Nord du Québec

Nord-du-Québec-Ganji

  Nord-du-Québec  ، شمال کبک


-    مشخصات
-    جمعیت 44769 ساکن
-    مساحت زمین: 707333 کیلومتر مربع
-    تراکم جمعیت: 0.1 نفر بر کیلومتر مربع
-    نرخ فعالیت: 65.4٪
-    نرخ بیکاری: 10.2٪
-    شهرهای اصلی: چیوگامو، کوججوآق و چیسازیبی

بخش اداری شمال کبک از مناطق Eeyou Istchee Baie-James  و  Nunavik تشکیل شده است.
Nord-du-Québec یا همان شمال کبک قلمرویی وسیع و بسیار کم جمعیت است که توسط فرانسه زبان ها و بومی های قطب اداره میشود. خاک این منطقه تقریبا دست نخورده و به دلیل داشتن منابع طبیعتی فوق العاده دارای پتانسل بسیار بلایی است. ساکنین شمال کبک برای توسعه و پیشرفت  پایدار و عادلانه منطقه خود دست در دست یکدیگر نهاده و کار میکنند. 50٪ از انرژی برق تولید شده از بخار و آب کل کبک از این منطقه تامین میشود. بهره برداری از صنعت جنگل و چوب و صنعت معدن نیز از فعالیت های اصلی آنان است.

در سال 2011، دولت کبک، طرحی تحت عنوان "طرح شمال" ارائه داد که طی این پرژوه عظیم در نظر داشتند 80 میلیارد دلار را در 25 سال صرف "توسعه پایدار انرژی، معدن، جنگلداری، صنایع غذایی، توسعه گردشگری، حمل و نقل، توسعه حیات وحش، حفاظت از محیط زیست و حفظ تنوع زیستی" کنند. به موجب این پروژه ایجاد 20000 فرصت شغلی جدید نیز پیش بینی شده است.
افراد بسیار کمی به شمال کبک مهاجرت میکنند، اما اگر شما تمایل دارید به آنجا بروید ، بسیار از شما استقبال میشود. سایت رسمی آنها به آدرس http://baiejamesvivreautrement.com  تمام اطلاعات لازم برای زندگی، کار و تحصیل در این قسمت از شهرهای استان کبک را به شما ارائه می دهد.

-    بخش های اصلی فعالیت
-    بهره برداری از جنگل و معادن
-    برق تولید شده از آب یا بخار
-    گردشگری و توریسم

-    خدمات مخصوص مهاجران
از طریق وب سایت زیر به تمامی سرویس های خدماتی برای مهاجران در هر زمینه ای دسترسی پیدا کنید.
https://www.facebook.com/cjejamesie//MoXTZ