دلیل انتخاب مونترال برای زندگی

Pourquoi choisir Montreal Ganji

دلایل انتخاب مونترال برای زندگی

1. شهری با اقتصاد پویا
مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا پس از تورنتو است که اقتصاد بسیار متنوعی دارد. صنعت هواشناسی، تکنولوژی های برتر، مخابرات و بازی های ویدئویی از بخش های اصلی و پیشرو اقتصاد مونترال هستند. میزان رشد مشاغل در سالهای 2008 تا 2012 در مونترال  3.2 درصد بوده است از این رو مونترال پنجمین منطقه پویا در میان بیست شهر بزرگ آمریکای شمالی است. 

2. شهری فرانسه زبان
زبان فرانسه از زمان تصویب قانون 101 و یا همان منشور زبان فرانسوی در سال 1977 زبان رسمی استان کبک شد. اگر چه در مونترال استفاده از زبان انگلیسی نیز بسیار رایج است و بیش از نیمی از ساکنان آن دو زبانه هستند اما زبان فرانسه همچنان زبان اصلی است. در پی سرشماری سال 2011 کانادا، 63.3 درصد از جمعیت مونترال زبان مادریشان فرانسوی، 11.6 درصد زبان انگلیسی و 22 درصد زبان های غیر رسمی دارند. 

3. کلان شهر مونترال
مونترال به دلیل در خود جای دادن اقوام مختلف با فرهنگ های متفاوت ، بهترین و اصلی ترین شهر برای مهاجران بین المللی است. مونترال هر سال حدود 37000 مهاجر می پذیرد که بیش از 30 درصد از جمعیت این شهر را تشکیل میدهد. بیشتر مهاجران اخیر مونترال از فرانسه، هائیتی، الجزایر، مراکش، چین، لبنان، پاکستان و رومانی هستند.  

4. شهری پویا و فرهنگی
مونترال شهر جشنواره هاست، هر ساله بیش از 40 جشنواره و رویدادهای بین المللی در آن برگزار می شود از جمله جشنواره بین المللی جاز، جشنواره کمدی و خنده ، جشنواره فرانسه زبانان و ... هنر سیرک نیز در کبک به دلیل داشتن کمپانی های بزرگ سیرک ، از جمله سیرک خورشید و هفت انگشتی بسیار فعال و معروف است.

5. شهری با با وضعیت مسکن دلخواه
اگر چه قیمت املاک و مستغلات در سال های اخیر افزایش یافته، اما مونترال همچنان یکی از معدود شهرهای جهان است که قیمت مسکن در آن بسیار منطقی است. شما می توانید برای اجاره یک آپارتمان مبله 4 خوابه، 2249 دلار در مونترال بپردازید این در حالیست که قیمت همین آپارتمان در نیویورک 7183 دلار، در پاریس 3225 دلار و در بروکسل 2519 دلار. هر منطقه شهر مونترال فضا و شیوه زندگی متفاوتی را ارائه می دهد از این رو اجاره ها بسته به محله ها تغییر میکند. جزئیات هر منطقه و محل را در منوهای بالا سایت موسسه گنجی مطالعه فرمایید.

6. شهر سبز 
با داشتن 19 پارک بزرگ با مساحتی حدود 2000 هکتار، 10 زمین زیست محیطی، 600 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری، یک رودخانه و کوهی کوچک در قلب شهر، مونترال شهری مشهور برای کیفیت زندگی و محیط سبز است از این رو گشت پیاده در شهر، خیابان ها و کوچه ها بسیار لذت بخش است. در تابستان، پیاده روها پر از شکوفه میشود و در زمستان، خیابان ها بسیار پاک و امن است.

7. شهر دانش
براساس فهرست بهترین شهرهای دانشجویی در سال 2013، مونترال رتبه دوم را در آمریکای شمالی و رتبه نهم را در جهان برای سیستم آموزشی مناسب دارد. دانشگاه مک گیل و کونکوردیا بهترین نمونه هستند.
 
8. شهر ایمن
مونترال شهری ایمن است که  تمامی تدابیر امنیتی در آن لحاظ شده است. میزان جرم و جنایت در آن به نسبت اینکه شهر بزرگی است بسیار کم است. میزان جرم در آن به نسبت دیگر شهر های آمریکای شمالی بسیار کم است.

9. مرد و زنان از حقوق یکسانی برخوردار هستند.
زنان و مردان حقوق و تعهدات یکسانی دارند. زنان میتوانند به انتخاب خود به شغل و یا حرفه شان بپردازند. آنها، مثلاً در قالب اعضای مجمع قانونگذاری، شهردار، اعضای شورا، رؤسا ومدیران شرکتهای بزرگ، در سمتهای تصمیمگ یری حاضرند. آنها میتوانند در مشاغل و یا حرفه هایی که به طور سنتی مختص مردان است، فعالیت کنند. وقتی در یک شرکت، شغل کارگران زن و کارگران مرد متفاوت اما دارای ارزش یکسان و مشابهی باشد بایستی حقوق یکسانی دریافت کنند.این برابری، در همه پیوندهایی که در کبک به رسمیت شناخته میشوند حکمفرما است چه برای  افرادی که ازدواج کرده اند و یا در قالب یک پیوند مدنی به هم ملحق شده اند. همه همجنس یا از جنس مخالف باشند در برابر قانون یکسان هستند. مسئولیت والدین در قبال فرزندان مساوی است.در صورت طلاق یا فسخ یک پیوند مدنی، اموال به دست آمده در طول زندگی مشترک و تشکیل میراث خانوادگی به طور یکسان بین همسران تقسیم میشود.قانون والدین یا سرپرستان کودک را ملزم میکند که امنیت و توجه لازم برای شکوفایی و پیشرفت وی را فراهم نمایند.
 
برای آشنایی با شیوه زندگی و منابع اصلی برای تسهیل مهاجرت و زندگی جدید خود در مونترال، از وب سایت http://ville.montreal.qc.ca/nouveaudepart   دیدن کنید، که اختصاصا برای تازه واردان در نظر گرفته شده است. 
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا