برنامه اکسپرس اینتری کانادا Express Entry Canada

مسیر نما :
 

2-1 پاسخ سوالات و چگونگی مهاجرت به کانادا در مورد برنامه اکسپرس اینتری کانادا

1-2-1 اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری سیستم مهاجرتی آنلاین به کانادا است. در واقع اکسپرس اینتری یک برنامه نیست بلکه برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا را تسهیل می کند.
- برنامه نیروی متخصص فدرال
- برنامه نیروی ماهر تجاری
- برنامه دارندگان سابقه کاری کانادایی
- بخشی از برنامه های گزینش استانی
متقاضیان پروفایل EOI خود را ایجاد می کنند-اگر سوالی در این مورد دارید از طریق تلگرام و اینستاگرام موسسه مهاجرتی گنجی در لینک های بالای صفحه بپرسید- و چنانچه واجد شرایط یکی از برنامه های فوق الذکر باشند وارد استخر اکسپرس اینتری می شوند. دولت فدرال، دولت های استانی و کارفرمایان کانادایی به این استخر دسترسی دارند و میتوانند متقاضیان را از این استخر انتخاب کنند. سپس متقاضیان دعوتنامه ITA جهت اقدام برای مهاجرت از طریق یکی از برنامه های فوق الذکر دریافت می کنند. اکسپرس اینتری سیستم مهاجرتی کانادا را از اولویت بندی بر اساس تاریخ دریافت هر پرونده ای که زودتر به دست اداره مهاجرت می رسید زودتر بررسی می شد به اولویت بندی از روی امتیاز بالاتر-چیزی شبیه کنکور ایران- تغییر داده است. سیستمی این چنینی در استرالیا و نیوزیلند استفاده می شود. هدف اکسپرس اینتری سرعت بخشیدن به روند بررسی پرونده های مهاجران نیروی کار ماهر است.
 

2-2-1 چرا به این سیستم اکسپرس اینتری گفته می شود؟

اداره مهاجرت کانادا IRCC با هدف بررسی پرونده های متقاضیان در مدت زمان کوتاه 6 ماه پس از تاریخ ارائه پرونده، این سیستم را اکسپرس اینتری نامیده است. لازم به ذکر است این 6 ماه از تاریخ ورود به استخر محاسبه نمی شود بلکه از تاریخ ارائه پرونده کامل به اداره مهاجرت بعد از صدور دعوتنامه محاسبه می گردد.
 

3-2-1 سیستم اکسپرس اینتری از کی به کار گرفته شده است؟

این سیستم از یک ژانویه سال 2015 به کار گرفته شده است.

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

4-2-1 کدام برنامه ها تحت پوشش سیستم اکسپرس اینتری است؟

- برنامه نیروی متخصص فدرال
- برنامه نیروی ماهر تجاری
- برنامه دارندگان سابقه کاری کانادایی
- بخشی از برنامه های گزینش استانی
 

5-2-1 آیا سیستم اکپرس اینتری الزامات برنامه های مهاجرتی کانادا را تغییر داده است؟

خیر- سیستم اکپرس اینتری الزامات برنامه های مهاجرتی کانادا را تغییر نداده است. اکسپرس اینتری برنامه مهاجرتی نیست بلکه سیستمی برای مدیریت و انتخاب برنامه های مهاجرتی موجود است.
 

6-2-1 پروفایل اکسپرس اینتری چیست؟

متقاضیان تمایل خود برای مهاجرت به کانادا را با ساختن یک پروفایل در این سیستم و ارائه اطلاعات شخصی، کاری، تحصیلی و توانایی زبانی خود نشان می دهند.شما بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالای 6 یا مدرک زبان فرانسه تف بانمره بی2 داشته باشید. پروفایل اکسپرس اینتری بر اساس سیستم خود اظهاری است، بنابراین تمامی اطلاعات متقاضی طبق دانسته های خودش در این سیستم اظهار می گردد مسولیت درستی این موارد با خود متقاضی است.
 

7-2-1 چه اتفاقی می افتد اگر مشخص شود اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی غلط بوده است؟

اگر مشخص شود اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی غلط بوده است، این موضوع به عنوان ارائه نادرست تلقی می شود و بسته به ماهیت و شدت این ادعای دروغ و غلط مجازات به همراه خواهد داشت. متقاضی که اطلاعات دروغ و نادرست برای ورود به استخر سیستم اکسپرس اینتری داده است ممکن است برای 5 سال از ورود به این سیستم محروم شود. بنابراین ارائه اطلاعات دقیق و درست واقعا مهم است. متقاضیانی که از نحوه بررسی مهارت های خود و ارزشیابی مدارک خود مطمئن نیستند بهتر است از خدمات یک وکیل مهاجرتی بهره بگیرند.
 

8-2-1 استخر اکسپرس اینتری چیست؟

متقاضیانی که واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت نیروی متخصص کانادا باشند و پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد کنند وارد این استخر می شوند. دولت فدرال و دولتهای استانی و کارفرماهای کانادایی قادر به انتخاب متقاضیان ازاین استخر هستند. متقاضیان انتخاب شده دعوتنامه ITA دریافت می کنند و می توانند تحت عنوان یکی از این برنامه برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.
 

9-2-1 آیا ظرفیتی برای ورود متقاضیان به استخر اکسپرس اینتری وجود دارد؟

خیر.
 

10-2-1 سیستم جامع امتیازبندی چیست؟

سیستم جامع امتیازبندی، سیستم داخلی دولت کانادا برای امتیازبندی متقاضیان بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار و توانایی زبانی است. این سیستم به اداره مهاجرت کانادا IRCC توانایی انتخاب متقاضیان و صدور دعوتنامه را می دهد. در این سیستم به متقاضیان تا 600 امتیاز بابت سرمایه های انسانی و مهارت های انطباق پذیری و تا 600 امتیاز بابت عوامل دیگر نظیر سابقه تحصیل کانادایی، پیشنهاد کاری معتبر و گزینش استانی اعطا می نماید.
 

11-2-1 بانک شغلی کانادا چیست و چه نقشی تحت سیستم اکسپرس اینتری ایفا می کند؟

بانک شغلی کانادا موتور جستجوی آنلاینی برای یافتن موقعیت های شغلی موجود در کانادا است. بانک شغلی کانادا متقاضیان را بر اساس مهارت، علم و تجربه با کارفرمایان کانادایی هماهنگ می کند. در سیستم اکسپرس اینتری نامزدها می توانند در صورت عدم ارائه پیشنهاد کاری در کانادا یا گزینش استانی در بانک شغل ثبت نام کنند. از تاریخ 06/06/2017 ثبت نام در بانک شغل داوطلبانه شده است. این بانک های شغلی در کانادا بنام jobboom – jobbank نامیده میشوند. در وب سایت موسسه مهاجرتی گنجی بخش کاریابی در کانادا وجود دارد که مانند آگهی های روزنامه همشهری، هر روز بروزرسانی می شود برای استفاده از آن کافی است به منوهای سمت چپ بالای سایت ما بروید و رشته خود را جستجو کنید تا حداقل 25 نتیجه مرتبط برای شما ارائه شود سپس رزومه خود را که طبق فرمت کانادایی تنطیم شده را برای آنها بفرستید در اولین فرصت کارفرمایان کانادایی پاسخ ایملی شما را خواهند داد و باید منتظر مصاحبه از طریق اسکایپ باشید. برای تنظیم رزومه یا همان CV خود در منوی کاریابی ما مطالب مرتبط را مطالعه فرمایید.
اگر متقاضی ای در حال حاضر با ویزای کار در کانادا مشغول به کار باشد نیاز به اقدام مجدد برای LMIA ندارد تا جایی که LMIA متقاضی معتبر باشد. اگر متقاضی اکسپرس اینتری برای موقعیت شغلی اقدام نماید، کارفرمای گیرنده باید از طریق مصاحبه معمولی اقدام نماید. اگر کارفرما متوجه شود متقاضی اکسپرس اینتری با نیازهایش مطابقت دارد و کارفرما واجد شرایط استخدام کارمند خارجی باشد، می تواند به متقاضی پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر بدهند. کارفرمایان دارای LMIA می توانند به متقاضیان پیشنهاد کاری بدهند تا آن ها در پروفایل اکسپرس اینتریشان لحاظ کنند. پیشنهاد کار کانادایی طبق سیستم جامع امتیازبندی به متقاضیان امتیاز می دهد و شانس متقاضیان برای دریافت دعوتنامه ITA و اقدام برای اقامت دایم کانادا افزایش پیدا می کند.
 

12-2-1 وقتی متقاضی در استخر اکسپرس اینتری است، آیا می تواند اطلاعات خود را تغییر دهد؟

بله-متقاضیان نیاز دارند که بتوانند تغییرات در شرایط خود نظیر تحصیلات، سابقه کار، ترکیب خانواده و مدرک زبان خود را در پروفایل اکسپرس اینتری خود آپدیت کنند.
 

13-2-1 معنی دعوتنامه برای اقدام ITA چیست؟

متقاضیان درون استخر اکسپرس اینتری که توسط اداره مهاجرت کانادا برای اقدام برای مهاجرت انتخاب می شوند، دعوتنامه دریافت می کنند. متقاضی ای که دعوتنامه دریافت می کند شرایط لازم برای برداشت از استخر اکسپرس اینتری را داشته است و حداقل امتیاز این دوره را کسب کرده است.
 

14-2-1 آیا متقاضی ای که امتیاز بیشتری دارد شانس بیشتری برای دعوت برای اقدام جهت دریافت اقامت دائم نسبت به متقاضی ای که امتیاز کمتری دارد، دارا می باشد؟ حتی با وجود اینکه هر دو برای ورود به استخر اکسپرس اینتری واجد شرایط باشند؟

در گذشته متقاضیانی که برای برنامه مهاجرتی ای واجد شرایط بودند به صورت مستقیم برای آن اقدام می کردند که اکنون اینگونه نیست. در سیستم اکسپرس اینتری متقاضیانی که امتیازی بیشتری دارند شانس بیشتری برای انتخاب شدن توسط دولت کانادا، دولت های استانی و یا کارفرمایان کانادایی و اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا دارند.
 

15-2-1 آیا اکسپرس اینتری یک سیستم کاملا الکترونیکی است؟

بله
 

16-2-1 آیا باز کردن پروفایل اکسپرس اینتری هزینه ای دارد؟

خیر
 

17-2-1 آیا دولت فدرال کانادا قادر به انتخاب متقاضیان از استخر اکسپرس اینتری است؟

بله، دولت فدرال کانادا قادر به انتخاب متقاضیان از استخر اکسپرس اینتری است. این متقاضیان لزوما نیازی به داشتن دعوتنامه کاری از یک کارفرمای کانادایی ندارند.
 

18-2-1 آیا زمان مشخصی برای برداشت متقاضیان از استخر اکسپرس اینتری وجود دارد؟

در هر برداشت تعداد مشخصی از متقاضیان درون استخر اکسپرس اینتری دعوتنامه دریافت می کنند اما متقاضیان تاریخ این برداشت را از پیش نمی دانند.
 

19-2-1 آیا لیست مشاغل مشخصی برای برنامه هایی که تحت سیستم اکسپرس اینتری هستند وجود دارد؟

هیچ لیست مشاغل مشخصی برای برنامه هایی که تحت سیستم اکسپرس اینتری هستند وجود ندارد. طبق برنامه پیشین نیروی متخصص فدرال لیست مشاغلی مورد نظر دولت فدرال وجود داشت. لازم به ذکر است که برای اینکه متقاضی واجد شرایط برنامه های تحت نظارت سیستم اکسپرس اینتری باشد می بایست سابقه کار در شغلی که دارای NOC نوع 0, A , B است داشته باشد.
 

20-2-1 استان ها و قلمرو های شمالی کشور کانادا چگونه از سیستم اکسپرس اینتری استفاده می کنند؟

همه استان ها و قلمروهای کانادا به غیر از کبک، آلبرتا و نوناوات از سیستم اکسپرس اینتری استفاده می کنند. این استان ها و قلمروها قادر به انتخاب تعداد مشخصی متقاضی بر طبق نیازهای بازار کار استان خود از سیستم اکسپرس اینتری هستند. به این کار گزینش های پیشرفته گفته می شود.استان کبک برنامه مختص خود به نام آریما را دارد که کارکردی شبیه اکسپرس اینتری فدرال کانادا را دارد. اگر یک متقاضی دعوتنامه از استان دریافت کند، 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع امتیازبندی CRS دریافت می کند و در برداشت متعاقب از استخر اکسپرس اینتری دعوتنامه ITA برای اقدام برای اقامت دائم کانادا دریافت می کند. به دلیل اینکه هر استان برنامه گزینش استانی PNP خود را مدیریت می کند، هر کدام شرایط خاص خود را برای گزینش متقاضیان از سیستم اکسپرس اینتری مشخص می کنند. بسته به خواست استان یا قلمرو مورد نظر، متقاضیان ممکن است ابتدا به استخر وارد و سپس انتخاب شوند و شاید ابتدا توسط استان و یا قلمرو انتخاب و سپس وارد استخر اکسپرس اینتری شوند. در کانال تلگرام موسسه مهاجرتی گنجی میتوانید بلافاصله آمار و امتیاز آخرین قبول شدگان اکسپرس اینتری یا همان ورود سریع را مطلع شوید.
 

21-2-1 آیا متقاضیان می توانند از هردو برنامه گزینش استانی PNP و اکسپرس اینتری استفاده کنند؟

بله، ارتباطی بین برنامه گزینش استانی PNP و اکسپرس اینتری وجود دارد. زمانی که متقاضی ای پروفایل خود در سیستم اکسپرس اینتری را آپدیت کند و اعلام کند که گواهی گزینش استانی دریافت کرده است، 600 امتیاز اضافی دریافت می کند و در برداشت متعاقب از استخر اکسپرس اینتری دعوتنامه دریافت می کند.
 

22-2-1 نقش کارفرمایان کانادایی در سیستم اکسپرس اینتری چیست؟

کارفرمایان منتخب کانادایی نیز می توانند از بین متقاضیان داخل استخر مجازی برنامه ورود سریع افراد را انتخاب نمایند.
 

23-2-1 آیا متقاضیان برای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا نیاز به پیشنهاد شغلی دارند؟

لزوما خیر، در سیستم اکپرس اینتری کارفرمایان کانادایی نقش پررنگ تری نسبت به گذشته دارند و دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی به طور قابل ملاحظه ای شانس انتخاب در سیستم اکسپرس اینتری افزایش می دهد. متقاضیان می توانند از طریق معرفی خود به کارفرمایان کانادایی در –بخش کاریابی در کانادا سایت موسسه گنجی در منوی بالا- شانس خود برای انتخاب از طریق سیستم اکسپرس اینتری را افزایش دهند.
 

24-2-1 متقاضیان بعد از دریافت دعوتنامه ITA چقدر زمان برای ارائه پرونده خود دارد؟

از لحظه دریافت دعوتنامه متقاضیان 60 روز برای ارائه پرونده الکترونیکی و تمامی مدارک خود دارند. به دلیل این زمان محدود، به متقاضیان توصیه می شود که قبل از دریافت دعوتنامه مدارک خود را جمع کنند. اگر این 60 روز مدت متقاضی سپری شود، دعوتنامه متقاضی باطل خواهد شد و می بایست مجددا به استخر اکسپرس اینتری وارد شود. اگر مشخص شود که اطلاعاتی که توسط متقاضی ارائه شده است غلط یا دروغ بوده است، این به معنای ارائه اطلاعات نادرست است و بسته به حد و شدت این ادعای دروغ مجازات خواهد د اشت. متقاضی ای که اطلاعات دروغ برای ورود به استخر اکسپرس اینتری داده است ممکن است 5 سال از ورود به استخر اکسپرس اینتری محروم شود.
 

25-2-1 چه مدارکی متقاضیان بعد از دریافت دعوتنامه باید ارائه نمایند؟

وقتی یک متقاضی دعوتنامه ITA دریافت می کند، می بایست مدارک خود را با پرونده کامل خود طبق چک لیست ارائه نماید. مانند مدارک شناسایی :سند ازدواج، شناسنامه، ارزشیابی مدرک تحصیلی، مدرک زبان و ....
 

26-2-1 آیا ارائه ارزشیابی مدرک تحصیلی اجباری است؟

ارائه ارزشیابی مدرک تحصیلی برای متقاضیان نیروی کار متخصص کانادا در هنگام ورود به استخر الزامی است، مگر اینکه مدرک تحصیلی خود را در کانادا گرفته باشند. برای متقاضیان برنامه دارندگان سابقه کار کانادایی و برنامه نیروی ماهر تجاری ارائه ارزشیابی مدرک تحصیلی اختیاری است اما می تواند امتیاز متقاضیان را در سیستم جامع امتیازبندی افزایش دهد و شانس آنها برای انتخاب شدن از استخر اکسپرس اینتری را بهبود بخشد.
 

27-2-1 آیا متقاضیان نیاز به دادن امتحان زبان دارند؟

بله، همه متقاضیان برای تعیین سطح زبانی خود باید امتحان زبان بدهند. هر مهارت زبانی امتیاز مشخصی در هر برنامه مهاجرت اقتصادی تحت نظارت سیستم اکسپرس اینتری دارد و این مهارت ها طبق امتحانات مورد تایید اداره مهاجرت کانادا مشخص می شود. معروف ترین این امتحانات IELTS، CELPIP برای زبان انگلیسی و TEF، TCF برای زبان فرانسه است. به عنوان قسمتی از پروفایل اکسپرس اینتری متقاضیان باید مدرک زبان معتبر خود را که در 2 سال گذشته دریافت کرده اند ارائه نمایند. بعد از ورود به استخر متقاضیان می توانند مجدد امتحان زبان بدهند و با دریافت نمرات بهتر امتیازات خود در استخر را ارتقا دهند. از تاریخ 06/06/2017 به متقاضیانی که مدرک فرانسه هم در کنار مدرک انگلیسی ارائه نمایند امتیازات اضافی تعلق می گیرد. اگر شما در کشوری بجز کانادا نیز به صورت انگلیسی یا فرانسه تحصیل کرده اید باید نمره زبان مجدد کسب کنید.
 

28-2-1 آیا متقاضیان امتیازات کلی و رتبه خود در استخر اکسپرس اینتری را می دانند؟

متقاضیان امتیاز کلی خود در استخر اکسپرس اینتری را میدانند ولی از رتبه خود در این استخر اطلاعی ندارند. البته متقاضیان مینیمم امتیازات برای انتخاب شدن در دوره پیشین انتخاب اکسپرس اینتری را می دانند. بنابراین متقاضیان هدف خود برای افزایش امتیازات و دریافت دعوتنامه را می دانند.
 

29-2-1 برای چه مدت پروفایل یک متقاضی در استخر اکسپرس اینتری باقی می ماند؟

هر پروفایل در استخر اکسپرس اینتری 12 ماه یا تا تاریخ صدور دعوتنامه باقی می ماند. بعد از گذشت 12 ماه متقاضی باید دوباره به استخر اکسپرس اینتری وارد شود.
 

30-2-1 اگر یک متقاضی از استان یا قلمروی گواهی گزینش دریافت کند، آیا مجبور به زندگی در این استان یا قلمرو است؟

متقاضیانی که دعوتنامه اقدام برای اقامت دائم از استان و یا قلمرو کانادایی دریافت می کنند باید تمایل به زندگی در این استان داشته باشند. برنامه های گزینش استانی PNP بر اساس نیازهای بازار کار استان تنظیم شده اند بنابراین استان ها پیگیر متقاضیانی هستند که از طریق برنامه های گزینش استانی PNP دعوت شده اند تا در این استان یا قلمرو مورد نظر موفق باشند. از طرفی وقتی متقاضی به کانادا وارد شده باشد آزاد است به هرجای کانادا که می خواهد برود و زندگی کند و برای هر کارفرمایی که می خواهد کارکند. حضور در کانادا برای مدت مشخص تا کسب پاسپورت کانادا برای این افراد مهم است.
 

31-2-1 آیا محدودیتی برای تعداد مهاجران متقاضی برای یک شغل مشخص وجود دارد؟

در حال حاضر چنین محدودیتی وجود ندارد. 
 

32-2-1 آیا متقاضی می تواند به صورت مستقیم برای برنامه گزینش استانی PNP اقدام نماید؟

بخشی از برنامه های گزینش استانی که به عنوان بخش پیشرفته شناخته می شوند، از طریق سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می شوند. فرم ارزیابی مهاجرت کانادا که در وب سایت ما بنام سازمان مهاجرتی گنجی –در گوشه چپ سات www.GanjiCo.com است واجد شرایط بودن متقاضیان را برای برنامه های مختلفی شامل بعضی از برنامه های گزینش استانی ارزیابی می کند. 
 

33-2-1 روند بررسی پرونده متقاضیان بعد از ارائه پرونده کامل چقدر طول خواهد کشید؟

هدف اداره مهاجرت کانادا بررسی پرونده های کامل متقاضیان در طول 6 ماه بعد از تاریخ ارائه پرونده است.
 

34-2-1 چه اتفاقی برای متقاضیانی که دعوتنامه جهت ارائه پرونده دریافت نکرده اند ولی می خواهند در استخر اکسپرس اینتری باقی بمانند، می افتد؟

متقاضیانی که در طول 12 ماه دعوتنامه جهت ارائه پرونده دریافت نکرده اند ولی می خواهند در استخر اکسپرس اینتری باقی بمانند می بایست مجددا بعد از 12 ماه به استخر اکسپرس اینتری وارد شوند.
 

35-2-1 آیا متقاضی موفق قادر است خانواده خود را همراه خود به کانادا ببرد؟

متقاضی موفق قادر است همسر و فرزندان تحت تکفل خود را به همراه خود به کانادا بیاورد. برای متقاضیان متاهل فقط یکی از طرفین دعوتنامه برای اقدام جهت اخذ اقامت دائم را دریافت می کند. هردو متقاضی باید عدم سوء پیشینه ارائه نماید. متقاضی، همسر و فرزندان تحت تکفل زیر 22 سال باید مدیکال تست –ازمایش پزشکی- بدهند. توجه کنید که سوپیشینه ایران و هر کشوری که در آن اقامت داشته اید بسیار مهم و باید طبق نمونه باشد. اگر سوالی داشتید از طریق اینستاگرام یا ایمیل از ما بپرسید.
 

36-2-1 آیا متقاضیان درون استخر اکسپرس اینتری قادر به یافتن پیشنهاد شغلی معتبر هستند و آیا این پیشنهاد شغلی شانس انتخاب از استخر آن ها را افزایش می دهد؟

بله، متقاضیان قادر هستند به صورت آنلاین خودشان را به کارفرمایان کانادایی پیشنهاد دهند و شانس دریافت پیشنهاد شغلی معتبر خود را افزایش دهند. متقاضیانی که پیشنهاد شغلی معتبر تایید شده دارای ارزیابی تاثیر بازارکار LMIA دریافت می کنند 50 یا 200 امتیاز بسته به سطح شغل پیشنهادی در سیستم جامع انتیاز بندی CRS کسب می کنند. در اکثر اوقات پیشنهاد شغلی باید تایید شده و دارای ارزیابی تاثیر بازارکار LMIA باشد. به علاوه دارندگان ویزای کار ممکن است حتی بدون داشتن ارزیابی تاثیر بازارکار LMIA امتیاز مورد نظر را کسب نمایند. در مورد ویزای کار کانادا در منوهای بعدی توضیح داده ایم.
 

37-2-1 آیا اکسپرس اینتری تنها راه برای نیروی کار خارجی برای کار و زندگی در کانادا است؟

خیر، اکسپرس اینتری سرعت بررسی برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا را افزایش می دهد. راه های دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا موقت یا دائم وجود دارد. 
- تنها بخشی از برنامه های گزینش استانی PNP از طریق اکسپرس اینتری کار می کنند. متقاضیان قادر هستند در صورتی که واجد شرایط باشند برای دیگر برنامه های گزینش استانی به صورت مستقیم اقدام نمایند. اکثر برنامه های گزینش استانی PNP می بایست متقاضیان قبل از مهاجرت به کانادا پیشنهاد شغلی معتبر از این استان ارائه نمایند.
- متقاضیان فرصت های شغلی خاص ممکن است به عنوان نیروی کار خارجی موقت به کانادا وارد شوند. در اکثر موارد متقاضیان ارزیابی تاثیر بازارکار LMIA را نیاز دارند. 
- موارد زیادی وجود دارد که کارفرما از ارائه ارزیابی تاثیر بازارکار LMIA معاف باشد. بعضی کشور ها با کانادا برنامه های مبادله بین المللی برای افراد کمتر از 30 یا 35 بسته به ملیتشان راه انداخته اند. متقاضیان موفق ویزای کار نامحدود دریافت می کنند.
- ورود به کانادا برای تحصیل یکی از راه های پر طرفدار برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کانادا است. بعد از اتمام تحصیلات در بعضی از استان ها برای فارغ التحصیلان امکان اقدام برای دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه های گزینش استانی PNP قرارداده شده است. راه دیگر فارغ التحصیلان برای ماندن در کانادا اقدام برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی و در آخر اقدام برای دریافت اقامت کانادا است. دولت به شما 180 روز بعد از فارغ التحصیلی امکان حضور تا پیداکردن کار می دهد.
 

38-2-1 آیا متقاضیان زندگی و کار در کبک می توانند از طریق اکسپرس اینتری اقدام نمایند؟

خیر، سیستم کبک به نام "آریما" اس و در بخش کبک توضیح کامل آن را ارائه داده ایم . همچنین در ایسنتاگرام ماcanada_ganji  اطلاعات آریما ارائه شده .
 

39-2-1 آیا ویزای کار نامحدود BOWP تحت سیستم اکسپرس اینتری است؟

بله، ویزای کار نامحدود BOWP تحت سیستم اکسپرس اینتری است.
 

40-2-1 اگر تغییری در سن متقاضی بعد از دریافت دعوتنامه و قبل از ارائه پرونده برای دریافت اقامت دائم کانادا رخ دهد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

ممکن است تغییری در سن متقاضی بعد از دریافت دعوتنامه و قبل از ارائه پرونده برای دریافت اقامت دائم کانادا رخ دهد. تغییر در سن ممکن است امتیاز متقاضی را در سیستم جامع امتیازبندی CRS کاهش دهد و امتیازات کلی متقاضی کمتر از حد انتخاب شده در آن برداشت اکسپرس اینتری شود. حتی ممکن است که متقاضی دیگر واجد شرایط اقدام برای اکسپرس اینتری نباشد. وقتی که تغییر در سن باعث شود که متقاضی دیگر واجد شرایط اقدام برای اکسپرس اینتری نباشد و یا امتیاز متقاضی را در سیستم جامع امتیازبندی CRS کاهش دهد و امتیازات کلی متقاضی کمتر از حد انتخاب شده در آن برداشت اکسپرس اینتری شود، از افسران اداره مهاجرت خواسته شده است که متقاضی را از فاکتور سن بین دعوتنامه و ارسال پرونده معاف کنند. به طور خلاصه، سن متقاضیان بعد از صدور دعوتنامه بسته می شود. با اپلیکیشن Ganji در اپ استور میتوانید امتیاز خود را دقیق محاسبه کنید.
 

41-2-1 آیا استفاده از خدمات یک وکیل مهاجرت برای سیستم اکسپرس اینتری الزامی است؟

اداره مهاجرت کانادا IRCC اعلام کرده با وجود اینکه وکیل مهاجرت می تواند در تمامی مراحل اکسپرس اینتری به متقاضیان کمک کند برای متقاضیان استفاده از خدمات یک وکیل مهاجرت برای سیستم اکسپرس اینتری الزامی ندارد.