خوابگاه دانشجو در کبک

 Logement étudiant au Québec Ganji

 محل اسکان دانشجویان در کبک

-    محل اسکان برای روزهای اول
اگر در هنگام ورودتان به استان کبک اتاق دانشگاهی دریافت نکرده باشید، می توانید به صورت موقت اتاقی اجاره کنید که به شما این امکان را می دهد که اولین شبها را به آرامی بگذرانید و با خیال راحت به جستجوی محل اسکان مورد نظر خود بپردازید. اوبرژ ها یا همان مسافرخانه ها برای روزهای نخست گزینه بسیاری خوبی هستند. با مراجعه به سایت رسمی آنها به آدرس https://www.quebecvacances.com/auberge-de-jeunesse می توانید برای رزرو اطلاعات دقیق کسب کنید.


همچنین با عضویت در گروه های فیس بوکی شهر دانشگاهی خود با افراد مختلفی که خانه خود را آگهی می کنند تماس برقرار کنید.


دانشجویانی هم که تمایل دارند حداکثر صرفه جویی را در هزینه ها انجام دهند، میتوانند از اپلیکیشن https://www.couchsurfing.com که بسیار در مونترال محبوب است استفاده کنند. از طریق این اپلیکیشن شما می توانید در محل اسکان مورد نظر دوست پیدا کنید و از او درخواست کنید برای مدتی منزل خود را با شما شریک شود.


-    خوابگاه های دانشجویی: کالج ها و دانشگاه ها
اگر برای تحصیل کالج را انتخاب کرده اید، از بخش مربوط به اسکان کالج خود اطلاعات لازم را کسب کنید. کالج ها امکانات زیادی برای محل سکونت دانشجویی قائل هستند.  در اکثر مواقع، دانشگاه ها دارای خوابگاه های دانشجویی هستند که در نزدیکی کلاس های درس واقع شده اند. این اتاق ها با قیمت بسیار مناسب و مخصوص دانشجویان بین المللی هستند. اتاق ها تمیز، مبله، گرم و به طور کلی به اینترنت دسترسی دارند. یک سرویس بهداشتی مشترک نیز برای آنها در نظر گرفته شده است. دانشجویان همچنین به یک اتاق تلویزیون و آشپزخانه مشترک نیز دسترسی دارند. اقامت در این خوابگاه ها بسیار ایده آل است زیرا این امکان را به شما می دهد که قبل از ورودتان به استان کبک محل سکونت خود را رزرو کنید. برای پیدا کردن محل اقامت دانشگاهی، به سایت دانشگاهی که در آن قصد تحصیل در کبک را دارید رجوع کنید.


-    اسکان خارج از محوطه دانشگاه
وب سایت های بسیاری آگهی های طبقه بندی شده برای اجاره مسکن برای یک یا چند نفر ارائه میدهند. خانه های اشتراکی در کبک بسیار رایج است از طریق هم خانه شدن با دیگران شما حتی راحت تر با جامعه کبکی ادغام میشوید. اما اگر تصمیم به ایکار گرفتید فراموش نکنید که به محض ورودتان با هم خانه های خود برای تعیین قوانین زندگی، تمیز کردن، شستن ظرفها، خرید محصولات مشترک و غیره به توافق برسید.


چند وب سایت برای اجاره ملک :
1. https://www.kangalou.com/fr
2. http://www.lespac.com
3. https://www.kijiji.ca
4. https:// craigslist.ca  

بر روی سایت دانشگاه مونترال نیز گزینه ای تحت عنوان پیشنهاد ملک خارج ار محیط دانشگاهی وجود دارد که ملک های نزدیک دانشگاه را به شما معرفی میکند.  http://logement.umontreal.ca  

دانشگاه پلی تکنیک نیز سایتی تحت عنوان بانک اطلاعات مسکن راه اندازی کرده است که به شما در یافتن ملک یاری میرساند. http://www.polymtl.ca/logement  


در زمان های خاصی از سال، به ویژه در ابتدای ترم دانشگاه، بازار اجاره مسکن بسیار داغ است زیرا بسیاری از دانشجویان به دنبال مسکن هستند. بنابراین، به محض این که یک آگهی مورد نظر خود را یافتید، با صاحب ملک تماس بگیرید. اما از اردیبهشت تا مرداد آگهی های ارزان و زیادی می توانید پیدا کنید معمولا یک آپارتمان بدون خواب حدود 600 و یکخوابه 800 و دوخوابه 1000 دلار در ماه هزینه دارد. نزدیکی به ایستگاه اتوبوس یا مترو، نزدیکی به مرکز خرید ودانشگاه اولویت اصلی شما برای اجاره محل خواب است. توجه کنید که علاوه بر هزنیه اجاره خانه ممکن است هزینه اینترنت و تلفن و قبض برق نیز روی اجاره نباشد و شما مجبور به پرداخت آن باشید لذا ازصاحب خانه در ابتدا سوال کنید.

وقتی ملک مورد نظر خود را یافتید قراردادی میبندید که پس از 30 مین روز ماه ژوئن هر سال باطل میشود. این قرارداد می بایست به فرانسوی نوشته شود مگر اینکه توافق دو طرفه ای صورت بگیرد که به زبان دیگری نوشته شود. در قرارداد مدت زمان و مقدار اجاره که روز اول هر ماه واریز میشود می بایست ذکر شود. این قراردادها رابرای بایگانی خود تا 7سال جهت پرونده تمدید اقامت یا مالیات نکهداری کنید.

سایتی تحت عنوان کنترل محل اسکان نیز به آدرس http://rdl.gouv.qc.ca  به شما کمک میکند تا از حقوق و مسئولیت ها، کارهای ممنوعه، روش های تجدید قرارداد و یا فسخ آن آگاهی کسب کنید.