کار دانشجویی در مونترال

 Travailler durant ses études Ganji

 کار دانشجویی در حین تحصیل

-    کار در محیط دانشگاهی در حین تحصیل
دانشجویان خارجی که دارای مجوز تحصیل معتبر هستند و به صورت تمام وقت فقط به تحصیل می پردازند میتوانند در محیط دانشگاه مشغول به کار شوند. اطلاعات مورد نظر را در سایت مهاجرت گنجی در منوهای بالا یا اینستاگرام وتلگرام مطالعه فرمایید. مثلا دانشگاه مک گیل در وب سایت خود بخش کار دارد و شما میتوانید بین 100 تا 200 دلار در هفته درآمد داشته باشید
کار در محیط دانشگاهی گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که مایل به دریافت بودجه کمکی هستند اما این مسئله نیز هست که تعداد این مشاغل اندک است.


-    کار در خارج از محیط دانشگاهی در دوره تحصیل
از روز اول ژوئن 2014 به دانشجویان تمام وقتی که در یک برنامه دانشگاهی یا در یک دوره حرفه ای در یک موسسه آموزشی ثبت نام کرده بودند اجازه داده شد تا در خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند حتی اگر مجوز کار را نداشته باشند . اما این نکته را بدانید که در طول هفته بیش از 20 ساعت نمی توانید کار کنید مگر در طول تعطیلات دانشگاهی که امکان کار تمام وقت وجود دارد. برای اطلاع بیشتر به بخش کاریابی سایت گنجی رجوع کنید.
 

 دورنمای یافتن کار پس از پایان تحصیلات در کبک
-    مجوز کار موقت در کانادا و کبک پس از اتمام تحصیلات
اگر شما حداقل هشت ماه در یک دانشگاه، کالج و یا نهاد آموزشی خصوصی تحصیل کرده اید و فارغ التحصیل شده اید، ظرف 90 روز پس از اخذ مدرک تحصیلیتان می توانید برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در سایت مهاجرت وشهروندی کانادا به آدرس www.canada.ca  درخواست دهید. مدت زمان این مجوز کار دقیقا برابر با مدت زمان تحصیلتان است برای مثال اگر 14 ماه در دانشگاه یا کالج درس خوانده اید مجوز کارتان 14 ماهه خواهد بود توجه داشته باشید که ماکسیمم زمان این مجوز نهایتا 3 سال است. اگر میخواهید زندگی خود را در کبک و کانادا ادامه دهید، می بایست درخواست اقامت دائم دهید تا بتوانید بدون محدودیت زمانی کار کنید.


-    کار و زندگی دائم در کانادا و کبک
اگر تمایل دارید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، ابتدا می بایست گواهی انتخاب کبکی (CSQ) و سپس اقامت دائم را از طریق مقامات فدرال دریافت کنید.
ممکن است با تحصیل در کبک و گرفتن مدرک در کبک، شما واجد شرایط برنامه تجربه کبکی (PEQ) باشید. از طریق این برنامه فقط در یک ماه CSQ  به شما داده میشود. برای اطلاع از این برنامه به سایت مهاجرت گنجی در لینک بالا رجوع کنید.


اگر می خواهید پس از تحصیلات خود در مونترال بمانید و آنجا کار کنید، تمام اطلاعات مفید در مورد فرصت های شغلی در سایت "من مونترال را انتخاب میکینم" به آدرس http://jechoisismontreal.com در اختیارتان قرار خواهد گرفت.


اگر شما دانشجوی شهر کبک هستید و می خواهید پس از تحصیل آنجا بمانید، اطلاعات لازم را در سایت https://www.quebecentete.com    بیابید.

بخش کاریابی سایت گنجی (لینک پایین سمت راست) بهترین آگهی های کار را همه روزه برای شما تهیه و اعلام می کند با توجه به اقتصاد رو به رشد کانادا ونرخ پایین بیکاری ، دانشجویان بین المللی به راحتی و فقط با دانستن دانش زبان می توانند بهترین کار ها را انتخاب کنند. توجه کنید که بسیاری از شرکت های کانادایی در دانشگاه ها برای انتخاب کارمندان خود از بین دانشجویان سال آخر حضور پیدا می کنند.