بورس تحصیل در کبک

Bourses d'études Quebec Ganji

 بورسیه - کمک هزینه - تحصیل در کبک کانادا

دانشگاه های کبک کمک هزینه ای تحت عنوان کمک هزینه بر اساس شایستگی دارند که با توجه به معیارهای خاصی از قبیل کارنامه تحصیلی اعطا میشود. برای آگاهی از کمک های مالی دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید، به بخش مربوطه کمک های مالی  وب سایت آن دانشگاه مراجعه کنید.

-    بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای آموزش های فنی و حرفه ای
این بورس تحصیلی به دانشجویانی تعلق میگیرد که :

-    در دوره های حرفه ای  :
به طورعمده از کشورهای در حال توسعه آسیا مثل چین و آمریکا مثل مکزیک و برزیل و همچنین از کشورهای در حال توسعه فرانسه زبان که مایل به تحصیل در کبک در رشته های تمام وقت حرفه ای که منجر به دریافت مدرک حرفه ای DEP و یا گواهی دوره تخصصی ASP می شود، باشند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آموزش بین المللی که برنامه بورس را مدیریت میکند به آدرس زیر www.education-internationale.com رجوع کنید.

-    در دوره های فنی:
همان افرادی که در بالا ذکر کردیم برای برنامه تمام وقت دور های فنی که منجر به دریافت مدرک تحصیلات کالجی DEC میشود نیز واجدالشرایط هستند. با مراجعه به سایت رسمی CEGEP به آدرس http://lescegeps.com  راجع به موسسات دولتی کبک و انجمن کالج های خصوصی کبک (ACPQ) اطلاعات کسب کنید.

-    کمک هزینه تحصیلی FQRNT – صندوق تحقیقاتی کبک ، طبیعت و فناوری  
این بورس فقط به دوره دکترا، پست دکترا و اقامت موقت برای دوره های تحقیقاتی تعلق میگیرد. این بورس تحصیلی توسط صندوق تحقیقاتی کبک - طبیعت و فناوری (FRQNT) اداره می شود و برای دانشجویان و محققانی که مایل به شروع فعالیت های تحقیقاتی در کبک هستند در نظر گرفته شده است.

-    بورس دولت کانادا
کمک هزینه دیگری نیز توسط دولت فدرال ارائه میشود که به مراجعه به آدرس http://scholarships-bourses.gc.ca از شرایط آن می توانیید اطلاعات کسب کنید.

-    بورسیه سازمان های بین المللی
بسیاری از سازمان های بین المللی، مانند آژانس دانشگاهی فرانسه زبان ها Agence universitaire de la francophonie، بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی ارائه می دهند . ذکر تمامی این سازمان  ها غیر ممکن است پس برای اطلاع بیشر به سایت های دانشگاه های کبک، که موتورهای جستجو ارائه می دهند، رجوع کنید تا از بورسیه های تحصیلی در رشته مورد نظر خود آگاهی پیدا کنید. اگر مشکلی در مورد  تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی فرزندان تان داشتید و قصد اقامت برای خود وآنها در کانادا را دارید از طریق اینستاگرام یا تلفن های شرکت گنجی تماس بگیرید.

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن