دومینیکا پاسپورت

پاسپورت دومینیکا


دومینیکا کشوری در دریای کارائیب در نزدیکی ایالت فلوریدا آمریکا، ونزوئلا، کوبا و دومینیکن واقع شده است. پایتخت دومینیکا Dominica شهر روسو Roseau با جمعیت 16521 نفر و جمعیت کل کشور بیش از 80هزار نفر می باشد. مساحت ان 750 کیلومتر مربع است. اولین بار در سال 1493 دومینیکا را کریستف کلمب کشف کرد. شهر روسو دومینیکا معماری سبک فرانسوی دارد. روسو به دلیل بندر تجاری و کشتی های تفریحی معروف است.برخی از صادرات شامل موز، روغن خلیج، سبزیجات، گریپ فروت، پرتقال و کاکائو است.
وقتی با پاسپورت دومینیکا وارد روسو می شوید، چند نمونه خوب از معماری هند غربی در روسو دومینیکا وجود دارد. آنهایی که بیش از همه برجسته می شوند سبک استعماری فرانسوی و فرم بومی هستند. بخشی از معماری فرانسه را می توان در امتداد خیابان پادشاه جورج پنجم یافت. در اطراف شهر نمونه‌های خوبی از معماری انگلیسی در خانه‌های شهری بزرگ و ساختمان‌های عمومی/دولتی دید.
بیشتر گردشگران سفر به روسو دومینیکا را به دلیل آب و هوای خوب، کوه های جنگلی، رودخانه های زیبا انتخاب می کنند و از کشورهای کانادا، آمریکا به آن سفر می کنند. از ابتدای قرن 16 کشورهای انگلیسی و فرانسه تجارت محصولات کشاورزی را رونق داده اند
دومینیکا جزو کشورهای مشترک المنافع است که از 3 نوامبر 1978 از بریتانیا اعلام استقلال کرد.

قیمت دلار دومینیکا

واحد پول و قیمت دلار دومینیکا از مهمترین سوالات موکلین سازمان گنجی است. دلار کارائیب شرقی East Caribbean dollar با کد XCD، پول رایج در کشورهای شرق دریای کارائیب و من جمله دومنیکا است. مسؤلیت کنترل این پول برعهدهٔ بانک مرکزی شرق دریای کارائیب قرار دارد. 
هر دلار آمریکا برابر 2.7 دلار دومینیکا می باشد.
1 US Dollar  =   2.70 East Caribbean Dollars
و هر دلار دومینیکا برابر 0.37 دلار امریکا می باشد.
1 XCD = 0.37 USD


دومینیکا کجاست !

دومینیکا جزو کشورهای شرق دریای کارائیب در نزدیکی آمریکا و ونزوئلا و خلیج مکزیک قرار دارد. کشورهای شرق دریای کارائیب شامل: دومینیکا، گرانادا، سنت وینسنت و گرنادین ها، سنت لوسیا، آنتیگوا و باربودا، سنت کیس و نویس، جزایر ویرجین بریتانیا می باشند. 

برای مشاهده کاتالوگ پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.
 

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا و ارزش و قدرت آن مانند هر پاسپورت دیگری به عواملی مانند تعداد کشورهایی که شما بدون ویزا می توانید وارد آن شوید و ارزش سیاسی ان پاسپورت دارد. در حال حاضر با تعداد محدودی پاسپورت می توانید به شینگن و انگلیس سفر کنید که پاسپورت دومینیکا یکی از آنها است. مدت زمان اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار کوتاه و 4تا 6ماه است در حالی که هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار ارزانتر از کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، استرالیا و پرتغال است.متقاضیان ایرانی که با پاسپورت خود برای ورود به بعضی کشورها نیاز به ویزا دارند می توانند با داشتن پاسپورت دوم یعنی پاسپورت دومینیکا به راحتی و بدون ویزا به 145 کشور وارد شوند و تا 6 ماه بدون ویزا در آنجا حضور داشته باشند.
رتبه پاسپورت دومینیکا در جهان 32 می باشد و جزو پاسپورت های قدرتمند به حساب می آید. به همین دلیل ارزانترین پاسپورت دوم برای بسیاری از متقاضیان اخذ پاسپورت است.

پاسپورت دومینیکا گنجی

سازمان مهاجرتی گنجی با نرخی کمتر از دیگر موسسات امکان اخذ پاسپورت دومینیکا را برای متقاضیان مجرد و متاهل با فرزندان زیر30 سال و والدین متقاضی و همسر وی و حتی برادر و خواهر را در سال 2022 دارد. توجه کنید که پاسپورت دومینیکا مادام العمر می باشد و شما از ابتدا شهروندی دومینیکا را کسب می کند و هر 10 سال یکبار توسط موسسه گنجی به راحتی و با پرداخت 1200 دلار پاسپورت قابل تمدید برای مدت ده سال دیگر است.

طبق نظر آقای گنجی وکیل رسمی، برای تمامی موکیل دارای قرارداد پاسپورت دومینیکا، ویزای ده ساله کانادا نیز بدون هزینه اخذ می گردد. همچنین شرایط خوبی برای فرزندان این موکلین جهت تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه تورنتو کانادا، استنفور آمریکا، آکسفورد انگلیس و ... برقرار شده است.

مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا به نسبت مهاجرت به کانادا و پرتغال و ... بسیار ساده است و نیاز به مدارک و شرایط خاصی بجز تمکن مالی ندارد. 
برای اطلاع از مزایای پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.
 

/directory/ganjicocom/editor/dominica_ganji_apply.jpg


کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا در سال 2022 می توان سفر کرد

با پاسپورت دومینیکا متقاضی و تمام خانواده وی می توانند بدون ویزا به 145 کشور سفر کنند. با پرداخت مبلغ سرمایه گذاری (به نسیت تعداد اعضا خانواده و والدین) می توانید اقامت این کشور که در جنوب ایالات متحده واقع شده است را در مدت 3 تا 6 ماه بدون مصاحبه و ارائه مدارک تجربه کاری یا ... دریافت کنید. و با دریافت پاسپورت این کشور برای خود و فرزندان زیر 30سال ، بدون محدودیت به 145کشور دنیا از جمله: آمریکا، کانادا، انگلیس، اتحادیه اروپا، هنگ کنگ و ... مسافرت کنید.
این پاسپورت مادام العمر بوده و مزایای آن به تمام اعضا خانواده تعلق می گیرد. زبان رسمی آن انگلیسی است و به فرزندان تا 30سال، فرزندان برادر و خواهر زیر 18سال و والدین بالای 55 سال اعطا می شود.

کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا می توان سفر کرد شامل 145 کشور می باشند که مهمترین آنها عبارتند از:
حوزه شینگن شامل: سوئیس ، آلمان، دانمارک، اتریش، بلژیک، فنلاند، فرانسه، مجارستان، ایتالیا، هلند، نروژ، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، انگلیس و...
روسیه ، کره جنوبی، چین، هنگ کنگ، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، سری لانکا، امارات و...
آفریقای جنوبی، مصر، کنیا، تانزانیا، اوگاندا، موزامبیک و ...
برزیل، کلمبیا، کوبا، نیکاراگوئه، پاناما، ونزوئلا و...

لیست کامل کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا می توان بدون ویزا با آن مسافرت کرد در منوی بالادرج شده است. بعضی از کشورها در هنگام ورود به ان در فرودگاه با پاس دومینیکا به شما ویزا می دهند و بعضی کشورها قبل از ورود ویزای شما را اوکی می کنند.

قدرت پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های دنیا با رتبه 32 است با اینکه این کشور شناخته شده نیست ولی با توجه به اینکه قبلا مستعمره انگلستان بوده و جزو کشورهای مشترک المنافع می باشد توانسته اعتبار خوبی بدست آورد.
کشورهای مشترک المنافع شامل: استرالیا، نیوزلند، کانادا، سنت کیس، دومینیکا، هند و ... است. ۵۳ عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع روی هم ۲٫۵ میلیارد نفر جمعیت دارند که تقریباً معادل ۳۰٪ جمعیت کره زمین است. تولید ناخالص ملی این گروه معادل ۷٫۸ ترلیون دلار معادل ۱۶ درصد اقتصاد جهانی است. مساحت کل کشورهای همسود ۳۱٬۵ میلیون کیلومتر مربع معادل یک سوم خشکی‌های زمین است. پهناورترین کشورهای عضو کانادا (۹٫۸ میلیون کیلومتر مربع)، استرالیا (۷٫۷ میلیون کیلومتر مربع) و هند (۳٫۱ میلیون کیلومتر مربع) هستند.

شما با داشتن شهروندی دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا که یکی از آسان ترین پاسپورت ها برای ایرانیان است از مزایای این پاسپورت بهره مند شوید و به راحتی به افتتاح حساب، سفر، تحصیل در 145 کشور بپردازید.
این پاسپورت برای افراد بالای 16 سال با اعتبار 10 ساله و برای افراد زیر 16 سال با اعتبار 5 سال (برای تجدید عکس کودکان) صادر می شود . توجه داشته باشید که تابعیت و شهروندی دومینیکا مادام العمر است و به نسل های بعدی فرزندان شما نیز انتقال می یابد.

/directory/ganjicocom/editor/dominica_Ganji_2022.jpg

معایب پاسپورت دومینیکا

هزینه اولیه این پاسپورت شاید تنها نکته ای باشد که نشان می دهد این پاسپورت برای همه امکان ندارد ولی هزینه 110هزار دلار به بالا برای داشتن پاسپورت دومینیکا در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار کم است.
در مقام مقایسه پاسپورت ترکیه در رتبه 56 و پاسپورت دومینیکا در رتبه 32 است. هزینه پاسپورت ترکیه بیش از 400هزار دلار و پاسپورت دومینیکا بیش از 110هزار دلار(به نسبت تعداد اعضا خانواده) است.
زبان رسمی ترکیه استانبولی است در حالیکه زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است. 
دارندگان پاسپورت دومینیکا از معافیت مالیاتی 25 ساله برخوردارند. 
برای بدست آوردن پاسپورت دومینیکا نیازی به حضور فیزیکی در دومینیکا ندارید.

راحت ترین کشور برای گرفتن پاسپورت

ایرانیان بسیاری برای تحصیل، افتتاح حساب، سفر و اخذ اقامت به دنبال دریافت شهروندی می باشند که کشورهای زیر را انتخاب می کنند:

-کانادا
-آمریکا
-استرالیا
-انگلیس
-امارات

اما همه این کشورها دارای شرایط مختلف و هزینه هایی هستند که راحت ترین کشور برای گرفتن پاسپورت برای ایرانیان دومینیکا است زیرا هزینه کم دارد نیازی به مدرک زبان و مصاحبه و الزام سکونت در دومینیکا را ندارد. همچنین از ابتدا به متقاضی و خانواده وی به جای گرین کارت و کارت پی آر بلافاصله پاسپورت خود را طی فقط 4 ماه اعطا می کند  که سازمان گنجی تمامی این خدمات را انجام می دهد.

 

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی


خرید پاسپورت دومینیکا

خرید پاسپورت دومینیکا و اخذ پاسپورت آن در طی 4 ماه این کشور را به سهل الوصول ترین پاسپورت برای ایرانیان مبدل کرده. متقاضی با پرداخت مبلغ سرمایه گذاری می تواند برای خود و خانواده اش پاسپورت را تهیه کند. پاسپورت دوم دومینیکا یکی از ارزانترین پاسپورت ها است.
هزینه های پاسپورت دومینیکا شامل دو بخش است: هزینه های سرمایه گذاری و هزینه های دولتی اخذ پاسپورت. اگر متقاضی مجرد باشد هزینه کمتر و اگر متاهل و دارای دو فرزند باشد هزینه بیشتری را پرداخت می کند همچنین با پرداخت مبلغ ناچیزی امکان دریافت پاسپورت برای والدین و برادر و خواهر خود خواهید داشت.
با تماس در واتس اپ زیر سایت گنجی از اخرین جزئیات برخوردار شوید و از خدمات دریافت ویزای ده ساله کانادا با قرارداد با موسسه گنجی بدون هزینه برخوردار شوید.

فرق دومینیکن و دومینیکا

دومینیکن و دومینیکا هر دو از کشورهای حوزه کارائیب در نزدیکی آمریکا می باشند. آب و هوای هر دو خوب و بسیاری از کانادایی ها در زمستان سفر به دومنیکن و دومینیکا را برای خود انتخاب می کنند. 
دومنیکن زبان اسپانیایی و دومینیکا زبان انگلیسی را دارد. دومینیکن بزرگتر و 11میلیون نفر جمعیت دارد. سواحل زیبای پونتا کانا باعث رشد صنعت گردشگری در جمهوری دومینیکن شده است و ارائه پاسپورت قوی دومینیکا باعث رشد کشور دومینیکا گردیده است.

سفر به دومینیکا

کشوری گرمسیری است که جنگل پوشش اصلی ان است و رودخانه های زیادی دارد. برای سفر به دومینیکا باید از تهران به فرانکفورت با 5سال پرواز و سپس از فرانکفورت طی 10ساعت به میامی و بعد سان خان و دومینیکا با 2 ساعت پرواز برسید.
کشور دومینیکا در ایران سفارت خانه ندارد و کلیه کارهای اقامتی و اخذ شهروندی و ویزا دومینیکا توسط نمایندگان و موسسه گنجی انجام می گیرد. 
پارک ملی مورن توریس که در کتابچه یونسکو نیز درج شده با داشتن مراکز آب درمانی و زمین های کشاورزی معروف است. بهترین زمان سفر به دومینیکا فصل تابستان و پاییز است. باران و طوفان درزمستان در این منطقه گرمسیر دیده می شود. کلیسای 3هزار مترمربعی که در سال 1512 ساخته شد و مرکز فرهنگی اولد میل از قسمتهای مهم دیگر دومینیکا است.
امکان سفر به این کشور جزیره ای نیز فراهم شده است. ویزای دومینیکا برای ایرانی ها اجباری است مگر اینکه پاسپورت دومینیکا را داشته باشند.
آب و هوای دومینیکا استوایی، گرم و مرطوب است. جزو کشورهایی است که آب و هوای گرمسیری همراه با جنگل های بارانی دارد.

 

/directory/ganjicocom/editor/passport-dominica-Ganjico.jpg


هزینه پاسپورت دومینیکا

هزینه گرفتن پاسپورت دومینیکا
اگر می خواهید در زمان کوتاه بدون هیچ محدودیتی پاسپورت دریافت کنید در حال حاضر برنامه کشور دومینیکا باز می باشد.
روش های سرمایه گذاری:

1- جهت کسب پاسپورت باید مبلغ زیر را به دولت دومینیکا پرداخت نمایید:

125,000 دلار برای متقاضی مجرد
170,000 دلار برای متقاضی و همسر و 2 فرزند
25,000 دلار برای هر فرد دیگر واجد شرایط که به خانواده اضافه شود
برای اطلاع از میزان دقیق هزینه ها با دفتر  تهران تماس بگیرید
 

2- جهت کسب پاسپورت باید با خرید ملک در کشور دومینیکا 200,000 دلار اقدام کنید. همچنین علاوه بر هزینه خرید ملک ، هزینه های قابل پرداخت زیر به دولت دومینیکا در این برنامه عبارتند از:

25,000 دلار برای فرد اصلی
10,000 دلار برای همسر
35,000 دلار برای خانواده تا 4 نفر
50,000 دلار برای خانواده تا 6 نفر
70,000 دلار برای خانواده تا 7 نفر


از طریق این روش های سرمایه گذاری می توانید اقامت این کشور که در جنوب ایالات متحده واقع شده است را در مدت 3 تا 6 ماه بدون مصاحبه و ارائه مدارک تجربه کاری یا ... دریافت کنید. و با دریافت پاسپورت این کشور برای خود و فرزندان زیر 30سال ، بدون محدودیت به 145کشور دنیا از جمله: آمریکا، کانادا، انگلیس، اتحادیه اروپا، هنگ کنگ و ... مسافرت کنید.
این پاسپورت مادام العمر بوده و مزایای آن به تمام اعضا خانواده تعلق می گیرد. زبان رسمی آن انگلیسی است و به فرزندان تا 30سال، فرزندان برادر و خواهر زیر 18سال و والدین بالای 55 سال اعطا می شود.

مزایای پاسپورت دومینیکا

امکان سفر بدون اخذ ویزا به بیش از 145 کشور دنیا

امکان اقامت در کشور های اتحادیه اروپا و حوزه شنگن با هر بار ورود به مدت ۳ ماه

امکان دریافت ویزای استرالیا بصورت آنلاین

سهولت در دریافت ویزای کانادا و آمریکا

امکان اقامت در انگلستان با هر بار ورود به مدت ۶ ماه

معافیت مالیاتی به مدت ۲۵ سال

امکان اخذ شهروندی برای پدر و مادر متقاضی

امکان اخذ شهروندی برای فرزندان مجرد زیر ۳۰ سال

امکان اخذ شهروندی برای خواهر و برادر مجرد زیر ۲۵ سال

تابعیت و شهروندی مادام العمر قابل انتقال به نسل های آینده

بدون شرط حضور روزشمار در خاک دومینیکا

بدون نیاز به مدرک زبان
 

چگونه پاسپورت دومینیکا را تعویض کنیم؟

 

پاسپورت دومینیکا ده سال اعتبار دارد و متقاضی مادام العمر شهروندی دومینیکا خواهد بود و می تواند هر ده سال یکبار نسبت به تمدید آن اقدام کند. 

به بچه های زیر 16 سال پاسپورت 5 ساله می دهند زیرا عکس آنها مدام در حال تغییر است. شما برای تعویض پاسپورت نیازی به مراجعه به کشور دومینیکا ندارید و در نزدیکترین کنسولگری یا نماینده دومینیکا می توانید اقدام کنید. 
برای تعویض پاسپورت دومینیکا باید با وکلای با تجربه مهاجرتی مشاوره کنید تا با توجه به شرایطی که دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید وکلای با تجربه موسسه مهاجرتی گنجی هر گونه راهنمایی و مشاوره را به متقاضیان محترم ارائه می دهند. 

شرایط لازم برای تمدید پاسپورت دومینیکا

 •   دستورالعمل تکمیل فرم جدید گذرنامه
 •  هزینه های درخواست برای گذرنامه که باید در وزارت خزانه داری پرداخت شود، اگر زن متاهل باشد باید گواهی تولد و گواهی ازدواج قبل از پرداخت هزینه ها به صندوق وزارت خزانه داری ارائه شود. 
 •  هزینه کودکان زیر 16 سال حدود 75 دلار کانادا
 •  هزینه بزرگسالان بالای 16 سال یا بیشتر 150 دلار کانادا
 •  هزینه گذرنامه های گم شده یا دزدیده شده حدود 500 دلار کانادا
 •  رسید خزانه داری که نشان دهنده پرداخت هزینه های درخواست است. 
 •  دو عکس جدید در اندازه 45 * 38 میلی متر که کمتر از 3ماه گذشته گرفته شده باشد
 •  کپی پاسپورت قبلی
 • کپی برگه شهروندی دومینیکا
 • ترجمه انگلیسی شناسنامه


عکس های پاسپورت باید براساس استانداردهای زیر باشد:
_ عکس باید بین 3 تا 5 میلی متر از لبه بالا و چانه باید بین 10 تا 12 میلی متر از لبه پایین عکس باشد و باید شامل شانه باشد. 
_ عکس نباید در معرض نور شدید باشد. 
_ رنگ های پس زمینه عکس باید سفید، خاکستری روشن، آبی روشن، قهوه ای روشن و بژ باشد. 
_ بین تصویر و پس زمینه باید تضاد وجود داشته باشد مثلا بدون پیراهن سفید در پس زمینه سفید یا پیراهن خاکستری روشن در پس زمینه خاکستری روشن و غیره. 
_ بدون پیراهن با طرح های برجسته و بدون پیراهن طرح یونیفرم
_ بدون تاپ و بدون آستینک
_ قسمت سینه باید پوشانده شود. 
_ بدون سایه یا عینک آفتابی تیره
_ بدون پوشش سر مگر فرد مسلمان باشد. 
_ حالت صورت باید خنثی باشد یعنی اگر فرد لبخند بزند دهانش نباید باز باشد. 
_ متقاضی اصلی باید بالای 21 سال باشد.
_ همه افراد وابسته به متقاضی شامل همسر و فرزندان و پدر و مادر می توانند با استفاده از مزایای تخفیف دولت دومینیکا به پرونده اضافه شوند. 
_ متقاضی باید در یک زمان مشخص؛ چه مجرد باشد یا متاهل، همه مبالغ و هزینه ها را به دولت دومینیکا از طریق نماینده بپردازد. 
_ متقاضیانی که برای بار اول اقدام می کنند باید با بازرس مهاجرت مصاحبه کنند. مصاحبه ها در دفتر کنسولگری دومینیکا برگزار می شود. 
_ افرادی که از طریق متقاضی اصلی گذرنامه دریافت می کنند باید نامه محضری کتبی از طرف متقاضی اصلی داشته باشند. این فرد باید از متقاضی فرم درخواست را گرفته باشد. 
_ گذرنامه هایی که گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده اند باید به اداره مهاجرت در روسو، نزدیکترین ایستگاه پلیس یا کنسولگری دومینیکا گزارش دهند. 
_ پاسپورت به صورت عادی در مدت دو هفته بررسی می شود. در شرایط خاص مثلا در صورت بیماری گذرنامه ها می توانند بلافاصله یا در مدت دو یا سه روز کاری بررسی شوند. 
_ برای درخواست پاسپورت نیازی به مهر نیست. 
_ همانند پاسپورت دومینیکا گذرنامه های دومینیکا تا 10 سال اعتبار دارند. گذرنامه های مربوط به کودکان زیر 16 سال حدود 5 سال اعتبار دارد.
_سوگندنامه شهروندی، مدارک قانونی، انگشت نگاری در ویزا آفیس یا به روشی که قبلا انجام داده اید قابل انجام است. موسسه گنجی اطلاعات کامل ان را در سایت قرار داده.


برای دریافت جزئیات بیشتر با دفتر تلفن دفتر تهران و کانادا یا واتس اپ هماهنگ کنید.

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

 • برنامه های مهاجرتی کانادا
 • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
 • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن