کدام شهر کانادا برای زندگی؟

کدام شهر کانادا را برای زندگی انتخاب کنیم؟

ارزانترین شهر کانادا برای زندگی

اگر شما در حال مهاجرت به کانادا هستید یا در فکر تصمیم گیری برای اخذ اقامت دائم کانادا می باشید، بعد از انتخاب و مشاوره اخذ اقامت کانادا با ما، حتما باید شهر محل زندگی خود را انتخاب نمایید.

معمولا چند آیتم مهم در این کار دخیل است:


تصمیم به درس خواندن دارید یا کار؟
مجرد هستید یا متاهل و فرزند دارید؟
بنیه مالی عالی دارید یا متوسط؟
فامیل در کانادا دارید یا خیر؟
کانادا 13استان دارد، بیشتر ایرانیان در سه شهر بزرگ تورنتو(2.7میلیون نفر) مونترال(1.7 میلیون نفر) ونکوور(630هزار نفر) ساکن اند.البته با احتساب حومه این اعداد کمی بیشتر خواهدبود  همچنین یک-سوم کانادایی ها هم در این شهر ها هستند. در ادامه مزایا و معایب هر شهر ارائه میشود تا شما بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید:
مونترال:
مونترال شهر تحصیلی کانادا و ارزان قیمت از نظر هزینه زندگی. مناسب برای افراد زیر سی سال که تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا را دارند. نزدیک ترین شهر کبک ستی در کنار رودخانه سنت لورنس (St. Lawrence) هست که فضای اروپایی وسنتی تر وشبیه پاریس است. البته اولین ساکنان کانادای امروز نیز از این منطقه شروع کرده اند. هر دو شهر در کنار رودخانه ودارای بندر فعال اند. بیشتر افراد (علی الخصوص افراد مسن) تمایل به زبان فرانسه دارند هرچند انگلیسی زبان ها(علی الخصوص جوان ها) کاملا راحت هستند.
دارای دانشگاه های خوب مانند : مک گیل، کونکوردیا دانشگاه مونترال هست. از نظر هزینه بسیار ارزان تر از تورنتو و ونکوور است. مثلا اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مونترال 800 و در تورنتو 1200 وونکوور 1500 دلار است. دولت کبک به مهاجرین بسیار کمک می کند شما برای درس خواندن وام و بورس میگیرید البته اگر مقیم کانادا باشید. حضور تعداد زیادی دانشجو باعث رشد و پویایی شهر شده وبیزینس های مرتبط با آن از اجاره ملک به دانشجویان تا داشتن فست فود و ... پرسود است.
نرخ مالیات فروش(هر مبلغی شما بابت خرید پرداخت کنیددر انتهای فاکتور این مالیات روی خرید شما اضافه خواهد شد) برابر 14.97% میباشد. یعنی اگر شما یک کیف به مبلغ 10 دلار بخرید باید یازده دلار ونیم پرداخت کنید. این نرخ بالاتر از استانهای دیگر است و دولت ان را صرف آموزش و تحصیل می کند.
آب وهوا در مونترال تقریبا 6ماه سرد و برفی و 6ماه گرم وآفتابی است.
جهت کار و بیزینس در مونترال و یا استان کبک دانستن زبان فرانسه بسیار حیاتی است،مخصوصا اگر قصد دارید در شغل خود به بالاترین درجه برسید باید بتوانید فرانسه وانگلیسی را به راحتی صحبت کنید. البته مشاغل مهندسی کامپیوتر و ژنتیک با دانش زبان انگلیسی به راحتی در این استان مشغول به کار می شوند. سیستم حمل ونقل مونترال عالی است شما با پرداخت 83 دلار در ماه از تمام خطوط مترو واتوبوس به صورت نامحدود استفاده می کنید. در حالی که یک باک بنزین 40لیتری برای شما 60 دلار آب میخورد. دولت کبک سرمایه گذاری زیادی روی سیستم حمل و نقل وبهسازی آن مخصوصا بعد از زمستان های سخت انجام می دهد. در مونترال هزینه بیمه درمان اگر درآمدتان زیر 24هزار دلار در سال باشد را دولت پرداخت می کند.
ایرانی ها بیشتر در منطقه غربی مونترال (محله کت دنژ، کت سن لوک، ایل دسوق، شربروک غربی و ...) ساکن اند. میانگین قیمت خانه بالاتر از پانصد هزار دلار کانادا است.
مونترال شهر توریستی در کل کانادا  است و در تمام دنیا هم زبانزد است. انواع فستیوال ها وجشنواره های مختلف در این شهر برای توریست ها برگزار می شود. جشنواره موسیقی و غذا در تابستان مونترال عالی است. هنر ومعماری را در همه جای این شهر میبینید. به صورتیکه از حالت مدرن امریکایی0ماشین های بزرگ وصنعتی و مدرن و..) خبری نیست وبیشتر روح اروپایی(فضای کوچکتر وهنری وتوجه به جزئیات) در ان جاری است.
محصولات کشاورزی مثل سیب و گندم و ... و صنعت برق آبی و هوافضا در مونترال عالی است. زمینهای کشاورزی و عالی با حجم بسیار زیادی از آب(سطح آب همیشه بالاتر از نرم ارتفاع طبیعی است) به رونق بخش کشاورزی کمک نموده است. به دلیل این حجم از آب دولت توانسته نیروگاه های برق-آبی زیادی را فعال کند که بخش زیادی از برق نیویورک آمریکا را کبک تامین می کند. کارخانه هواپیما سازی بومباردیر در این استان است.
سعی دولت بر این است که امکانات رفاهی اولیه را برای کبک تا حد عالی فراهم کند وخانوارهای زیر 40 سال با دو بچه به راحتی بتوانند در مونترال زندگی کنند و به رایگان خود وفرزندشان تحصیل نمایند.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل


فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

تورنتو:

شهر بیزینسی کانادا است و در همه جای آن انگلیسی وفارسی زبانان زیاد دیده می شود. شهری مدرن و امروزی با سبک آمریکایی یعنی همراه با اتوبان های بزرگ و مراکز صنعتی و شلوغ و پرجمعیت . امکان کاریابی در این شهر با دانستن دانش زبان انگلیسی ساده تر است مخصوصا در زمینه ساختمان و renovation  . نسبت به مونترال از کمک هزینه تحصیلی کمتری در این شهر برخوردارید. خانواده های با تمکن مالی مناسب این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند مخصوصا اگر فرزند مدرسه ای نداشته باشند.
مالیات فروش در تورنتو13% است. ومالیات بردرامد هم دودرصد کمتر از مونترال است.
میانگین قیمت خانه بالاتر از هفتصد هزار دلار کانادا است.
تورنتوبسیار گسترده و بزرگ است و سیستم حمل ونقل عمومی آن به 4 قسمت بزرگ تقسیم بندی شده است ومانند مونترال نمیتوانید با یک بلیط کل شهر را سفر کنید. حتما باید ماشین شخصی داشته باشید. از یک سر شهر تا قسمت دیگر شهر حداقل 3 ساعت است.
ایرانی های جدید در اطراف خیابان یانگ ، نورث یورک و بسیاری در ریچموندهیل ساکن اند. معمولا ایرانی ها به دنبال فارسی زبانان می گردند که اکیدا توصیه میشود برای تقویت زبان و دانستن فرهنگ کانادایی با خارجی ها مراوده کنید هرچند داشتن چند دوست خوب ایرانی توصیه میشود.
آب و هوای آن به سردی مونترال نیست معمولا چند درجه از مونترال گرمتر است و از ونکوور سردتر است.
تعداد پزشک نسبت به جمعیت این شهر بسیار کمتر از شهر های دیگر است.
 

ونکوور:

شهری مناسب سرمایه داران وزندگی لوکس و مفرح.البته نه با هزینه های سرسام آور. و west ونکور رو اکثرا ایرانی‌ها اشغال کردند.تعدادی ایرانی‌ در coquitlam هم مستقر شودند، West و north ونکور گران‌ترین مناطقه حومه ونکور هستند.
آب و هوا اصلا در ونکوور سرد نیست و شما زمستان سرد را نمیبینید .هوای آفتابی کمتری دارد و بیشتر وقت ها ابری است. مناظر بکر وساحلی کنار اقیانوس آرام، فراوان دارد. فاصله محل کار تا خانه مانند تورنتوزیاد نیست.
میانگین قیمت خانه بالاتر از یک میلیون دلار کانادا است. ونکوور به آمریکا نزدیک است. در این شهر مهاجرین ثروتمند آسیایی مانند چین و خاورمیانه بیشتر از دیگران دیده میشود . در ونکوور تراکم خانه ها بسیار زیاد است و آپارتمان ها بیش از حد به هم نزدیکند زیرا در ونکوور بیش از هر شهر کانادا، هرگونه توسعه توسط دریا و کوه ها محدود شده است. چینی ها با پول های فراوانی که وارد این شهر کرده اند قیمت ها را بسیار بالا برده اند.
این شهر دارای مکان های مجهزی برای ورزش ودوچرخه سواری است. دارای پایین ترین نرخ چاقی و سیگاری در کانادا است. از برج‌های بلند و شیشه‌ای شهر که فاصله بگیرید به کوه‌های بلند و قله‌های سربه فلک کشیده و پوشیده از برف می‌رسید. در شهر ونکوور، کمتر از سی دقیقه با ماشین از منطقه‌ی کوهستانی فاصله دارید. اهالی این شهر از دوستداران ورزش اسکی هستند. طبیعت اطراف شهر برای فعالیت‌های تفریحی جذابی مثل پیاده‌گردی در دل طبیعت، دوچرخه‌سواری کوهستان، گشت و گذار در مسیرهای جنگلی، قایق‌سواری و تفریحات ساحلی بسیار مناسب است.
مالیات فروش 12% است.که از مونترال و تورنتو کمتر است. البته پایین ترین نرخ مربوط به آلبرتا(مرکزنفت کانادا) است.
ماهانه هزینه ای 60 دلاری برای بیمه درمان باید پرداخت کنید.
در آمار منتشر شده، همه ساله ونکوور رتبه ای بالا را در بین دیگر کشورها دارد. یکی از دلایل آن تمیزی و به دور بودن از اضطراب برخلاف تورنتو است.
بندر ونکوور درامد بسیار بالایی را برای ساکنین و شهر در برداشته دارد و ونکوور هچنین خانه ی اصلی انواع مختلفی از صنایع مانند بیو تکنولوژی ، سوخت های جایگزین و توسعه ی نرم افزار است.
دانشگاه سایمون فریز و یو بی سی از رتبه بالایی در سطح آموزش برخوردارند.
فاصله هوایی ونکوور حدود 4ساعت بیشتر از تهران-تورنتو یا تهران-مونترال است.

هلیفکس:

هلیفکس (نووااسکوشیا) دارای دانشگاه معتبر دال هوزی است ودر کنار اقیانوس اطلس واقع شده(آب وهوایی شبیه شمال ایران) امازمستانها سرد میشود. شهر کوچکی است وامکان کار کم است. بیشترین بیزینس در صنعت ماهیگیری است. در کل هزینه خرید مسکن و به طبع اون اجاره ها به نسبت شهرهای بزرگتر پائین تره. اگر کار پیدا کنید به راحتی یکخانه ویلایی را با هزینه کم میتوانید اجاره کنید.

اتاوا:

اتاوا حدود چهار و نیم ساعت با ماشین از تورنتو و دو ساعت از مونترال فاصله دارد.
تابستانهای داغ و مرطوب و زمستانهای سرد و طولانی دارد.
بیش از صد هزار کارمند دولت فدرال دارد.
۶۴% مردم دارای زبان مادری انگلیسی، ۱۵% فرانسوی و ۲۱% زبانهای دیگر می باشند.
بزرگترین استخدام کننده یعنی دولت در این شهر هست بیشتر مردم استخدام دولت اند وشرکت های تکنولوژی مانند شاپی فای اینجاهستند.
شهر بسیار تمیزی است ولی ساکت تر از مونترال است.. هزینه اجاره از تورنتو کمتر است.در کل :قدرت خرید ، قیمت ملک نسبت به درآمد و البته هوای سالم(کمترین آلودگی)جزو محاسن این شهر است. نرخ بیکاری کم وحدود 5درصد است. شهری ساکت وبرای خانواده هاخوب است البته به تورنتونمی رسد و سبکاروپایی مونترال را ندارد بییشتر حال و هوای سیاست است.

آلبرتا:

تا این بدانید که اقتصاد وابسته به نفت دارد و در زمان فروش بالای نفت تقاضای کار بالایی دارد. مالیات فروش بسیار پایینی دارد. نرخ اشتغال بالا دارد. شهرخلوت از تورنتو و شلوغ تر از ونکوور است.
ادمونتون و کلگری دو شهر مورد نظر ایرانیان است. سرما مانند کبک وتورنتواست. قیمت املاک نصف ونکوور است. دانشگاه ها و مدارس عالی دارد که دست کمی از کبک ندارند.
 

نکته:

شما برای زندگی در کانادا سه نوع هزینه در پیش رو دارید:
1- هزنیه اجاره خانه و ماشین (70درصد هزینه شما است) جهت صرفه جوبی در هزینه های ردیف اول دانشجویان و افراد کم درآمد باید با هم یک خانه را اجاره کنند یا به جای آپارتمان یک خوابه استودیو بگیرند. و افراد سرمایه گذار میتوانند خانه دورتر از شهر یا خانه دوطبقه بخرند ویکواحد آنرا اجاره بدهند. البته پیشنهادات خوبی برای خرید زمین و ساخت بنا هم داریم. ماشین های ژاپنی(ارزانتر و استهلاک کمتر)  و آلمانی (گرانتر و سبک عالی تر) مقاومت بیشتری به نمک پاشیده شده در زمستان دارند. ماشین را با ماهی 250 دلار(مثلا تویوتا روفور شاسی بلند) تا 5 سال میتوانید بخرید و بعد از آن با پرداخت 10هزار دلار یا ماشین را میخرید یا به شرکت سازنده پس می دهید ویکمدل روز را با همان پرداخت ماهانه برمیدارید!)بنزین در کانادا برابر 1.3 دلار است.
 
2- هزینه اتوبوس، تلفن، اینترنت، وسایل خانه، خوراکی و لباس(30 درصد هزینه شما است) معمولا اگر دانشجو یا بالای 60 سال باشید هزینه حمل ونقل تخفیف خوبی دارد. برای هزینه اینترنت وتلفن هم سعی کنید در وب سایت شرکت ها مثل فایدو بخش Promotion را بیابید یا از دوستان تان در ان شهر بپرسید تا بهترین پلن را بگیرید. برای وسایل خانه حتما دیداری از گاراژ سیل (حراجی های خانگی) داشته باشید که بسیار مقرون به صرفه است، یا از Ikea خرید کنید. برای خوراکی حتما از کاست کو Costco خرید کنید که بنزین ماشین هم تخفیف دار است. لباس را از فروشگاه های بیرون شهر Outlet یا در هنگام حراجی ها انجام دهید.
 
3- هزینه های آینده مانند خرید خانه، بیمه عمر، خرید سهام (بعد از 5سال ازورود به آن احتیاج پیدا میکنید مثلا بیمه عمر برای حمایت از خانواده شما بعد از فوت شما است و با ماهی 500 دلار طی 20 سال تا یک میلیون دلار میتوانید غرامت کسب کنیدو یا خرید سهام (شرکت های بزرگ بورس مثل آلفابت یا بیمه )برای سود آوری در زمان پیری شما است. برای صرفه جویی توجه کنید اگر خانه را نقد میخرید نیازی به بیمه عمر نیست چون سرمایه خود را همیشه دارید ولی اگر با وام میخرید تا مبلغ خانه بیمه عمر خریداری کنید. حتما بیمه عمر فیکس ترم با مبلغ بالاتر از 500 هزار دلار بگیرید. اگر جوان هستید بیمه عمر قیمت خوبی دارد(ماهانه 100 تا 500 دلار بسته به میزان غرامت) ولی در صورت پیری یا سیگاری یا الکلی بودن باید مبلغی تا 4 برابر بیشتر بدهید. سهام نیز با تحقیق بخرید یا از شرکت های معتبر مانند اسکوشیا استفاده کنید. معمولا اینجا سهام شرکت های بزرگ مانند بیمه، فروشگاه خوراکی ... سود مطمئن و یکسانی می دهند ونوسان شدید مانند ایران ندارند.
 

خرید های روزانه:

بهترین فروشگاه ها برای خرید عبارتند از:
costco: برای خرید های عمده مناسب است مثلا یک باطری برای ساعت 1دلار است ولی بسته 40تایی آن را به 15 دلار میتوانید بخرید.در حین خرید در فروشگاه متصدی ها به شما انواع محصولات را رایگان برای تست ارائه میدهند که حتمااستفاده کنید وراجع به جزئیات ان سوال کنید. برای ورود به فروشگاه که حومه شهر هستند باید کارت حق عضویت داشته باشید(حدود سالی 80دلار) گروهی برای خرید بروید هم تفریح میکنید هم خرید. قیمت ساندویچ وبستنی و سیب زمینی کاستکو هم بیش از دو دلار نیست پس غذای ارزانی بعد از خرید خواهید خورد.
اینفروشگاه سبکآمریکایی دارد ولذا همه محصولات در تعداد بالاتر از معمول فروش می رود. بخش تعمیر ماشین،پمپ بنزین، دارو هم دارد .امکان خرید آنلاین هم وجود دارد.

walmart: فروشگاه بزرگ وارزان با محصولات کیفیت متوسط.سبک این فروشگاه هم آمریکایی است ولی قیمت های خوبی را ارائه میدهد حتی محصولات حلال نیز دارد.خرید های ریز منزل از لوازم الکترونیکی تا لباس بچه ها و میوه دارد.

Dollarama:فروشگاهی که همه اجناس یک دلار است(البته بعضی محصولات تا زیر4 دلار هم میبینید)تمام اجناس چینی و با کیفیت کم است ولی برای بعضی مواقع خوب است مثلا موارد مصرفی روزمره مانند گیره لباس، چوب لباسی، صندلی پلاستیکی، لوازم التحریر، وسایل تزیئینی دارای مارک وبرچسب کانادا و کبک هم دارد./لوازم خوراکی و برقی را به دلیل کیفیت کم از این فروشگاه نخرید.

Shoppers (Pharmaprix in Quebec): فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی و داروخانه با اجناس خوب. در بعضی شعب باجه پست نیز دارد که دارای پست معمولی(سه روزه داخل کانادا) وپست ویژه(یکروزه) هم هست. قیمت پوشک بچه مسواک وخمیردندان وانواع کرم صورت و ... ارزانتر از فروشگاه های دیگر است.

Loblaws(Provigo): فروشگاه باکلاس با مواد غذایی خوب ولی کمی گران.دارای همه نوع مواد غذایی ونان (شیرینی ونان حجیم وکیک با طعم و رنگ عالی) شبیه والمارت ولی با سبک کانادایی که بسیار مورد پسند است. در بعضی فروشگاه ها لباس های مارک joefresh را میتوانید با قیمت کم و کیفیت عالی بخرید.

Staples(Bureau en Gros):فروشگاه تخصصی لوازم التحریر ولی گرانتر.ولی اگردنبال لوازم التحریر خاص هستید اینجاهمه چیز هست.امکان چاپ و پرینت هم دارد.

Futurshop(Best Buy) فروشگاه اوازم الکترونیکی تخصص مانند دوربین عکاسی و تلوزیون. قیمت وکیفیت عالی است

Canadian Tire: فروشگاه تخصصی لوازم صنعتی و خانه مانند جاروبرقی و قابلمه تا ابزار آلات ساختمانی و دوچرخه.قیمت های خوب و با مارکهای کانادایی و آمریکایی

Home Depot: فروشگاه تخصصی لوازم بنایی ومصالح ساختمانی که دارای تنوع بسیار زیاد است. بسیاری از آموزشها رایگان در روزهای تعطیل ارائه می شود.مثلا اگرمیخواهید خانه تان را پارکت کنید قبل از خرید میتوانید در دوره آموزشی ان در آخرهفته شرکت کنید.

Ikea:  فروشگاه لوازم منزل مربوط به سوئد که معرف همه ایرانی ها هست.اگر برای جابجایی اثاث تا منزل تان وانت یا گواهینامه ندارید در سایت kijiji افرادی برای این کار وجود دارد

Jean Cotu: شبیه بغالی های ما ولی گرانتر از فروشگاه های بزرگ مانند والمارت. دارای محصولات ریز مانند شیر ونوشابه وپفک.

Kijiji-Craiglist: دو سایت بزرگ آگهی های دست دوم در کانادا که شبیه سایت دیوار و شیپور ایران است. بسیاری از اجناس در آن اگهی میشود که معمولا با قیمت نصف وکمتر میتوانید پیدا کنید حتما قبل از خرید یکبار امتحان کنید.کانادایی ها علاقه به نگهداری لوازم ندارند و به راحتی و با قیمت کم در این سایت ها آگهی می کنند. همچنین بخش رایدشیر که امکان همراهی و استفاده از اتومبیل یک فرد که در مسیر روزمره اش از شهری به شهر دیگر است و برای خالی نبودن ماشینش ، فردی را سوار می کند را میتوانید پیدا کنید.

Fido-Bell-Rogers-Virgin-Wind,...: شرکت های مخابراتی که خدمات موبایل و اینترنت ارائه میدهند دقیق شبیه ایرانسل ولی نه با آن سرعت ایران.

بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل

هزینه میانگین یک خانواده 3 نفره در مونترال در حالت زندگی خوب در دو سال اول:

اجاره خانه                900 دلار
ماشین و بنزین           400 دلار
خوراکی                             500 دلار
اینترنت                    45 دلار
تلفن                       45 دلار
پوشاک                    250 دلار
متفرقه                    100 دلار
----------
جمع                       2240 دلار
در تورنتو 15% و در ونکوور 30% به این هزنیه ها اضافه کنید. اگر خانواده دو نفری هستید این هزنیه 1800 دلار و اگر یک نفر هستید برابر 1500 دلار.
معمولا هزینه های زندگی بعد از 4 الی 5 سال بیشتر می شود و دلیل آن آشنایی شما با سطح رفاه بیشتر و داشتن درآمد بالاتر است.
توجه داشته باشید که همه شهر های کانادا دارای بازار کارخوبی است مخصوصا انتاریو، آلبرتا و ... اگر شما بتوانید قبل از ورود کار خود را بدست آورید(بخش کاریابی سایت ما امکان جستجو کار رایگان را دارد) یا دوستان سرمایه گذاری اگر قبل از ورود بیزینس خود را شناسایی کرده اند(از خدمات کارآفرینی سازمان گنجی بهره مند شوید) میتوانند کاروزندگی خود را در هر استانی بجزمونترال وتورنتو و ونکوور شروع کنند و بسیاری هم موفق بوده اند. اختلاف زیادی هم بین درآمد مردان و زنان نیست وخانم ها توانسته اند شغل و درآمد های بسیار عالی را کسب کنند.
برای خرید خانه حتما ابتدا مکانی را اجاره کنید سپس خرید کنید. برای اجاره یا خرید هم به دسترسی نزدیکبه مدرسه فرزندتان(یا دانشگاه خودتان) و فروشگاه ها وفاصله تا مرکز شهر توجه کنید.
به نظر بنده اگر دارای فرزند هستید وسن زیر 35 سال ابتدا در مونترال ساکن شوید ودرس بخوانید ومدرک بگیرید سپس برای بیزینس وبه کارگیری مدرک کانادایی خود در تورنتوچند سالی را کسب سرمایه نمایید وسپس به ونکوور برای استراحت بروید.هرکدام از این بازه ها میتواند بین 4 تا 10 سال باشد. اگرهم سن شما بیشتر از 35 سال است . روی آینده فرزندتان تصمیم گیری نمایید. هرچند جابجایی های زیاد در بازه زمانی زیر 10 سال شما را اذیت خواهدکرد.
هنگام هر کار اداری یا بانکی یا پزشکی یا تلفنی، اگر کار شما را متصدی مربوطه به درستی انجام نداد یا شما حس کردید به دلیل ضعف زبان یا فرانسه یا ... کارتان انجام نشد،ناراحت نشوید بهترین کار مراجعه چند روز بعد به همان اداره و نزد متصدی دیگر است، معمولا کاری که یک فرد به درستی انجام نمی دهد نفر بعدی در بهترین حالت انجام می دهد و شما راضی خواهید بود.
این موارد ذکر شده برای هرفرد متفاوت است وصرفا تجربه زندگی نویسنده در این شهر ها است. اما شما که تصمیمبه مهاجرت دارید ابتدا قلم و کاغذ برداشته و در یک طرف آیتم های مهم مورد نظرتان را از بالا به پایین لیست کنید و در سمت دیگر مزایا و معایب هر شهر را علامت بزنید. در انتها ببینید کدام  شهر بیشترین امتیاز را کسب کرده. البته توجه تان روی ایتمی در جدول باشد که بسیار برای شما مهم است.

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن