فنی و حرفه ای در کبک

Quebec Formation professionnelle ou technique

•    تحصیل در رشته های فنی حرفه ای در کبک


-    چرا تحصیل در رشته های فنی حرفه ای را برگزینیم؟
هر ساله دانش آموزان و دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان مجذوب طیف گسترده گزینه هایی میشوند که توسط سازمان های فنی و حرفه ای رای تحصیل در کبک ارائه می شود. به نظر شما دلیل این امر چیست؟ یکی از مهم ترین دلایل آینده شغلی روشن این رشته هاست . در واقع این رشته ها بر روی بازار کار متمرکز هستند و به شما این فرصت را میدهند تا از طریق رشته تحصیلی تجربه زیادی کسب کنید.
شما به راحتی می توانید از طریق وب سایت موسسه گنجی تمامی فرصت ها و مزایای تحصیل رشته های فنی و حرفه ای را به صورت رایگان ببینید و در صورت نیاز از طریق تلگرام و اینستاگرام سوالتان را مطرح کنید.

* لیست مشاغل فنی و حرفه ای کبک:
-    امور اداری، تجارتی و فناوری اطلاعات
-    کشاورزی و ماهیگیری
-    غذا و گردشگری
-    هنر
-    ساختمان سازی و کارهای عمومی
-    چوب و مواد مرتبط
-    شیمی و زیست شناسی
-    ارتباطات و اسناد
-    چرم، پارچه و لباس
-    الکترونیک
-    تعمیر و نگهداری تجهیزات موتور
-    محیط زیست و برنامه ریزهای محیطی
-    تولیدات مکانیکی
-    جنگلداری و کاغذ
-    مکانیک، تعمیر و نگهداری
-    فلز کاری
-    معدن و ساخت و ساز
-    سلامت
-    خدمات اجتماعی، آموزشی و حقوقی
-    مراقبت های زیبایی
-    حمل و نقل


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش فنی و حرفه ای در کبک به آدرس زیر رجوع کنید: http://aeqc.ca


*  تحصیل در شاخه های حرفه ای
دانشجویان خارجی که علاقه مند به رشته های حرفه ای هستند می توانند از طریق آدرس https://www.quebecmetiersdavenir.com/accueil رشته ها ، روش ثبت نام و مراحل اداری را بررسی کنند.
آموزش حرفه ای، به مدت یک تا دو سال، برای آماده شدن برای بازار کار از طریق یادگیری یک حرفه مشخص در نظر گرفته شده است و پس از پایان دوره در کمتر از یک سال به شما دیپلم تحصیلات حرفه ای (DEP) و یا گواهی تخصص حرفه ای (ASP) ارائه میشود. تحصیل در رشته های حرفه ای معمولا کوتاه مدت و کمتر از 800 ساعت است.
به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما باید اجازه تحصیل گرفته و شهریه تحصیل خود را که بنا به رشته متفاوت است و چیزی بین 7000 دلار کانادا تا 25000 دلار است پرداخت کنید. تنها استثنا دانشجویان فرانسوی هستند که بنا بر توافقی که بین کبک و فرانسه بسته شده است از پرداخت این شهریه معاف هستند.


* تحصیل در شاخه های فنی
دانشجویان خارجی  که علاقه مند به رشته ای فنی هستند می توانند از طریق آدرس زیر https://www.cegepsquebec.ca  اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کنند. آموزش فنی در سطح کالج انجام می شود که بخشی از آموزش عالی در کبک است. تحصیلات در کالج منجر به دریافت دیپلم مطالعات کالج (DEC) می شود.
اگر شما دانشجوی بین المللی هستید، باید به یکی از سه مرکز پذیرش منطقه ای کالج ها درخواست دهید. در سایت آنها، شما می توانید تمام اطلاعات مربوط به معیارهای واجد شرایط بودن، مراحل دریافت مجوزهای لازم برای تحصیل در کبک، هزینه تحصیلات مربوط به دانشجویان بین المللی که برای یک سال چیزی حدود 1000 دلار کانادا تا 16000 دلار است را کسب کنید. توجه داشته باشید که توافق نامه های فرانسوی و کبکی، دانشجویان فرانسوی را از پرداخت هزینه های اضافی که مربوط به  دانشجویان بین المللی است معاف می کنند.