بودجه و بانک دانشجوی بین المللی

Budget et banques pour étudiants internationaux Quebec Ganji 

بودجه و بانک دانشجویان بین المللی

-    بودجه دانشجویان بین المللی
علاوه بر هزینه تحصیل در کبک، بودجه شما باید حداقل شامل، هزینه های اقامت، خوراک، حمل و نقل (مترو یا اتوبوس)، تلفن (تلفن همراه)، اینترنت، بیمه درمانی، تجهیزات آموزشی و برنامه های تفریحی باشد. همچنین تهیه تجهیزات زمستانی (ژاکت، چکمه، دستکش، کلاه) نیازمند هزینه زیادی است چیزی حدود 500 تا 700 دلار. وزارت مهاجرت کانادا هزینه های زندگی سالانه را برای کسب گواهی پذیرش کبک (CAQ) ارزیابی میکند و این بدین معنی است که شما باید حداقل  12183 دلار کانادا داشته باشید که این رقم مربوط به سال 2016 می باشد.  به عنوان مثال، تخمین زده شده که در مونترال یک دانشجوی تنها باید سالانه 14000 تا 16000 دلار هزینه کند. به یاد داشته باشید که برای ورود خود به کانادا حتما پول نقد کانادایی بیاورید. این به شما کمک می کند تا به راحتی اتوبوس یا تاکسی سوار شوید، اولین وعده های غذایی را خریداری کنید و خریدهای ضروریتان را انجام دهید.

وب سایت faistonbudget.ca که توسط دانشگاه Laval تاسیس شده است، به شما کمک میکند که بودجه خود را با توجه به سبک زندگیتان ارزیابی کنید.

-    بانک ها برای دانشجویان بین المللی
به محض رسیدنتان به استان کبک، ما به شما توصیه می کنیم برای باز کردن یک حساب بانکی به یک موسسه مالی بروید. از این طریق علاوه بر پس انداز پول شما قادر خواهید بود که از طریق انتقال بین المللی پول دریافت کنید. اکثر بانک ها برای دانشجویان بین المللی شرایط ویژه قائل هستند. به راحتی می توانید پیشنهاد های مختلف را مقایسه کنید تا بتوانید آن بانکی که بهترین مزایا را ارائه میدهد انتخاب کنید. برخی از دانشگاهها یا مدارس با بانک ها توافق نامه امضا میکنند تا بتوانند راه باز کردن حساب را برای دانشجویانشان تسهیل کنند. برای اطلاع بیشتر از مرکز آموزشی خود سوال که آیا طرف قرار داد با بانکی هستند یا خیر. موسسه مهاجرتی گنجی بانک BMO و Scotia را پیشنهاد می کند. اگرمشکلی در این زمینه داشتید با همکاران ما در دفتر مونترال و تهران تماس بگیرید.

در کبک، با باز کردن یک حساب بانکی، یک کارت اعتباری به شما ارائه میشود که به کمک آن میتوانید خرید کنید و یا از عابر بانک ها پول برداشت کنید. استفاده از کارت های اعتباری در کبک به طور گسترده ای رایج است،  هر خریدی که با این کارت های اعتباری شرکت Visa یا Mastercard انجام دهید بعد زا 21 روز ملزم به پرداخت آن هستید. در صورت عدم پرداخت بعد از این3هفته حدود 19درصد سود وجریمه باید پرداخت کنید واعتبار کردیت خود را هم از دست می دهید. این اعتبار بعد ها برای افزایش کردیت بانکی، خرید خانه ووام، خرید خودرو و ... به درد شما خواهد خورد.
 

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن