Internet اینترنت

مسیر نما :

اینترنت  در کانادا

 بسته های اینترنتی در کانادا

برای برقراری ارتباط در دنیای امروز کامپیوتر و دانش استفاده از آن ضروری است و به بخش جدایی ناپذیری از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. بسیاری از افراد، از اینترنت و پست الکترونیک برای اهداف شخصی و کاری استفاده می کنند. بنابراین هر کس باید لااقل از دانش پایه در مورد چگونگی استفاده از اینترنت و ایمیل، برخوردار باشد.
 

خدمات اینترنت


در کانادا، انواع مختلفی از خدمات اینترنتی موجود می باشند که عبارتند از:
کابل های با سرعت بالا - در حال حاضر توسط شرکت های متعددی ارائه می شود. این سرویس از همان کابل خدمات تلویزیون کابلی شما استفاده می کند و شما از طریق مودم کابلی به اینترنت متصل می شوید.
ADSL با سرعت بالا - این سرویس از خط تلفن شما استفاده می کند و اتصال به اینترنت، از طریق مودم ADSL ایجاد می شود.
مودم dial-up- این سرویس کم کم دارد از رده خارج می شود، با این حال هنوز نیز در بعضی از مناطق دورافتاده روستایی از آن استفاده می شود.
اینترنت از طریق شبکه های تلفن همراه -  این سرویس با استفاده از یک فلش USB، این امکان را به کامپیوتر شما می دهد که به شبکه تلفن همراه متصل شود (تلفن های همراه از این شبکه استفاده می کنند). 
ماهواره ای - این سرویس، برای اتصال شما به اینترنت، از تنظیمات دیش ماهواره ای استفاده می کند.
معمولا خدمات کابلی و ADSL، خدماتی است که در اغلب خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته:
شما می توانید از طریق خرید یک مجموعه خدمات ارتباطی و یا بسته نرم افزاری که شامل همه یا مجموعه ای از خدمات تلفن، اینترنت، تلویزیون کابلی یا ماهواره ای باشد در هزینه ها صرفه جویی کنید. بسته های نرم افزاری معمولا ارزانتر از خرید جدا گانه ی هر یک از این خدمات می باشند.
 

دسترسی به اینترنت رایگان


به منظور گسترش دانش استفاده از کامپیوتر و اینترنت، دولت استانی، برنامه دسترسی اجتماعی (CAP) را ارائه داده است. جایگاه های CAP ، به ارائه آموزش کامپیوتر و اینترنت و استفاده از اینترنت رایگان برای همگان می پردازند. اکثر مردم ، در فاصله ای کمتر از 3کیلومتر تا یک جایگاه CAP قرار دارند. 
بعضی از کافی شاپ ها نیز دارای خدمات اینترنت می باشند که شما می توانید بطور رایگان از آنها استفاده کنید. همچنین می توانید در بعضی از کتابخانه های عمومی، زمانی را به استفاده از کامپیوترهایی که دارای خدمات اینترنتی هستند اختصاص دهید.
اداره نیوکامرز  نیز دارای کامپیوترهایی با امکان دسترسی به اینترنت بوده که در دسترس مراجعین می باشد.
اماکن عمومی هم وجود دارند که در آنها می توانید به شبکه های اصطلاحا "wi-Fi" دسترسی پیدا کنید. این مکانها دارای شبکه هایی با دسترسی رایگان به اینترنت بی سیم هستند و همه افراد در آنجا می توانند با استفاده از کامپیوتر لپ تاپ و یا دیگر دستگاه های دارای امکانات اتصال به اینترنت بی سیم به شبکه اینترنت دستی پیدا کنند. این مکانها گاهی اوقات "hotspots" یا "نقاط آزاد" هم نامیده می شوند.

خرید سیم کارت در کانادا


فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

پست الکترونیکی یا ایمیل


برای بسیاری از کاربران اینترنت، ایمیل در عمل جایگزین خدمات منظم پستی و یا پست معمولی شده است. ایمیل سریعترین و کم هزینه ترین راه تبادل پیامهای کتبی می باشد.
بیشتر افراد، یک آدرس ایمیل شخصی دارند، شما هم می توانید برای داشتن یک آدرس ایمیل رایگان در روی اینترنت، ثبت نام نمائید.
 

راههای دیگر برای برقراری ارتباط از طریق اینترنت


در اینجا، بعضی از روش های دیگر برقراری ارتباط از طریق اینترنت با افراد دور و نزدیک ذکر می شود:
تلفن اینترنتی - ارتباطات صوتی یا تلفنی از طریق اینترنت، یک تکنولوژی نسبتا جدید بوده و روز به روز دارد محبوب تر می شود. تماس های اینترنتی ارزان تر هستند یا گاهی اوقات (اگر هر دو طرف از خدمات مشابه ای استفاده کنند) رایگان می باشند.
پیام های فوری - معمولا شرکت هایی که اشتراک ایمیل رایگان ارائه می دهند خدمات پیام فوری (IM) را نیز ارائه می دهند. در حالی که ارتباطات اصلی از طریق IM، تبادل پیام های متنی کوتاه می باشد اما بسیاری از این خدمات، به ارائه ارتباطات صوتی و تصویری و نیز تبادل فایلهای کامپیوتر (و از جمله عکس) نیز می پردازند.
انجمن های آنلاین، سایت های شبکه اجتماعی و وبلاگ ها - اینها، یکی دیگر از روشهای حفظ ارتباط با خانواده، دوستان، و یا افرادی که دارای تعلقات مشترکی هستید می باشند.

خرید سیم کارت در کانادا

 قیمت موبایل در کانادا

نکته:

* هرگز اطلاعات خصوصی خود (مانند نام کامل، آدرس، تاریخ تولد، و غیره) را در وب سایت های عمومی، منتشر نکنید. افراد متقلب می توانند از این اطلاعات استفاده نمایند تا مشخصات شناسایی شما را سرقت نموده و به حساب های محافظت شده شما (مانند حساب بانکی تان) دسترسی پیدا کنند و یا اهداف متقلبانه دیگر داشته باشند. به همین دلیل، پیام های ایمیل غیر منتظره ای که از شما نام کاربری یا کلمه عبور و یا سایر اطلاعات خصوصی را می خواهند را نادیده بگیرید و حذف نمائید. این پیام ها همیشه جعلی هستند (فرستنده وانمود می کند که یک موسسه تجاری و یا فرد واقعی است).
* به خاطر داشته باشید هر چیزی که شما در اینترنت منتشر می کنید برای همیشه خواهد ماند و هر کسی در این جهان می تواند آن را ببیند.
* منبع اطلاعات را چک کنید! هر چیزی که در اینترنت می خوانید را باور نکنید. اینترنت در عین حال که در هر موضوعی، یک منبع بزرگ اطلاعات می باشد، اما در نظر داشته باشید که هر کسی می تواند ناشر آن اطلاعات باشد.
* همچنین در فضاهای مجازی اینترنت، ایمیل ها و کامنتهایی که در شبکه های اجتماعی می گذارید عاری از هر مورد ناسزا، تهدید، شوخی یا جدی، خشونت کلامی، ذکر مسائلی مربوط به قتل، خودکشی، انفجار، عکس با اسلحه ی گرم و سرد و مفاهیمی که به نوعی با مقوله ی «امنیت فردی و جمعی» در ارتباط هست، شدیدا خودداری نمایید، زیرا این موارد ممکن است به راحتی باعث ایجاد دردسر برایتان شود و ناخود آگاه سر از دادگاه درآورید. اینترنت و پیشرفت تکنولوژی هرچند بسیار خوب است ولی استراتژی سیستم امنیتی و قضایی در کانادا و آمریکا باعث می شود که کوچکترین تهدید الکی را جدی بگیرن. مواردی بسیار که در مورد بسته مشکوک در فرودگاه ها و  شلیک در مدارس و ... دیده ایم.
 

خرید سیم کارت در فرودگاه کانادا

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن