Montréal et ses environs

Montréal et ses environs Ganji

 Montréal   و حومه


-    مشخصات
-    جمعیت: 1.999.795 نفر
-    مساحت زمین: 498 کیلومتر مربع
-    تراکم جمعیت: 4015.7 نفر بر کیلومتر مربع
-    میزان فعالیت: 65٪
-    نرخ بیکاری: 10.5٪
جزیره مونترآل از شهر مونترال و Beaconsfield، Baie-D'Urfé، Côte-Saint-Luc، Dollard-Des-Ormeaux، Dorval، Hampstead، Kirkland، L'Île-Dorval، Montreal -East، Montréal-Ouest, Mont-Royal ، Pointe-Claire، Sainte-Anne-de-Bellevue، Senneville، Westmount تشکیل شده است.

اگر قصد دارید در مونترال ساکن شوید از طریق لینک https://immigrantquebec.com/fr/reussir/vivre-a-montreal  اطلاعات مربوط به زندگی در مونترال را بررسی کنید.

مونترال یکی از شهر های کبک می باشد که از اهمیت بالایی بهره می برد و همچنین مونترال قطب فرهنگی، صنعتی، تجاری و مالی است از این رو جاذبه زیادی برای مهاجران دارد و همین امر باعث شده آنان مونترال را به عنوان نخستین محل سکونت در کبک برگزینند. حدود 75 درصد از مهاجران مونترال را برای اسکان انتخاب میکنند.دفتر آقای گنجی-وکیل رسمی مهاجرت کبک کانادا-نیز در مونترال واقع شده است. در سال 2011، مونترال جمعیتی حدود 1.8 میلیون نفر داشت که تقریبا 33 درصد آنها مهاجر بودند. بر اساس آمار گرفته شده از مهاجران دائمی در سال 2014، مونترال 72٪ پذیرش ها را داده است  و به عنوان مقصد شماره یک مهاجران انتخاب شده است.
سایت بین المللی مونترال http://www.montrealinternational.com/  اطلاعات فراوانی در مورد مزایای زندگی و کار در مونترال بزرگ به شما ارائه میدهد.

مونترال بزرگ، اقتصاد بسیار متنوع
این شهر با داشتن 66٪ از مشاغل کبک و بیش از 400 شرکت به عنوان مرکز اقتصادی منطقه محسوب می شود. بخش خدمات با داشتن 85 درصد از مشاغل، تاثیر زیادی بر بازار کار دارد. مونترال نقش به سزای در بخش های مالی، صنعت هوا فضا، فن آوری اطلاعات و ارتباطات دارد و به خاطر داشتن تخصص ویژه در زمینه علوم در سراسر جهان شناخته شده است. بخش رسانه های مونترال نیز بسیار پررونق است آنان به خاطر داشتن نوآوری و خلاقیت خود در تولید، ساخت نرم افزار، خدمات کامپیوتری، رسانه های دیجیتال و تعاملی بسیار شناخته شده اند.

موقعیت جغرافیایی ویژه از مونترال منطقه ای استراتژیک برای تبادلات تجارتی ساخته است برای مثال توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) می کند. در ماه ژوئیه 2014، نرخ بیکاری در مونترال 10 درصد بوده است.

براساس پیش بینی های سایت کار در کبک، 141.800 فرصت شغلی وجود دارد که اکثریت آنها نیاز به مدرک تحصیلات عالی نیاز دارند. بیشترین  فرصت های شغلی در بخش فعالیت های اقتصادی هستند. بخش خدمات نیز، بیش از 99 درصد از مشاغل ایجاد شده را از سال 2016 تحت انحصار خود قرار داده است که شامل خدمات حرفه ای، علمی و فنی، مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی، مالی، بیمه، املاک و مستغلات و اجاره، خدمات کسب و کار، خدمات ساختمانی و غیره میشود.
لازم به ذکر است که 57.7٪ از جمعیت منطقه مونترال دو زبانه (انگلیسی فرانسوی) هستند. این عدد در مقایسه با کل کبک و کانادا به طور قابل توجهی بالاتر است.

مونترال : شهر بین المللی
مونترال با داشتن جوامع کوچک از اقوام و فرهنگ های مختلف در قلمرو خود، فراتر از مرزهای جهانی پیش رفته و پایگاه اصلی مهاجران بین المللی کبک شده است. مونترال و بخش های اطرافش هر ساله حدود 37000 مهاجر می پذیرند و که بیش از 30 درصد از جمعیت آنها را تشکیل میدهد. بیشتر مهاجران مونترال از الجزایر، مراکش، ایران، فرانسه، چین، فیلیپین، لبنان، رومانی، کلمبیا و مکزیک آمده اند.

مونترال : زندگی فرهنگی پر جنب و جوش
مونترال شهر جشنوارهاست و هر ساله بیش از 40 جشنواره و رویدادهای بین المللی برگزار می کند از جمله جشنواره بین المللی جاز، جشنواره خنده و شادی، جشنواره فرانسه زبانی و ... هنر سیرک آنها نیز در دنیا بسیار مشهور است.

مونترال : پارک مسکونی دوست داشتنی
اگر چه قیمت املاک و مستغلات در سالهای اخیر رو به افزایش است، اما مونترال همچنان یکی از معدود شهرهای جهان است که قیمت مسکن در آن ارزان قیمت است. هر منطقه شهرداری مونترال فضای و شیوه زندگی خاص خود را ارئه میدهد. اجاره ها بسته به محله شما متفاوت خواهند بود. در بهار سال 2018 متوسط اجاره برای آپارتمان دو خوابه بین 800 تا 1800 دلار کانادا بود.

مونترال : شهر ایمن
مونترال شهری با ایمنی کامل است. آمار جرایم، در حال حاضر برای یک شهر بزرگ بسیار کم است، از سال 1990 به طور مداوم آمار جرایم آنها کاهش یافته است. میزان جرم و جنایت در مونترال  پایین ترین آمار را در کل آمریکای شمالی دارد.

دانشگاه ها: اکتشافات علمی، تکنولوژیکی و تجاری
با توجه به آمار بهترین شهرهای دانشجویی در سال 2013، مونترال در بین دانشگاه های آمریکای شمالی رتبه دوم و در سطح بین المللی جایگاه نهم را دارد. هر ساله، کارفرمایان مونترالی بر روی فارغ التحصیلان دانشگاهی در شاخه های بازرگانی، فن آوری و علمی حساب میکنند. در کشوری که کیفیت آموزشی همواره نگرانی اصلیش است، مونترآل به خاطر داشتن بهترین دانشگاه ها مانند مک گیل وکونکوردیا شهرت یافته است. چهار دانشگاه مونترال حدودا 150000 دانشجو دارد، که تقریبا 9٪ آنها خارجی هستند.

از سوی دیگر، منطقه مونترال دارای بیشترین تمرکز مهارت های مهندسی در کانادا است و60٪ از شرکت های مشاوره مهندسی کشور آنجا هستند. بیش از 40000 مهندس در آن ساکن هستند. یکی از ده شرکت بزرگ مشاوره مهندسی جهان، SNC-Lavalin، در مونترال قرار دارد. مونترال همچنین دارای مؤسسات و مدارسی است که به دانشگاه ها متصل است برای مثال  : دانشکده اقتصاد و بازرگانی (HEC)، مدرسه پلی تکنیک، مدرسه  تکنولوژی پیشرفته (ETS)، مدرسه ملی مدیریت عمومی (ENAP)، موسسه ملی تحقیقات علمی (INRS) و در بخش بیوتکنولوژی به ویژه موسسه l’INRS-Institut Armand-Frappier .
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن