پاسپورت دومینیکا

با پاسپورت دومینیکا بدون ویزا سفر کنید
بدون ویزا سفر کنید

آیا می دانید چگونه می توان، بدون ویزا و با خیال راحت به اروپا و 145 کشور جهان سفر کرد؟


آقای گنجی در این متن در مورد روش اخذ پاسپورت دومینیکا برای سفر به بسیاری از شهرها توضیح می دهد.

برنامه شهروندی دومینیکا در سال 1993 ایجاد شد و به صورت قانونی به همه افراد و خانواده ها در کل جهان شهروندی و پاسپورت دوم را در مدت چهار تا شش ماه بدون اینکه از این کشور بازدید کنید می دهد. جزایر کارائیب شهرت بسیار زیادی دارد و با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا به 145 کشور در کل جهان از جمله اتحادیه اروپا، سویس، انگلیس، سنگاپور، روسیه، برزیل و هنگ کنگ و ... سفر کنید. برنامه شهروندی دومینیکا به صورت قانونی تابعیت دوم را به افراد می دهد یعنی افراد برای داشتن تابعیت این کشور نیازی نیست که تابعیت قبلی خود را لغو کنند. 
برنامه شهروندی دومینیکا از آسان ترین و کم هزینه ترین برنامه های شهروندی است اما مشروط به اینکه سابقه کیفری و مالی نداشته باشید.
 

شرایط پاسپورت دومینیکا ساده است

طبق صحبت آقای گنجی وکیل رسمی مهاجرت کانادا، برای برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری نیازی به ارائه موارد زیر نیست:
 • ارائه مدرک زبان
 •  سن خاص
 • ارائه تجربه کاری
 • مصاحبه اجباری
 • زندگی در دومینیکا
 • ارائه مدرک تحصیلی

دومینیکا کشوری با امنیت اقتصادی بالا است که مالیاتی برای افراد غیر مقیم ندارد، دارای کمترین میزان جرم و جنایت در کل منطقه است و با وجود کوههای سرسبز، رودخانه ها و آبشارهای بی نظیر و سواحل شنی یکی از طبیعی ترین مناطق جهان است. کشور دومینیکا ارزان ترین برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهد. 
 

آیا امکان کار در دومینیکا هست

صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا برای افزایش توسعه ملی و رشد اقتصادی و اجتماعی این کشور  از پروژه های دولتی و خصوصی حمایت مالی می کند. پروژه های دولتی که برای تامین مالی این صندوق شناسایی شده اند شامل بازسازی بیمارستان محلی، ساخت مدارس جدید، ساخت استادیوم ورزشی و رشد صنایع دریایی دومینیکا است. پروژه های بخش خصوصی به دنبال رشد و پیشرفت بخش های فناوری اطلاعات، گردشگری و کشاورزی کار هستند.  


زمینه های شغلی و کاریابی در دومینیکا به شرح زیر می باشند:
* کاریابی دولتی در دومینیکا
 • ساخت و تجهیز بیمارستان
 • ساخت مدرسه و دانشگاه
 • راه اندازی ورزشگاه
 • احداث بندرگاه و اسکله بارگیری و انبار

* کاریابی خصوصی در دومینیکا
 • اجرای زیر ساخت های اینترنت و شبکه
 • جذب گردشگر خارجی
 • رشد و توسعه کشاورزی

 

سفر به دومینیکا برای ایرانی ها

دومینیکا یکی از زیباترین جزایر در دریای کارائیب با طبیعتی دست نخورده در کنار کوه های سرسبز با سواحل زیبا و اقیانوس اطلس است. به ایالت فلوریدا ایالات متحده و ونزوئلا نزدیک است. این جزیره 365 رودخانه و یکی از بزرگترین دریاچه های جهان، چشمه های آب گرم، درختان نارگیل و گل های گرمسیری دارد. طبیعت زیبا، پیاده روی و غواصی، تماشای پرندگان و فعالیت های اکوتوریسمی زیادی دارد. تعداد گردشگرانی که هر ساله از دومینیکا بازدید می کنند افزایش پیدا کرده است. با افزایش تعداد گردشگران، تعداد زیادی از املاک و مستغلات در دومنیکا خریداری شده. 

کانادایی هایی که بازنشسته شده اند به این مناطق زیبا می آیند و تجار و بازرگانان از چین و آسیا در این کشور سرمایه گذاری کرده و کار و زندگی می کنند.

برای سفر به دومینیکا از ایران باید از طریق فرودگاه های هوایی در آنتیگوانا، باربادو،سنت مارتن، پورتوریکو، گوادلوپ و مارتینیک وارد دومینیکا شوید. فرودگاه اصلی و بزرگ دومینیکا Melville Hall  است که یک ترمینال بزرگ دارد. فرودگاه Canefield  فقط خدمات پست هوایی و چارتر شخصی را دارد.

یکی از روشها برای سفر از ایران به دومینیکا به صورت هوایی می باشد که 25 ساعت زمان می برد:
تهران-فرانکفورت آلمان: زمان سفر 6 ساعت
فرانکفورت آلمان-باربادوس: زمان سفر 18 ساعت
باربادوس-دومینیکا: زمان سفر 1 ساعت
یا
تهران-پاریس فرانسه: زمان سفر8 ساعت
پاریس فرانسه-پوینت پیتر: زمان سفر9ساعت
پوینت پیتر-دومینیکا: زمان سفر 1 ساعت

باربادوس کشوری در شمالشرق ونزوئلا می باشد. پوینت پیتر در کشور گوادلوپ در نزدیک دومینیکا و آمریکا است
 

آیا باید در دومینیکا زندگی کنیم؟

برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیازی نیست در این کشور اقامت کنید یا حتی بازدید داشته باشید. زمانی که شهروندی دومینیکا را دریافت کردید نیازی نیست که حتما از این کشور بازدید کنید و می توانید بدون هیچ قید و شرطی تمدید پاسپورت را انجام دهید. البته که کشور دومینیکا شهروندان جدید را تشویق می کند تا به این کشور بیایند و زندگی، کار یا تحصیل کنند. 
خدمات تمدید پاسپورت قدیمی دومینیکا نیز توسط موسسه مهاجرتی گنجی انجام می پذیرد، که در انتهای این متن توضیح کامل ارائه کردیم.

 

آیا پاسپورت دومینیکا لغو می شود؟

پاسپورت دومینیکا برای مدت ده سال اعتبار دارد و می تواند برای مادام العمر تمدید شود و شهروندی در این کشور به هیچ عنوان قابل لغو نیست. البته پاسپورت دومینیکا برای کودکان زیر 16 سال برای مدت 5 سال اعتبار دارد چون چهره کودکان مدام در حال تغییر است. 
براساس بخش 101 قانون اساسی دومینیکا و بند 20 اصلاحیه قانون شهروندی، این کشور به افراد واجد شرایط تابعیت می دهد. اداره شهروندی دومینیکا در وزارت دارایی این کشور تاسیس شده است که همه مقررات برنامه گذرنامه را اجرا می کند. اگر برنامه شهروندی این کشور بسته شود افرادی که براساس این برنامه، شهروندی را قبلا دریافت کرده اند برای همیشه پاسپورت و شهروندی آنها به صورت محفوظ باقی می ماند و به راحتی می توانند به 145 کشور جهان سفر کنند. گذرنامه منقضی شده دومینیکا را می توان با هزینه کم در هر کنسولگری دومینیکا، سفارتخانه، دفتر کمیسیون عالی، دفتر گذرنامه دومینیکا در روسو "پایتخت این کشور" تمدید کرد. پاسپورت های آسیب دیده یا دزدیده شده یا گذرنامه هایی که هیچ صفحه ویزایی ندارند می توانند در هر کنسولگری یا اداره گذرنامه تمدید شوند. آقای گنجی وکیل رسمی مهاجرت کانادا که به متقاضی برای انجام مراحل برنامه پاسپورت دومینیکا کمک می کند می تواند به شما در تمدید گذرنامه کمک کند. 
نکته:
برای تمدید گذرنامه نیازی نیست که آدرسی در دومینیکا داشته باشید می توانید از آدرس اقامتگاه اصلی خود استفاده کنید.
 

سفر به 145کشور با پاسپورت دومینیکا

شرایط لازم برای پاسپورت دومینیکا چیست

برنامه شهروندی دومینیکا افرادی که واجد شرایط هستند را می پذیرد، دولت دومینیکا برای انتخاب افراد واجد شرایط و مناسب از یک آژانس تحقیقاتی که مراحل مشخصی برای بررسی همه متقاضیان بالای 18 سال را دارد، استفاده می کند. دومینیکا برای یکپارچگی برنامه شهروندی خود باید استاندارد خاصی داشته باشد و افرادی که سابقه کیفری ندارند و سرمایه آنها به صورت قانونی کسب شده و مالیات پرداخت کرده اند، را می پذیرند.

صنعت سینما و فیلم در دومینیکا

طی 3 سال گذشته، دولت دومینیکا در زمینه تولید فیلم سرمایه گذاری کرده و با توجه به طبیعت بسیار زیبا شانس بالایی برای آینده خواهد داشت. همچنین فیلم سازان از ویزای ورک پرمیت دومینیکا معاف هستند. فیلم دزدان دریایی کارائیب pirates of Caribbean با بازی جانی دپ در دومینیکا بازی شده. همسایه این کشور به نام دومینیکن، محل ساخت فیلم Fast and the Furious 4 بود.

لیست فیلم های مشهور در دومینیکا:
Columbus - A Rank Studio's/Gainsborough film (1948)
The Seventh Sign by Tri-Star Pictures (1987)
The Orchid House by BBC Channel 4 (1991)
Wide Sargasso Sea By UWI
Once Upon a Sunday
The Prenupt Challenge - Stonehenge Media (2005)
Pirates of the Caribbean - Dead Man's Chest (2005)
Pirates of the Caribbean - At World's End (2007)
Pirate Master - Mark Burnett Productions (2007)
Naked and Afraid - Discovery Channel (2015)
American Tarzan - Discovery Channel (2016)
Booze Traveller - (2017)
Caribbean Pirate Treasure - (2017) فیلم دزدان دریایی با بازی جانی دپ
Ainsley's Caribbean Kitchen - (2018)
House Hunters International - (2019)


فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی
 

کشور دومینیکا در کجا قرار دارد

این کشور جزیره ای است که در منطقه آنتیل کوچک در دریای کارائیب در اقیانوس اطلس در نزدیک فلوریدا و ونزوئلا قرار گرفته است. این جزیره را اسپانیایی ها کشف کردند و مستعمره فرانسوی ها شد و برای مدت دو قرن کشور انگلیس در این کشور حکمرانی کرد و انگلیسی زبان رسمی این کشور است و سیستم حقوقی این کشور براساس قوانین کشور انگلیس است. دومینیکا با جمعیت 70.000 نفر درسال 1978 به یک کشور مستقل تبدیل شد و بسیار شبیه کشور انگلیس است. روزو پایتخت این کشور است که حدود 20.000 نفر جمعیت دارد. چندین دانشگاه عالی در این کشور وجود دارد دانشگاه هند غربی، دانشکده پزشکی دانشگاه ارس، مرکز تحقیقات و آموزش استوایی Archbold و دانشگاه پزشکی All Saints. 
جمعیت محلی دومینیکا از گروه آفریقایی ها هستند و جمعیت کوچک بومی کارائیب و جمعیتی از خاورمیانه، قفقاز و چین. دومینیکا عضور سازمان ملل متحد، صندوق بین امللی پول، CARICOM، کشورهای مشترک المنافع و عضو بانک توسعه کارائیب است. این کشور نمایندگی دیپلمات در واشنگتن و نیویورک و هاوانا، لندن، بلژیک و چین دارد. کنسولگری دومینیکا در سوئیس، هند، کانادا و مراکش وجود دارد. واحد پول این کشور دلار کارائیب شرقی است که با نرخ مبادله ثابت 2.70 دلار آمریکا است. وجود ارز ثابت که با دلار آمریکا محاسبه می شود ریسک سرمایه گذاران خارجی را حذف می کند و نرخ ثابت ارز برنامه ریزی برای خروج سرمایه گذاری انجام شده در این کشور را سخت نمی کند. 
دومینیکا که به نام جزیره طبیعت شناخته می شود یکی از زیباترین مکان ها با جنگل های بارانی دست نخورده و سواحل زیبا و چشمه های آب گرم معدنی است. مناظر و طبیعت این منطقه دست نخورده باقی مانده است. مساحت این کشور 750 کیلو متر مربع با 40.000 هکتار پارک ملی و ذخایر جنگلی، 365 رودخانه و حیوانات خاص و منحصر به فرد مثل طوطی کمیاب سیسرو در این منطقه وجود دارند. پرچم این کشور بسیار زیبا است پارک ملی مورن ترویس پیتونز در فهرست یونسکو ثبت شده است. 

اقتصاد دومینیکا 

اقتصاد دومینیکا براساس کشاورزی است و بیشتر از یک سوم نیروی کار این جزیره در زمینه تولید موز فعالیت می کنند. در دهه های گذشته خدمات مالی با رشد بخش بانکداری در این کشور باعث شده است که صادرات قهوه و موز درصد کمتری از تولید ناخالص داخلی را تشکیل دهد. صنعت ماهیگیری نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارد و حدود 2.000 نفر در این شغل کار می کنند اما در مشاغلی مثل جنگلداری و معدن تعداد کمتری از افراد مشغول به کار هستند. سرانه تولید ناخالص داخلی دومینیکا حدود 7.000 دلار آمریکا است. 
اقتصاد دومینیکا در زمینه های زیر رونق دارد:
 1.   کشاورزی: قهوه، موز، ماهی
 2.   جنگل: تولید چوب
 3.    معدن

 

انجام تست پزشکی و سوپیشینه دومینیکا چگونه است

از نظر سلامتی متقاضیان باید وضعیت جسمی مناسبی داشته باشند و هیچ بیماری خاصی دارای هزینه سنگین نداشته باشند. همچنین باید از پلیس کشور خود نامه عدم سوپیشینه را ارائه دهند. 
برای مشاوره در این مورد از خدمات موسسه گنجی برای انجام مدیکال و پلیس چک دومینیکا بهره مند شوید.

 

آیا اعضا خانواده ام هم پاسپورت دومینیکا را دریافت می کنند

برنامه شهروندی دومینیکا مزایای زیادی برای شهروندان خود دارد و هیچ برنامه سرمایه گذاری این مزایا را ندارد و نکته مهم اینکه برنامه شهروندی دومینیکا ارزان ترین برنامه اقامت را در جهان دارد. با برنامه شهروندی و پاسپورت دومینیکا می توانید برای خود و اعضا خانواده تان نیز پاسپورت بگیرید، اعضا خانواده شما عبارتند از: 
 •     همسر متقاضی 
 •     پدر و مادر متقاضی
 •     والدین همسر متقاضی
 •     خواهر و برادر زیر 25 سال
 •     همه فرزندان تا 30 سال سن

بعد از تایید دولت دومینیکا، متقاضی واجد شرایط دریافت تابعیت دومینیکا برای خود و خانواده اش است. بعد از اینکه از طریق برنامه دومینیکا تابعیت شما تایید شد گواهی سیتی زن شیپی صادر می شود و پاسپورت جدید شما در مدت یک هفته از طریق آقای گنجی وکیل رسمی برای شما ارسال می شود. 
نکته:
زمانی که شما شهروندی دومینیکا را دریافت می کنید می توانید این شهروندی را به نسل های آینده بعد از خودتان هم منتقل کنید.

موسسه مهاجرتی گنجی وکیل رسمی کانادا

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا

 یکی از دلایل دریافت پاسپورت دوم سفر بدون ویزا به کشورهای دیگر برای انجام تجارت است. با داشتن پاسپورت دومینیکا شما تنوع اقتصادی بیشتری خواهید داشت. 
اگر شما از صف ویزای شینگن خسته شده اید و مدارک زیادی را سفارت خانه ها از شما برای ارائه ویزای چند ماهه مطالبه می کنند، با داشتن پاسپورت دومینیکا به راحتی می توانید به کشورهای توسعه یافته سفر کنید و با افزایش سفر کیفیت زندگی افراد هم بهتر می شود. 
اگر فردی بخواهد در یک جلسه کاری در هنگ کنگ شرکت کند، تعطیلات در سوئیس باشد، به دانشگاه انگلیس برود، به بیمارستانی در سنگاپور برود با پاسپورت دومینیکا می توانید سفر سریع و بدون دردسری به کل جهان داشته باشید. جهان شامل اتحادیه اروپا و اروپا قسمت شینگن می شود. افرادی که می خواهند به عنوان گردشگر به کشورهای دیگر سفر کنند با داشتن پاسپورت دومینیکا موقعیت بهتری نسبت به دیگر ملیت ها دارند و می توانند راحت تر ویزای توریستی بگیرند. با داشتن پاسپورت دومینیکا می توانید به راحتی ویزای تجاری یا اجازه اقامت کشورهایی مثل کانادا یا استرالیا را بگیرید. موسسه گنجی خدمات ویزای توریستی کانادا را رایگان انجام می دهد.
 

مزایای مالیاتی دومینیکا

با دریافت پاسپورت دومینیکا، شهروند این کشور می شوید و از برنامه معافیت‌های مالیاتی دومینیکا بهره‌مند می‌شوید، مشمول هیچ مالیات از درآمدی که در خارج از دومینیکا بدست می‌آید، نیستند؛ مگر اینکه شخصی تصمیم به اقامت در دومینیکا بگیرد. علاوه بر این، شهروندان جدید از مالیات بر دارایی، ارث یا مالیات بر سود سرمایه معاف هستند. از دیگر مزایای مالیاتی این کشور عدم محدودیت در بازگرداندن سود شرکت یا سرمایه، کمک هزینه صادرات، تجارت معاف از مالیات در این کشور و معافیت کامل از عوارض واردات می باشد. صنعت بانکداری دومینیکا در حال رشد و پیشرفت است و خدمات بانکی فرامرزی و بین المللی را با معافیت های مالیاتی و افراد زیادی علاقه مند به ایجاد یک شرکت در این کشور هستند. دولت این کشور منابع مالی زیادی را برای سرمایه گذاری در این کشور اختصاص داده است و افراد زیادی به دنبال افتتاح حساب بانکی در این کشور هستند. 

ارزان ترین برنامه شهروندی با پاسپورت دومینیکا

برنامه شهروندی دومینیکا نسبت به برنامه های دیگر کشورها بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه است. برنامه های سرمایه گذاری مختلفی برای مهاجرت و شهروندی وجود دارد. کشورهای مالت، قبرس، بلغارستان، اتریش، مجارستان، آنتیگوا و باربودا، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا و گرانادا برنامه های شهروندی از طریق سرمایه گذاری را دارند.
 کشورهای کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند، سنگاپور و ایالات متحده برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری و اسپانیا، پرتغال، یونان و لتونی هم ویزاهای اقامتی ارائه می دهند. شهروندی از ویزای سرمایه گذاری با ارزش تر است چون هم مانند دومینیکا پاسپورت دوم را به افراد نمی دهد. برنامه شهروندی دومینیکا یک پاسپورت قوی با هزینه بسیار کم را به افراد ارائه می دهد. بسیاری از کارشناسان برنامه های شهروندی دومینیکا را سریع ترین و بامزایا ترین برنامه شهروندی در بین کشورهای دیگر می دانند. برنامه شهروندی دومینیکا از آسان ترین و کم هزینه ترین برنامه های شهروندی است اما مشروط به اینکه سابقه کیفری و جنایی نداشته باشید. 


حق شرکت در انتخابات برای دارندگان پاسپورت دومینیکا
افرادی که از طریق برنامه سرمایه گذاری شهروندی دومینیکا را دریافت می کنند حق رای در انتخابات این کشور را دارند. 

نحوه کمک وکیل برای انجام مراحل پاسپورت دومینیکا

وکیل در برنامه شهروندی دومینیکا به متقاضی کمک می کند تا فرم درخواست را تکمیل کنند و همه مدارک لازم را ترجمه شده آماده کنند و همه مکاتبه ها را با دولت دومینیکا انجام می دهند. شما فقط از طریق وکیل می توانید برای برنامه سرمایه گذاری دومینیکا اقدام کنید. وکلا دارای مجوز هستند که بیشتر آنها در کانادا، آمریکا یا اروپا تحصیل کرده اند. وکیل برای انجام انگشت نگاری، عدم سوءپیشینه و ترجمه مدارک خدمات کاملی را ارائه می دهد.
برای آشنایی بیشتر با موسسه مهاجرتی گنجی کلیک کنید.

 

چه افرادی می توانند در پرونده دومینیکا اضافه شوند؟ 

در پرونده شهروندی دومینیکا تعداد نامحدودی از افراد تحت تکفل می توانند واجد شرایط باشند و به پرونده اضافه شوند. افرادی که از طرف متقاضی اصلی حمایت می شوند می توانند شهروندی دومینیکا را دریافت کنند. حداکثر سن برای فرزندان 30 سال و حداقل سن برای والدین وابسته یا پدربزرگ و مادر بزرگ 55 سال است. 

اعضای خانواده که در پرونده دومینیکا واجد شرایط اند
براساس قوانین برنامه شهروندی دومینیکا افراد وابسته شامل موارد زیر هستند:
_ همسر متقاضی اصلی
_ فرزند متقاضی اصلی یا همسر که کمتر از 18 سال سن دارد.
_ فرزند متقاضی اصلی یا همسر که والدین از او حمایت می کنند و بین 18 تا 30 سال سن دارد و از 18 سالگی در یک موسسه آموزشی معتبر تحصیل می کند. 
_ دختر مجرد متقاضی اصلی که با والدین خود زندگی می کند و والدین از او حمایت می کنند و کمتر از 30 سال سن دارد. در صورت طلاق قبلی نیز با رعایت شرایط امکانپذیر خواهد بود.
_ فرزند متقاضی اصلی یا همسر که به طور کامل والدین از او حمایت می کنند که بیشتر از 18 سال سن دارد و  مشکل ذهنی یا جسمی دارد. 
_ والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر که با متقاضی اصلی زندگی می کنند و تحت حمایت او هستند و بالای 55 سال دارند. 
براساس مقررات یک کودک می تواند به صورت بیولوژیکی یا قانونی به عنوان فرزند خوانده باشد. خواهران وبرادران تحت تکفل متقاضی اصلی یا همسر می توانند در زمان درخواست برای شهروندی در پرونده باشند اما به شرط اینکه کمتر از 25 سال سن داشته باشند. خواهر و برادر به عنوان وابسته محسوب نمی شوند و در زمان خرید ملک یا کمک مالی به صندوق تنوع اقتصادی باید هزینه دولتی بیشتری بپردازند.  

اداره مهاجرت دومینیکا

اداره مهاجرت دومینیکا یک آژانس دولتی در وزارت دارایی است که همه امور مربوط به شهروندی مثل مدیریت و بررسی پرونده ها، اجرای مقررات و بازاریابی برنامه را در خارج از کشور انجام می دهد. این اداره به نام شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری نامیده می شود و شهروندی دومینیکا براساس صلاحدید مدیران و بازرسان ارشد این اداره به متقاضیان داده می شود. 

نحوه دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری
اولین قدم برای دریافت پاسپورت دومینیکا، تماس با وکیل معتبر برنامه شهروندی دومینیکا است. شما نمی توانید به صورت مستقیم پرونده خود را به اداره شهروندی دومینیکا ارسال کنید، فقط وکیل تان می تواند پرونده های شهروندی را ارسال کنند. قبل از اینکه فرد یا شرکت معتبر یک فرد سرمایه گذار را بپذیرد موکل را مورد بررسی قرار می دهد و او را راهنمایی می کند. اگر در زمان بررسی متقاضی همه شرایط لازم وجود داشت نماینده از طرف متقاضی برای برنامه پاسپورت و شهروندی دومینیکا اقدام می کند. وکیل مهاجرتی همه اسناد و مدارک لازم را فراهم کرده و می تواند مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی را هم آماده کند. 

مراحل اقدام برای برنامه شهروندی دومینیکا
برای اقدام از طریق برنامه پاسپورت دومینیکا باید با وکیل خود قراردادی را امضاء کنید و باید مطمئن شوید که اطلاعات و مدارک شما واقعی باشد. شما باید هزینه خدمات نماینده، هزینه بررسی دقیق، ثبت نام و هزینه های دولتی را پرداخت کنید. هزینه خدمات نماینده براساس پرونده شما متفاوت است یعنی پرونده های خانوادگی بیشتر از پرونده های مجردی هزینه دارند. 
افرادی که از طریق برنامه سرمایه گذاری اقدام می کنند دولت دومینیکا به صورت کامل پیشینه آنها را بررسی می کند. اگر شما اطلاعات نادرستی داده باشید یا سابقه کیفری یا جرمی داشته باشید ریجکت می شوید. اگر مشخص شود که حضور فرد در این کشور برای امنیت عمومی افراد جامعه خطر ایجاد می کند پرونده شخص رد می شود، تا ارزش تابعیت همه افراد در این کشور حفظ شود.

بعد از دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری حدود 60 تا 90 روز طول می کشد تا دولت پرونده شما را بررسی کند. نیازی نیست که متقاضیان در مصاحبه حضوری شرکت کنند و نماینده مجاز از طرف متقاضی با دولت دومینیکا بحث و گفتگو را انجام می دهد. بعد از انجام بررسی های لازم، یک نامه تاییدیه از طرف سازمان شهروندی دومینیکا برای متقاضی صادر می شود که به صندوق تنوع اقتصادی کمک کند. در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد نماینده با مقامات اداره شهروندی مکاتبه می کند تا هر نوع مشکل رفع شود. 
زمانی که اداره شهروندی دومینیکا تایید کرد که تاییدیه انجام شده است یک سوگند نامه وفاداری امضا می شود و به اداره مهاجرت دومینیکا داده می شود. بعد از اینکه نخست وزیر دومینیکا تایید کرد گواهی تابعیت صادر می شود و در مدت هفت روز پاسپورت دومینیکا برای متقاضی ارسال می شود.

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

چگونه پاسپورت دومینیکا را تعویض کنیم؟

پاسپورت دومینیکا ده سال اعتبار دارد و متقاضی مادام العمر شهروند دومینیکا خواهد بود و می تواند هر ده سال یکبار نسبت به تمدید آن اقدام کند. 
به بچه های زیر 16 سال پاسپورت 5 ساله می دهند زیرا عکس آنها مدام در حال تغییر است. شما برای تعویض پاسپورت نیازی به مراجعه به کشور دومینیکا ندارید و در نزدیکترین کنسولگری یا نماینده دومینیکا یا وکیل تان می توانید اقدام کنید. 

برای تعویض پاسپورت دومینیکا باید با وکلای با تجربه مهاجرتی مشاوره کنید تا با توجه به شرایطی که دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید وکلای با تجربه موسسه مهاجرتی گنجی هر گونه راهنمایی و مشاوره را به متقاضیان محترم ارائه می دهند. 
 

چگونه پاسپورت قدیمی دومینیکا را تمدید کنیم

 •   دستورالعمل تکمیل فرم جدید گذرنامه
 •  هزینه های درخواست برای گذرنامه که باید در وزارت خزانه داری پرداخت شود، اگر زن متاهل باشد باید گواهی تولد و گواهی ازدواج قبل از پرداخت هزینه ها به صندوق وزارت خزانه داری ارائه شود. 
 •  دو عکس جدید در اندازه 45 * 38 میلی متر که کمتر از 3ماه گذشته گرفته شده باشد
 •  کپی پاسپورت قبلی
 • کپی برگه شهروندی دومینیکا
 • ترجمه انگلیسی شناسنامه
 • عکس پاسپورت دومینیکا

عکس پاسپورت دومینیکا باید براساس استانداردهای زیر باشد:
_ عکس باید بین 3 تا 5 میلی متر از لبه بالا و چانه باید بین 10 تا 12 میلی متر از لبه پایین عکس باشد و باید شامل شانه باشد. 
_ عکس نباید در معرض نور شدید باشد. 
_ رنگ های پس زمینه عکس باید سفید، خاکستری روشن، آبی روشن، قهوه ای روشن و بژ باشد. 
_ بین تصویر و پس زمینه باید تضاد وجود داشته باشد مثلا بدون پیراهن سفید در پس زمینه سفید یا پیراهن خاکستری روشن در پس زمینه خاکستری روشن و غیره. 
_ بدون پیراهن با طرح های برجسته و بدون پیراهن طرح یونیفرم نباشد
_ بدون تاپ و بدون آستین نباشد
_ قسمت سینه باید پوشانده شود. 
_ بدون سایه یا عینک آفتابی تیره
_ بدون پوشش سر مگر فرد مسلمان باشد. 
_ حالت صورت باید خنثی باشد یعنی اگر فرد لبخند بزند دهانش نباید باز باشد. 
_ گذرنامه هایی که گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده اند باید به اداره مهاجرت در روسو، نزدیکترین ایستگاه پلیس یا کنسولگری دومینیکا گزارش دهند. 
_ پاسپورت به صورت عادی در مدت دو هفته بررسی می شود. در شرایط خاص مثلا در صورت بیماری گذرنامه ها می توانند بلافاصله یا در مدت دو یا سه روز کاری صادر شوند. 
_ برای درخواست پاسپورت نیازی به مهر نیست. 
_ همانند پاسپورت دومینیکا گذرنامه های دومینیکا تا 10 سال اعتبار دارند. گذرنامه های مربوط به کودکان زیر 16 سال حدود 5 سال اعتبار دارد.
_سوگندنامه شهروندی، مدارک قانونی، انگشت نگاری در ویزا آفیس یا به روشی که قبلا انجام داده اید قابل انجام است. موسسه گنجی اطلاعات کامل ان را در سایت قرار داده.

canada_ganji_instagram
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

 • برنامه های مهاجرتی کانادا
 • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
 • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن