هفته نخست رسیدن مهاجران به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا

آیا از خود سوال کرده اید ک هفته نخست رسیدن مهاجران به کانادا چگونه خواهد بود؟ پس از رسیدن به کانادا چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اگر شما در حال برنامه ریزی برای مهاجرت به کشور کانادا هستید و یا اگر به تازگی ویزای مهاجرتی خود را دریافت کرده اید، لازم است قبل از رفتن چند مسئله را بررسی کنید زیرا تازه واردین گاهی برای ادغام شدن در این کشور جدید نیاز به خدمات در زمان ورود به کانادا و کمک دارند. ما در این مقاله مواردی که لازم است هنگام آماده سازی برای مهاجرت به این کشور انجام دهید را گردآوری کرده ایم. بسیاری از مهاجرین یا تازه واردین به کانادا در ابتدا احساس سر درگمی دارند و نمیدانند زندگی خود را از کجا شروع کنند ، ما در اینجا به موارد بسیار مهمی جهت آماده سازی شما اشاره میکنیم .

 

قیمت اجاره خانه در کانادا

1. مسکن در کانادا

در زمینه مسکن در کانادا دو گزینه پیش روی شماست. نخست می توانید به محض رسیدن یک محل موقت را برای زندگی پیدا کنید، مانند هتل، مسافرخانه، Airbnb، خانه دوستان و غیره. هر یک از این گزینه های موقت این امکان را به شما می دهد که به راحتی در جستجوی محل ثابت خود باشید. ما به شما توصیه می کنیم قبل از ورود به کانادا محل مورد نظر خود را آنلاین رزرو کنید تا خیالتان از اتاق و محل سکونت موقت راحت باشد. 
بعضی از آپارتمان ها حتی این امکان را به شما می دهند که قبل از رسیدن به کانادا قرارداد اجاره خود را ببندید. وب سایت هایی نیز از جمله View It و PadMapper مکان های اسکان اجاره ای موجود را در اختیار شما قرار می دهند. اگر قصد خرید خانه را در کانادا دارید نیز می توانید با یک نماینده املاک صحبت کنید. اگر هم میخواهید آنلاین خانه خریداری کنید، می توانید در وب سایت هایی مانند Zoocasa و Realtor جستجو کنید. 
 

2. بانکداری در کانادا

به محض ورود به کانادا به دلایل کاملا واضح نیاز به یک حساب بانکی دارید. افتتاح حساب بانکی در کانادا در مقایسه با سایر کشورها بسیار آسان است. در کانادا برای باز کردن حساب بانکی، تنها چیزی که نیاز دارید، این است که به بانک بروید و یک مدرک شناسی معتبر شخصی مانند پاسپورت ارائه دهید. در نتیجه نیازی به داشتن کار، آدرس دائمی، پول یا اعتبار ندارید. کارمند بانکی نیز به شما کمک خواهد کرد. همچنین بسیاری از بانک های کانادا خدمات ویژه ای برای تازه واردین دارند. برخی از بهترین بانک ها برای تازه واردین عبارتند از: RBC Royal Bank، BMO بانک مونترال، CIBC و HSBC.

 

3. بیمه دولتی کانادا

هم شهروندان کانادایی و هم مقیمان دائمی می توانند برای بیمه سلامت عمومی درخواست دهند. بسته به استان یا محلی که در آن زندگی میکنید نوع برنامه بیمه تغییر میکند. بعضی از استان ها از تازه واردین می خواهند 3 ماه منتظر بمانند تا بیمه سلامت آنها توسط دولت صادر شود. از آنجا که بیمه درمانی دولتی رایگان است، در این دوره انتظار شما می توانید بیمه درمانی خصوصی تهیه کنید. همچنین لازم است بدانید بیمه های خصوصی مواردی را پوشش می دهند که بیمه های خدمات درمانی عمومی پوشش نمی دهد.
استان یا قلمرویی که مد نظرتان برای سکونت است را انتخاب کنید:
آلبرتا : https://www.alberta.ca/ministry-health.aspx 
بریتیش کلمبیا : https://www2.gov.bc.ca/gov/content/governments/organizational-structure/ministries-organizations/ministries/health
مانیتوبا : https://www.gov.mb.ca/health/
نیوبرانزویک : https://www2.gnb.ca/content/gnb/en/departments/health.html
نیوفاندلند و لابرادور : https://www.health.gov.nl.ca/health/
سرزمینهای شمال غربی : https://www.hss.gov.nt.ca/en
نوا اسکوشیا : https://novascotia.ca/DHW/
نوناووت : https://www.gov.nu.ca/health
انتاریو: http://www.health.gov.on.ca/en/
جزیره پرنس ادوارد : https://www.princeedwardisland.ca/en/topic/health-pei
کبک: http://www.msss.gouv.qc.ca/
ساسکاچوان : https://www.saskatchewan.ca/residents/health/accessing-health-care-services/healthline
یوکون : http://www.hss.gov.yk.ca 

 

4. بیمه تامین اجتماعی در کانادا

در کانادا برای کار نیاز به یک شماره بیمه اجتماعی دارید. داشتن شماره بیمه اجتماعی منجر به دسترسی به برنامه ها و مزایای دولت می شود. برای دریافت این شماره می توانیید شخصا به یک دفتر خدمات کانادا مراجعه کرده و یا از طریق پست الکترونیکی درخواست کنید. برای دریافت شماره بیمه اجتماعی باید در جهت نشان دادن هویت و وضعیت خود کارت اقامت دائم یا تأییدیه اقامت دائم خود را ارائه دهید. 
 

5. تلفن کانادا

برای اجتناب از هزینه های بین المللی سنگین تلفن می بایست به سرویس تلفن همراه کانادایی متصل شوید. بهتر است خطوط مختلف تلفن را بررسی و مقایسه کنید زیرا ممکن است برخی برای شیوه زندگی شما مناسب تر باشند. با GPS تلفن فعلی خود می توانید نزدیک ترین مرکز خدمات تلفن را پیدا کنید. خطوط bell و Rogers خوب هستند ولی گرانتر می باشند. البته این دو شرکت زیرمجموعه هایی دارند که خطوط ارزانتر می فروشند.