درباره کانادا بارداری و زایمان

/directory/ganjicocom/editor/Accouchement.jpg

• بارداری و زایمان در کبک

اگر شما در انتظار تولد فرزندتان هستید، ضروریست برای دریافت مراقبت های پزشکی از یک متخصص بهداشت حرفه ای، با Centre local de services communautaires که به نام سی ال اس سی CLSC (در مونترال و کبک معروف است) منطقه خود تماس حاصل کنید برای آگاهی از مراکز موجود در منطقه خود از لینک رو به رو استفاده کنید http://sante.gouv.qc.ca/repertoire-ressources/votre-cisss-ciusss . این مراکز اطلاعات زیادی در مورد پیشرفت بارداری به شما ارائه می دهند و همچنین کلاس های پیش از بارداری در زمینه موضوعات مختلف ارائه می دهند. پدران نیز می توانند در این جلسات شرکت کنند. راهنمای زندگی بهتر با کودکمان برای زندگی بهتر کودکان در کبک، از بارداری تا سن دو سالگی https://www.inspq.qc.ca/mieux-vivre ، توسط دولت کبک به تمامی والدین آینده ارائه می شود. این راهنما معدنی از اطلاعات ضروری برای والدین است. 
در دوران بارداری، شما به طور معمول توسط یک دکتر خانوادگی یا یک متخصص زنان و زایمان تحت مراقبت خواهید بود. ماماها نیز می توانند در دوران بارداری به شما کمک کنند، اما تعداد آنها در استان کبک کم است. دکتر متخصص زنان تا هفته 32 هر ماه یکبار و از هفته 32 تا 40 هر هفته یکبار شما را معاینه خواهد کرد ، این خدمات با کارت ملدی برای افراد مقیم رایگان است ودیگران باید هزینه بسیار زیادی را برای آن پرداخت کنند. طی دوران بارداری یه مرتبه باید در بیمارستان برای سونوگرافی، شرکت در کلاس توجیهی و آزمایش خون با تهیه کارت بیمارستان (این کارت در روز اول حضور شما در بیمارستانی که قرار است زایمان انجام گیرد، با نامه متخصص زنان به شما داده خواهد شد) شرکت کنید.
زایمان می تواند در مکان های مختلف صورت گیرد: بیمارستان، خانه تولد یا در منزل شخصیتان. چند روز پس از زایمان، یک پرستار از CLSC برای دیدار از شما و برای اطمینان از اینکه مادر و کودک خوب هر دو خوب هستند به منزل شما می آید. اگر نکته ای دارید از این پرستار بپرسید. در ضمن تا 72 ساعت بعد از تولد نوزاد می تواند بلافاصله به بیمارستان مراجعه کنید یا تلفن 911 را تماس بگیرید. اگر حس کردید کودک شما دچار "زردی" است حتما طی سه روز بعد از تولد به بیمارستان مراجعه کنید تا یکی از پرستاران با دستگاه مخصوص میزان مجاز زردی کودک را اندازه گیری نماید.
اگر کارت RAMQ – بیمه سلامت کبک سا همان "ملدی" – را دارید، مراقبت و زایمان در بخش های دولتی برای شما رایگان است. ولی اگر از بخش های خصوصی می خواهید استفاده می کنید می بایست هزینه های بسیار بالایی را پرداخت کنید. در نظر داشته باشید که وقتهای بیمارستان های دولتی به سرعت پر میشود  و ممکن است مجبور شوید به مراکز خصوصی رجوع کنید پس در گرفتن وقت عجله کنید. در دوران بارداری، کارفرمای شما موظف است هرگاه شما قرار ملاقات پزشکی داشتید به شما مرخصی بدون حقوق دهد. همچنین اگر در کبک شاغل هستید (کارفرما یا کارمند) تا سه ماه قبل از زایمان و تا 52 هفته بعد از ان مادر میتواند از "مترنیتی" یعنی حقوق بعد از زایمان استفاده کند به پدر نیز "پترنیتی" از زمان بعد از زایمان تا 52 هفته تعلق می گیرد.
در طول بارداری، انواع فعالیت های مختلف مختص زنان باردار از قبیل پیلاتس، یوگا، ایروبیک آب و ...  در مونترال ارائه میشود: برای اطلاع بیشتر به سایت ورزش های مونترال به آدرس http://sportsmontreal.com/fr/activites-futures.aspx رجوع کنید.
 
• مرخصی پس از بارداری
استان کبک مرخصی پس از زایمان هم برای مادران هم برای پدرانی که کار میکنند قائل میشود همچنین یک مرخصی مربوط به والدین نیز وجود دارد که بین پدر و مادر برای حداکثر 52 هفته تقسیم میشود. 
مرخصی مادران : این نوع مرخصی بدون حقوق که 18 هفته است مربوط به زنان شاغل است. در پایان مرخصی مادر به شغل خود بی هیچ تغییری بازمیگردد. 
مرخصی پدران: پدران شاغل مشمول 5 هفته مرخصی بدون حقوق پس از بارداری همسرشان میشوند تا بتوانند بهتر به خانواده برسند این مدت زمان می تواند مابین اولین روز تولد تا هفته 52 ام باشد. 
مرخصی والدین: این مرخصی نیز علاوه بر مرخصی مختص مادر و پدر شامل حال آنها میشود که خواه مادر خواه پدر میتواند آن را اختیار کند. حداکثر زمان آن 52 هفته است. این مرخصی نیز بدون حقوق است اما در صورت نیاز کمک هزینه ای به والدین داده میشود. 

 
• کمک های خانوادگی
برنامه های زیادی نیز برای حمایت مالی والدین در جهت مراقبت از فرزندشان درسطح استانی و فدرال وجود دارد و شما باید اقدامات لازم را برای استفاده از این خدمات در هر دو سطح انجام دهید.
 
- حمایت از کودکان تحت برنامه استانی
این کمک هزینه که توسط استان ارائه میشود مشمول مالیات نیست و چهار بار در سال در ماه های ژانویه آوریل ژوئیه و اکتبر و یا در ابتدای هر ماه بنا به انتخاب والدین ارائه میشوند.  این کمک هزینه دو بخش دارد: یک پایه جهانی و یک حمایت اضافی برای خانواده هایی با توان مالی متوسط. برای دریافت این کمک هزینه شرایط متعددی وجود دارد نخست شما باید مقیم دائم استان باشید و یا اگر اقامت موقت دارید در 18 ماه گذشته در کانادا زندگی کرده باشید. 
 
- حمایت از کودکان تحت برنامه فدرال
این کمک هزینه به صورت ماهانه  به خانواده های واجد شرایط برای کمک به کودکان زیر 18 سال آنها ارائه میشود. برای دستیابی به این کمک هزینه، شرایط متعددی وجود دارد از جمله: تعداد فرزندان، سن و درآمد خالص خانواده که همگی بر میزان کمک هزینه تاثیر گذار است.
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن