Child Safety ایمنی کودکان

ایمنی کودک در برابر آسیب ها و سوء استفاده ها

به عنوان پدر یا مادر و یا سرپرست قانونی کودکتان، دوست دارید فرزندتان شاد و بی دغدغه باشد. همچنین می خواهید که از سلامتی و ایمنی کودکان در کانادا در برابر صدمات و آسیبها محافظت کنید.
 
پیشگیری از آسیب دیدگی
 
آسیب دیدگی ها، اغلب از سوانح و تصادفات نیستند، بلکه استفاده از اقدامات ایمنی مناسب در حمل ونقل، بازی و دیگر فعالیت های روزمره، می توان از ایجاد آسیب دیدگی پیشگیری نمود. این اقدامات علاوه بر  آموزش فرزندان در رعایت موارد احتیاطی مناسب، شامل بکارگیری وسایل ایمنی توصیه شده نیز می باشد. بعضی از اقدامات ایمنی در کانادا، نه تنها توصیه می شوند، بلکه طبق قانون الزامی هم هستند. مثلا، در کانادا، این قانون وجود دارد که کودکانی که در خودروها سوار می شوند باید با صندلی مخصوص و یا صندلی حامی کودک که مناسب سن، وزن و قد آنها باشد، ایمن شوند. 
منابع مفید متعددی وجود دارند که دارای اطلاعات دقیقی در این زمینه می باشند. آنها می توانند برای محفوظ نگهداشتن فرزند شما از مصدومیت (در تمام مراحل، از نوزادی تا نوجوانی) به شما کمک کنند .
اغلب این منابع، دارای اطلاعاتی در موارد زیر هستند:

 •   تختخواب کودک
 •  ایمنی و قوانین مربوط به صندلی های خودرو و صندلی کودک 
 •  کلاه های ایمنی
 •   ایمنی اینترنت و تلفن های همراه 
 •  محصولات مربوط به ایمنی خانه 
 •   ایمنی اسباب بازی ها و زمین بازی 
 •  راههای پیشگیری از غرق شدگی، مسمومیت، سوختن با آب گرم و سوختگی

مزایای بچه دار شدن در کانادا

 آسیب دیدگی های ناحیه سر، علت عمده آسیب های جدی و مرگ و میر در کودکان چرخ سوار (دوچرخه، سه چرخه، اسکوتر، اسکیت، اسکیت های تک ردیفه و غیره) می باشد. پوشیدن کلاه ایمنی خطر آسیب دیدگی در ناحیه سر را تا 85% کاهش می دهد.

تهدید

 هرگاه کسی کاری را انجام دهد و یا چیزی را بگوید که به فرد دیگری آسیب برساند، این عمل را تهدید یا قلدری می گویند. تهدید همیشه عملی عمدی است. افراد تهدیدکننده، ممکن است بصوری فردی یا گروهی کار کنند. در هر صورت، تهدید با قصد ایجاد احساس حقارت و ناتوانی در فرد انجام می شود. هیچ کسی خواهان تهدید شدن نبوده و هیچ کس نیز سزاوار آن نیست. متاسفانه، تهدید و قلدری امروزه در میان کودکان در همه سنین و بویژه نوجوانان کاملا رایج می باشد. اگر کودکی تهدید شود، این مسئله می تواند سلامت او، عملکرد او در مدرسه و کل زندگی اش را تحت تاثیر قرار دهد.
 اگر شما گمان می برید که فرزند شما مورد تهدید قرار گرفته یا تهدیدکننده می باشد می توانید از مسئولین مدرسه یا کارمندان در انجمن تازه واردین (اداره نیوکامرز) کمک بگیرید.

نکته: 
 * ندای کمک به کودکان (سازمان کمک به کودکان در شرایط بدرفتاری)، وب سایت بسیار خوبی است که حاوی اطلاعات مفیدی در مورد تهدید و سایر موضوعات مربوط به ایمنی کودکان می باشد. این وب سایت برای کودکان و نوجوانان آماده شده است.
 
 * فرزند خود را تشویق کنید تا از این وب سایت دیدن کند و بدین ترتیب به او کمک کنید تا در مواردی که خود را شرایط ناامن دید، از  آمادگی لازم برخوردار باشد.

هزینه تولد نوزاد در کانادا

کانادا از میزان جرم نسبتا پائینی برخوردار است، اما مطالبی وجود دارد که والدین و سرپرستان قانونی باید بدانند تا بتوانند از کودکان خود در برابر آسیب و یا سوء استفاده محافظت نمایند. والدین باید بدانند که:
 

 •  فرزندان آنها در هر زمانی در کجا هستند
 •  چه کسانی دوستان کودکانشان هستند
 • وضعیت همسایگی و مناطق اطراف چگونه است

 هزینه مهدکودک در کانادا

والدین همچنین باید بدون اینکه کودکان خود را از بیرون رفتن بترسانند، به آنها بیاموزند که چگونه از آسیب در امان باشند. کودکان باید موارد زیر را بدانند:

 1.  نام و نام خانوادگی خود ، نام و نام خانوادگی والدین یا سرپرستان خود، آدرس و شماره تلفن محل سکونت خانواده 
 2.  در شرایط اضطراری به کجا باید بروند 
 3. خطر غریبه ها- هرگز با غریبه ها صحبت نکنند، هرگز سوار یک ماشین غریبه نشوند و هیچگاه از غریبه ها، آب نبات یا هدایای دیگری قبول نکنند ولو اینکه این فرد غریبه بگوید که پدر و مادر آنها را می شناسد
 4.  همیشه در جای امن بازی کنند
 5.  در صورت امکان، بصورت گروهی راه بروند
 6.  همیشه به شما بگویند که کجا هستند
 7.  در مورد امنیت اینترنت 
 8.  دفاع از خود 
 9. در مورد قسمت های خصوصی بدن آنها، اسم درست آنها و اینکه دست زدن به چه جاهایی مناسب نیست

نکته: 
مهم آن است که فرزندان شما احساس کنند که می توانند به شما اعتماد نموده و در مورد هر چیزی، با شما صحبت کنند. آنها باید بدانند که از بابت گفتن کار بدی که اتفاق افتاده است تنبیه نمی شوند.
 
برای بسیاری از والدین، نگرانی از پدیده کودک آزاری از جانب افراد غریبه بیشتر است، اما از قضا، اکثر آدم ربایی ها و کودک آزاری ها توسط افرادی که آشنا و مورد اعتماد بنظر می رسند، صورت می گیرد.  

هشدار فوری(Amber Alert) 

هشدار فوری، پروژه مشترک سرویس های مختلف پلیس کانادا و رسانه ها می باشد. این پروژه، یک برنامه مشارکتی داوطلبانه است و در صورتی که کودکی ربوده شود و تصور شود که زندگی او در معرض خطر جدی است، هشدار اضطراری برای عموم مردم ارسال می شود.

کودک یابی

 خدمات کودک یابی  با حضور در محل و کمک به یافتن کودکان گم شده، در پیوستن مجدد کودکان به والدین و سرپرستان قانونی خود مساعدت می کند. این خدمات به عموم مردم آموزش می دهد که چگونه از ربوده شدن کودکان پیشگیری نمایند و کمک های لازم را به خانواده هایی که کودکشان گم شده باشد ارائه می دهد. آنها همچنین والدین را به خدمات مختلف حرفه ای ارجاع داده و از حقوق کودکان در کانادا حمایت می کنند.

نکته: 

این قانون وجود دارد که شما باید در صورت مشاهده  کودکی در شرایط آزار یا بی توجهی، موضوع را به بخش کودک و خانواده گزارش دهید. کودکان این حق را دارند که از آنها محافظت شود و این مسئله، مسئولیت هر فرد بزرگسالی محسوب می شود.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

 • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
 • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
 • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن