دولت کانادا بعضی از شرایط ویزای کار را تغییر داد

بازدیدکنندگان : 56538 نفر 1393/04/20
دولت کانادا بعضی از شرایط ویزای کار را تغییر داد

immigration-canada-work-permit-ganji

دولت کانادا بعضی از شرایط ویزای کار را تغییر داد

دولت کانادا در روز جمعه 20 June,2014 برابر 30 خرداد 1393 تغییرات چشمگیری در برنامه ویزای کار نیروی خارجی موقت(TFWP) را اعلام کرد. تغییرات شامل تغییر ساختار کلی برنامه بعلاوه چندین تغییر مهم در مراحل درخواست اجازه کار های مختلف است.

این تغییرات بعد از تغییری که در روند جذب نیروی کار شرکت های بین المللی بود ، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک توسط وزیر کار و توسعه اجتماعی Jason Kenney و وزیر مهاجرت و شهروندی Chris Alexander اعلام شد.

 

نظر دولت کانادا نسبت به تغییرات

این اطلاعیه وزرا، بعد از ماهها بحث و گفتگو حول برنامه نیروی خارجی موقت(TFWP) ارائه شد. منتقدین براین باورند که این برنامه راهی برای تعداد بیشماری از افراد کم مهارت-با دریافتی پایین وضع شده تا به کانادا پا نهند و مشاغل موجود را از دیگر کانادایی های با مشخصات بهتر بگیرند و برای اقتصاد کانادا و بنگاه های اقتصادی مفید نخواهند بود.

رسوایی های اخیر نیز سوء استفاده کارفرما از این برنامه ویزای کار را روشن کرده است, خصوصا در بخش خدمات غذایی.انتقاد شدیدی طی هفته های گذشته شده است, لذا دولت ممنوعیت هایی برای بعضی از مشاغل مربوط به خدمات غذایی را وضع نمود.

در واقع برنامه نیروی خارجی موقت(TFWP) به هزاران نیرو برای ورود به کانادا و پر کردن مشاغل دربخشهای متفاوت کمک می کند. با تحقق این تغییرات جدید, دولت انتظار دارد به نسبت بازار کار موجود بتواند نیروی کار و ویزای کار صادر نماید و حقوق هر دو طرف کارفرمای کانادایی و نیروی خارجی محافظت شود وبه اندازه کافی برای پاسخ به نیازهای کار این کشور انعطاف پذیر باشد .

 

دو تغییر عمده را در ویزای کار شاهد هستیم

برای ورود با ویزای کار موقت نیروهای خارجی به کانادا راههای متفاوتی وجود دارد.در این نوع ویزا Temporary Worker Program شما نیاز به تایید دولت برای مشاغلی که توسط کارفرما های خارجی ارائه می شود دارید. این تاییدیه به نام Labour Market impact Assessment – LMO  معروف است. البته بعضی از افراد از دریافت این تاییدیه معاف هستند که شامل:

 الف) کشورهایی که کانادا با آنها دارای موافقت نامه تبادل نیروی کار متقابل است.

ب) افرادی که دارای تخصص خاصی هستند که برای اقتصاد کانادا مفید است.

 

شرایط دریافت این نوع ویزا: براساس دستمزد و شغل پیشنهادی

با قوانین جدید کارفرماهای کانادایی باید سابقه مثبت و تاییدیه پیشنهاد شغلی LMIA خوبی داشته باشند. به صورت خلاصه فرایند درخواست LMIA جدید خیلی جامع تر و دقیق تر از فرایندLMO قبلی است.

فرایند LMO قبلی بر اساس نوع شغل مورد نیاز در کانادا بررسی می گردید. LMIA  جدید تاکید کمتری روی شغل دارد, و به جای آن آنها بر مبنای درآمد و حقوق دریافتی در کانادا طبقه بندی می شوند. نیروهای متخصصی که دستمزد بالاتر از نرم میانگین هر استان در کانادا مطالبه می کنند "high-wage" نامیده می شوند..بسته به تخصص, محدوده میانگین حقوق از 17$ در ساعت درجزیره پرنس ادوارد تا 30$ در ساعت در Nunavut می باشد.

 

میانگین حقوق در نواحی و استانهای کانادا طبق جدول زیر می باشد:

ردیف

نواحی و استانها

دستمزد (دلار/ساعت)

1

Newfoundland and Labrador

20.19 $

2

Prince Edward Island

17.26 $

3

Nova Scotia

18.00 $

4

New Brunswick

17.79 $

5

Quebec

20.00 $

6

Ontario

21.00 $

7

Manitoba

19.00 $

8

Saskatchewan

21.63 $

9

Alberta

24.23 $

10

British Columbia

21.79 $

11

Yukon

27.93 $

12

Northwest Territories

32.53 $

13

Nunavut

29.96 $

 

نیروهایی که کمتر از دستمزد متوسط استانی را دریافت می کنند " low-wage"در نظر گرفته می شوند، نیروهای با درآمد پایین نمی توانند بیشتر از 10% نیروی کار شرکتها را تشکیل دهند. یک استثنا برای شرکتهایی با کمتر از 10نیرو وجود دارد.البته کلیه شرکت تا جولای 2016  باید این مورد را رعایت کنند.

 

تغییرات دیگر در روند پذیرش نیروی موقت خارجی در کانادا

هزینه درخواست LMIA تا 1000 دلار برای هر کارمند افزایش پیدا کرده است.این هزینه قبلا 275$ بود. بعلاوه کارفرماهایی که تقاضای LMIA برای جذب نیرو از خارج از کانادا می کنند باید اطلاعات دقیق استخدامی و همچنین برنامه خود برای تبدیل ویزای کار متقاضی تازه جذب شده به ویزای اقامت دائم یا سیتی زن شیپی را ارائه دهند.

درخواستهای LMIA  اگر واجد معیارهای زیر باشد مورد پردازش قرار نمی گیرد:

-          LMIA برای یک منطقه جغرافیایی که در آن بیکاری بیش از 6 درصد است درخواست شده باشد.

-          LMIA برای یک شغلی در زمینه اسکان و یا خدمات غذایی و یا خورده فروشی درخواست شده باشد.

-          LMIA برای مشاغلی ویژه با مهارت پایین درخواست شده باشد.

به علاوه شرکت هایی که کارکنان با حقوق بالا را استخدام می کنند حتما باید برنامه تبدیل وضعیت اقامتی فرد از ویزای کار به ویزای دائم را در ابتدا ارائه دهند

 

تسریع در روند پذیرش

شرکتها یی که نیروها را در مشاغل ویژه ای که واجد شرایط خواهند بود استخدام می کنند, باید در خواستLMIA شان طی 10 روز به انجام برسد. این مشاغل طبق زیر هستند:

-          مشاغل با تقاضای کار بالا – شامل نیروی متخصص موقت

-          مشاغل با پرداخت حقوق بالا – مشاغلی که حقوقشان در 10% بالای حقوقهایی است که توسط کانادا در یک استان داده می شود

-          مشاغل دوره کوتاه – شرکتهایی که به دنبال یک نیروی خارجی برای حد اکثر 120 روز هستند.

 

هزینه ها و مدارک برای نیروی کار موقت

ویزای های اجازه کار که معاف از درخواست LMIA هستند درحال حاضر به عنوان برنامه انتقال بین المللی طبقه بندی شده اند. در آینده شرکتهایی  که مایل به استخدام کارمندی از طریق یکی از این برنامه ها هستند , ابتدا باید پیشنهاد شغلی معتبر تهیه  سپس مدارکی که مورد قبول اداره مهاجرت است.تنها بعد از تهیه این مدارک است که این کارمند می تواند تقاضای اجازه کار موقت Work Permit خود را ارائه کند.

به علاوه هزینه جدیدی برای بعضی از افراد تصویب شده است, که شامل :

-          230 $ هزینه انطباق, که برای بعضی از شرکت ها اعمال می شود

-          100$ هزینه خاص , برای افرادی بعد از فارغ التحصیلی یا همسر دارای ویزای کار یا ...  هستند، اعمال می شود

 

دلایل تغییرات در ویزای کار work permit

تغییرات اشاره شده در بالا به منظور حمایت از نیروی کار جهت تسریع در تکمیل مشاغل ارائه شده در بازار کار اعمال شده است به صورتیکه ویزای کار برای کارفرما و بازار کار کانادا و فرد تازه استخدام شده مفید باشد و نه راهی برای ورود سریع به کانادا.

همچنین دولت برای کسانیکه در روند دریافت ویزای کار تغلب می کنند یا هدف آنها از دریافت ویزای کار صرفا تسریع در ورود فرد به کانادا و نه استخدام در بخش مورد نظر، سیستم کنترلی را معین نمود . در این سیستم کارفرماها بعد از هر دوره بررسی می شوند و در صورت تغلب یا دروغ به لیست سیاه استخدام نیروی خارجی افزوده می شوند. همچنین مبلغ 100هزار دلار کانادا جریمه خواهند شد.

در حال حاضر مردم کانادا نگرانیهایشان را اعلام کردند و دولتشان سعی بر اصلاحیه برنامه هادارد. برنامه هایی که بیشتر توسط شرکت های مختلف صرفا برای تسریع در ورود افراد به کانادا بوده و نه برای مفید بودن بازار کار کانادا.

طبق گفته آقای گنجی-وکیل مهاجرت کانادا- تغییرات TFWP به افزایش تعهد شرکتهایی که می خواهند نیروی خارجی استخدام کنند کمک می کند. پیچیدگی قوانین جدید برای ترساندن شرکتها مناسب است, خصوصا انهایی که هرگز قبلا نیرویی را با ویزای کار وارد کانادا نکرده اند.همچنین تسریع روند چند ماهه دریافت ویزای کار به 10 روز به شرکت های با درخواست واقعی و مشاورین مهاجرت کمک خواهد کرد که از مزایای این طرح بهره مند شوند.

اگر شما تمایل به ورود به کانادا و دریافت اقامت کانادا را دارید، بهتر است با دریافت مشاوره ضمن تکمیل فرم ارزیابی ما شانس خود را امتحان کنید.

اگر سوالی در این مورد دارید، در قسمت پایین پرسش خود را مطرح کنید، حتما پاسخ خود را از آقای گنجی - وکیل رسمی مهاجرت- دریافت خواهید کرد.

دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
علیرضا.د. ب1398/06/23
با سلام و عرض ادب
میخواستم بدونم آیا میتوان با اراِیه رزومه در سایتهای معتبروقانونی کاریابی کانادا مثل indeed , و سایت linkdin از کارفرمای کانادایی درخواست کار و در ادامه درخواست جاب آفرکرد واینکار منجر به اقامت درکاناداشود؟واگرجواب مثبت است معمولا چه مشاغلی وآیا مشاغلی مثل نانوا-قصاب و....شانسی برای این روش دارند؟ممنون میشم پاسخ دهید.
 • گنجی
 • 1398/06/31
بله میتوانید
لینک بهتر این موسسات کاریابی که همه روزه آپدیت میشود در وب سایت ما هست(منوی بالا بخش کاریابی در کانادا)
سحر1397/08/18
سلام من خانم 51 ساله با مدرک لیسانس شیم
ی و فوق دیپلم
حسابداری و دختر 14ساله هستم خواهرم 18 ساله در البرتا مقیم هست چگونه میتونم ویزا بگیرم ایا ویزای دانشجویی به من میدن فرزند16ساله پسر
 • گنجی
 • 1397/08/24
از روش اکسپرس اینتری
مسلم1397/03/06
سلام، من لیسانس برق هستم ،چهار سال سابقه کار در شرکت فولاد دارم، زبان هم تا یک سال اینده مدرک میگیرم، میخوام اقدام کنم برای کار در کانادا، به نظرتدن میتونم ویزای کار بگیرم؟
 • گنجی
 • 1397/03/08
اگر تا 33 سال باشید بله .
الی1396/03/07
سلام
من دکترای مخابرات دارم.3 سال فارغ التحصیل شدم.
حدود 6 سال سابقه تدریس دارم و بیمه دارم.
شوهرم مهندس مکانیک با حدود 10 سال سابقه کار هست.
یک بچه یک ساله داریم.
برای اقامت کانادا شانسی داریم؟
البته مدرک زبان نداریم
 • گنجی
 • 1396/03/28
بعد از گرفتن مدرک زبان می توانید اقدام کنید.
علي1395/11/10
سلام من ليسانس آسانسور دارم ٤ سال كه شركت فروش ونصب اسانسور دارم خودم بيمه ندارم ولي ٣سال پرسونلم بيمه رد ميكنم ميخاستم بدونم اگه نمره ايلس مناسب داشته باشم شرايط ويزاي كار در اين زمينه رو دارم ؟ الان هم ٣٣ سالمهممنون
 • گنجی
 • 1395/11/11

برای کارآفرینی صد هزار دلاری باید اقدام کنید.

حمیدرضا1395/11/10
با عرض سلام.من فارغ التحصیل کارشناسی عمران هستم.بدون سابقه کاری و مدرک زبان.آیا با این وجود امکان کاریابی در کانادارو دارم؟لطفا راهنماییم کنید
 • گنجی
 • 1395/11/11

بله، منوهای سمت چپ را ببینید(کاریابی در کانادا)

کسرا1395/09/14
سلام،خسته نباشید، من دانشجوی فوق لیسانس مهندسی عمران هستم، دارای ۱۵ماه سابقه کار و همسرم هم دارای مدرک لیسانس حسابداری و ۱۳ ماه سابقه حسابرسی، می خواستم ببینم از طریق ویزای کاری میتونیم کاری بکنیم یا نه؟ و چه مدارک دیگه ای لازم هست که داشته باشیم.من متولد ۱۳۶۸ و همسرم متولد ۱۳۷۱ هستش. با تشکر
 • گنجی
 • 1395/09/18

هر دو نیاز به مدرک زبان دارید.

محسن1395/08/26
سلام .بنده لیسانس عمران هستم و حدود 5 ساله دارم ساخت و ساز میکنم (شخصی سازی )و خودم برای خودم بیمه رد کردم آیا میتونم با این شرایط برای ویزای کار اقدام کنم.با تشکر
 • گنجی
 • 1395/07/29

خیر متفاوت است این میانگین است

ali1395/07/26
سلام. میانگین حقوق طبق آمار جاب بنک چیز دیگه ای هستش. آیا این میانگینی که نوشتید برای همه مشاغل هستش؟ مثلا جوشکار و یا فوق لیسانس مکانیک در انتاریو هر کدام میانگین حقوقشون 21 دلار؟
 • گنجی
 • 1395/07/29

خیر متفاوت است این میانگین است

سعید1395/07/09
سلام خسته نباشیدبنده مهندس تکنولوژی مکنیک خودرو هستم آیا جزو مشاغل مورد نیاز کانادا هست؟یعنی من میتونم برای ویرای کار اقدام کنم؟
 • گنجی
 • 1395/07/10

برای فدرال می توانید

اعظمی1395/06/19
باسلام.من دانشجوی فوق لیسانس مکانیک هستم و تا یک سال دیگه که درسم تموم بشه ۷ سال سابقه کاری خواهم شد که چهار سالش با بیمه اس.آیلتس ۶.۵ دارم و میخاستم ببینم میتونم برای ویزای کاری کانادا اقدام کنم؟.رشته ی مکانیک مورد نیازشون هست؟با این شرایط میتونم ویزای کاری بگیرم؟اگه میشه لطف کنید یکم راهنماییم کنید.ممنون
 • گنجی
 • 1395/06/21

نمره زبان شما کم است سن تان هم اگر تا سی باشد شرایط خوبی دارید./رشته مکانیک را هم می خواهند.

صمد1395/05/23
با سلام خدمت شما، من ساكن مالزي هستم و ٣ سال شركتي را در ونكوور ثبت كردم كه به صورت غير حضوري فعاليت ميكنم و از آنجاييكه درامد مناسبي دارد ٣ سال هم مالياتش را پرداخت كردم، ميخواستم براي LMIA اقدام كنم و از اين طريق براي خودم درخواست ويزاي كار كنم كه در آينده امتياز خوبي براي اقامت دايم داسته باشم، ولي از آنجاييكه شرايط كاري من در مالزي خيلي خوب هست و نمي خوام كه حضور تمام وقت در كانادا داشته باشم، سوال من از خدمتتان اين هست كه در صورتي كه اين ويزا برام صادر شود بايستي حضور تمام وقت در كانادا داشته باشم يا نه؟ و آيا اين شرط در دو ايالت بريتيش كلمبيا و مونترال متفاوت هستند يا نه؟ و مدت زماني كه شركت شما اين كار رو ميتونه انجام بده با هزينش چقدر هست،؟ در ضمن من ويزاي ٥ ساله مالتيپل دارم كه چند باري هم كانادا سفر كاري داشتم، ممنون از لطف شما بزرگوار
 • گنجی
 • 1395/05/25

باید یکسال تمام وقت باشید./ما در این زمینه فعال نیستیم .

فاطمه1395/01/16
با سلام، من متولد 65 هستم کارشناس ارشد بازرگانی و مدت 7 سال مشغول به کار هستمو درحال حاضر دفتر کسب شخصی دارم اما هیچ سابقه بیمه ای ندارم. سطح a2 فرانسه هستم درحال حاضر. میتونم برای ویزای کار اقدام کنم؟
 • گنجی
 • 1395/01/18

با داشتن مدرک لینک زیر را بخوانید:

نیروی متخصص کبک 2016

نفیسه1394/09/12
باسلام وتشکرازسایت عالیتون.سوالی ازآقای گنجی داشتم، بنده 35سالمه، لیسانس علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی از دانشگاه تبریز، با5 سال سابقه تدریس درآموزش و پرورش ورسمی هستم، می خواستم بدونم چه کارهایی لازم هست تابتونم ویزای کارودرنهایت اقامت دایم برای کانادا بگیرم،بینهایت سپاسگذارم
 • گنجي
 • 1394/09/14

بايد مدرك زبان ايلتس ٨ بكيريد.

محمد1394/08/28
با سلام و عرض ادب. بنده 24 سال سن دارم و دارای مدرک فوق لیسانس حسابداری و 4 سال سابقه کار حسابرسی هستم . میخواستم برای کار در حرفه حسابداری یا حسابرسی اقدام به اخذ ویزای کار برای کانادا داشته باشم در ضمن متاهل هم هستم و در حال یادگیری زبان می باشم. به نظرتون شرایطم برای رفتن به کانادا مناسب هست؟
 • گنجی
 • 1394/08/29

حتما شما و همسرتان باید آیلتس 6.5 داشته باشید و سوابق کاری با بیمه. برای کار نیز در بخش کاریابی سایت ما آگهی های مربوط به حسابداری را جستجو و رزومه خود را برای کارفرماهای کانادایی ارسال کنید.

صادق1394/08/12
باسلام. دانشجوی مقطع دکتری هستم و برای دوره فرصت مطالعاتی در خواست دادم برای دانشگاه شربروک کانادا. آنها ویزای کار را دارند پیشنهاد می کنند در حالیکه کلیه هزینه ها با خودم خواهد بود. نمی دانم باید از طریق کدامیک از انواع ویزای کار باید اقدام کنم راهنمایی می فرمایید؟
 • گنجی
 • 1394/08/13

ویزای کار خوب است.

قاسم1394/06/17
باسلام ليسانس مهندسي برق قدرت هستم داراي سه سال سابقه هستم و همسرم ليسانس مترجمي زبان با اين شرايط چه اقدامي براي ويزاي كار ميتوانم انجام دهم
 • گنجی
 • 1394/06/18

بستگی به دانش و مدرک زبان شما دارد، در حال حاضر با داشتن مدرک زبان برای فدرال و کبک می توانید اقدام کنید.

یاس1394/02/10
سلام..10 سال سابقه دندانسازی و لابراتوار دارم..آیلتس هم دارم میگیرم..دیپلم ریاضی هستم..با این شرایط چه اقدامی برای ویزای کار در تورنتو انجام بدهم
 • گنجی
 • 1394/02/12

بعید است بتوانید با تجربه ایران آنجا کار پیدا کنید . کارهای مربوط به پزشکی مدارک خاص خود را می طلبد.

نینا1393/10/09
سلام. از جولای تا بحال منتظر ویزای کار (پستداک) تورنتو هستیم. آیا این زمان متعارف است؟ یا گیر داده اند و جواب منفی خواهد بود. رشته مکانیک و هوافضا با تمایل ریاضی و برای دانشکده ریاضی اقدام شده است.
 • گنجی
 • 1393/10/11

زمان بررسی ویزای کار حداکثر چهار ماه و ویزای تحصیلی ده ماه است.

کاظم 1393/06/01
سلام - 1- دارای دیپلم مددیارپزشکی که بگفته آموزش وپرورش معادل بهیاری میباشد هستم واز بابت داشتن این دیپلم در یکی از بیمارستانهای کشور استخدام رسمی شدم آیا این مدرک مورد پذیرش کشور کانادا بعنوان بهیاری محسوب میگردد یا خیر ؟.2- دارای تحصیلات کارشناسی الهیات - فقه وحقوق اسلامی میباشم آیا این لیسانس در کشور کانادا کارآیی دارد ؟ 3- داری 17 سال سابقه کار دولتی در زمینه کارشناس حقوقی در اداره دارم و نیز بیش از یکسال کار در ده سال گذشته دررشته بهیاری بیمارستان دارم آیا میتوان این یکسال کار را بعنوان تجربه کار درمانی محسوب نمود یا خیر ؟ 4- آیا سایر مدارک اخذ شده از سایر مراجع غیر رسمی درخصوص اطلاعات علمی میتواند کمکی در جذب بهتر نماید ؟ باتشکر فراوان از شما وهمکاران محترم شما
 • گنجی
 • 1393/06/01

مدرک شما اگر مورد تایید وزارت علوم باشد، امتیاز ان را کسب می کنید./لیسانس شما برای مهاجرت تاثیری ندارد/تجربه کاری شما هم بهیاری هم حقوقی مناسب است/مدارک دیگر شما باید دید و بررسی شود، بهتر است برای دریافت مدرک زبان آیلتس بیشتر وقت بگذارید.

احمدی1393/04/30
سلام1- برای دریافت ویزای کار در کانادا چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟2- شغل مورد نظر را جگونه می توان انتخاب نمود؟3- اعتبار ویزای کار چه مدت می باشد؟4- آیا با داشتن ویزای کار می توان برای مهاجرت و اقامت اقدام نمود؟5- آیا این نوع ویزا شامل بیمه و خدمات پزشکی هم می باشد؟6- آیا امکان تحعصیل برای فرزندان در این نوع ویزا وجود دارد؟با تشکراحمدی
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

 • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
 • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
 • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
 • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا