اگر در کانادا هستید، از امروز کارت اقامت دائم دریافت می کنید.

بازدیدکنندگان : 6588 نفر 1400/02/16
اگر در کانادا هستید، از امروز کارت اقامت دائم دریافت می کنید.
اگر در کانادا هستید، از امروز کارت اقامت دائم PR دریافت می کنید.

اداره مهاجرت کانادا برای رسیدن به اهداف مهاجرتی خود یعنی پذیرش 401.000 مهاجر جدید در سال 2021، شش برنامه جدید برای نیروی کار ضروری و فارغ التحصیلان بین المللی ایجاد کرده است. از امروز مورخ 6 می 2021 برابر 16/2/1400 کانادا 90.000 مهاجر جدید و تعداد نامحدودی از نیروی کار ضروری و فارغ التحصیلان فرانسوی زبان را می پذیرد.

برنامه ویزای موقت به اقامت دائم کانادا چیست


این برنامه که Temporary Resident to Permanent Resident Pathway (TR to PR Pathway) نام دارد برای مدت محدود اقامت دائم کانادا را اعطا می کند، که شرایط اولیه زیر را باید داشته باشد:
-    در زمان ارائه درخواست برای این برنامه،متقاضی باید با ویزای معتبر در کانادا مشغول به کار باشد.
-    متقاضی باید مدرک زبان حداقل سی ال بی 5 برای فارغ التحصیلان دانشگاه کانادایی و سی ال بی 4 برای نیروی متخصص در حال کار را داشته باشد.
-    دانشجویان باید از سال 2017 به بعد از یک موسسه آموزشی (دانشگاه، کالج و...) در کانادا فارغ التحصیل شده باشند.
-    نیروی متخصص مورد نیاز باید حداقل یکسال سابقه کار معتبر تمام وقت یا پاره وقت در مجموع 1560 ساعت را داشته باشد.
-    پرونده های ناقص ریجکت می شود و هزینه دولتی بازگشت داده نخواهد شد.
-    جزو یکی از 6 گروه مورد نظر اداره مهاجرت کانادا باشد.
-    اگر اطلاعات بایومتریک شما طی ده سال گذشته در سیستم نباشد باید در مراکز مشخص شده انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای برنامه ویزای موقت به اقامت دائم


-    تصویر مجوز اقامت در کانادا  شامل استادی پرمیت، ورک پرمیت و...
-    تصویر مدارک استخدام در کانادا شامل: نامه سابقه کارو فیش حقوق. در نامه سابقه کار باید محل استخدام، زمان شروع به کار، شرح وظایف، دستمزد، ساعت کار در هفته، اسم و تلفن کارفرما درج گردد.
-    مدرک زبان طبق جزئیات بالا
-    تصویر T4 و قرارداد کار برای افراد گروه نیروی متخصص 
-    فارغ التحصیلان باید ریزنمرات و نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه 
-    ترجمه مدارک به همراه تاییدیه مترجم Affidavit
-    تصویر پاسپورت یا تراول داکیومنت متقاضی و تمام اعضا خانواده
-    تصویر شناسنامه و کارت ملی متقاضی و تمام اعضا خانواده
-    نتیجه مدیکال
-    نتیجه سوپیشینه که کمتر از 6 ماه قبل اخذ شده
-    عکس از متقاضی و تمام اعضا خانواده
-    هزینه دولتی کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را مطالعه فرمایید.
 

آیا مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی واجد شرایط می باشند؟


مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی 400 امتیاز نیاز دارند. امتیاز کلاس تجربه کار کانادایی در مقایسه با قرعه کشی قبلی 17 امتیاز کاهش پیدا کرد. این امتیاز برای دومین بار کمترین امتیاز در قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی بود.
کانادا در تاریخ 29 آوریل برابر 9/2/1400 حدود 6000 مهاجر برنامه اکسپرس اینتری را دعوت کرد تا برای اقامت دائم اقدام کنند.
اداره مهاجرت کانادا مهاجرانی که حداقل 400 امتیاز داشتند را دعوت کرد، که واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی هستند. این دومین بار بود که قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی با کمترین امتیاز برگزار شد.
براساس قانون تساوی مهاجرانی که حداقل 400 امتیاز داشتند در صورتی دعوت می شوند که پروفایل اکسپرس اینتری خود را قبل از 24 آوریل 2021 برابر4/2/1400 در ساعت 15:24:49 UTC بفرستند. اداره مهاجرت کانادا زمان استفاده از قانون تساوی را به عنوان یک دستورالعمل اداری بدون توجه به اینکه آیا تساوی وجود دارد یا نه، اعلام می کند.
کلاس تجربه کار کانادایی در سال 2008 برای اقامت دائم نیروی کار موقت و فارغ التحصیلان بین المللی ایجاد شد. مهاجران برای اینکه واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی شوند باید یکسال سابقه کار کانادایی داشته باشند. این تجربه کاری در بازار کار کانادا خیلی ارزشمند و مهم است. تعداد زیادی از مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی در اولین سال ورود به کانادا استخدام می شوند.

تمرکز و توجه بر اقامت دائم در کانادا

امسال اداره مهاجرت کانادا فقط دو قرعه کشی اکسپرس اینتری را برگزار کرده است، و مهاجرانی که از قبل در کانادا اقامت داشتند را انتخاب می کند. تعداد مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی در کانادا زیاد است و حدود 90 درصد این مهاجران در داخل کانادا هستند.
گروه بعدی مهاجرانی هستند که قبلا دعوتنامه مهاجرت استانی را دریافت کرده و امسال در قرعه کشی اکسپرس اینتری دعوتنامه قبولی را دریافت کردند. برای دریافت دعوتنامه مهاجرت استانی مهاجران بایدتجربه کاری یا تحصیلی و ارتباط با استان را داشته باشند. تعداد زیادی از مهاجران برنامه مهاجرت استانی در داخل کانادا هستند.
با شیوع کرونا مهاجران برنامه اکسپرس اینتری که خارج از کشور هستند کمتر دعوت می شوند، اما کانادا در سه ماهه اول امسال رکود دار صدور بیشترین تعداد دعوتنامه قبولی بود. در قرعه کشی جدید اکسپرس اینتری 61.771 دعوتنامه قبولی صادر شد. این تعداد بیشتر از دعوتنامه صادر شده در سال گذشته است. این تعداد زیاد به علت قرعه کشی تاریخی اکسپرس اینتری در تاریخ 13 فوریه است.
اداره مهاجرت کانادا هر دو هفته یکبار قرعه کشی اکسپرس اینتری را برگزار می کند. یک قرعه کشی فقط برای مهاجران برنامه مهاجرت استانی و قرعه کشی دیگر فقط برای کلاس تجربه کار کانادایی است. در قرعه کشی های برنامه مهاجرت استانی به علت داشتن 600 امتیاز اضافی، امتیازات بالا است. در قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی امتیاز کمتر است چون تعداد مهاجران برنامه های مدیریت شده اکسپرس اینتری که دعوتنامه قبولی را دریافت می کنند، کمتر است.

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری سیستمی برای مدیریت سه برنامه مهاجرتی کانادا با مهارت بالا است:برنامه نیروی کار ماهر فدرال، نیروی متخصص فنی فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی. بعضی از مهاجران برنامه مهاجرت استانی از سیستم اکسپرس اینتری برای دریافت دعوتنامه مهاجرت استانی استفاده می کنند.
اگر می خواهید از طریق سیستم اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنید باید ایتدا بررسی کنید که آیا واجد شرایط هستید یا نه. بعد از آن براساس سیستم جامع امتیاز بندی طبق سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط به زبان و عوامل دیگر به شما امتیاز می دهند.
اداره مهاجرت کانادا از طریق قرعه کشی اکسپرس اینتری به مهاجرانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوتنامه قبولی را می دهد. بعد از ارسال پرونده افسر مهاجرت کانادا آن را بررسی می کند. اگر آنها پرونده شما را تایید کنند، آخرین مرحله فرود در کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا است.
چه کسی دعوت می شود؟
در اینجا مثل فرضی از شخصی را ذکر می کنیم که در قرعه کشی جدید دعوت شد.
سارا 33 ساله و لیسانس خود را در کانادا گرفته است. سارا بعد از دریافت مدرک خود به عنوان مشاور بازاریابی کار می کند. او نمره 8 آیلتس را در گوش دادن و خواندن و 7.5 را در دو مهارت دیگر گرفت. سارا 440 امتیاز داشت که برای دریافت دعوتنامه قبولی در قرعه کشی جدید اکسپرس اینتری کافی بود.

telegram_Canada_Ganji
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
سیما ب.1400/02/11
اگر مراکز ثبت نام آیلتس در کانادا پر شده باشد می توانم کشور دیگری امتحان دهم؟
  • گنجی
  • 1400/02/11

بله مشکلی در محل امتحان نیست. متقاضی باید مدرک زبان سی ال بی 5 برای فارغ التحصیلان دانشگاه کانادایی و سی ال بی 4برای نیروی متخصص در حال کار را داشته باشد.
 

ارشیا1400/02/11
آیا داشتن ارزیابی مدرک تحصیلی WES کانادا اجباری است؟
  • گنجی
  • 1400/02/11
بله باید داشته باشید.
شیما1400/02/11
من همه مدارکم اماده است ولی سوپیشینه ایران را مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید
  • گنجی
  • 1400/02/11

جزئیات نحوه دریافت سوپیشینه ایران از کانادا را در اینجا بخوانید.

 

خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
  • برنامه اقامت دائم آمریکا
شرکت کنندگان : تن

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا