Health Services خدمات بهداشتی

مسیر نما :

سایر خدمات بهداشتی


در اینجا برنامه ها و خدمات مراقبت بهداشتی دیگری نیز وجود دارد که بمنظور جوابگویی به نیازهای بهداشتی شما پیش بینی شده است. برخی از این خدمات بوسیله سیستم مراقبت بهداشتی استانی و برخی دیگر توسط کلینیک های خصوصی ارائه می شود.

قسمتی از خدمات مراقبت بهداشتی استانی، برای ساکنین کانادا رایگان بوده و قسمتی دیگر مشمول هزینه می باشد. البته بعضی از خدمات مشمول هزینه، برای خانواده های کم درآمد و کودکان رایگان می باشد. بسیاری از این خدمات تحت عنوان "Health" در قسمت آبی رنگ (دولتی) دفترچه تلفن شما لیست شده و  از طریق اینترنت نیز قابل دسترسی می باشند . در اینجا تعدادی از برنامه ها و خدمات مراقبت بهداشتی ارائه شده ذکر می گردد:


1.برنامه بهداشت مدارس
2.واکسیناسیون
.3برنامه مراقبت از دندان فرزندان
.4برنامه دندانپزشکی بزرگسالان
.5برنامه تغذیه جامعه
.6خدمات بهداشت روانی جامعه
.7برنامه آسیب شناسی گفتاری
.8برنامه شنوایی شناسی
.9برنامه دیابت استانی
.10برنامه تداوم سلامتی در طول زندگی
.11برنامه مراقبت خانگی
.12برنامه مزایای بهداشت خانواده
.13خدمات مربوط به اعتیاد
.14برنامه ترک سیگار
 
نکته:

هزینه خدمات ارائه شده توسط کلینیک های خصوصی باید توسط خود بیمار یا شرکت بیمه تکمیلی وی، مستقیما به ارائه کننده خدمات ارائه شود. این خدمات غالبا خدمات مراقبت دندان و بینایی می باشند. خدمات خصوصی دیگری نیز وجود دارد که شما ممکن است به آنها نیاز داشته باشید مانند فیزیوتراپی، توانبخشی، طب سوزنی و غیره. شما میتوانید لیست این خدمات را در کتاب زرد پیدا نمایید.
 

.1برنامه بهداشت مدارس


برنامه بهداشت مدارس تضمین می کند که تمام مدارس ابتدایی و راهنمایی در این جزیره توسط بهیاران بهداشت عمومی، بطور منظم مورد بازدید قرار بگیرند.  این بهیاران با همکاری معلمین جهت حفظ سلامتی و بهداشت مدارس تلاش نموده و در این راستا کلاسها و دوره های بهداشتی را نیز برگزار مینمایند. این خدمات شامل تستهای سنجش بینایی و شنوایی ، بازرسی کلاسها جهت کنترل بیماری های واگیردار و آموزش بهداشت می باشند.
 

.2واکسیناسیون


ادارات پرستاری بهداشت عمومی، خدمات واکسیناسیون را برای نوزادان و کودکان پیش دبستانی ارائه می نماید. واکسیناسیون همچنین در سیستم مدارس عمومی انجام شده و هیچ هزینه ای برای ساکنین زیر 18 سال و اشخاص در حال تحصیل در مدارس نخواهد داشت.
همچنین واکسن آنفلوانزای فصلی، برای همه ساکنین کانادا، با هزینه ای اندک یا رایگان قابل دسترسی می باشد. این سرویس توسط پرستاری بهداشت عمومی(Public Health Nursing) ارائه می گردد.

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی
نکته:

هنگامی که کودک خود را در سیستم مدرسه ثبت نام کرده است ، او دریافت واکسن را از طریق برنامه ایمن سازی را به طور منظم ادامه خواهد داد.

.3برنامه مراقبت از دندان فرزندان


برنامه مراقبت از دندان فرزندان برای فرزندان سنین بین 3 تا 17 سال ارائه می گردد و شامل خدمات پیشگیری، تشخیص و خدمات درمانی می باشد.
خدمات پیشگیری شامل آموزش بهداشت دهان، تمیز کردن و بکار گیری فلوراید می باشد. این خدمات توسط کارمندان بهداشت عمومی دندان در مدارس یا کلینیک های پیشگیری بدون هیچ هزینه ای ارائه می شوند.
خدمات تشخیصی و ​​درمانی شامل انجام آزمایش، رادیو گرافی، پرکردن دندان، کشیدن دندان، روت کانال و پر کردن دندانهای قدامی و غیره می باشند. هزینه سالانه ثبت نام فرزندان در این برنامه، از 15 دلار تا حداکثر 35 دلار برای هر خانواده می باشد. همچنین پرداخت 20 درصد هزینه خدمات درمانی بعهده اولیاء می باشد. خانواده هایی که درآمد آنها کمتر از 30000 دلار  در سال باشد میتوانند برای معافیت از پرداخت در صد فوق اقدام نمایند. این خدمات توسط دندانپزشکان، در مطب های خصوصی و یا کلینیکهای دندانپزشکی عمومی ارائه می گردد.
 

.4برنامه دندانپزشکی بزرگسالان


برنامه دندانپزشکی بزرگسالان یک برنامه آزمایشی بهداشت دندان برای ساکنین کم در آمد جزیره می باشد. در این برنامه ضمن بررسی درآمد افراد ، برنامه درمانی برای بزرگسالانی که دارای مشکلات دندانی باشند ارائه داده می شود. زمان انتظار برای استفاده از این خدمات معمولا طولانی می باشد مگر اینکه متقاضی دچار درد دندان حاد یا عفونت آن باشد.
 

.5برنامه تغذیه جامعه


هدف از این برنامه، توسعه بهداشت و سلامت مردم بوسیله بهبود عادات غذایی، بخصوص عادات غذایی بانوان باردار، نوزادان، کودکان و خانواده های کم درآمد می باشد. توسط این برنامه آموزشها و مساعدتهای لازم برای تغذیه در دوران بارداری و دوران شیر دهی و مشاوره های لازم در مورد تغذیه ارائه می گردد.
این خدمات رایگان بوده و شما میتوانید از طریق مددکار اجتماعی، پزشک، بهیار بهداشت عمومی یا مددکار مالی و یا مستقیما توسط یک متخصص تغذیه به این برنامه ارجاع داده شوید.
 

.6خدمات بهداشت روانی جامعه


 خدمات بهداشت روانی جامعه، ارائه کننده خدمات ارزیابی تخصصی، مشاوره، درمان، مداخله در بحران، دارودرمانی، نظارت و پشتیبانی مداوم بوده و برای اشخاصی که دارای مشکلات روانی ضعیف تا متوسط هستند، در نظر گرفته شده است. برای دسترسی به این خدمات ، بیماران میتوانند شخصا به این سرویس مراجعه نموده یا از طریق پزشک خانواده ارجاع داده شوند.
 

.7برنامه آسیب شناسی گفتاری


برنامه آسیب شناسی گفتاری ، فراهم کننده خدمات ارزیابی، مشاوره و خدمات مداخله ای برای اشخاصی که مشکلات ارتباطی دارند، می باشد. این مشکلات ممکن است شامل مشکلات تلفظ صداها، مشکلات زبانی، لکنت زبان، مشکلات صوتی و غیره باشد. در این برنامه ، اولویت با کودکان پیش دبستانی است.
 

.8برنامه شنوایی شناسی


برنامه شنوایی شناسی فراهم کننده خدمات ارزیابی، تشخیص و توانبخشی برای اشخاصی که دچار اختلالات شنوایی یا مشکلات شنوایی هستند می باشد. کودکان می توانند مستقیما به برنامه شنوایی شناسی مراجعه نمایند ولی بزرگسالان باید توسط پزشک خانواده به این برنامه ارجاع داده شوند.
 

.9برنامه دیابت استانی


هدف از برنامه دیابت، حفاظت یا بهبود کیفیت زندگی اشخاص مبتلا به بیماری دیابت است. این موضوع بوسیله انجام آموزش دیابت و مشاوره مدیریت به بیماران دیابتی و خانواده های آنها  تحقق می یابد. همچنین این برنامه با بهره گیری از آموزش عموم مردم و متخصصین بهداشت، ایفا کننده نقش هدایت کننده جامعه، در زمینه ارتقاء دانش عمومی در مورد دیابت و راههای پیشگیری آن می باشد.
 

.10برنامه تداوم سلامتی در طول زندگی


برنامه تداوم سلامتی در طول زندگی، یک برنامه عملی است که به اشخاصی که مبتلا به شرایط مزمن بهداشتی ( مانند التهاب مفاصل، دیابت، سرطان، آسم و غیره ) هستند، کمک می کند تا به چالش های روزمره غلبه کرده و فعال بمانند. در طی این برنامه ، این افراد مهارتهای لازم را برای کمک به خود فرا گرفته و علاوه بر دستیابی به اطمینان کافی و انگیزه لازم برای مدیریت سلامتی خود، در مورد ادامه زندگی احساس بهتری پیدا می کنند.
 

.11برنامه مراقبت خانگی


برنامه مراقبت خانگی، فراهم کننده امکانات مراقبت بهداشتی و خدمات حمایتی از اشخاصی است که در اثر بیماری، مصدومیت یا سالخوردگی نیازمند کمک هستند. این برنامه به بیماران کمک می کند تا سلامتی خود را بازیافته و حفظ نمایند تا بتوانند به استقلال شخصی خود دست یابی پیدا کنند. این خدمات مکمل مراقبتها و حمایتهایی است که توسط خانواده و دوستان انجام می گیرد.
این برنامه همچنین ضمن ارزیابی نیازها، هماهنگی مراقبتها، پرستاری، مراقبتهای شخصی، درمانهای فیزیکی و حرفه ای، مراقبتهای تسکینی، دیالیز منطبق شده با انجمن، ارزیابی برای پذیرش در خانه سالمندان و خدمات پشتیبانی اجتماعی و موارد مشابه را ارائه می نماید.
 

.12برنامه مزایای بهداشت خانواده


این برنامه به خانواده هایی که دارای فرزند باشند برای پرداخت هزینه داروهای تجویز شده که مورد تایید باشد، کمک می نماید. مشمول شدن در این برنامه بستگی به تعداد افراد خانوار و میزان درآمد خانواده در یک سال گذشته دارد.
 

.13خدمات مربوط به اعتیاد


این خدمات به آن دسته از ساکنین جزیره که درگیر مشکل اعتیاد هستند کمک می کند تا بتوانند زندگی سالم و موفق، بدون تکیه بر الکل یا مواد مخدر یا رفتارهای اعتیاد آور را بدست بیاورند. مراحل درمان مشابه مقابله با یک مدل بیماری و با هدف پاک شدن بیمار و با پشتیبانی گروه های خودیار انجام می گیرد.
 

.14برنامه ترک سیگار


برنامه ترک سیگار، برای کمک به افراد سیگاری که قصد ترک دخانیات را دارند طراحی شده است. برنامه های مشاوره بصورت خصوصی یا گروهی در سرتاسر استان بطور رایگان قابل دسترسی می باشد.

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن