خرید خانه در کانادا

مسیر نما :

 سایت خرید خانه در کانادا

شرایط و قیمت خانه در کانادا

با خرید خانه در کانادا نمی توانید اقامت بدست اورید. متداولترین نوع مسکن در کانادا، خانه های مستقل یا خانه های دوپلکس (Duplex) است. شما همچنین می توانید نسبت به خرید آپارتمان (condo) یا خانه های به هم چسبیده (town house) اقدام نمایید. البته ممکن است قیمت یک کاندو از قیمت یک خانه گرانتر باشد. در کانادا اکثر آپارتمانها معمولا برای اجاره مورد استفاده قرار میگیرد.
در اینجا خرید خانه مزایایی دارد، خرید خانه علاوه بر اینکه یک سرمایه گذاری است، بطور همزمان امکان پس انداز برای شما و خانواده تان را فراهم می نماید.
 
در آغاز سال 2022 ، میانگین قیمت هر خانه در مونترال در حدود 459.000 دلار و میانگین قیمت خانه در سطح ملی کانادا در حدود 729.000 دلار بوده است. تغییرات قیمت مسکن بستگی به روند بازار دارد.

نکته:

  • دوپلکس خانه ای است که به دو قسمت تقسیم شده و برای دو خانواده مختلف یا دو گروه مردم قابل استفاده می باشد.
  • Condo یا کاندومینیوم  یک واحد آپارتمانی است که دارای مالکیت شخصی می باشد.
  • خانه به هم چسبیده ملک مسکونی شهری است که دارای ورودی مستقل بوده و معمولا ساختمانی کم عرض است که یک قسمت از یک بلوک یا ساختمانهای مشابه می باشند.

 

خانه های فروشی در کانادا

موارد مهمی که قبل از خرید خانه باید در نظر داشت

موارد زیادی وجود دارد که در هنگام ارائه پیشنهاد برای خرید خانه باید مد نظر قرار گیرد، مانند:
هنگامی که اقدام به خرید خانه می کنید، شما باید ابتدا حداقل 5 ٪ قیمت خانه را پرداخت نمایید. عنوان  این پرداخت، پیش پرداخت (Down payment) است.
مالیات انتقال به میزان 1 ٪ ارزش ملک به قیمت فروش اضافه خواهد شد، این مالیات در هنگام خرید اولین خانه در کانادا به شما تعلق نخواهد گرفت.
احتمال اضافه شدن هزینه های دیگری مانند هزینه ارزیابی و هزینه بیمه وام مسکن نیر وجود دارد.
یکی از موارد مهم ، قرار دادن شرط بازرسی خانه به عنوان یکی از شروط پیشنهاد خرید می باشد. عناوین بازرسان خانه در کتاب زرد ، تحت عنوان "Home Inspection Service" قابل دسترسی است. بازرس، خانه را از نظر  موارد اساسی مانند ترک فونداسیون، نشتی ، عیوب لوله کشی، سیم کشی و غیره بررسی می کند تا از نبود این گونه مشکلات اطمینان حاصل شود. شما بعنوان خریدار خانه، طرف قرارداد بازرس خواهید بود.
 در صورت تامین آب خانه از منبع اختصاصی، شما احتیاج خواهید داشت که آزمایش تست آب را با هزینه خودتان انجام دهید. این آزمایش در صورت اتصال به لوله کشی شهری لازم نخواهد بود.
چنانچه خانه دارای مخزن سوخت باشد، فروشنده موظف به پر کردن مخزن قبل از تغییر مالکیت خواهد بود، مگر اینکه شما توافق دیگری با فروشنده کرده باشید.
گرفتن یک وکیل واجد شرایط برای اطمینان از صحت و کامل بودن مدارک قانونی الزامی است. شما میتوانید قبل از انتخاب وکیل ، قیمتها و خدمات متفاوت شرکتهای حقوقی مختلف را مقایسه نمایید.
در هر سال شما ملزم به پرداخت مالیات بر املاک خواهید بود. مقدار مالیات بستگی به ارزش و موقعیت مکانی خانه دارد.
نکته:

 

خرید خانه در شهرهای کانادا

بهترین خانه های در شهرهای ونکوور، تورنتو، مونترال و کلگری می باشد.
* شما باید ضمن تماس با موسسه مالی خود، اطمینان پیدا کنید که پول و درآمد کافی برای تامین پیش پرداخت و اقساط ماهیانه وام مسکن مورد نظر را دارید. به این عمل گرفتن "پیش تاییدیه وام مسکن" می گویند. بسیاری از فروشندگان مایلند قبل از اجازه دادن به شما برای دیدن خانه ، از گرفتن پیش تاییدیه وام توسط شما مطمئن گردند.
* توصیه می شود قبل از ارائه پیشنهاد برای خرید خانه ، یک آژانس املاک مورد اعتماد را انتخاب نمایید. آنها می توانند به شما در پیدا کردن خانه مورد نظرتان، انجام مذاکره بر روی پیشنهاد، درک شرایط و ضوابط و موارد دیگر کمک رسانند. برای پیدا کردن آژانس املاک یا مشاور املاک به کتاب زرد، قسمت "Real Estate" مراجعه نمایید.
*هنگام خرید خانه به برق خانه بسیار توجه داشته باشید .اگر سیم ها آلومینوم است شرکتهای بیمه قبول نمی کنند و بیمه شما بالا تر از حد معمول است .باضافه اینکه یک برقکار مستر باید تائیده به شما بدهد که برق تعمیرات بوجود آمده و خطر وحود ندارد .حداقل 1000$ . اگر خانه برای گرم کردن از گرم کن های برقی استفاده می کند ،حداقل در زمستان برق شما تا حدود 500 دلار بالا می رود .اگر بخواهید سیستم را گازی کنید حداقل 15000هزار دلار یک خانه 3 خوابه است .اگر برق ساختمان 60 امپر باشد اداره بیمه از شما 100 آمپر می خواهد حداقل 2000دلار .اگر تابلوئی برق شما فیوزی است برای تبدیل آن حداقل 1500 دلار .اگر بیست منت در جدا ندارد و می خواهید اجاره بدهید .در جدا درست کردن باید با اجازه شهرداری باشد حداقل 20000هزار دلار . اگر سقف خانه کهنه است و می خواهید عوض کنید حداقل 5000دلار .

 

بهترین سایت خرید خانه در کانادا

از کجا خانه های فروشی در کانادا را پیدا کنیم؟

راههای متعدد و متفاوتی جهت جستجو برای خرید خانه در کانادا وجود دارد، در اینجا بعضی از این راه ها عنوان می گردد:
بنگاههای املاک یا Realtors : یک بنگاه یا آژانس املاک قابل اعتماد را برای کمک در جستجو و یافتن خانه جدید پیدا کنید.
راهنمای املاک و مستغلات : این راهنما ، هر پنجشنبه در روزنامه ها منتشر می شود. در این راهنما تصاویر ، موقعیت ، شرح و قیمت املاک در حال فروش نشان داده می شود.
علائم فروش : بصورت پیاده یا با خودرو در اطراف محله های مورد علاقه خود حرکت نموده و خانه هایی که تابلوی "For Sale" دارد را بررسی نمایید.
 خانه های باز : آژانسهای املاک غالبا در روزهای شنبه یا یکشنبه خانه هایی را بصورت "Open House" به نمایش می گذارند. این فرصت خوبی برای دیدن داخل خانه ها و پرسیدن سوالات خواهد بود. لیست خانه های باز معمولا در قسمت آگهی های روزنامه درج گردیده یا با نصب تابلوی "Open House" در خیابانهای اطراف مشخص می گردد.
آگهی ها: در قسمت تبلیغات روزنامه ها ، فهرستی از خانه های قابل فروش درج میگردد.
نشریه خرید،فروش و تجارت : این نشریه که محتوی آگهی های تبلیغاتی است بخش مخصوصی برای املاک و مستغلات دارد.
تابلوی اعلانات : در تابلوی اعلانات مراکز اجتماعی ، لباسشویی ها ، خواربار فروشی ها ، و سایر کسب و کارهای محلی دنبال آگهی هایی بگردید که دارای تیتر "House for Sale" باشد.
دوستان و بستگان : خانه هایی نیز هستند که بصورت خصوصی برای فروش گذاشته شده اند. بعضی از مردم خانه های آماده فروش را از طریق تماسهای شخصی پیدا می کنند. شما هم می توانید از دوستان، بستگان، همکاران و سایر افراد در دسترس، در مورد داشتن برنامه ای برای فروش خانه هایشان سوال کنید.
اما اگر قصد خرید ملک در کانادا را دارید به موارد زیر توجه کنید:

steps-to-home-buying-in-canada

-          در هر محله ای چند مدت زندگی کنید، سپس برای خرید اقدام کنید.
-          سال ساخت خانه را بدانید. آیا باید برای سکونت هزینه هایی جهت تعمیرات فاضلات، سیم کشی، دیوارها، گچ کاری و غیره بپردازید؟
-          به نرخ وام و دوره بازپرداخت آن توجه کنید؟ معمولا نرخ وام 2.99 درصد در سال و بازپرداخت آن 25 ساله است. یعنی شما برای خرید خانه ای در مونترال  که در سال 2014 ساخته شده و 300 متر عرصه و 180 متر بنا با سه خواب دارد و قیمت آن 390 هزار دلار کانادا است باید 30 درصد پیش پرداخت بدهید و ماهانه 1400 دلار پرداخت کنید.
-          بانک ها براساس درآمد فرد به شما وام می دهند، یعنی هزینه های ملک شما (شامل قسط ماهانه وام+هزینه برق و آب و ...+مالیات ملک) تقسیم بر درآمد خانواده (زن وشوهر) نباید از 32% بیشتر باشد. مثلا فردی که 60هزار دلار درآمد سالانه داردو بابت وام 1000 دلار وهزینه ها برق و اب 100 دلار و مالیات 100 دلار می پردازد واجد شرایط است.
-          فرق بین کاندو و دیتچ را بدانید. "کاندو (کاندومینیوم)" آپارتمان نامیده می شود." تاون هوس" یکسری خانه های دو تا 3طبقه که کنار هم ساخته شده و دیوار مشترک دارد." سمی دیتچ" در یک زمین دو خانه ساخته می شود که یکی از آنها مربوط به شما است. "دیتچ" خانه ویلایی جدا که در زمینی مجزا ساخته می شود.
-          وام خود را بیمه کنید.
-          از مشاورین وام و مشاورین املاک راهنمایی بخواهید.معمولا 7% از 100 هزار دلار اول قیمت خانه را به مشاور باید بدهید.
-          اگر به خاطر کارتان قصد جابجایی در شهر های مختلف کانادا را دارید و برای طولانی مدت در یک جا زندگی نمی کنید، وام نگیرید. چون باید قسط وام خانه ای که در آن نیستید را پرداخت کنید و در ضمن در محل جدید نیز اجاره بدهید.
-          در سایت Realtor.ca می توانید آگهی های فروش خانه و آپارتمان را در کانادا ببینید.
-          توجه کنید که اگر خانه دارای وام را بخواهید بفروشید باید 1.5 برابر قسط ضرر بدهید.