گنجی
  • 1400/02/05

خیر

برای اطمینان با پزشکان معتمد سفارت مشورت کنید:

آزمایش مدیکال کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

  • سهمیه بندی طرح ها
  • افزایش قیمت ویزا
  • سخت تر شدن برنامه
  • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن