دادگاه وخدمات حقوقی کبک

Justice Quebec

خدمات حقوقی و عدالت در کبک

-    دادگاه ها
در این استان دادگاه های زیادی در حوزه های متفاوت از جمله جنایی، اداری یا مدنی، قانون گذاری استانی یا فدرال و مقررات شهرداری وجود دارد. دادگاه تجدیدنظر نیز بالاترین دادگاه در استان است که مقر آن در مونترال واقع شده است. دادگاه عالی نیز که قدرت اول را در دست دارد بر سرتا سر استان کبک اعمال قدرت میکند و در تمامی بخش های قضایی حضور دارد. این دادگاه پرونده های به ارزش 70000 دلار کانادایی به بالا را بررسی میکند و بررسی پرونده های زیر 70000 دلاری بر عهده دادگاه کبک است . دادگاه های دیگری نیز برای امور اجرایی،حقوقی و کاری نیز وجود دارد.
اگر می خواهید پرونده ای را به دادگاه ببرید یا برای شرکت در آن احضار شده اید، بی شک نیازمند وکیل هستید. وزارت دادگستری کبک، کمیسیون خدمات قضایی، انجمن وکلای کبک و انجمن تازه تاسیس وکلای مونترال می توانند اسناد و مدارک مورد نظر و راه کارها ، حقوق ، مسئولیت ها و روش های پیدا کردن وکیل مورد نیاز  را به نسبت شرایط پرونده تان به شما معرفی کنند.موسسه مهاجرتی گنجی خدمات خوبی را برای این موارد ارائه می دهد.


فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی
-    خدمات قضایی و حقوقی
در کبک هر فرد این حق را دارد که وکیل دلخواه خود را که قرار است از حقوق وی در برابر دادگاه دفاع کند انتخاب کند. اگر توانایی مالی داشته باشید که باید هزینه های وکیل را شخصا پرداخت کنید ،  اما اگر واجد شرایط کمک های حقوقی باشید ، سرویسی دولتی وجود دارد که به افراد کم درآمد امکان دسترسی رایگان یا کم هزینه تر را به خدمات وکلا را می دهد. اگر میخواهید بدانید که آیا شما واجد الشرایط دریافت این کمک ها هستید به نزدیکترین دفتر کمک های حقوقی مراجعه کنید.
-    بخش های مطالبات
برای تسهیل در دسترسی شهروندان به بخش های حقوقی و قضایی، دولتهای کبکی ادارات کوچکی تحت عنوان بخش مطالبات دادگاه کبک ایجاد کردند. این تقسیم دادگاه کبک منجر به دسترسی آسان تر به پرونده های مدنی در جریان شد همانند پرونده های بانکی ، اختلافات و درگیری ها و غیره. با این حال این روند نیز شرایط خاص خود را دارد:
-    ادعای شما نباید بیش از 15000 دلار کانادا باشد
-    نمیتوانید وکیل بگیرید
-    شخص یا شرکتی که از آن شکایت دارید باید در کبک باشد یا یک دفتر تجاری در آن داشته باشد
-    فقط به شرکت هایی با 5 کارمند یا کمتر میتوانید دسترسی داشته باشید
-    داوری ارائه شده است نهایی و بدون تجدید نظر است
علاوه بر این، یک سرویس میانجیگری برای حل اختلافات غیر دادگاهی نیز در مونترال وجود دارد که با سرعت بیشتری به بررسی می پردازد.

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن