سیستم درمانی کانادا

 درمان در کانادا

سیستم درمانی کانادا

یکی از امور مهم زندگی در کانادا، حفاظت از سلامتی شخصی و سلامتی خانوادگی است.جهت انجام این امر ، باید از خدمات مراقبت بهداشتی و چگونگی دسترسی به آنها اطلاعات کافی داشته باشید.
 برای دسترسی به خدمات رایگان اولیه بهداشتی در کانادا ، باید هر کدام ازاعضای خانواده دارای یک کارت بهداشت باشند.
 

تجربه مهاجرت پزشکان به کانادا

پزشکان باید مدارک خود را در کانادا ارزیابی کنند. دانش آموزان دبیرستانی که می خواهند در کانادا تحصیل پزشکی داشته باشند دو راه دارند: راه اول: دریافت دیپلم(در کبک سژپ)، اخذ لیسانس علوم، انجام امتحان MCCQE1، انجام تحصیلات تکمیلی پزشکی، تکمیل دوره رزیدنتی، شروع کار پزشکی در اطراف شهرهای بزرگ. راه دوم: کسانیکه در خارج کانادا پزشک شده اند ابتدا در کانادا امتحان NAC و MCCQE1 را انجام می دهند. سپس ثبت نام در CaRMS و دریافت نوبت و اپلود مدارک. انجام رزیدنتی 2 ساله طبق قوانین MCC و ورود به برنامه ROS کانادا.

 

پزشک خانواده در کانادا

اولین خدمات پزشکی در کانادا توسط پزشک خانواده که GP نامیده می شود انجام می گیرد. کودکان و افراد بالای 60 سال هر شش ماه باید توسط پزشک رایگان معاینه شوند. مهاجران جدید حتما باید یک پزشک خانواده را برای خود انتخاب کنند این کار با ثبت نام در بخش پزشکی هر استان آنلاین انجام می گیرد.

 

هزینه درمان در کانادا

طبق قانون کانادا، به همه افراد کارت درمان بنام ملدی یا اوهیپ تعلق می گیرد و طبق ان هزینه درمان برای همه کانادایی ها رایگان و اما معمولا صف بیمارستان شلوغ است. هزینه این خدمات از مالیات مردم پرداخت می شود. احتمالا هزینه دنداپزشکی در بعضی شرایط نیز شامل بیمه درمان از سال 2023 قرارگیرد. دارو جزو بیمه درمان نیست.

 

بیمه تامین اجتماعی در کانادا

یکی از بهترین کشورها برای بازنشستگی، کانادا می باشد زیرا بیمه درمان رایگان، کیفیت بالای زندگی و طبیعت سبز دارد. در کانادا همه افراد در سن 65 سالگی بازنشسته می شوند. 
 

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن