بانک در کانادا Bank Of Canada

امور بانکی در کانادا


باز کردن حساب بانکی در اولین فرصت ممکن ، یکی از موارد حائز اهمیت پس از رسیدن می باشد. حساب بانکی کاربردهای مختلفی برای شما خواهد داشت:
سپردن دارایی های نقدی در محلی مطمئن
نگهداری سوابق و ثبت درآمدها و هزینه ها (دریافتها و پرداختها)
پرداخت صورتحسابها مثل اجاره ، قبض برق ، قبض تلفن ، و غیره
دریافت مستقیم وجوه از برخی از کارفرمایان یا خدمات دولتی
ایجاد سابقه گردش مالی در کانادا ، که می تواند برای گرفتن وام  یا دریافت کارت های اعتباری در آینده مفید باشد.
 

انواع موسسات مالی


در کانادا انواع مختلفی از موسسات مالی وجود دارد :
 - بانک ها
 - تعاونی های اعتباری
 - بانک های آنلاین

برای آگاهی از شرح خدمات  هر کدام از آنها، شما می توانید بصورت حضوری و یا اینترنتی کسب اطلاع نمایید. شعب بانک ها و موسسات اعتباری معمولا از دوشنبه تا جمعه از 09:00  صبح تا 5:00 بعد از ظهر باز و روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند. البته غالبا در روزهای خاص ساعات کار  را افزایش می دهند.
موسسات مالی همچنین مجهز به دستگاههای خودپرداز  (ATM) هستند که 24 ساعته قابل استفاده می باشند. این دستگاه ها معمولا  در قسمت ورودی بانک ها و  مکان های مناسب دیگر  در سطح شهر نصب شده اند.  داشتن  دبیت کارت (کارت عابر بانک) برای استفاده از دستگاه خودپرداز (ATM) الزامی است.
 
دستگاه های خود پرداز (ATM) ،که گاهی اوقات  ماشین بانکی اتوماتیک (ABM) نامیده می شود ، بصورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات بانکی است.
 

بانک ها


در اینجا شش موسسه بانکی عمده در حال فعالیت هستند. این موسسات بانکی  در سراسر کانادا گسترده بوده و در بسیاری از مناطق نیز دارای شعبه می باشند.عناوین این شش موسسه بانکی که گاهی با عنوان "Big Six" نامیده میشوند ، بشرح زیر است:  گروه مالی CIBC , BMO ,  گروه مالی Scotiabank ،  National bank ، بانک RBC یا رویال بانک و TD Canada Trust .
 

تعاونی های اعتباری


تعاونی های اعتباری، شرکتهای تعاونی مالی هستند که مالکیت و اداره این موسسات توسط اعضای موسسه انجام می گیرد .در این تعاونی ها اعضا بعنوان سهامدار نیز شناخته می شوند . خدمات مالی ارائه شده توسط تعاونی های اعتباری شبیه بانکها می باشد.
 

بانک های آنلاین


بانک های آنلاین این امکان را برای شما فراهم می سازند که بتوانید معاملات بانکیتان را با هزینه ای اندک و یا بدون هزینه انجام دهید .البته شما برای انجام عملیات بانکی باید از اینترنت یا دستگاه های خود پرداز و یا تلفن استفاده نمایید. برای افتتاح حساب در برخی از این موسسات ، شما ملزم به داشتن حساب جاری در یکی از بانکهای معمولی هستید. عناوین تعدادی از این بانک ها بدین شرح است : ING Direct , President's Choice Financial , Manulife Financial .
تمام بانک های عمده و تعاونی های اعتباری نیز خدمات بانکی آنلاین ارائه می دهند. وبسایت های این موسسات مطمئن بوده و شما میتوانید علاوه بر دسترسی به اطلاعات حساب های بانکی خودتان  ، عملیات بانکی دلخواهتان را نیز انجام دهید.
 

انواع حساب های بانکی


موسسات بانکی مختلف، معمولا  پیشنهادات متنوعی جهت افتتاح حساب ارائه می کنند.  تنوع حساب ها و هزینه های ماهیانه آنها ، هزینه عملیات بانکی و میزان سود بانکی از موسسه ای به موسسه ای دیگر متفاوت است.

حسابهای بانکی متداول عبارتند از :
 - حساب پس انداز-  حسابی کاربردی است که سود بانکی اندکی نیز به موجودی آن تعلق می گیرد.
 - حساب جاری-  حسابی است که برای انجام معاملات مکرر (دریافت و برداشت) مناسب بوده و امکان صدور دسته چک برای این نوع حساب نیز مقدور می باشد.
 تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع حساب بانکی و  مشخصات مربوطه، بستگی به شرایط  و نیازهای مالی شما دارد.  اهمیت دادن به پرسش سوالهای مناسب ، به شما در تصمیم گیری بهتر  کمک خواهد کرد.

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

نکته:


اگر شما قصد راه اندازی یک بیزینس کوچک  را دارید ، باید حساب بانکی جداگانه ای برای بیزینس خود افتتاح نمایید . در این صورت شما می توانید  امور مالی شخصی خود  و بیزینس را بطور جداگانه اداره نموده و نهایتا از حسابداری راحت تری بهره مند خواهید شد.
 

مدارک مورد نیاز برای باز کردن حساب بانکی


به طور کلی، برای بازکردن حساب بانکی، نیاز به ارائه دو مدرک شناسایی دارید که یکی از آنها باید عکسدار باشد. مدارک ارائه شده باید دارای اعتبار  بوده و اصل باشد (فتوکپی نباشد) . شما میتوانید مدارک زیر را ارائه نمایید:

  - پاسپورت  یا PR کارت
  - مدرک (CIC)اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (برگه لندینگ)
 

بانک های عمده در کانادا


گروه مالی BMO
CIBC
گروه مالی National Bank
رویال بانک RBC
اسکوشیا بانک Scotiabank
TD Canada Trust
سایرموسسات مالی
تعاونی اعتباری PEI
President's Choice Financial
ING Direct
Manulife Financial
 

مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن