در چه مواقعی به سوپیشینه کانادا نیاز داریم

بازدیدکنندگان : 497 نفر 1400/03/24
در چه مواقعی به سوپیشینه کانادا نیاز داریم
در چه مواقعی به سوپیشینه کانادا نیاز داریم

در اینجا به سوالات متداول در مورد سوابق کیفری برای مهاجرت به کانادا می پردازیم.

کسی که بخواهد برای تحصیل، کار یا به عنوان توریست وارد کانادا شود، اگر به جرمی متهم یا محکوم شده باشد، شاید به او اجازه ورود ندهند. حتی تخلفات کوچک هم مانع ورود افراد به کانادا می شود. 
در اینجا سوالاتی را که از افراد پرسیده می شود و شاید این افراد برای ورود به کانادا قابل قبول نباشند را ذکر می کنیم:

1_ آیا برای مهاجرت کانادا نیاز به سوپیشینه از کشور خود دارم؟

برای مهاجرت به کانادا نیاز به دریافت سوپیشینه از ایران و تمام کشورهایی که در گذشته بیش از 6 ماه (منقطع یا ممتد) حضور داشته اید، دارید. سوپیشینه ایران را باید از مراکز پلیس 10+ و سوپیشینه دیگر کشورها را با ارائه درخواست به سفارت آن کشور در ایران و پرداخت هزینه های آن انجام دهید. در بعضی مواقع مانند تحصیل یا کار قبلی در کانادا، نیاز به کسب سوپیشینه از RCMP کانادا دارید.

نداشتن سوپیشینه معتبر باعث ریجکت شدن پرونده مهاجرتی شما خواهد شد. معمولا ما درخواست داریم قبل از شروع هر برنامه مهاجرتی سوپیشینه معتبر خود را ارائه دهید.


2_ آیا هر نوع جرم کیفری باعث غیرقابل قبول بودن من در کانادا می شود؟

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله به نوع جرمی که به آن متهم یا محکوم شده اید، مدت، نوع مجازات شما و مدت زمانی که از جرم شما می گذرد یا محکومیت شما تمام شده است.

نکته مهم ترجمه این جرم یا محکومیت براساس قوانین کانادا است. قوانین کیفری کانادا جرم ها را به دو دسته تقسیم می کند: مواردی که تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و مواردی که مورد جرم تحت کیفر خواست قرار می گیرد. جرمی که قابل اعتراض و شکایت کردن باشد جدی تر است. این تفاوت و تمایز شبیه جنایات و تخلفات در آمریکا است. افسران مهاجرت کانادا می توانند یک جرم یا محکومیت کوچک را در نظر نگیرند. اما اگر به بیشتر از یک جرم کوچک یا هر جرم قابل اتهام محکوم شده باشید، شما قابل قبول نیستید.
خوشبختانه روشهایی برای از بین بردن شرایط غیر قابل قبول وجود دارد.


3_ چگونه تشخیص دهیم که جرم ما کوچک یا بزرگ و قابل اتهام است؟

شما یا وکیل شما برای اینکه جرم خود را در قوانین کانادا، که با قانون کیفری کانادا یا دیگر قوانین قابل اجرا معادل باشد، را باید پیدا کنید و با شورای فدرال مشورت کنید. این موضوع عامل بسیار مهمی برای ورود شما به کانادا است. در بعضی مواقع، جرم به یک جرم ترکیبی تبدیل می شود یعنی مجازات برای آن جرم کوچک یا کیفر خواست است، که از نظر قانون مهاجرتی کانادا برای آن مجازات در نظر گرفته می شود.


4_ من از نظر کیفری در کانادا غیر قابل قبول هستم. آیا روشهایی برای از بین بردن این وضعیت وجود دارد؟

دولت کانادا راه حل های کوتاه مدت و بلند مدت را به نام ویزای اقامت موقت و روشهای غلبه برکیفر و مجازات را ارائه می دهد.
ویزای اقامت موقت برای افرادی که شرایط غیر قابل قبول داشته و می خواهند به صورت موقت در کانادا اقامت کنند، ایجاد شده است. ویزای اقامت موقت به افرادی که دلایل قابل قبولی برای ورود به کانادا دارند و مزایای سفر آنها به کانادا بیشتر از هر خطری است داده می شود. ز سوی دیگر برنامه بازپروری کیفری برای افرادی است که واجد شرایط کاهش دائمی سابقه کیفری هستند وجود دارد. اگر در یک کشور خارجی به جرمی محکوم شده باشید و بیشتر از پنج سال از دوره محکومیت شما گذشته باشد، شما واجد شرایط برنامه بازپروری کیفری در کانادا هستید. 


5_ من در آمریکا دستگیر شده ام آیا می توانم به کانادا سفر کنم؟

کسی که به جرمی متهم شده باشد، اما هنوز محکوم نشده باشد می تواند برای جلوگیری از منع ورود خود، در کانادا اقدام کند. یک وکیل مهاجرتی کانادا می تواند یک نامه حقوقی با جزئیات اتهام و نتیجه گیری حقوقی خودش در مورد این وضعیت را تهیه کند. هدف این نامه روشن کردن موضوع حقوقی، شناسایی خطرات و قوانین کانادا و توضیح این است که چرا باید این شخص در کانادا قابل قبول باشد، است.


6_ آیا زمانی که می خواهم وارد کانادا شوم، چگونه افسر مرزی کانادا از محکومیت گذشته من اطلاع دارد؟

زمانی که کانادایی ها قصد ورود به آمریکا را دارند، پاسپورت آنها با سابقه کیفریRCMP مرتبط است. افرادی که از آمریکا می خواهند وارد کانادا شوند هم این شرایط مشابه را دارند. یک شهروند آمریکایی برای ورود به کانادا باید پاسپورت خود را به علت بررسی دولت کانادا به افسر مهاجرت ارائه دهد. پاسپورت این شخص با FBI مرتبط است، که در واقع همه تخلفات حتی موارد رانندگی آن شخص مشخص می شود. اگر اتهامات یا محکومیت شما برای چند دهه گذشته باشد در این سوابق کیفری مشخص شده و می تواند مانع ورود شما باشد. زیرا اطلاعات این دو کشور با هم لینک است.


7_ آیا من باید یک وکیل مهاجرت داشته باشم؟

نیازی نیست که همه وکیل مهاجرتی داشته باشند. مثل پزشک که شاید شما یک بار نیاز داشته باشید ویزیت شوید و در مواقع دیگر نیازی به پزشک ندارید. هر فردی که سابقه کیفری دارد وضعیت خاصی دارد. تصمیم دولت کانادا در مورد اجازه ورود یاعدم ورود شما بستگی به شرایط امنیتی و قوانین آنها دارد.
وکیل مهاجرتی کانادا نمی تواند تضمین کند که شما در کانادا قابل قبول هستید یا نه، اما آنها می توانند به شما نشان دهند که چگونه سایقه کیفری شما طبق قوانین کانادا در کانادا بررسی می شود. آنها به شما می گویند که آبا سابقه کیفری شما مانع ورود شما به کانادا می شود یا نه. متخصصین جنایی می توانند روشهایی را برای غلبه بر غیر قابل قبول بودن شما را ارائه دهند.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا