Ville de Quebec

 Capitale-Nationale (ville de Québec) Ganji

 پایتخت ملی ( کبک سیتی -شهر کبک)

Capitale-Nationale (ville de Québec)
•    مشخصات:
•    جمعیت: 737455 نفر
•    مساحت زمین: 18644 کیلومتر مربع
•    تراکم جمعیت: 39،6 نفر بر کیلومتر مربع
•    نرخ فعالیت: 66،4٪
•    نرخ بیکاری: 3،8٪
•    شهرهای اصلی: کبک ، بس سن لوران و لا ملبه


این منطقه که پایتخت ملی نیز نامیده میشود به اقتصاد پر رونق، ایجاد کارآفرینی گسترده و زندگی فرهنگی پر جنب و جوش معروف است. کبک سیتی مقر اصلی دولت کبک نیز هست و همین امر منجر به ثبات اقتصادی عالی منطقه شده است. تنوع در حوزه های فعالیت، خدمات آموزشی و بهداشتی و وجود خانه هایی با اجاره های منطقی کبک سیتی را به مکانی ایده آل برای زندگی تبدیل کرده از این رو بسیاری از مهاجران آن را به مونترال ترجیح می دهند زیرا  کیفیت زندگی در آنجا بسیار بالاست.


تمام اطلاعات در مورد زندگی، کار، تحصیل و شروع کسب و کار در شهر کبک، در وب سایت کبک http://quebecentete.com  یا به فارسی در http://www.ganjico.com قرار دارد. این سایت بسیاری از پیشنهادات شغلی را نیز نمایش می دهد. راهنمای زندگی در کبک و حومه که از لینک زیر به صورت کاملا رایگان قابل دانلود کردن است https://immigrantquebec.com/fr/consulter/guides/vivre-a-quebec  190 صفحه اطلاعات مربوط به چشم انداز شغلی، زندگی روزمره و منابع موجود برای حمایت از شما در پروژهایتان به شما ارائه میدهد. این دفترچه دو نسخه به زبان های انگلیسی و پرتغالی دارد. نسخه فارسی را از دفتر گنجی در تهران یا مونترال کانادا میتوانید دریافت نمایید.


شهر کبک که در سال 1608 ساخته شد، قدیمی ترین شهر در شمال مکزیک است که تبدیل به دژی برای فرانسه زبانان شد، میراث این شهر باعث شد که در سال 1985 در فهرست میراث جهانی یونسکو، به ثبت برسد. زیبایی خیره کننده کبک سیتی در اطراف کاخ با شکوه Frontenac ، منجر به حفظ فرهنگ اروپایی در این منطقه شده است. خیابان های پر جنب و جوش کبک چه در زمستان و چه در تابستان چهره شهر را بسیار جذاب و دوست داشتنی کرده است.


وب سایت شهر کبک https://www.ville.quebec.qc.ca  سر فصل های مشخصی را به ارائه اطلاعات به مهاجران در حوزه های هزینه های زندگی، اقتصاد، بازار کار، خدمات شهری و غیره اختصاص داده است همچنین اطلاعاتی در زمینه اقدامات لازم برای ماندن و پیدا کردن شغل مناسب و انجمن ها و موسسات شهر کبک در اختیار مهاجران قرار میدهد.
به خاطر دارا بودن کیفیت بالای خدمات آموزشی و بهداشتی، فعالیت های گردشگری فرهنگی و تفریحی، شهر کبک سه جایزه "شهرهای آینده آمریکا در سال 2014-2013" که توسط مجله انگلیسی زمان سرمایه گذاری ارائه میشود " شهر آینده"، " امکانات برای شروع و یا از سرگیری یک کسب و کار" و جایزه "بهترین استراتژی برای جذب و ارتقای سرمایه گذاران خارجی" را از آن خود کرده است.
از دیدگاه اقتصادی و امنیتی، کبک تمامی مزایای یک پایتخت بدون نقص را دارد. همچنین میزان جرم و جنایت در این شهر بسیار کمتر از دیگر شهرهای اصلی کانادایی، از جمله مونترال است. هزینه ها در شهر کبک معقول و نسبت به مونترال کمتر است.
کبک سیتی که دومین شهراز شهر های استان کبک از نظر جمعیت، رشد اقتصادی، نوآوری، عملکرد و خلاقیت است در سالهای اخیر دست در دست بسیاری از مراکز و قطب های تحقیقاتی معروف نهاده تا بتواند تراکم جمعیت خود را افزایش دهد. از این رو علوم زیست پزشکی، لیزر، رباتیک، فن آوری های زیستی و بیولوژیکی در مرکز توجه قرار گرفته اند.
اولین پارک فناوری و تکنولوژی کانادا http://www.parctechno.com/fr/default.php  در سال 1988 در کبک تاسیس شد، این مجموعه حدود 100 کمپانی و شرکت و مرکز تحقیقاتی را در خود جای نهاده و نزدیک به 5000 کارمند در بخش های تکنولوژی پیشرفته و علوم زندگی در آن مشغول به کار هستند.


دانشگاه لاوال در کبک نزدیک به 48000 دانشجو دارد و در میان 10 دانشگاه برتر در کانادا رتبه بندی شده است. ارزش افزوده واقعی آن در توانایی آن در ترکیب دانش و عمل به منظور کارآمد کردن دانشجویان است. دانشگاه لاوال برای تحقیقاتش در زمینه علوم اعصاب، اپتیک، فوتونیک و لیزر، ژئوماتیک، ژنتیک، زیست محیطی، مطالعات اولیه، و غیره معروف شده  است.
•    بخش های اصلی فعالیت
•    تولید و ساخت و ساز: پردازش چوب - ساختمان سبز و هوشمند، پلاستیک و مواد کامپوزیتی، ساخت فلزات
•    خوراک و سلامت : بیوفارمین، تجهیزات پزشکی، محصولات و خدمات سلامتی ...
•    بیمه و خدمات مالی
•    فن آوری های زیست محیطی
•    علوم زیستی: تشخیص و واکسن
•    فن آوری های کاربردی: اپتیک-فوتونیک، زمین شناسی، دفاع، امنیت و حفاظت شهری، فناوری اطلاعات، سرگرمی های تعاملی
•    گردشگری تفریحی و کسب و کار

 خدمات مخصوص مهاجران
شهر کبک و همسایه هایش، شبکه گسترده ای از سازمان هایی را تشکیل داده اند که از تازه واردان استقبال می کنند و در جستجو برای کار آنها را یاری میکنند. برای شناختن آنها، به سایت https://immigrantquebec.com/fr/reussir/vivre-a-quebec/travailler-quebec-acompagnement-emploi  رجوع کنید.