بیمه تحصیل کانادا

 Assurance maladie Quebec Ganji

 بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی

استان کبک با بعضی از کشورها از جمله بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، لوکزامبورگ، نروژ، پرتغال و سوئد توافقنامه هایی برای امنیت اجتماعی دانشجویان به امضا رسانیده است و اگر شما از یکی از این کشورها هستید که توافقنامه را امضا کرده اید، می بایست قبل از ورودتان به کبک از سازمان تامین اجتماعی خود فرمی تهیه کنید که نشان دهنده این باشد که که شما در آن کشور تحت پوشش هستید و می بایست این فرم را به اداره تامین اجتماعی کبک به آدرس زیر http://www.ramq.gouv.qc.ca   ارائه دهید.


سایر دانشجویان می بایست برای بیمه درمانی خصوصی اقدام کنند. اکثر دانشگاه ها از دانشجویان بین المللی درخواست میکنند که برای تحصیل در کبک بیمه های درمانی را که توسط موسسه آموزشی اداره می شوند، دریافت کنند. نرخ این بیمه ها چیزی حدود 600 تا 900 دلار برای یک سال است. به طور کلی، این طرح هزینه های پزشکی و بیمارستانی و همچنین داروهای تجویزی را پوشش می دهد. با این حال، لزوما مراقبت های دهانی دندانی، مراقبت های چشمی، نظارت بر حاملگی و زایمان را پوشش نمی دهد. در رابطه با میزان هزینه بیمه و حدود پوشش آن، با خدمات دانشگاه برای دانشجویان خارجی تماس بگیرید. همچنین می توانید برای مراقبت هایی که تحت پوشش بیمه های درمانی تان نیست از شرکت های خصوصی مانند Desjardins sécurité financière و Croix bleue درخواست بیمه تکمیلی بدهید . توجه داشته باشید، اگر قصد سفر به خارج از کانادا را دارید، درخواست بیمه بیمه مسافرتی بدهید زیرا بیمه خصوصی دانشگاه هزینه های پزشکی شما را در سفر پوشش نمی دهد.


اگر نیاز به دیدن پزشک داشتید کلینیک های پزشکی و یا مراکز درمانی در منطقه تان به شما کمک میکنند تا با پرستار یا پزشک عمومی بدون قرار قبلی ملاقات کنید.