تلویزیون و رادیو کانادا

مسیر نما :

 اخبار کانادا

رادیو و تلویزیون در کانادا

بسیاری از مردم از رادیو و تلویزیون برای مقاصد سرگرمی و دریافت اطلاعات استفاده می کنند.


رادیو کانادا

رادیو راه بسیار خوبی برای شنیدن موسیقی، تبلیغات رادیویی، اخبار، وضعیت آب و هوا و پیش بینی آن و سایر برنامه های سرگرم کننده است. استفاده از برنامه های رادیویی سنتی رایگان است.
رادیو ها می توانند از دو باند مختلف به نامهای AM و FM بهره گیری کنند. بسیاری از ایستگاه ها از موج FM استفاده می کنند زیرا صدای آن واضح تر است، اما هنوز ایستگاههایی هستند که از موج AM استفاده می کنند. بسیاری از ایستگاه ها نیز در حال حاضر برنامه های خود را از طریق اینترنت نیز پخش می کنند.
ایستگاه های رادیویی تمایل دارند پخش برنامه های خود را بطور تخصصی و در یک محور مشخص مانند  اخبار، سبکهای موسیقی، بحث های رادیویی و غیره انجام دهند. ایستگاه های رادیویی و امواج و فرکانس های آنها بشرح زیر است:

  • CBAF  روی امواج 88.1 FM و 97.5 FM 106.9 -- FM  - ایستگاه عمومی فرانسوی زبان شامل اخبار، بحث های رادیویی و سرگرمی
  • CBAZ روی موج 88.9 FM  - ایستگاه عمومی فرانسوی زبان با انواع سبکهای موسیقی
  • Magic 93 روی موج 93.1 FM - ایستگاه موسیقی راک لایت و اخبار
  • CFCY روی موج 95.1 FM - ایستگاه موسیقی های محلی و اخبار
  • رادیو CBC 1 (روی موج FM 96.1 و 92.3 FM 101.1-- FM  - ایستگاه عمومی شامل اخبار، بحث های رادیویی و سرگرمی
  • Ocean 100 روی موج 100.3 FM - ایستگاه موسیقی پاپ و اخبار
  • Spud FM روی موج 102.1 FM - ایستگاه موسیقی راک کلاسیک و اخبار
  • CBC رادیو دو  104.7 FM - ایستگاه عمومی با انواع سبکهای موسیقی


توصیه می شود همواره یک رادیوی باطری دار در منزل داشته باشید که در مواقعی خاص برای ارتباطات در کانادا می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. می توانید با استفاده از این رادیو، در صورت قطع برق در زمستان، از اخبار و پیش بینی وضع هوا و وضعیت جاده ها، تعطیلی مدارس، کسب و کارها، جلسات، کلاس ها و سایر موارد مطلع شوید.
 

تلویزیون کانادا

چنانچه شما یک دستگاه تلویزیون داشته باشید، معمولا می توانید حداقل دو کانال رایگان CBC و CTV را دریافت کنید.
تقریبا تمام مناطق  امکان دسترسی به تلویزیون کابلی یا ماهواره ای را دارند. تلویزیون کابلی یا ماهواره ای این امکان را به شما می دهند که تعداد زیادی از کانالهای سایر مناطق کانادا و ایالات متحده آمریکا و ایران را دریافت کنید. با تلویزیون ماهواره ای ممکن است امکان دیدن بعضی از کانالهای سایر مناطق دنیا را نیز پیدا کنید.
 

هنگامی که قصد انتخاب سرویس تلویزیونی در کانادا دارید، در مورد هزینه ها و وسایل مورد نیاز جانبی آن سوال کنید. همچنین در مورد تخفیف هایی که در صورت دریافت خدمات بصورت مجموعه (تلویزیون، تلفن و اینترنت) داده می شود نیز سوال کنید.