خرید مواد غذایی در کانادا

خرید مواد غذایی

 گرانترین غذای کانادا

در اینجا بعضی از نکات مهم در مورد خرید مواد غذایی و غذا در کانادا از فروشگاه های مواد و محصولات غذایی ، برای اطلاع شما عنوان می گردد :

- در کانادا  مالیات  فروش به مواد غذایی اصلی مانند شیر یا نان تعلق نمی گیرد . برخی از اقلام مواد غذایی که مالیات به آنها تعلق می گیرد عبارتند از : تنقلات ، نوشابه های گازدار (پاپ) ، محصولات غذایی طبخ شده (take out) و  غذای داخل رستوران
 - سوپر مارکتهای کوچک (Convenience stores) یا "مغازه های بقالی گوشه و کنار" عرضه کننده  برخی از مواد غذایی متنوع هستند . این فروشگاه ها معمولا تا دیروقت باز هستند و  ممکن است فاصله زیادی با منزل شما نداشته  و براحتی در دسترس باشند ولی قیمت محصولات ارائه شده در این فروشگاه ها معمولا بالاتر از فروشگاه های بزرگ است.
 - سوپر مارکتهای بزرگ یا فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی مثل  آتلانتیک سوپر استور Atlantic Super Store ، سوبیز Sobey's ،  کلاور فارم Clover Farm , کو آپ, Save Easy , Price Choppers , IGA عرضه کننده بعضی از مواد غذایی بین المللی  و محلی هستند .
 - خرید از فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی قابل چانه زدن نبوده و قیمتها مقطوع می باشد .
 - دخانیات و نوشابه های الکلی در فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی کانادا عرضه نمی شوند.
 - بازارچه کشاورزان (Farmers' market) ،  فروشگاه های ویژه ای هستند که در محلات مختلف دایر گردیده  و مواد غذایی محلی در این فروشگاه ها عرضه می گردد. اغلب محصولات عرضه شده در این فروشگاه ها، محصولات غذایی تازه و فصلی هستند.

خرید فروشگاه در کانادا


نکته:
اگر در فروشگاه مواد غذایی محل زندگی شما ، محصول غذایی مورد نظرتان موجود نباشد ، می توانید با بخش مدیریت فروشگاه صحبت کنید ، ممکن است  آنها بتوانند محصول مورد نظرتان را برای شما سفارش بدهند.
 
انتخاب غذای سالم

خوردن انواع متعادل از مواد غذایی یکی از بهترین راه ها برای حفظ و ارتقاء سلامتی است. در هنگام خرید خواربار ، به انتخاب مواد غذایی مغذی و سالم باید توجه داشت.
 بهداشت کانادا (Health Canada) ، در ارتباط با این موضوع  راهنماهای متعددی تهیه نموده و منابع اطلاعاتی دیگری را نیز در دسترس قرار داده است .این منابع حاوی مطالبی در مورد چگونگی ایجاد یک رژیم غذایی سالم ، فهم برچسب های استاندارد روی مواد غذایی(Canadian nutrition labels) ، دانستن موارد ایمنی در مواد غذایی و سایر موارد مشابه می باشد.  
فروشگاه های خاص که مواد غذایی سایر کشورها را عرضه میکنند
در کانادا تعدادی فروشگاههای مواد غذایی خاص و سوپر مارکتهای کوچک وجود دارد که محصولات غذایی مناطق خاص را ارائه می کنند.

 فرهنگ غذایی مردم کانادا

فروشگاه دالاراما در کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن