برنامه های جدید کانادا برای اقامت دائم هفته آینده باز می شود

بازدیدکنندگان : 2869 نفر 1400/02/15
برنامه های جدید کانادا برای اقامت دائم هفته آینده باز می شود
برنامه های جدید کانادا برای اقامت دائم هفته آینده باز می شود

نیروی کار و فارغ التحصیلان دانشگاه در تاریخ 6 می 2021 برابر16/2/1400 می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

شش برنامه جدید کانادابرای نیروی کار متخصص، فارغ التحصیلان بین المللی و تعداد زیادی از فرانسوی زبانها هفته آینده باز می شود.
همانطور که در تلگرام موسسه گنجی ذکر شد، اداره مهاجرت کانادا این برنامه ها را در تاریخ 14 آوریل 2021 اعلام کرد.

کدام گروه ها می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند؟


سه مورد از این برنامه ها به حدود 90.000 نیروی کار ضروری و فارغ التحصیل بین المللی اقامت دائم کانادا را می دهد. سه برنامه دیگر به مهاجران فرانسوی زبان اقامت دائم می دهد. در اینجا لیست برنامه های جدید و تعداد پرونده های مهاجرتی که اداره مهاجرت کانادا می پذیرد را ذکر می کنیم؛
_ نیروی کار در کانادا، گروه A، کارکنان مراقبت های بهداشتی 20.000 پرونده
_ نیروی کار در کانادا، گروه B، سایر نیروی کار ضروری 30.000 پرونده
_ فارغ التحصیلان بین المللی، 40.000 پرونده
_ نیروی کار در کانادا، گروه A، کارکنان بهداشتی فرانسوی زبان بدون محدودیت برای پذیرش
_ نیروی کار در کانادا، گروه B، نیروی کار ضروری فرانسوی زبان بدون سقف محدودیتی برای پذیرش
_ فارغ التحصیلان بین المللی فرانسوی زبان بدون سقف محدودیتی برای پذیرش

کانادا هدف های بزرگ مهاجرتی برای سال 2021 را تعیین کرده است و به دنبال پذیرش 401.000 مهاجر برای اقامت دائم است. این اهداف مهاجرتی برای جبران کمبود مهاجر پذیرفته شده در سال 2020 و بهبود وضعیت اقتصادی کانادا است.
با شیوع کرونا در ماه مارس سال 2020  مرز کانادا برای سفرهای غیر ضروری بسته شد. مهاجرانی که تاییدیه اقامت دائم را دریافت کرده اند و در حال حاضر در خارج از کشور هستند، به علت محدودیت ها امکان سفر به کانادا را ندارند. البته استثناهایی برای افراد دارای فامیل درجه یک در کانادا هست که در تلگرام اعلام شد. محدودیت ها تعداد مهاجران کانادا را کم کرده است.
کانادا به دنبال رسیدن به اهداف مهاجرتی خود است، به همین علت اداره مهاجرت کانادا برنامه های جدید بالا را موقتا ایجاد کرده است.

چگونه نیروی کار واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا می شوند؟


همانطور که در خبر قبل در مورد برنامه تجربه کار کانادایی اعلام کردیم، کارکنان مراقبت های بهداشتی و نیروی کار متخصص باید در سه سال گذشته یکسال سابقه کار تمام وقت در مشاغل واجد شرایط داشته باشند. مشاغل واجد شرایط مراقبت های بهداشتی گروهA  و گروه B در اینجا ذکر شده است. اگر شما تجربه کاری نیمه وقت حدود 1560 ساعت داشته باشید واجد شرایط هستید. 
شما باید در زمان اقدام در هر شغلی در کانادا استخدام شوید. شما نمی توانید به صورت مستقل کار کنید. CLB 4 در زبان انگلیسی یا فرانسه. وضعیت اقامت موقت معتبر داشته باشید یا واجد شرایط تمدید اقامت باشید. قصد اقامت در استانی به غیر از کبک را داشته باشید. پرونده خود را در سیستم آنلاین اداره مهاجرت کانادا فرستاده باشید. به صورت آنلاین اقدام کنید. و همه شرایط لازم برای پذیرش مندرج در را داشته باشید.
شما باید در کانادا برای کارفرمایان کار کنید. که می توانید در هر شغلی مشغول به کار شوید. باید CLB 4 یا بیشتر را در زبان فرانسه یا انگلیسی داشته باشید. 
شما باید به صورت قانونی در کانادا زندگی کنید و قصد اقامت در هر استانی به غیر از کبک را داشته باشید. شما نباید سابقه کیفری داشته باشید و در پرونده پزشکی خود نباید مشکلی داشته باشید.

چگونه فارغ التحصیلان بین المللی واجد شرایط می شوند؟

فارغ التحصیلان بین المللی باید زودتر از ژانویه 2017 از یک دانشگاه تایید شده توسط دولت کانادا فارغ التحصیل شده باشند. شما باید مدرک معتبر مثل مدرک دانشگاهی، دیپلم کالج و مدرک تحصیلی که از یک موسسه تجاری یا فنی یا از CEGEP کبک دریافت کرده باشید.
شما باید در زمان اقدام در کانادا استخدام شوید و باید مجوز معتبر کاری یا تحصیلی را داشته باشید. شما باید CLB 5 به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید.
شما باید به صورت قانونی در کانادا زندگی کنید و نباید سابقه کیفری داشته باشید، پرونده پزشکی شما نباید مشکلی داشته باشد.

چگونه فرانسوی زبانها واجد شرایط می شوند؟

نیروی کار فرانسوی زبان و فارغ التحصیلان بین المللی باید همان شرایط که در بالا گفتیم را داشته باشند به جز شرایط مربوط به زبان. نیروی کار باید حداقل در سطح ابتدایی در زبان فرانسه در چهار مهارت گوش دادن، نوشتن، صحبت کردن و خواندن توانایی داشته باشند. یعنی حداقل NCLC 4 را داشته باشند.
فارغ التحصیلان بین المللی باید حداقل سطح متوسط زبان فرانسه تسلط داشته باشند و حداقلNCLC  5 را داشته باشند.

برنامه های جدید اقامت دائم کانادا برای نیروی کار و فارغ التحصیلان


دولت کانادا برنامه های جدید خود را برای کسب اقامت دایم کانادا کارت PR را اعلام کرد، این برنامه ها سریعا منتهی به اقامت دائم کانادا می گردند و در تاریخ 6 می 2021 برابر 16/2/1400 باز می شود.
با وجود محدودیت های سفر ایجاد شده ناشی از کرونا، دولت کانادا با کمبود نیروی کار و سرمایه گذار در بخش های مختلف اقتصادی خود علی الخصوص در مونترال، تورنتو، ونکوور، کلگری شده است لذا کانادا برای رسیدن به هدفهای مهاجرتی خود شش برنامه جدید مهاجرتی را برای نیروی کار ضروری و فارغ التحصیلان بین المللی که در کانادا فارغ التحصیل شده اند را ایجاد کرده است.
مزیت مهم این برنامه ها سرعت بررسی آن می باشد. برای اقدام از طریق این برنامه ها شما باید در یک شغل واجد شرایط در کانادا کار کرده باشید یا از یک دانشگاه واجد شرایط فارغ التحصیل شده باشید، شما باید تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه در حد معمول با مدرک هم داشته باشید.
اداره مهاجرت کانادا اطلاعاتی که مهاجران باید ارائه دهند را منتشر کرد. آن چیزی که ما در مورد این برنامه ها می دانیم براساس دستورالعمل ها در وبسایت اداره مهاجرت کانادا و خلاصه یادداشت های جلسه 21 آوریل 2021 بین اداره مهاجرت کانادا و سه انجمن نمایندگان وکلا و مشاوران مهاجرت کانادا است.

چگون من می توانم برای برنامه های جدید مهاجرت کانادا اقدام کنم؟


برنامه ها به صورت آنلاین انجام می شود.
پرونده ها براساس اصل اولین ورودی، اولین خروجی بررسی می شود.
اولین قدم بررسی صلاحیت شماست. برای برنامه های نیروی کار ضروری و فارغ التحصیلان دانشگاه و نیروی کار ضروری فرانسوی زبان شرایط مختلفی مورد نیاز است.
شما باید پرونده کامل خود را به همراه همه هزینه های پرداخت شده برای تایید اقامت دائم ارائه دهید. شما باید مدارک آزمون زبان خود را ارائه دهید. در زمان اقدام باید مشغول به کار باشید و نمی توانید به علت زایمان یا امور پزشکی و ... در مرخصی باشید.

چه مدارکی برای برنامه های جدید مهاجرت کانادا باید داشته باشم؟

اداره مهاجرت کانادا فقط می تواند این پرونده های مهاجرتی مربوط به این برنامه ها را تایید یا رد کند. به همین علت شما باید همه مدارک خود را یکجا ارسال کنید چون این اداره فرصتی برای ارائه یک پرونده کامل را به شما نمی دهد. ممکن است اداره مهاجرت کانادا از شما مدارک اضافی بخواهد. ممکن است از شما مدارکی بخواهند که تهیه آنها سخت باشد مثل سوء پیشینه و شما باید ثابت کنید که برای تهیه آنها تلاش زیادی انجام داده اید.
مدارک مورد نیاز در راهنمای برنامه  ارائه داده می شود که در برنامه تجربه کار کانادایی CEC در وب سایت گنجی اعلام کردیم.

راهنمایی برای نحوه اقدام شما در سایت ما با مشاوره وکلای مهاجرت وجود دارد که به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که برای چه برنامه ای اقدام کنید. بعد از آن شما باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. شما چک لیست مدارک مورد نیاز را از ما دریافت می کنید. اولین مدرک مورد نیاز IMM 0008 است که فرم مهاجرتی است. اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده، این فرمها باید با بارکد 2 بعدی تایید و ارسال شوند.
مدارک بعدی برای تایید صلاحیت شما است مثل اثبات تحصیل در کانادا یا مجوز تحصیل است. مدارک آزمون زبان که در دو سال گذشته گرفته شده اند باید در زمان ارسال ارائه داده شوند. اگر شما متقاضی برنامه فارغ التحصیلان بین المللی هستید باید کپی اعتبار نامه تحصیلی WES خود را در زمان ارسال بارگذاری کنید. لذا بدون آن نمی توان اقدام کرد.

بررسی پرونده چقدر طول می کشد؟

اداره مهاجرت کانادا در مدت 6 ماه این پرونده ها را بررسی می کند اما هنوز زمان استانداردی را تعیین نکرده است.

اگر افراد واجد شرایط چند برنامه باشند پذیرش مهاجران به چه صورت است؟

شما از قبل انتخاب می کنید که برای کدام برنامه اقدام کنید. میزان پذیرش مهاجران با تعداد دفعاتی که دکمه ارسال زده شده محاسبه می شود. اداره مهاجرت کانادا به دنبال ایجاد یک شمارنده در صفحه اصلی برای شمارش تعداد موارد ارسالی است.

آیا می توانم در چندین برنامه اقدام کنم؟

بله اما باید هزینه ها را دوبرابر پرداخت کنید.

هزینه های اقدام برای مهاجرت کانادا چقدر است؟

هزینه ها هنوز تایید نشده اما بین 1050 تا 1325 دلار کانادا است. همه هزینه ها باید از قبل پرداخت شود.

اگر هنوز فارغ التحصیل نشده باشم می توانم اقدام کنم؟

بله، باید در مشاغل واجد شرایط مشغول به کار باشید اما لازم نیست تمام وقت باشد، به شرطی که سابقه کار در مشاغل واجد شرایط در 3 سال منتهی به اقدام خود حدود 1560 ساعت  را داشته باشید.

اگر در کبک زندگی کنم می توانم برای این برنامه ها اقدام کنم؟

برای واجد شرایط بودن این برنامه ها مهاجران باید قصد مهاجرت به به استانی غیر از کبک را داشته باشند. این برای افزایش مهاجرت فرانسه زبان ها به خارج از کبک است. کبک توافق نامه ای با کانادا دارد که دولت فدرال را از اجرای برنامه های جدید مهاجرتی در استان کبک منع می کند.
تحصیلات و تجربه کاری کبک واجد شرایط  این برنامه های جدید هستند. مهاجرانی که در کبک مستقر هستند می توانند شرایط این برنامه ها را داشته باشند اما باید در مورد نحوه انتقال و تسویه حساب و کارهایی که برای پیدا کردن شغل در خارج از استان یا پیشنهاد کاری انجام داده اند توضیح دهند.
البته مهاجران مستقر در کبک ممکن است واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرتی این استان در آینده باشند.

آیا در زمان درخواست باید در مشاغل واجد شرایط استخدام شوم؟

نه در زمان اقدام شما می توانید در شغلی استخدام شوید. شما باید در سه سال گذشته 1560 ساعت کار کرده باشید.
دو برنامه برای مشاغل ضروری واجد شرایط وجود دارد. مشاغل بهداشتی زیر مجموعه گروه A و سایر مشاغل ضروری زیر مجموعه گروه B است. اگر به عنوان کارمند مراقبت بهداشتی اقدام کنید نمی توانید از مشاغل گروه B برای نشان دادن صلاحیت خود استفاده کنید، اما اگر به عنوان نیروی کار ضروری اقدام کنید می توانید تجربه کاری خود را از مشاغل گروه A ارائه دهید.
نحوه انجام مدیکال کانادا به چه صورت است؟ 
اداره مهاجرت کانادا به دنبال گسترش انجام امور پزشکی در زمان شیوع کرونا در کانادا است. 
 آنها افراد را به دو گروه تقسیم می کنند: افرادی که هنوز مدیکال را انجام نداده اند و افرادی که مدیکال خود را انجام داده اند. کسانی که مدیکال خود را انجام داده اند باید مدرک خود را ارائه دهند. هنوز مشخص نیست که مدیکال چه مدت اعتبار دارد. اگر بخواهید به مدیکال دست یابید باید این کار را انجام دهید.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
پریسا جلالی1400/02/27
باسلام بیشتر از دوسال وکیلم برای من اقدام به اخذ اقامت کرده از طریق ازدواج با وجودی که اسپانسری همسرم تائید شده و مدیکال هم انجام شده ولی هنوز خبری از pr نیست لازم به ذکر است که من دوسال با ویزای توریستی کانادا بودم و مدیکال هم در تورنتو انجام شد و بعد از چهار ماه که مدیکال انجام شد برگشتم ایران . وکیل هم میگن که باید منتظر باشیم به نظر شما آیا بعداز گذشت بیشتراز ۲۴ ماه این طول کشیدن غیرعادی نیست وکیلم میگن بخاطر تعطیلی اداره مهاجرت بعلت کرونا ویروس اخذ prطول کشیده با احترام و تشکر از شما
  • گنجی
  • 1400/03/09
به وکیل تان اعتماد داشته باشید، هیچ کس بجز ایشان در جریان پرونده شما نیست البته خودتان هم می توانید با اداره مهاجرت تماس تلفنی داشته باشید و پیگیری نمایید.
شیرین1400/02/19
کارشناسی زبان وادبیات زبان فرانسه، متاهلم، به زبان انگلیسی وفرانسه مسلط هستم، وهمسرم توزبان انگلیسی متوسط هستن یک پسر دارم متولد 1358هستم همسرم متولد 1357هستن 2تابرادرم توکانادا هستن خودم کارمند سازمان بورس واوراق بهادارهستم وهمسرم کارمند کارخانه سیمان هستن هدفمون از مهاجرت به کانادا اقامت دایم است.
  • گنجی
  • 1400/02/19

ابتدا برای اخذ مدرک زبان فرانسه اقدام کنید

بعد از آن برای برنامه دوزبانه انتاریو که برادرانتان هم حضور دارند اقدام کنید.

داوطلبان این برنامه براساس معیار زبان کاناداییCLB  باید حداقل نمره هفت را در زبان فرانسه و نمره شش را در زبان انگلیسی داشته باشند.

نسیم1400/02/11
با سلام
این برنامه هایی که اضافه میشه که همه برای اخذ اقامت دایم کسانیه که در خاک کانادا هستن، پس کسانی که از ایران میخوان درخواست اقامت دایم بدن چی؟ مثلا اگه من که ایلس ۷ دارم و ۳۴ سالمه و ۱۰ سال سابقه کار مرتبط با رشته مهندسی صنایع دارم و لیسانسم یه دوره کوتاه مدت در یکی از موسسه های کانادا به صورت انلاین بردارم و از همینجا انلاین بخونم ، ایا به امتیازم برای اخذ اقامت دایم اضافه میشه؟ مثلا از طریق یه برنامه استانی
چون الان امتیاز فوق لیسانسو ندارم و تا بخونم سنم میره بالا و امتیاز سنو از دست میدم
  • گنجی
  • 1400/02/11

برنامه فعلی برای شما نمی باشد. 

 پرونده های مهاجرتی که اداره مهاجرت کانادا می پذیرد ؛
_ نیروی کار در کانادا، گروه A، کارکنان مراقبت های بهداشتی 20.000 پرونده
_ نیروی کار در کانادا، گروه B، سایر نیروی کار ضروری 30.000 پرونده
_ فارغ التحصیلان بین المللی، 40.000 پرونده
_ نیروی کار در کانادا، گروه A، کارکنان بهداشتی فرانسوی زبان بدون محدودیت برای پذیرش
_ نیروی کار در کانادا، گروه B، نیروی کار ضروری فرانسوی زبان بدون سقف محدودیتی برای پذیرش
_ فارغ التحصیلان بین المللی فرانسوی زبان بدون سقف محدودیتی برای پذیرش

خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

/تعطیلات-کانادا