اگر مهندس هستید، ونکوور پذیرای شماست

بازدیدکنندگان : 6793 نفر 1400/03/25
اگر مهندس هستید، ونکوور پذیرای شماست

اگر مهندس هستید، ونکوور پذیرای شماست
تمدید برنامه آزمایش فناوری برای مدت نامحدود

طبق خبری که آقای گنجی از دفتر ما در کانادا تایید کردند، بریتیش کلمبیا اعلام کرد برنامه آزمایشی فناوری که قرار بود تا ماه ژوئن ادامه داشته باشد برای مدت نامحدودی تمدید شد.


برنامه فناوری که در ماه می سال 2017 ایجاد شد، برای کمک به بخشهای فناوری بریتیش کلمبیا به جذب استعدادهای خارجی در 29 شغل مورد تقاضا  از طریق قرعه کشی هفتگی می پردازد، که از سیستم مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا مهاجران را جذب و انتخاب می کند. لیست مشاغل ان را در خبرهای قبل سایت گنجی و تلگرام و انتهای همین خبر اعلام کرد و موکلین ما توانستند از این طریق اقامت دائم کانادا را کسب کنند
برنامه فناوری بریتیش کلمبیا به عنوان یک برنامه دائمی و سریع برای نیروی کار خارجی و دانشجویان بین المللی است.
استان بریتیش کلمبیا در زمان تمدید و به روز رسانی این برنامه در تاریخ 7 خرداد اعلام کرد، که به جای تمدید یکساله برنامه فناوری، این برنامه به صورت نامحدود تمدید شده و از این به بعد برنامه فناوری استان بریتیش کلمبیا نامیده می شود.
براساس اخبار دولت کانادا بعد از تمدید این برنامه در تاریخ 30 ژوئن 2021، این برنامه تغییر نام داده و دائمی شده است.

با کمبود استعداد در بخشهای فناوری، بریتیش کلمبیا این برنامه آزمایشی را برای جذب نیروی کار ماهر خارجی ایجاد کرد.
 با وجود کرونا از برنامه فناوری بریتیش کلمبیا بیشتر استفاده می شود، حدود 1.855 مهاجر در سال 2020 دعوت شدند، 23 درصد بیشتر از سال قبل یعنی 1.509 مهاجر و 63 درصد بیشتر نسبت به سال 2018 یعنی 1355 مهاجر در آن سال دعوت شدند. از زمان ایجاد برنامه فناوری بیشتر از 6000 نیروی کار فناوری برای اقامت دائم کانادا پذیرفته شدند.
این اعلامیه زمانی منتشر شد که چند نفر از اعضای بخش فناوری استان در تلاش برای دائمی شدن این برنامه بودند.
هفته گذشته اعضای شورای نوآوران کانادا در بریتیش کلمبیا نامه ای به وزیر امور شهری ارسال کردند و خواستار دائمی شدن برنامه فناروی بودند. در آن زمان دولت هنوز اعلام نکرده بود که برای این برنامه چه اتفاقی خواهد افتاد.
اعضای شورای نوآوران کانادا گفتند، که آنها شرکت های جهانی با بهترین استعدادها را ایجاد می کنند و از برنامه های مهاجرتی حمایت کرده و به افراد با استعداد در همه جهان اجازه می دهند تا برای کار در شرکت های پیشرفته به کانادا بیایند.
این شورا در نامه گفت: با دائمی شدن برنامه فناوری، کارآفرینان می توانند برنامه های بلند مدت بهتری داشته باشند و برای ساختن برنامه های تجاری اعتماد و اطمینان بیشتری بدست آورند و بدانند که خدمات ضروری در زمانی که آنها نیاز دارند، وجود دارد.

برنامه فناوری بریتیش کلمبیا چیست؟

 

برنامه فناوری بریتیش کلمبیا برنامه ای برای مهاجرت سریع افرادی است که مهارت فنی داشته و به دنبال اقامت دائم کانادا هستند، می باشد. مهاجران باید در یکی از برنامه های مهاجرت استانی استان بریتیش کلمبیا ثبت نام کرده و در یکی از 29 شغل واجد شرایط فناوری پیشنهاد شغلی معتبر حداقل برای 12 ماه داشته باشند.
بر خلاف برنامه های مهاجرتی بریتیش کلمبیا که مهاجران باید پیشنهاد شغلی دائمی داشته باشند، پیشنهاد شغلی برای برنامه فناوری باید حداقل یکسال باشد و در زمان اقدام باید حداقل 120 روز از آن پیشنهاد شغلی مانده باشد. پیشنهاد کاری باید تمام وقت و از یک کارفرمای واجد شرایط در استان باشد. پیشنهادات شغلی بیشتر از یکسال هم واجد شرایط برنامه فناوری هستند.
دعوتنامه برنامه فناوری به صورت هفتگی برای مهاجران برتری که واجد شرایط هستند ارسال می شود.
مهاجرانی که برای ثبت نام در سیستم مهاجرت استانی دعوت می شوند، 30 روزر فرصت دارند تا پرونده کامل خود را ارسال کنند. بیشتر برنامه های فناروی در مدت دو یا سه ماه بررسی می شوند.
در صورت تایید، مهاجران دعوتنامه مهاجرت استانی را دریافت کرده و می توانند از طریق سیستم مهاجرت استانی پرونده خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

چگونه باید برای برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا اقدام کنم؟

 

از آنجایی که برنامه فناوری یک برنامه جدا از دیگر برنامه های مهاجرت استانی نیست، مهاجران باید از طریق سیستم آنلاین استان، در سیستم مهاجرت براساس مهارت ها پروفایل ایجاد کرده و در یکی از گروه های موجود ثبت نام کنند. سیستم مهاجرت براساس مهارت یک سیستم مبتنی برامتیاز است یعنی به برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا اجازه می دهد، مهاجرانی که مهارت لازم برای رشد اقتصادی استان را دارند را در اولویت قرار دهد.
مهاجران مورد ارزیابی قرار می گیرند و امتیازی برای آنها تعیین می شود که این امتیاز تعیین کننده دعوت شدن آنها در قرعه کشی بعدی است. امتیازات براساس سطح تحصیلات، سابقه کاری طولانی مدت و داشتن پیشنهاد شغلی تعیین می شود. 
صلاحیت مهاجران برای برنامه فناوری، از طریق پیشنهاد شغلی یا شغل مهاجر مشخص می شود.
 

صدور 68 دعوتنامه در قرعه کشی برنامه فناوری بریتیش کلمبیا


تا به حال در سال 2021 بریتیش کلمبیا 4.876 دعوتنامه مهاجرت استانی صادر کرده است.
بریتیش کلمبیا 68 نیروی کار فناوری را دعوت کرد، تا در اول ژوئن از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند. 
دعوتنامه های جدید از برنامه فناوری بریتیش کلمبیا که از برنامه های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا است، صادر شده است.
مهاجران واجد شرایط باید شرایط یکی از برنامه های اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا و مهاجرت براساس مهارت که توسط سیستم ثبت نام مهاجرت براساس مهارت مدیریت می شود را داشته باشند. افرادی که در قرعه کشی امروز دعوت شدند از برنامه های نیروی کار ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی بودند که حداقل 80 امتیاز نیاز داشتند.
مهاجران دعوت شده 30 روز تقویمی فرصت دارند تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.
بریتیش کلمبیا تا به حال 4.876 مهاجر را درسال 2021 دعوت کرده است.
بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا است که رشد اقتصادی و تنوع فرهنگی در این استان وجود دارد. سومین شهر بزرگ کانادا، ونکوور در این استان است. اقتصاد بریتیش کلمبیا براساس جنگلداری و استخراج معادن است. این استان با جنگل های بزرگ و آب و هوای ساحلی در واقع یکی از زیباترین مناطق در کانادا است.

برنامه فناوری بریتیش کلمبیا برای مهاجران اکسپرس اینتری


نیروی کار فناوری چگونه می توانند از طریق برنامه مهاجرت استانی به سواحل غربی کانادا مهاجرت کنند؟
نیروی کار فناوری که به بریتیش کلمبیا می روند پرونده مهاجرتی آنها از طریق برنامه فناوری بریتیش کلمبیا ونکوور در اولویت بررسی قرار می گیرد. 
اخیرا برنامه فناوری بریتیش کلمبیا  به یک برنامه دائمی تبدیل شده است، برنامه فناوری به کارفرمایان کمک می کند تا استعداد های خارجی را استخدام کنند. در واقع یک برنامه سریع مهاجرت استانی به استعداد های فناوری که می خواهند به بریتیش کلمبیا مهاجرت کنند ارائه شده است.

از طریق برنامه اکسپرس اینتری واجد شرایط برنامه فناوری بریتیش کلمبیا شوید

 

کسانی که از قبل واجد شرایط برنامه مهاجرت براساس مهارت یا اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا هستند، واجد شرایط برنامه فناوری هستند.
اگر شما در سیستم اکسپرس اینتری هستید، قبلا شما دعوتنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا را دریافت کرده اید. برای اینکه شما اقامت دائم داشته باشید، باید واجد شرایط برنامه های اکسپرس اینتری مثل کلاس تجربه کار کانادایی، برنامه نیروی کار ماهر فدرال یا برنامه نیروی متخصص فنی فدرال باشید. 
شما باید واجد شرایط یکی از زیر مجموعه های اکسپرس اینتری باشید: نیروی کار ماهر، متخصصین بهداشت، فارغ التحصیل بین المللی یا تحصیلات تکمیلی بین المللی.
نیروی کار ماهر برای کارگران ماهری است که تحصیلات یا آموزش و تحصیلات بعد از متوسطه در یک حرفه، مدیریت، شغل فنی، تجارت یا مشاغل دیگر دارند. شغل مهاجر باید براساس طبقه بندی ملی مشاغل در سطح مهارت O یا A یا B باشد. مهاجران برنامه نیروی کار ماهر باید یک شغل واجد شرایط دائمی تمام وقت در بریتیش کلمبیا داشته باشند. 
در برنامه راهنمای دولت جزئیات بیشتری وجود دارد. اما شما برای واجد شرایط بودن در این برنامه ها به جز تحصیلات تکمیلی بین المللی باید یک پیشنهاد شغلی هم داشته باشید.
برای برنامه فناوری بریتیش کلمبیا شما باید در یکی از 29 مشاغل واجد شرایط فناوری پیشنهاد کار تمام وقت داشته باشید. پیشنهاد شغل باید برای حداقل یک سال و در زمان درخواست 129 روز تقویمی از مدت آن باقی مانده باشد. بریتیش کلمبیا هر هقته برای مهاجران فناوری قرعه کشی برگزار می کند. بعضی هفته ها فقط برای برنامه فناوری قرعه کشی انجام می شود، در هفته های دیگر قرعه کشی عمومی برنامه ها انجام می شود.
زمانی که شما دعوت می شوید، 30 روز فرصت دارید تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنید. اینکه شما دعوت شوید، تضمینی برای دریافت دعوتنامه نیست، اما اگر دعوتنامه را دریافت کنید شش ماه فرصت دارید تا برای اقامت دائم اقدام کنید. با این حال شما می توانید از بریتیش کلمبیا نامه ورک پرمیت را دریافت کنید تا در کانادا به طورت قانونی کار کنید.
شما به عنوان متقاضی برنامه اکسپرس اینتری با دریافت دعوتنامه مهاجرت استانی، به صورت خودکار 600 امتیاز دریافت می کنید. ایم امتیاز اضافی تضمینی برای دریافت دعوتنامه اقامت دائم در قرعه کشی بعدی اکسپرس اینتری است.

بررسی و پردازش سریع برنامه ها

بریتیش کلمبیا فقط در مورد برنامه مهاجرت استانی خود صلاحیت بررسی و پردازش دارد. این استان نمی تواند مراحل مهاجرتی شما برای اقامت دائم را سرعت بدهد ، چون این فقط به عهده اداره مهاجرت کانادا است.
برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا فقط می تواند مسیرهایی را برای اینکه مهاجران مراحل مهاجرت خود را انجام دهند ارائه کند. در برنامه فناوری مهاجران نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار ندارند، که درواقع یک مرحله پرهزینه و طولانی حذف می شود. 
برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا به مهاجران در حالی که منتظر در یافت اقامت دائم خود هستند، اجازه می هد تا برای ورک پرمیت اقدام کنند یا وضعیت اقامتی خود را تمدید کنند.
برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا افرادی را که در یکی از 29 شغل فناوری پیشنهاد کاری دارند را در اولویت قرار می دهد. در زمان ارسال پرونده کامل، پرونده شما در مدت یک روز به تیم بررسی و پردازش داده می شود.
وبسایت دولت بریتیش کلمبیا می گوید که 80 درصد از برنامه های مهاجرت استانی دو تا سه ماه از زمان دریافت بررسی می شوند، اما پرونده های برنامه فناوری در مدت کمتری بررسی می شوند.

29 شغل واجد شرایط برنامه فناوری بریتیش کلمبیا ونکوور کانادا

 

اگر در یکی از این مشاغل کار می کنید، واجد شرایط برنامه فناوری بریتیش کلمبیا هستید. در اینجا لیست 29 شغل واجد شرایط به ترتیب کد ملی مشاغل را ذکر می کنیم.
0131_ مدیران شرکت مخابرات
0213_ مدیران سیستم های رایانه ای و اطلاعاتی
0512_مدیران انتشارات، انیمیشن و هنر های نمایشی
2131_ مهندس عمران
2132_ مهندس مکانیک
2133_ مهندس برق و الکترونیک
2134_ مهندس شیمی
2147_ مهندس کامپیوتر به جز مهندسان نرم افزار و طراحان
2171_ تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
2172_ مدیران و تحلیل گران اطلاعات
2173_ مهندس نرم افزار
2174_ برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های اجتماعی
2175_ طراحان و توسعه دهندگان وبسایت
2221_ مهندسین زیست شناسی
2241_ تکنسین برق و الکترونیک
2242_ متخصص لوازم الکترونیکی شامل تجهیزات خانگی و تجاری
2243_ متخصصین ابزار و وسایل صنعتی
2281_ مهندسین شبکه کامپیوتر
2282_ متخصصین پیشتیبانی از کاربران
2283_ متخصصین آزمایش سیستم های اطلاعاتی
5121_ نویسنده
5122_ ویراستار
5125_ مترجمان و مفسران
5224_ متخصصین پخش
5225_ متخصصین ضبط صدا و فیلم
5226_ مشاغل فنی و هماهنگی در تصاویر متحرک صدا و سیما و هنرهای نمایشی
5227_ از مشاغل در فیلم های سینمایی، پخش، عکاسی و هنر های نمایشی حمایت می شود
5241_ طراحان و تصویر گران گرافیک
6221_ متخصصین فروش و عمده فروش ها


telegram_Canada_Ganji

دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
منفرد1400/04/10
درود. 44 سال دارم و حدود 19 سال سابقه تعمیرات و مهندسی قطارهای مترو با فوق لیسانس برق قدرت دارم. همسرم 40 ساله و دانشجوی دکتری قارچ شناسی پزشکی با رتبه 2 و سابقه 6 سال آزمایشگاه طبی دارد. سطح زبان هر دوی ما متوسط به بالاست.لطفا با تجه به قوانین جدید، برای بریتیش کلمبیا رهنمود فرمائید. با سپاس
 • گنجی
 • 1400/04/10
سن شما شانس کمی دارد.
همسرتان شرایط بهتری دارد که نیازمند رزومه ایشان هستیم و باید در واتس اپ ارسال کنید تا برای برنامه ونکوور و استارت اپ ایشان را بررسی کنیم.
کیوان زندیه1400/04/07
سلام. مهندس عمران هستم گرایش مدیریت ساخت با بیش از 5 سال سابقه کار, دارای پروفایل اکسپرس ایناری با امتیاز ۴۷۲.
برای برنامه پایلوت یا استانی چطوری شانس بریتیش کلمبیا رو دارم؟
 • گنجی
 • 1400/04/07
بهتر است صبر کنید نتیجه پروفایل 472 امیتازبندی تان مشخص شود
علی1400/03/16
با سلام
مهندس شیمی گرایش نفت با سابقه ۱۶سال و متاهل دارای دو فرزند و سن ۳۸سال ، در لیست مشاغل ونکوور امکان ویزا هست؟
 • گنجی
 • 1400/03/16
بله امکانپذیر می باشد.
محمدرضا1400/03/16
باسلام واحترام
من مهندس مکانیک با ۱۳ سال سابقه در مجتمع پتروشیمی دارم .زبان انگلیسیم به علت فرار بودن ضعیف هستش.شانسی برای قبولی دارم؟
 • گنجی
 • 1400/03/16

خیر.

باید دانش زبان داشته باشید.

فقط برنامه سرمایه گذاری کبک نیاز به مدرک زبان ندارد.

اردلان1400/03/16
باسلام.بنده فوق لیسانس مکانیک هستم و 9 سال سابقه کار مرتبط بغنوان طراح مکانیک در دفاتر فنی دو شرکت بزرگ ایران هستم.دارای آیلتس با نمره نچندان خوب (جنرال و آکادمیک). همسر بنده هم مهندس عمران هستن.آیا واجد شرایط هستیم؟
 • گنجی
 • 1400/03/16

اطلاعات سن و سابقه سفر و ویزا و فامیل در کانادا و ریز نمرات ایلتس شما برای برنامه های نیروی متخصص، استارت آپ و ویزای کار داریم.

در زیر سایت از طریق واتس اپ بفرستید.

روزبه س1400/03/16
منظورتون سابقه چه نوع ویزایی هست ؟
 • گنجی
 • 1400/03/16
سابقه ویزای کانادا ، آمریکا یا اروپا را در 12 سال گذشته در پاسپورت خود و خانواده بهمراه رزومه برای ما واتس اپ بفرمایید.
روزبه س.1400/03/16
سلام .وقت بخیر
مهندس الکترونیک .۱۲ سال سابقه کار مرتبط با بیمه وسن ۳۹ سال وآیلتس۶
 • گنجی
 • 1400/03/16
سابقه ویزا و فامیل در کانادا را به همراه رزومه تان برای ما ایمیل کنید.
محمد حجتی1400/03/16
من لیسانس ict دارم و معاون مرکز مخابراتیم
چطوری میتونم درخواست بدم
 • گنجی
 • 1400/03/16
رزومه تان را واتس اپ کنید
benyamin g1400/03/16
سلام
من قصد مهاجرت دارم به دنبال یک راه مطمین هستم
 • گنجی
 • 1400/03/16
رزومه تان شامل: سن و شغل و تحصیلات و نمره زبان را با واتس اپ ارسال کنید. لینک عضویت در واتس اپ در زیر سایت ما است.
اسما1400/03/16
سلام
بدون جاب آفر نمیشه برای این برنامه اقدام کرد ؟
 • گنجی
 • 1400/03/16
با تحصیل در دانشگاه هم امکانپذیر است.
شهیار1400/03/16
آیلتس چند میخواد؟
 • گنجی
 • 1400/03/16
5جنرال نیاز دارد.
محمد1400/03/16
سلام. من الان توی پول هستم و امتیازم ۴۶۶ هست. ۷ سال سابقه کار دارم در رشته برق قدرت البته بدون بیمه.
برادر زنم در تورنتو هستن
شانسی دارم؟
اگر جواب مثبت هست یک قرار ملاقات به من اعلام کنید تا برسم خدمتتون.
 • گنجی
 • 1400/03/16
بله واجد شرایط هستید از طریق واتس اپ زیر سایت درخواست مشاوره تان را بفرستید.
مرادی1400/03/16
سلام این برنامه شرط سنی هم داره
 • گنجی
 • 1400/03/16
تا قبل از 40 سال شانس بالاتر است.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

 • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
 • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
 • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
 • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا