کد شماره کانادا

 شماره تلفن کانادا

کد شماره کانادا

بیشتر مردم از تلفن استفاده می کنند و در اکثر خانه های جزیره نیز خط ثابت تلفن نصب شده است. تلفن های همراه ( که در اینجا " سل فون " نامیده می شود) نیز بسیار محبوب هستند.
در حوضه ارتباطات در کانادا، چند شرکت تلفن با نامهای Bell و Rogers و  Chater و Fido و ... وجود دارند. شرکت های تلفن معمولا مجموعه ای از خدمات (bundle) یا بسته هایی که می توانند شامل یک خط تلفن ثابت، خدمات اینترنت، تلویزیون کابلی و یا ماهواره ای باشند را عرضه می کنند. همچنین ممکن است خدمات تلفن همراه را به عنوان بخشی از یک مجموعه نیز ارائه دهند.
 

نمونه شماره تلفن کانادا

معمولا 13 رقم و مانند: 0014382387020 خواهد بود. تماس تلفنی در داخل استان محل اقامت شما هزینه اضافی ندارد و حق اشتراک خط تلفن، هزینه تماس های محلی شما  را پوشش می دهد .اما برای برقراری تماس به خارج از استان محل اقامت خود یا خارج از کشور باید پول اضافه پرداخت کنید، مبلغ آن در قرارداد شما با شرکت مخابراتی درج شده است، همیشه در مورد قرارداد  تلفن و هزینه های احتمالی آن قبل از عقد قرارداد که معمولا با وسوسه های زیادی مانند گوشی رایگان تبلیغ می شود، باشید.
 

کد کشور کانادا

تماسهای تلفنی به خارج از منطقه محلی شما، هزینه اضافی برایتان در بر خواهد داشت که بر مبنای مدت زمان، بر حسب دقیقه محاسبه می شود. این هزینه ها روی قبض ماهیانه تلفن شما درج می شود. البته اگر برای خدمات تلفن راه دور با شرکت دیگری قرار داد داشته باشید، قبض جدگانه ای دریافت خواهید کرد. شرکت های تلفن، برای تماس راه دور (در داخل کانادا، ایالات متحده آمریکا و سایر کشور ها) خدمات و طرح های مقرون به صرفه و مختلفی را ارائه می دهند.
برای تلفن کردن از منزلتان به شمال آمریکا، باید ابتدا عدد 1 و سپس کد سه رقمی منطقه و بعد شماره تلفن هفت رقمی را شماره گیری کنید.
اگر می خواهید کسی که به او زنگ می زنید هزینه تماس تلفنی را بپردازد، اول عدد 0 را بگیرید و به اپراتور بگویید که می خواهید "تماس وصولی" (collect call) انجام دهید. اپراتور با شماره مورد نظر تماس می گیرد و  در مورد قبول پرداخت هزینه سوال می کند. (این مورد بستگی به شرکت مخابراتی شما دارد)
برای تماس با خارج از کشور، باید ابتدا عدد 011 را شماره گیری نمایید و پس از آن کد کشور ، کد شهر و در آخر شماره تلفن شخص مورد نظر را شماره گیری کنید.
نکته:
در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید، گزینه های ارزانتری نسبت به تلفن عادی وجود دارند که اگر طرف مقابل شما نیز دسترسی به اینترنت داشته باشد، هزینه آن می تواند خیلی ارزانتر یا حتی رایگان هم باشد. برای اطلاع در موتورهای جستجو free call را جستجو کنید.

 

کارت تلفن کانادا

هنگامی که شما به خدمات راه دور منزلتان وصل می شوید می توانید از شرکت تلفن، یک کارت تلفن بخواهید. این کارت تلفن این امکان را به شما می دهد که هنگامی که در منزل نیستید بتوانید با راه دور تماس بگیرید و هزینه این تماس ها با قبض تلفن منزلتان پرداخت شود.
خرید کارت اعتباری تلفن راه دور یا prepaid long distance calling card، راهی دیگر برای برقراری تماسهای راه دور محسوب می شود. بیشتر این کارت ها، نرخ های ارزانی را برای تماس با راه دور عرضه می کنند. این کارت ها در فروشگاههای مختلف خرده فروشی مثل فروشگاههای مواد غذایی، سوپر مارکتهای محلی، داروخانه ها و غیره به قیمت 5 دلار به بالا به فروش می رسند.
کارت های اعتباری تلفن راه دور، با مبلغ مشخص قابل خرید می باشند. به محض اینکه وجه روی این کارت به پایان برسد، کارت دیگر کار نمی کند. قبل از آنکه این کارت را خریداری کنید، شرایط خدمات آنرا بررسی کنید. مثلا بررسی کنید که آیا هزینه اضافه دیگری برای این ارتباط وجود دارد یا خیر.
نکته:
اگر در نظر دارید یک تلفن همراه بخرید، توصیه می شود ابتدا فکر کنید که چه نیازی به آن دارید و چقدر از آن استفاده خواهید کرد. وقتی که دانستید چه چیزی لازم دارید، آنوقت پیشنهادها و بسته ها و سرویسهای ارائه شده توسط شرکتهای مختلف را بررسی و مقایسه کنید. مثلا در مورد استفاده از اینترنت روی قبض موبایلتان یا بیشترین زمان استفاده از تلفن در روز خب فکر کنید تا بهترین پلن را انتخب کنید.
توجه داشته باشید که صنعت تلفن همراه به سرعت در حال تغییر است و تقریبا هر روز، گزینه های جدیدتری در دسترس می باشد.

 خرید شماره تلفن کانادا

تلفن همراه کانادا

تلفن همراه یا سلفون را تقریبا در همه نقاط می توان مورد استفاده قرار داد. گزینه های زیادی در هنگام انتخاب تلفن همراه وجود دارد، اما بطور کلی شرکتهای ارائه کننده خدمات تلفن همراه، خدمات خود را به دو صورت اعتباری (prepaid) و قراردادی(contract) عرضه می کنند.
در مورد تلفن های همراه اعتباری(prepaid)، وقتی از تلفن خود استفاده می کنید، بازای هر تماس، از اعتبار شما کم می شود و این تا زمانی است که مبلغ اعتبار تمام شود. اگر قصد ندارید خیلی از تلفن همراه خود استفاده کنید، این می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.
در مورد تلفن های همراه قراردادی(contract)، شرکتها معمولا تخفیف هایی را برای متقاضی در نظر می گیرند اما معمولا با این قرارداد، شما مجبور به استفاده خدمات همان شرکت برای دوره معینی خواهید بود. در طول مدت قرارداد، برای شما قبض ماهیانه ارسال خواهد شد و معمولا هر چه طول مدت قراردادبیشتر باشد، تخفیف بیشتری دریافت خواهید کرد. معمولا هزینه همه مکالمات شما با تلفن همراه (خواه تماس گیرنده باشید یا با شما تماس گرفته باشند) از شما مطالبه خواهد شد. البته در بعضی از قراردادها، امکان تماس رایگان در ساعات مشخصی از شبانه روز در نظر گرفته می شود. معمولا اگر شما زودتر از موعد مقرر بخواهید به قرارداد خود خاتمه دهید باید جریمه ای را پرداخت کنید.
بسیاری از بسته های تلفن همراه، سرویس پیامک (text) را هم ارائه می دهند. با استفاده از این امکان شما می توانید پیامک های کوتاه کتبی خود را بوسیله تلفن همراه دریافت و ارسال کنید. سرویس منشی دیجیتال و کنفرانس تلفنی نیز از دیگر گزینه ها است.
 

تلفن های عمومی

تلفن های عمومی و یا  "تلفن های سکه ای"، در بسیار از اماکن عمومی قابل دسترس هستند و استفاده از آنها آسان است. این تلفن ها، برای تماسهای محلی 25 سنت هزینه می گیرند. اگر با تلفن سکه ای، قصد تماس به راه دور داشته باشید، عدد صفر را شماره گیری نمایید، اپراتور هزینه تماس را به شما اعلام خواهد کرد. همچنین می توانید در تلفن های عمومی از کارت تلفن استفاده کنید.

 

کتاب راهنمای مشاغل کانادا

اگر شما در منزل خود، سرویس خط تلفن ثابت دارید، یک بار در سال (و معمولا در ماه مه) یک کتابچه راهنمای تلفن به شما تحویل می گردد. کتابچه های راهنمای تلفن در تلفن های عمومی نیز در دسترس می باشند.
راهنمای تلفن معمولا به چهار بخش تقسیم می شود:
 - صفحات با لبه سیاه و سفید - شماره های تلفن خدمات اورژانس و نیز اطلاعات خدمات به مشتریان
 - صفحات سفید - شماره تلفن های منازل و شرکتهای تجاری که بصورت الفبایی و برحسب جامعه و نام خانوادگی یا نام تجار مرتب شده اند.
 - صفحات آبی - خدمات دولت فدرال و استانی
 - صفحات زرد - خدمات و کسب و کارها که برحسب مقوله و به ترتیب حروف الفبا مرتب شده اند.
* اطلاعات راهنمای تلفن در اینترنت نیز در دسترس می باشند. 

 
برخی از شماره ها که باید بخاطر سپرد
- کد منطقه محل سکونت خود.
 - شماره 411 :اگر دچار مشکل در برقراری تماس می باشید، برای تماس با اپراتور محلی، صفر (0)  را شماره گیری کنید. شماره 411 شماره ای برای کسب اطلاعات راهنمای تلفن می باشد تا بتوانید شماره تلفن افراد یا کسب و کارها را پیدا کنید. برای استفاده از هرکدام از این خدمات، ممکن است هزینه ای روی قبض تلفن شما بیاید.
 - شماره 911 ، شماره تلفن پلیس، آمبولانس یا آتش نشانی است. برای پرسیدن سوالات یا کسب اطلاعات با 911 تماس نگیرید. فقط در صورتی با 911 تماس بگیرید که:
 - یک حادثه جدی وجود داشته باشد.
 - کسی صدمه دیده باشد یا در حال صدمه دیدن باشد.
 - جرم خطرناکی در حال انجام بوده یا انجام شده باشد.
 
شماره تلفن های رایگان،  شماره تلفن های راه دوری هستند که برای تماس هزینه ای ندارند و در کانادا با 800-1 ، 866-1 ، 877-1 یا 888-1 شروع می شوند.
نکته:
شماره های 900-1 شماره تلفن رایگان نیستند. اگر چنین شماره هایی را بگیرید، برای هر دقیقه تماس مبالغ بالایی از شما مطالبه می شود.

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

بهترین کشور برای گرفتن پاسپورت دوم کدام می باشد؟

  • پاسپورت کانادا(زمان دیرترامامزایای خوب برای فرزند)
  • پاسپورت دومینیکا (زمان سریع 3ماه و هزینه کم)
  • پاسپورت پرتغال (زمان طولانی تر ولی هزینه قابل بازگ
شرکت کنندگان : تن