شهر Abitibi

 

Abitibi-Témiscamingue

ابیتیبی-تمیسکامانگ

-    مشخصات:
-    جمعیت: 147700 نفر
-    مساحت زمین: 57349 کیلومتر مربع
-    تراکم جمعیت: 2،6 نفر بر کیلومتر مربع
-    نرخ فعالیت: 64.7٪
-    نرخ بیکاری: 6.7٪
-    شهرهای اصلی: لا سار، آموس، روین نوراندا، وال دور، ویل ماری

ابیتیبی-تمیسکامانگ یکی از شهر های استان کبک است که در غرب استان کبک و در مرز استان انتاریو واقع شده است. این منطقه دارای جنگل های وسیع ، دریاچه های بسیار، جمعیت کم و منابع طبیعی غنی است. ابیتیبی-تمیسکامانگ دارای دو مرکز شهر است : روین نوراندا، وال دور. این منطقه غنی از طلا است و همین امر باعث شده که تبدیل به ستون اقتصاد منطقه شود. در نتیجه اقتصاد آنها به طور قابل ملاحظه ای از طریق استخراج از معادن و بهره برداری از جنگل ها تامین میشود و در حال حاضر به سختی تلاش می کنند تا این منطقه را به مراکز تحقیقاتی متصل سازند. آنها همچنین تاکیید زیادی بر بهبود خدمات بهداشتی، آموزشی و حمل و نقل دارند تا بتوانند نیازهای ساکنانشان را به بهترین شکل تامین کنند. اگرچه هم اکنون معادن، جنگل ها و کشاورزی ستون های اصلی ساختار اقتصادی تاریخی ابیتیبی-تمیسکامانگ را تشکیل میدهند، اما در تلاشند با گسترش بخش اداری ، حمل و نقل ، علوم کامپیوتری و تجارت در سالهای آتی زمینه های شغلی گسترده ای فراهم کنند.

ابیتیبی-تمیسکامانگ  قلب مردم بومی آمریکای شمالی است تقریبا از یازده گروه اصلی آنها هفت گروه در این منطقه هستند و تقریبا 6600 نفر از جامعه را تشکیل میدهند.

دانشگاه کبک در ابیتیبی-تمیسکامانگ میزبان نزدیک به 3000 دانشجو است که در سه کامپوس دانشگاه در آموس، روین نوراندا و وال دور واقع شده اند. این دانشگاه دوره ها و دروس آموزشی، مدیریتی، بهداشتی، علوم کاربردی، رسانه های جدید، توسعه انسانی و اجتماعی را ارائه می دهد.
بخش های اصلی فعالیت
-    کشاورزی و گاوداری
-    استخراج: معادن، جنگل ها
-    پردازش مواد خام

•    خدمات خاص مهاجران
1. سایت جوانان و کار ابیتیبی به آدرس http://www.cjeae.qc.ca  برای جذب و حفظ طولانی مدت  مهاجران در والی دور خدمات زیادی ارائه میدهد.  از جمله کمک و مشاوره در زمینه زندگی روزمره، پشتیبانی پروسه های اداری و ارائه  اطلاعات در مورد بازار کار.
2. سایت موزاییک به آدرس http://www.lamosaique-at.org  از سال 1990، به ارائه خدمات در زمینه تسهیل در پذیرش و  همراهی مهاجران در ادغام در جامعه جدید می پردازد.
3. جنبش منطقه آموس http://mrar.qc.ca  : خدماتی گسترده ای برای مهاجرین ارائه می دهد از قبیل : پشتیبانی در جستجوی شغلی، پشتیبانی اداری، آشنایی با ابیتیبی و فعالیت های اجتماعی.
4.  در آخر سایت http://www.valorisation-abitibi-temiscamingue.org/ یک صفحه اختصاص یافته به تازه واردین در منطقه است.