Graduate تحصیلات تکمیلی

مسیر نما :

تحصیلات تکمیلی

 پذیرش کالج کانادا بدون مدرک زبان

در کانادا، آموزش عالی توسط دانشگاه ها، کالج ها و مدارس آموزش خصوصی انجام می شود.
دانشگاه ها، برنامه های آموزشی برای تحصیلات عالی را ارائه می کنند. برنامه مقطع کارشناسی (لیسانس) معمولا چهار ساله می باشد. زمان اتمام برنامه تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) متفاوت بوده و به برنامه تحصیلی بستگی دارد.
کالج ها، معمولا برنامه های دیپلم حرفه ای و گواهینامه هایی را ارائه می دهند که افراد را برای مشاغل خاص حرفه ای آماده می کنند. این برنامه ها معمولا از چند ماه تا سه سال بطول می انجامند.
دانشگاه ها و کالج ها همچنین برنامه ها و دوره های مختلف کوتاه مدتی را ارائه می دهند که ممکن است در دوره زمانی کوتاه تری ادامه یابد و دارای کلاس های پاره وقت (چند بار در هفته، یا یک بار در هفته) باشد. این کلاسها اغلب بصورت شبانه و گاهی در تعطیلات آخر هفته برگزار می شود. دانشجویان بزرگسال ممکن است بخواهند چنین دوره ای را بگذراند تا بدین ترتیب مهارت های خاصی (مثلا مهارت های کامپیوتر یا زبان) را فراگرفته و یا سطح آنها را بهبود بخشند ، و یا سرگرمی یا موضوع مورد علاقه خود را (به عنوان مثال عکاسی دیجیتال) را آموزش ببینند.
نکته:
هر چند موسسات آموزش عالی که با بودجه عمومی هستند، تا اندازه ای توسط دولت تامین اعتبار می شوند، اما دانشجویان برای شرکت در برنامه های آنها، بایستی شهریه بپردازند.
 

بهترین دانشگاه کانادا برای پزشکی

 تحصیل پزشکی در آمریکا
آموزشگاه های خصوصی معمولا به عنوان موسسات انتفاعی عمل می کنند. این آموزشگاهها، آموزش های عالی حرفه ای را ارائه می دهند تا دانشجویان بزرگسال را برای کار در زمینه شغلی خاصی آماده نمایند. نمونه هایی از این برنامه ها عبارتند از: حسابداری و تجارت، مدیریت امور اداری، رانندگی کامیون، آرایش مو و زیبایی، مشاوره، مراقبت شخصی آسایشگاه ها، کار با ماشین آلات سنگین، و غیره.
بعضی از آموزشگاه های خصوصی، طبق "قانون آموزشگاه های خصوصی" و توسط دولت ثبت شده اند و بعضی نیز چنین نیستند. ثبت شدن، از آن جهت مایه دلگرمی محسوب می شود که آموزش آنها در حد استاندارد است، و اینکه امکاناتی وجود دارد تا در مواردی که اشتباهی پیش آید و یا آموزشگاه تعطیل شود از دانشجویان حمایت شود. با این حال، در واقعیت، یک آموزشگاه خصوصی ثبت نشده به این معنا نیست که آموزشگاهی پایین تر از استاندارد بوده و یا غیر قابل اطمینان باشد.
در مقابل، واقع شدن یک آموزشگاه خصوصی ثبت شده در فهرست دولت نیز بدان معنا نیست که دولت کیفیت آموزشی آن را تایید می نماید. قبل از اینکه دوره یا کارگاهی را در یک آموزشگاه خصوصی (ثبت شده یا ثبت نشده) انتخاب کنید، اطلاعات مورد نیاز خود را سوال کرده و در مورد آنها مطمئن شوید، بطوریکه بدانید برای چه چیزی دارید پول خرج می کنید.

دانشگاه های کانادا تورنتو


فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

کمکهای مالی برای تحصیلات عالی

کمک های مالی مختلفی وجود دارند که می توانند برای دانشجویان دوره های آموزش عالی، در مورد هزینه های تحصیل و زندگی مفید باشند.
 - اسکولار شیپ یا کمک هزینه دانشجویی معمولا بر اساس پیشرفت تحصیلی و  یا مشارکتهای اجتماعی داده می شوند.

دانشگاه های دولتی کانادا

 سایت دانشگاه های کانادا
 - بورسیه ها و کمک های بلاعوض معمولا بر اساس نیاز مالی پرداخت می شود و دانشجویان مجبور به بازپرداخت آن نیستند
 -  برنامه انتفاعی برای مشاغل ، در بعضی از هزینه های مرتبط با شرکت در یک برنامه دانشگاهی به افراد واجد شرایط کمک مالی می کند.
 -  وام های کم بهره دانشجویی نیز به دانشجویان کمک می کند تا در طول تحصیلات خود، هزینه های زندگی و تحصیلی آموزش عالی خود را پرداخت نمایند (بازپرداخت این وامها معمولا بعد از زمانی که دانشجو، برنامه آموزشی را به پایان برساند، شروع می شود(.

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن