بازار کار کانادا

مسیر نما :
ویزای کار کانادا

بازار کار کانادا

کانادا هرساله، 250،000 نفر را به عنوان مهاجر دائم می پذیرد. اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند، با توجه به نیاز روزافزون بازار کار کشور، بدلیل رشد میزان سالمندان و کم بودن نرخ زاد و ولد، طی دهه های آینده، کشور به تعداد بسیار بیشتری، حتی تا سه تا 4 برابر رقم فوق نیازمند خواهد شد.
 
بررسی های بعمل آمده حاکی از ان است که دست کم تا سال 2025، پذیرش سالانه مهاجر، بوِیژه در گروه متخصصین و سرمایه گذاران، به 500،000 نفر خواهد رسید.
 
از سوی دیگر جدیدترین تغییرات نرخ بیکاری در مناطق مختلف جهان نشان می دهد که بحران بیکاری مناطقی از اروپا مانند اسپانیا و یونان که از سال های گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد. در حال حاضر، تایلند با 0.7 درصد بهترین بازار کار را در اختیار دارد و پیش بینی نرخ بیکاری برای ایران نیز 18.6 درصد است.
 
بررسی تازه ترین نرخ های بیکاری در برخی از کشورهای جهان نشان می دهد که بیکاری در مناطقی از اروپا مانند اسپانیا و یونان همچنان بحرانی است و این کشورها از سال های گذشته تاکنون نتوانسته اند موفق به مهار بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی به تناسب عرضه نیروی کار شوند.
 
طبق آخرین آمارها نرخ بیکاری در آمریکا 6.7 درصد، بریتانیا 3.7 درصد، کانادا 7.2 و حوزه یورو نیز 12 درصد است. همچنین این نرخ در بلژیک 8.4 درصد، فرانسه 10.8 درصد، آلمان 6.8، ایتالیا 12.7 درصد، هلند 8.5 درصد، جمهوری چک 8.2 و دانمارک نیز 5.6 درصد است.
 
نشریه گلوب اند میل، در یک گزارش مبسوط ، به بررسی نقش مهاجران در جامعه کانادایی و وضعیت آنان پرداخته است.
 
در نمودار زیر، نسبت تعداد افراد کاری کانادا در مقابل تعداد سالمندان ، در سه دوره زمانی دیده می شود:
 
/directory/ganjicocom/editor/951220763.png
 
 

شغل:

لیست شرکت های ایرانی در کانادا

شرکت های ایرانی زیادی در شهر های تورنتو، ونکوور، مونترال و کلگری وجود دارند که در زمینه غذا و ساختمان فعال اند. در بخش کاریابی لیست آنها را ببینید.

در زمینه بازار کار و کاریابی کانادا ، کانادا تا سال 2023، بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که تحصیل کردگان داخل نخواهند توانست، آنها را پوشش دهند.
 
دولت کانادا با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، قصد دارد تا با توسعه بخش های زیر بنایی مانند : نفت، ساختمان سازی، پزشکی و پرستاری، معدن و کشاورزی به تعداد مشاغل بیافزاید، که ایرانیان بخش بزرگی از جامعه مهندسین و مشاغل مهندسی را در کانادا انجام می دهند.

 

کمبود نیروی کار در استان آلبرتا از سال 2010 تا 2021
 

/directory/ganjicocom/editor/95121636.png
 

چگونگی تعادل بازار کار در انتاریو
 

 

وضعیت کمبود نیرو در بازار کار کانادا


 
 

جمعیت:

تا سال 2061، تنها 10 درصد رشد جمعیت، از طریق زاد و ولد خواهد بود و طبق آمار، افزایش سالانه 386،400 نفر به جمعیت، بسته به مهاجران است. پیش بینی می شود جمعیت کشور تا سال 2061، به 52 میلیون نفر برسد.( جمعیت فعلی:  34 میلیون نفر)
 

/directory/ganjicocom/editor/951222879.png
 
 
جایی که سیستم  می لنگد:
خیلی از مهاجران متخصص به کانادا می آیند تا به آنها گفته شود، مهارت و تجربه آنها، بدرد نمی خورد یا مدرکش پذیرفته نمی شود.برای همین وزارت مهاجرت، مقررات سختگیرانه ای در زمینه توانایی زبان و مهارت های مورد نیاز کشور، اعمال خواهد کرد.