تاسیسات در کانادا

تاسیسات در کانادا

تاسیسات و خدمات الکتریکی و مکانیکی در خانه یا آپارتمان های کانادا

در این بخش، عناوین تعدادی از تاسیسات و خدماتی را که شما می توانید در خانه جدید خود داشته باشید ذکر می کنیم. بعضی از این موارد مانند آب، برق و گرمایش ضروری بوده و برخی دیگر الزامی نیستند:

 • برق
 • گرمایش و آب گرم
 • آب و فاضلاب
 • تلفن
 • اینترنت
 • کابل یا تلویزیون ماهواره ای

 
نکته:
 در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کنید- با این کار علاوه بر حفظ پول خود، به حفاظت از محیط زیست نیز کمک خواهید کرد. چند راهنمایی در این راستا:

 1. چراغ ها و لوازم برقی را هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید خاموش کنید.
 2. برای شستن لباس از آب سرد یا ولرم استفاده کنید.
 3. در زمستان در صورت گرم شدن خانه، پنجره ها را باز نگذارید (حتی اگر هزینه گرمایش به عهده مالک خانه باشد).
 4. در هنگام خرید لوازم خانگی، وسایلی را انتخاب کنید که بهره وری انرژی آنها بالا باشد.
 5. هنگام مسواک زدن، شیر آب را ببندید.
   

برق در کانادا

مسئولیت توزیع برق در هر استان کانادا با اداره برق ان استان است. در هنگام خرید یا اجاره مسکن در کانادا، لازم است که برای ایجاد یک اشتراک اقدام کنید. این کار را می توانید بصورت حضوری یا تلفنی انجام دهید. متقاضیانی که برای اولین بار تقاضای اشتراک می کنند، معمولا باید مبلغی را به عنوان ودیعه و مبلغی را بابت هزینه اتصال پرداخت کنند. ودیعه فوق در صورت پرداخت منظم صورتحساب ها، پس از یک دوره معین به شما برگردانده می شود.
مبلغ صورتحساب ماهیانه شما، بستگی به مقدار برق مصرف شده شما دارد.
گاهی اوقات ممکن است بعلت شرایط هوای طوفانی، برق قطع شود ولی احتمال این اتفاق بسیار نادر است و معمولا کوتاه مدت خواهد بود.
 

گرما در کانادا

در کانادا برای گرم کردن خانه روشهای متفاوتی وجود دارد:
شوفاژ نفتی (گازوییلی): اگر شما مالک خانه در کانادا هستید یا خانه ای را بدون گرمایش اجاره کرده اید، برای دریافت منظم نفت مورد نیاز، باید یکی از شرکتهای توزیع نفت را انتخاب کنید. البته اگر آپارتمانی که اجاره کرده اید، با نفت گرم می شود، معمولا مسئولیت تهیه نفت با مالک است و در مبلغ اجاره گنجانده شده است.
برق : چنانچه برای گرم کردن خانه از برق استفاده می کنید، هزینه گرمایش در صورتحساب برق محاسبه می شود و معمولا این هزینه در خانه های اجاره ای، در مبلغ اجاره گنجانده نمی شود.
 اجاقهای چوبی : برخی از افراد برای گرم کردن هوای خانه و تامین آب گرم منزل خود از اجاقهای چوبی استفاده می کنند. لازم به ذکر است برای استفاده از بیمه، حتما باید نصب سیستم اجاق چوبی، درست و تایید شده باشد.
بخاری یا اجاق گازی: برخی از افراد برای کاهش مصرف برق یا نفت، از بخاری یا اجاقهای گازی استفاده می کنند. اگر می خواهید تحت پوشش بیمه قرار بگیرید، توجه داشته باشید که نصب وسایل گازسوز باید درست و تایید شده باشد.
در کانادا، رایج ترین روش برای گرم کردن آب گرم مصرفی، بدون در نظر گرفتن نوع سیستم، استفاده از حرارت سیستم گرمایش محیط است. لذا چنانچه هزینه گرمایش در اجاره شما گنجانده شده است، شامل آب گرم نیز خواهد بود.

نکته:
استفاده از برق و گاز و شوفاژ نفتی (گازوییلی) رایج ترین روشها برای گرم کردن خانه ها است.
 باید بطور سالیانه نسبت به کنترل و تمیزکاری موتورخانه شوفاژ، اجاق های چوبی، اجاق های گازی و دودکشها، توسط افراد حرفه ای اقدام کنید و از صحت عملکرد آنها مطمئن شوید. این کار می تواند برای پیشگیری از آتش سوزی و پخش گاز سمی مونوکسید کربن مفید باشد. اگر در خانه اجاره ای زنگی می کنید، بطور معمول مسئولیت نگهداری سیستم گرمایش بعهده صاحب خانه است.
مردم غالبا یک اجاق گازی یا اجاق چوبی بعنوان بخاری یدکی نگهداری می کنند که از آن در زمان های قطع برق در زمستان استفاده کنند. لازم به ذکر است موتورخانه شوفاژ که با نفت کار می کند، برای روشن شدن و کار کردن به برق احتیاج دارد.
 

لوله کشی آب و فاضلاب در کانادا

برای استفاده از خدمات آب و فاضلاب شهری، مالکین خانه ها باید یک اشتراک در اداره آب و فاضلاب شهر یا شهرستان خود ایجاد کنند. چنانچه خانه شما در حومه شهر و خارج از شهر یا شهرستان قرار گرفته است، ممکن است مجبور به ایجاد سیستم سپتیک برای جمع آوری فاضلاب شوید. در صورتیکه شما مستاجر هستید، مسئولیت پرداخت هزینه آب و فاضلاب بعهده شما نیست و مالک خانه در این زمینه پاسخگو خواهد بود.
 

تلفن ثابت در کانادا

اکثر خانواده ها در کانادا، یک خط تلفن ثابت دارند. شما نیز در صورت اجاره یا خرید خانه، می توانید از یکی از شرکتهای تلفن، خط تلفن ثابت درخواست نمایید. هزینه خدمات تلفن هیچگاه در مبلغ اجاره گنجانده نمی شود.

نکته:
شرکت های تلفن اغلب مجموعه ای از خدمات خود را بصورت یک بسته نرم افزاری پیشنهاد می دهند، این بسته ها ممکن است شامل تلفن، اینترنت و کابل یا خدمات ماهواره باشد. همچنین ممکن است خدمات تلفن همراه نیز بعنوان بخشی از بسته ارائه شود.
 

اینترنت پرسرعت در کانادا

بسیاری از مردم در خانه های خود از خدمات اینترنت استفاده می کنند. استفاده از اینترنت کاربردهای فراوانی از جمله دریافت اطلاعات، تفریح ، ارتباط با دوستان و فامیل، پیدا کردن شغل و غیره دارد . چنانچه شما کامپیوتر دارید و تمایل به استفاده از اینترنت دارید، برای دریافت اشتراک اینترنت، باید به یکی از کمپانی های ارائه دهنده خدمات اینترنتی مراجعه کنید.
 

تلویزیون کابلی یا ماهواره ای در کانادا

اکثر مردم کانادا در خانه خود حداقل یک دستگاه تلویزیون دارند. ممکن است با استفاده از یک آنتن کوچک ، بتوانید دو یا سه کانال تلویزیونی رایگان را دریافت کنید، ولی برای دیدن کانالهای بیشتر، باید اشتراک کابل یا خدمات ماهواره ای داشته باشید.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

 • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
 • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
 • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن