تاخیر در ارائه مدارک به اداره مهاجرت کانادا

بازدیدکنندگان : 791 نفر 1400/01/30
تاخیر در ارائه مدارک به اداره مهاجرت کانادا
تاخیر در ارائه مدارک به اداره مهاجرت کانادا

اداره مهاجرت کانادا به طور خودکار زمان ارائه پرونده های مهاجرتی را تمدید نمی کند

مهاجرانی که به علت محدودیت های کرونا نمی توانند اسناد و مدارک خود را آماده کنند، می توانند  برای کامل شدن پرونده خود درخواست تمدید دهند. 
بعد از بازگشایی دوباره ادارات مهاجرت در سراسر جهان، اداره مهاجرت کانادا با ارزیابی شیوع کرونا به طور خودکار مهلت پرونده های ناقص مهاجرتی را تمدید کرد.
اداره مهاجرت کانادا برای مهاجرانی که نمی توانند همه اسناد مورد نیاز پرونده مهاجرتی خود را به علت شیوع کرونا تهیه کنند، مهلت آنها را تمدید می کند.

این تغییرات بر روی شهروندان کانادا، افراد دارای اقامت دائم و اقامت موقت تاثیر می گذارد. در ماههای آینده اداره مهاجرت کانادا با مهاجران تماس می گیرد و از آنها می خواهد که مدارک لازم را ارائه دهند و توضیحات لازم در مورد اینکه چطور ویروس کرونا مانع ارسال پرونده کامل مهاجرتی آنها شده است را بدهند تا اگر لازم است به انها وقت اضافه بدهد و یا دلیل انها را رد کند.
اداره مهاجرت کانادا همه این اقدامات را برای سریعتر شدن تصمیم گیری در مورد پرونده های مهاجرتی انجام داده است. اداره مهاجرت کانادا اعلام نمود، وقتی مهاجران مدارک لازم را با دقت و کامل توسط خود یا وکیل، آماده می کنند باعث کمتر شدن کارهای اداره مهاجرت می شوند که اداره مهاجرت در زمان کمتری پرونده های مهاجرتی را بررسی می کند، مثلا در برنامه سرمایه گذاری و اسکیل ورکر کبک بارها پیش آمده که موکلین سازمان مهاجرتی گنجی به دلیل کامل بودن پرونده بدون مصاحبه نامه قبولی خود را دریافت کرده اند.
اداره مهاجرت کانادا گفت: دارندگان ویزای توریستی و افراد دارای اقامت دائم اجازه سفر به کانادا را ندارند، مگر اینکه از محدودیت های سفر معاف شوند.

اگر اداره مهاجرت کانادا درخواست مدارک در مورد پرونده شما کند


اداره مهاجرت کانادا در ایمیل یا نامه ای به شما می گوید که چه مدارکی را لازم دارید. اداره مهاجرت کانادا به مهاجرانی که پرونده ناقص داشتند گفت، تا در اسرع وقت این مدارک را تهیه کنند.
اداره مهاجرت کانادا گفت: تهیه مدارک لازم طول می کشد، پس بهتر است که از همین الان شروع کنید تا زمانی که ما در خواست دادیم شما آنها را به ما ارائه دهید.
مثلا رزرو وقت انگشت نگاری کانادا یا بیومتریک باید در زمان مناسب رزرو شود. با بررسی وبسایت دولت اگر اداره ای که نزدیک شما باز باشد را پیدا می کنید.
اداره مهاجرت کانادا در هفته ها یا ماههای آینده در خواست دیگری را برای شما ارسال می کند و بعد از دریافت درخواست 30 روز فرصت دارید تا مدارک لازم را ارائه دهید. بعد از آن افسر مهاجرت در مورد پرونده شما تصمیم می گیرد.
مهاجرانی که درخواست شهروندی داده اند، اگر اداره مهاجرت کانادا بعد از 30 روز بدون هیچ توضیحی مدارکی از آنها دریافت نکرد، بررسی پرونده آنها متوقف می شود و پرونده آنها کنار گذاشته می شود.

زمانی که شما نمی توانید مدارک لازم را تهیه کنید باید دلیل قانع کننده برای افسر پرونده داشته باشید، هرچند اداره مهاجرت کانادا می گوید، افسران مهاجرت بسیار انطاف پذیر هستند. 
اداره مهاجرت کانادا در 30 روزی که بعد از دریافت دعوتنامه فرصت دارید، از شما می خواهد تا در مورد تاثیرات کرونا بر روی پرونده مهاجرتی کانادا ی خود توضیحاتی را ارائه دهید که چرا نتوانستید در طی این 30 روز مدارک لازم را ارسال کنید:

در اینجا چند نمونه از توضیحات مورد قبول تاخیر در ارسال پرونده مهاجرتی را ارائه می دهیم:

_ تعطیلی موقت بخش درخواست ویزا یا اداره پشتیبانی از پرونده های کانادا در منطقه شما، که مانع از انجام بیومتریک شما می شود.
_ بسته شدن شهر ها و مناطق به علت کرونا که مانع تهیه مدارک لازم مثل سوپیشینه پلیس یا انجام معاینات پزشکی می شود.

اگر افسر اداره مهاجرت کانادا توضیحات شما را منطقی بداند، در خواست شما برای تمدید را قبول کرده و 30 روز دیگر به شما فرصت می دهد. اگر اداره مهاجرت کانادا توضیحات شما را قبول نکند براساس اطلاعاتی که در پرونده شما وجود دارد در مورد پرونده شما تصمیم گیری می شود حتی شاید شما ریجکت شوید.
اداره مهاجرت کانادا در مورد تصمیمی که برای شما میگیرد به شما اطلاع می دهد و نیازی نیست که تماس بگیرید.
اگر اداره مهاجرت تشخیص دهد که تعداد زیادی از مهاجران به علت بسته شدن شهرها یا اختلال در خدمات نتوانستند همه مدارک را تهیه کنند آنها با شما تماس نمی گیرند تا مدارک لازم را تهیه کنید.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا