خرید مواد غذایی در کانادا

خرید مواد غذایی

 گرانترین غذای کانادا

در اینجا بعضی از نکات مهم در مورد خرید مواد غذایی و غذا در کانادا از فروشگاه های مواد و محصولات غذایی ، برای اطلاع شما عنوان می گردد :

- در کانادا  مالیات  فروش به مواد غذایی اصلی مانند شیر یا نان تعلق نمی گیرد . برخی از اقلام مواد غذایی که مالیات به آنها تعلق می گیرد عبارتند از : تنقلات ، نوشابه های گازدار (پاپ) ، محصولات غذایی طبخ شده (take out) و  غذای داخل رستوران
 - سوپر مارکتهای کوچک (Convenience stores) یا "مغازه های بقالی گوشه و کنار" عرضه کننده  برخی از مواد غذایی متنوع هستند . این فروشگاه ها معمولا تا دیروقت باز هستند و  ممکن است فاصله زیادی با منزل شما نداشته  و براحتی در دسترس باشند ولی قیمت محصولات ارائه شده در این فروشگاه ها معمولا بالاتر از فروشگاه های بزرگ است.
 - سوپر مارکتهای بزرگ یا فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی مثل  آتلانتیک سوپر استور Atlantic Super Store ، سوبیز Sobey's ،  کلاور فارم Clover Farm , کو آپ, Save Easy , Price Choppers , IGA عرضه کننده بعضی از مواد غذایی بین المللی  و محلی هستند .
 - خرید از فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی قابل چانه زدن نبوده و قیمتها مقطوع می باشد .
 - دخانیات و نوشابه های الکلی در فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی کانادا عرضه نمی شوند.
 - بازارچه کشاورزان (Farmers' market) ،  فروشگاه های ویژه ای هستند که در محلات مختلف دایر گردیده  و مواد غذایی محلی در این فروشگاه ها عرضه می گردد. اغلب محصولات عرضه شده در این فروشگاه ها، محصولات غذایی تازه و فصلی هستند.

خرید فروشگاه در کانادا


نکته:
اگر در فروشگاه مواد غذایی محل زندگی شما ، محصول غذایی مورد نظرتان موجود نباشد ، می توانید با بخش مدیریت فروشگاه صحبت کنید ، ممکن است  آنها بتوانند محصول مورد نظرتان را برای شما سفارش بدهند.
 
انتخاب غذای سالم

خوردن انواع متعادل از مواد غذایی یکی از بهترین راه ها برای حفظ و ارتقاء سلامتی است. در هنگام خرید خواربار ، به انتخاب مواد غذایی مغذی و سالم باید توجه داشت.
 بهداشت کانادا (Health Canada) ، در ارتباط با این موضوع  راهنماهای متعددی تهیه نموده و منابع اطلاعاتی دیگری را نیز در دسترس قرار داده است .این منابع حاوی مطالبی در مورد چگونگی ایجاد یک رژیم غذایی سالم ، فهم برچسب های استاندارد روی مواد غذایی(Canadian nutrition labels) ، دانستن موارد ایمنی در مواد غذایی و سایر موارد مشابه می باشد.  
فروشگاه های خاص که مواد غذایی سایر کشورها را عرضه میکنند
در کانادا تعدادی فروشگاههای مواد غذایی خاص و سوپر مارکتهای کوچک وجود دارد که محصولات غذایی مناطق خاص را ارائه می کنند.

 فرهنگ غذایی مردم کانادا

فروشگاه دالاراما در کانادا