دوچرخه کانادا

مسیر نما :

 ویوا مدل تورنتو

دوچرخه در کانادا

یکی از راه های ارزان حمل و نقل در کانادا، سالم و دوست دار محیط زیست، دوچرخه است. دوچرخه ها را می توانید از فروشگاه های زنجیره ای یا فروشگاه های ورزشی خریداری کنید. مغازه های مخصوصی نیز برای اجاره و فروش دوچرخه وجود دارد. اگر تمایل به اجاره دوچرخه دارید، می توانید از کتاب زرد کمک بگیرید یا در اینترنت عبارت ' bicycle rental' را جستجو کنید.
 

قوانین دوچرخه سواری کانادا

دوچرخه سواران باید قوانین رانندگی را مانند خودروها رعایت کنند. دوچرخه سواران نباید با دوچرخه در پیاده رو ها حرکت کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قوانین دوچرخه سواری می توانید به فصل 6 کتاب آیین نامه رانندگی مراجعه کنید.

نکته:

  •   طبق قانون، در کانادا، همه دوچرخه سواران هنگام دوچرخه سواری باید از کلاه ایمنی استفاده کنند.
  •  شما برای دوچرخه سواری به گواهینامه رانندگی نیاز ندارید.

 

روز دوچرخه سواری در کانادا

با توجه به زمستان های سرد ، و شاید هم بعلت مسائل سنتی، استفاده روزمره از دوچرخه بعنوان وسیله نقلیه عمومی و محبوب مرسوم نیست. البته امکانات شهری دوچرخه سواری مثل خطوط مخصوص دوچرخه سواری و پارکینگ دوچرخه نیز در حد وسیع وجود دارد. با این حال تعداد مردم کانادا که استفاده از دوچرخه را انتخاب می کنند رو به افزایش است. آنها دوچرخه را علاوه بر وسیله نقلیه، برای حفظ تناسب اندام، تفریح، کاهش آلودگی محیط زیست و کاهش مصرف انرژی نیز مفید می دانند.
در حال حاضر شهرهای بزرگ در حال به رسمیت شناختن این روند هستند و ایجاد امکانات لازم برای دوچرخه سواری را در طرحهای توسعه زیرساخت های شهری خود شروع کرده اند.
 

اجاره دوچرخه در کانادا

در بسیاری از شهر های بزرگ امکان اجاره دوچرخه وجود دارد.
برای کسانی که به علت نداشتن بینایی کافی، امکان استفاده از دوچرخه را ندارند، سازمان ها  برنامه ای تهیه دیده اندکه با استفاده از دوچرخه های دو نفره و هدایت دوچرخه توسط فردی با تجربه، امکان استفاده این افراد را از این ورزش ایروبیک فراهم سازد.