روزهای اول ورود به مونترال

 

 رسیدن به شهر مونترال در کبک کانادا

اگر به تازگی وارد شهر مونترال در استان کبک شده اید فکر آب و هوای کبک نباشید. پس از رسیدن به فرودگاه بین المللی مونترال - ترودو از طریق اتوبوس یا سایر وسایل حمل و نقل می توانید به مونترال و حومه اش برسید. در تمامی فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و ایستگاه های اتوبوس پایگاه های اطلاعاتی  نیز وجود دارد که به شما کمک میکند:
- اتوبوس های فرودگاه – مونترال : اتوبوس  خط 747  شما را به ایستگاه مترو Berri-UQÀM می رساند و هزینه آن 10 دلار برای هر نفر است. بلیط اتوبوس را نیز می توانید از طریق دستگاه های فروش اتوماتیک که هم پول و هم کارت های اعتباری می پذیرد خریداری کرده و یا  مستقیما از طریق شخص راننده، که در این مورد، می بایست دقیقا برابر هزینه بلیط سکه داشته باشید.  
 
- تاکسی : خوب است بدانید که هزینه تاکسی برای مسیر بین فرودگاه و مرکز شهر مونترال 40 دلار است و برای مقاصد دیگر، قیمت گذاری بر طبق کیلومتر شمار است.
 
- ماشین های اجاره ای : شرکت های بزرگ اجاره اتومبیل از جمله Alamo، Avis، Budget، Dollar، Enterprise، Hertz، National       Thrifty  در فرودگاه حضور دارند.
اگر مستقیما به منطقه مشخصی می خواهید بروید، می توانید به طور کلی پرواز آن منطقه را سوار شوید. در این حالت، شما دیگرمجبور نیستید منطقه خود را ترک کنید و یا نگران ثبت چمدان های خود باشید. 
برای برنامه ریزی مسیر خود از فرودگاه به مقصد نهایی خود، از سایت های زیر بازدید کرده و کمک بگیرید:
1. فرودگاه مونترال https://www.admtl.com
2. حمل و نقل مونترال http://stm.info/fr
3. آژانس شهری حمل و نقل http://amt.qc.ca
4. ایستگاه ماشین های مونترال http://gamtl.com

• یافتن نخستین محل اسکان در استان کبک
اگر شما دوست یا فامیلی در کبک ندارید که بتوانند برای هفته های اول از شما پذیرایی کنند، می توانید خانه ای مبله را به طور موقت برای یک هفته یا یک ماه اجاره کنید. این عمل به شما این امکان را می دهد که در آرامش خاطر تحقیقات خود را برای اجاره خانه ای که به نیازهای شما نزدیک است، انجام دهید. اگر فرصتی برای سفرهای اکتشافی در منطقه نداشته اید، این زمان برای آشنایی با شهر و محله های مختلف آن، مدارس، محل های کسب و کار، مکان حمل و نقل های عمومی و .. مناسب است.
برخی از سایت های مفید برای اجاره موقت آپارتمان در مونترال یا کبک: 
• kangalou.com
• kijiji.ca
• lespac.com
• airbnb.com
• ragq.com 
برای افرادی که بودجه کمی دارند، مسافرخانه ها راه حل مقرون به صرفه ای می باشند.
 
در کبک، قراردادهای اجاره (به نام : لیز) به طور کلی از طریق اجاره نامه و قرارداد رسمی مکتوب برای هر دو طرف انجام میشود و هر دو طرف قرارداد می بایست به مفاد قرارداد پایبند باشند.
اگر مقصد شما استان کبک است شما حتی قبل از اینکه به آنجا برسید می توانید محل اقامت را از طریق سایت https://logisco.com/nouvel-arrivant پیدا کنید. 
 
• اسباب کشی 
اگر می خواهید اسباب و وسیله خود را به استان کبک منتقل کنید، دو راه برای شما وجود دارد: راه دریایی و یا راه هوایی. بدیهی است، روش انتقال به میزان وسایل شما بستگی دارد. جا به جایی در این سطح قابل پیش بینی نیست پس بهتر است از خدمات حرفه ای استفاده کنید. آنها شرایط گمرکی را می دانند، به شما اطلاعات لازم را می دهند و به سوالات خاص شما از قبیل انتقال حیوان خانگی و ... پاسخ می دهند. ولتاژ در کانادا 120 وات است ، پس از قبل، از سازگاری دستگاه های خود اطمینان حاصل کنید. معمولا لب تاپ و شارژر موبایل و ریش تراش با هر نوع ولتاژی کار می کند اما وسایل برقی آشپزخانه یا جارو برقی شما در ایران را نمیتوانید در کانادا استفاده کنید.
 
برای پیدا کردن بهترین نرخ ها و خدمات، از شرکت های مختلف اطلاعات کسب کنید. از زمان تحویل اسباب خود نیز اطمینان حاصل کنید تا قبل از رسیدنشان خودتان وارد کبک شده باشید. 
برخی از شرکت های حمل بار بین المللی:
gallieni-demenagements.com
directdemenagement.com

• نقل مکان
آژانس های بین المللی جا به جایی علاوه بر خدمات جابجایی در پیدا کردن خانه بر اساس معیارهای شما به شما کمک میکنند. آنها همچنین سرویس های مشاوره دارند که به شما کمک میکنند و از رویه های اداری، بانکی و بیمه، ثبت نام کودکان در مدرسه، خرید ماشین یا املاک، زندگی روزمره  و .. شما را آگاه می سازند. این آژانس ها هزینه خاص خود را دارند. با اینکه کمک گرفتن از آنها ضروری نیست اما به شما آرامش خاطر می دهد. همچنین سازمان مهاجرتی گنجی خدمات پس از ورود برای شهر مونترال دارد که در منوهای بالا مشاهده کنید.
برخی از این آژانس ها:
• Fleur de lys   واقع در مونترال و تمام کبک
• C&G Relocalisation واقع در مونترال و تمام کبک
• Reloc Québec واقع در کبک