هزینه تحصیل در کبک

Frais de scolarité Quebec Ganji

•    هزینه های تحصیل در کبک


-    هزینه های تحصیل در کالج
توجه داشته باشید که دانشجویان خارجی که دارای مجوز تحصیلی هستند و برای تحصیل در یک موسسه دولتی به منظور دریافت مدرک به کبک می روند باید هزینه هایی را که مختص دانشجویان خارجی است پرداخت کنند، مگر اینکه استثایی وجود داشته باشد. لازم به ذکر است که این هزینه ها برای برنامه های مختلف متفاوت است و هزینه ثابتی وجود ندارد. برای مثال، در  سال 2016-2015 ، هزینه ی یک دوره تمام وقت در کالج های عمومی از 5682 دلار تا 8808 دلار برآورد شد. علاوه بر این هزینه های پذیرش، ثبت نام، بیمه درمانی ، وسایل آموزشی، و غیره بر عهده خود دانشجو است.
همچنین در کالج های خصوصی نیز که توسط وزارت آموزش حمایت میشوند هزینه های پذیرش و ثبت نام برای همه دانش آموزان بسته به برنامه مورد نظر چیزی حدود 3408 دلار تا 5291 دلار کانادا در سال 2016-2015 در نظر گرفته شده بود. برای اطلاعات بیشتر از هزینه ها می توانید با مرکز آموزشی مورد نظر خود به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید.
•    منبع خبر : وب سایت وزارت آموزش عالی، تحقیقات و علوم


-    هزینه های تحصیل در دانشگاه
دانشجویان خارجی برای تحصیل در کبک باید هزینه های ثابت تعیین شده توسط وزارت آموزش عالی (MEES) را به طور کامل پرداخت کنند. بسته به مدت زمان دوره و تعداد واحد ها، معمولا چندین هزار دلار علاوه بر هزینه های مربوط به پذیرش، ثبت نام، وسایل آموزشی، بیمه درمانی و ... باید پرداخت شود. هزینه های تحصیل شامل اقامت، حمل و نقل، غذا و امکانات تفریحی نیز نمیشود.
هزینه های تحصیل بر سه اساس حساب میشود:
-    هزینه های پایه (معادل هزینه ای که دانشجویان در کبک پرداخت می کنند)، که در سال 2016-2015 چیزی بربر با 2293 دلار کانادا بود.
-    هزینه تکمیلی برای دانشجویان خارجی، از 10731 دلار تا 13864 دلار کانادا.
-    هزینه اختیاری که ممکن است دانشگاه ها مطالبه کنند که کمتر ار 10% از کل هزینه های تکمیلی است.
•    منبع خبر : وب سایت وزارت آموزش عالی

-    معافیت از پرداخت هزینه تحصیل برای دانشجویان فرانسوی
استان کبک و کشور فرانسه توافقنامه ای را برای هزینه های تحصیل دانشجویان فرانسوی در این استان امضا کرده اند. بنابراین، به لطف ابتکار عمل این دو دولت، تمام دانشجویان فرانسوی همان هزینه ثابت دانشجویان کبکی و هزینه تکمیلی که دانشجویان کانادایی خارج از کبک پرداخت میکنند را می پردازند.  از سوی دیگر، برای آموزش فنی و حرفه ای، دانش آموزان فرانسوی از هزینه های تحصیلی رایگان بهره مند می شوند. دانشجویانی هم که در برنامه تبادلات دانشجویی بین دانشگاهی شرکت کرده اند هیچ هزینه ای به استان کبک پرداخت نمیکنند زیرا وابسته به مرکز آموزشی کشور خود هستند.

-    معافیت از پرداخت هزینه های تکمیلی
چندین دسته از افراد ممکن است از پرداخت هزینه های تکمیلی دانشجویان خارجی معاف شوند از جمله : پناهجو های دارای گواهی انتخاب کبک (CSQ)، از سوی دیگر، کبک، چندین موافقت نامه همکاری بین المللی یا موافقت نامه های دو جانبه با کشورهای خارجی را امضا کرده است به عنوان مثال، الجزایر، مراکش، تونس، ساحل عاج، سنگال، چین، مکزیک و غیره. و برای هر کدام از این کشورها تعدادی سهمیه معافیت قائل شده است. شما می توانید با مراجعه به وبسایت وزارت آموزش و تحصیلات عالی (MEES) اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن