How To Buy In Canada راهنما خرید در کانادا

مسیر نما :

راهنمای خرید ار فروشگاه ها در کانادا

خرید در کانادا

در این قسمت نکات و اطلاعاتی که می توانند برای خرید در کانادا مفید باشند، ذکر می شوند:

سبد های خرید، چرخهای دستی و کیسه های خرید


بسیاری از فروشگاه ها برای کمک به شما در طول مدت خرید و به منظور حمل خریدهایتان در فروشگاه ، چرخ دستی و یا سبد خرید در اختیارتان قرار می دهند.
پس از اتمام خرید و هنگام پرداخت وجه، بسیاری از فروشگاه ها، به ویژه فروشگاه های مواد غذایی، مشتریان را تشویق می کنند تا برای بیرون بردن خریدهایشان از کیسه هایی که قابلیت استفاده مکرر را دارند استفاده کنند و این کیسه ها را با قیمتی کمتر از یک دلار در اختیار مشتریان قرار می دهند. البته چنانچه مایل به استفاده از این کیسه ها نباشید می توانید از کیسه های پلاستیکی فروشگاه استفاده کنید. ممکن است لازم باشد برای کیسه های پلاستیکی نیز مبلغ ناچیزی (پنج سنت) به فروشگاه پرداخت کنید.
 

قیمت مواد غذایی کانادا

پرداخت برای خرید


در اغلب فروشگاه ها، شما خودتان باید اقلام دلخواهتان را برداشته و آنها را برای حساب به صندوقدار تحویل دهید. سپس صندوقدار خریدهای شما را در فاکتور ثبت خواهد کرد. دقت کنید که مبالغ درج شده در فاکتور با مبلغ خریدهایتان منطبق باشد. معمولا مبلغی که باید پرداخت کنید در صفحه نمایشگر صندوق نیز نمایش داده می شود.
 

دریافت و بازگشت


شما باید برای همه چیزهایی که خرید می کنید یک رسید دریافت کنید. این رسید، مدرکی است که نشان می دهد ، چه چیزی را چه وقت، کجا، و باچه قیمتی خریداری کرده اید.
 محافظت از این رسید می تواند با اهمیت باشد، زیرا در صورتی که بخواهید بعضی از چیزهایی را که خریداری کرده اید برگردانید به رسید آن نیاز خواهید داشت (برگرداندن می تواند به علت عدم تناسب یا وجود نقص یا هر علت دیگری باشد)، برای برگرداندن یک کالا، رسیدتان را به همراه کالای برگشتی، با جعبه و تمام متعلقات آن به فروشگاهی که خرید کرده بودید برگردانید. توجه داشته باشید، سیاست قبول اجناس مرجوعی در فروشگاه های مختلف متفاوت است، این سیاست از شرایط غیر قابل برگشت (تمام فروش ها نهایی) یا قابل قبول تا یک هفته، یا تا یک ماه می تواند متغیر باشد. گاهی اوقات فروشگاه هایی که معمولا برگشت خرید را می پذیرند در مورد اقلام خاصی سیاست غیر قابل برگشت را اعمال می کنند.

مراکز خرید کانادا


فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

ضمانت


برخی از اقلامی که می خرید دارای ضمانت هستند. این به این معنی است که فروشنده یا سازنده (یا در بعضی از موارد، هر دو) تضمین می کنند که اگر خرید شما در طی مدت دوره گارانتی معیوب شود یا بطور کامل کار نکند، شما می توانید کالا را مرجوع نموده و پول خود را پس بگیرید یا آنرا تعویض کنید.
توصیه می شود قبل از خرید، وجود شرایط گارانتی را بررسی کنید. بخصوص در هنگام خرید کالاهای گران قیمت اهمیت این موضوع بیشتر خواهد بود.

نکته:

مواظب اصرارهای بیش از حد فروشندگانی که برای دریافت کمیسیون کار میکنند باشید، این فروشندگان در صورت فروش کالا دستمزد دریافت می کنند و یا با افزایش فروش، دستمزد بیشتری می گیرند. بعضی اوقات آنها این توانایی را دارند که شما را متقاعد کنند که شما به کالا یا خدماتی که آنها می فروشند نیاز ضروری دارید، در حالیکه در واقع این طور نیست. این رفتار به عنوان مثال در فروشگاه های مبلمان و لوازم خانگی، مراکز فروش و اجاره خودرو و بعضی فروشگاه های دستگاه های الکترونیکی شایع است.
گاهی اوقات فروشگاه ها برای کالاهایشان "ضمانت نامه های ویژه ای" را پیشنهاد می کنند و  شما باید برای دریافت این ضمانت نامه مبلغ اضافه ای پرداخت کنید. شما باید با دقت فکر کنید که آیا این ضمانت نامه ارزش این پرداخت اضافه را دارد یا خیر.
 

مقایسه قیمتها


ممکن است قیمت یک کالای یکسان، در فروشگاه های مختلف متفاوت باشد. لذا بررسی و مقایسه قیمتها را از یاد نبرید.
اگر قصد خرید کالای گران قیمتی دارید، توصیه می شود قبل از خرید، مقداری اطلاعات در مورد کالای مورد نظرتان جمع آوری کنید. این اطلاعات را می توانید از طریق دوستان، بستگان و همسایگان تهیه کنید. همچنین جستجو و بررسی نظرات مشتریان در اینترنت میتواند در مقایسه قیمت و کیفیت کالاها نیز مفید باشد.
 

حراج و تبلیغات


فروشگاه ها در دوره های کوتاه مدت، برخی از محصولاتشان را حراج کرده و با تخفیف می فروشند. این محصولات معمولا با علائم مخصوص یا برچسب قیمت متفاوت مشخص می شوند. حراج می تواند بصورت درصد تخفیف (به عنوان مثال 20% کمتر از قیمت اصلی)، تخفیف مبلغی معین (به عنوان مثال 10 دلار کمتر از قیمت اصلی)، تخفیف در صورت خرید متعدد ( برای مثال، دو عدد بخر، یکی رایگان ببر)، یا حذف مالیات فروش انجام شود.
گاهی اوقات تبلیغات یا آگهی ها می تواند گمراه کننده باشد. در هنگام خرید در مورد هزینه های اضافی یا قطعات جانبی که باید خریداری کنید سوال کنید ( بعنوان مثال ممکن است قیمت کامپیوتری که روی حراج است پایین به نظر برسد ولی شما مجبور باشید برای کابل آن مبلغی جداگانه پرداخت کنید). به تابلوهای تبلیغاتی که می بینید فکر کنید، تبلیغات فریب دهنده است و گاهی اوقات باعث می شود شما چیزی را بخرید که به آن احتیاج ندارید یا ممکن است قیمت را به گونه ای اعلام کنند که ارزانتر از معمول بنظر برسد در حالیکه در واقع اینگونه نباشد.
 

برخی از ترفندهای تبلیغات معمولی


یک صفر بزرگ و یک 99. کوچک برای پیش پرداخت، این در واقع به این معنا است که شما باید یک در صد مبلغ کالا را بصورت نقد بعنوان پیش پرداخت بپردازید و در مورد اقلام گران قیمت مثل اتومبیل مقدار این درصد ممکن است مبلغ زیادی باشد.
 
برای یک کالای 200 دلاری، جلوه این برچسب قیمت، شما را به این فکر می اندازد که این جنس تا 100 دلار کمتر از قیمت واقعی آن برای فروش گذاشته شده است و بنظر می رسد قیمت آن کمی بیشتر از 100 است. در حالیکه در حقیقت تقریبا 200 دلار است و موقع پرداخت با احتساب مالیات، خیلی بالاتر از 200 دلار پرداخت خواهید کرد.
 
اگر شما چیزی را که به آن نیاز ندارید خریداری نمایید، خرید آن در حراج به این معنا نیست که شما پول پس انداز می کنید. اگر پولی را خرج می کنید، شما آن را پس انداز نمی کنید! فقط شاید کمی پایین تر از قیمت عادی پرداخت می کنید.
 
گارانتی مادام العمر! عمر چه کسی؟ عمر شما؟ عمر فروشنده و یا عمر محصولی که شما در حال خرید آن هستید؟
 
بدون بهره و بدون پیش پرداخت، پرداخت طی 12 ماه آینده، این روش یک ترفند بسیار معمول برای فروش اجناس گرانتر مثل مبلمان است. البته اگر تمام پول جنسی را که خریده اید طی 12 ماه پرداخت نکنید، ممکن است محکوم به پرداخت مبلغ بسیار زیادی شوید. مبلغی معادل بهره انباشته شده برای تمام مدت، از لحظه خرید جنس تا پایان که معمولا 28% خواهد بود. شما می توانید از چنین پیشنهادهایی بهره ببرید، اما قبل از اینکه تصمیم به خرید بگیرید مطمئن شوید که مبلغ آنرا می توانید به موقع پرداخت کنید.
 
 نکته:

با این حال، همه تبلیغات بد نیستند. فروشگاه ها با استفاده از تبلیغات، محصولات جدیدشان را معرفی نموده و همچنین شما را از حراج های فصلی و سایر موارد آگاه می سازند. فقط شما باید هوشمند باشید و نگذارید این تبلیغات شما را به سمت صرف پول در جهت خریدن چیزهایی هدایت کند که به آن نیاز ندارید و یا حتی مایل به خرید آنها نیستید.
 

آگهی های تبلیغاتی (فلایرها)


در کانادا هر هفته یک بسته از آگهی های تبلیغاتی بصورت اتوماتیک به درب بیشتر منازل ارسال می شود.  این تبلیغات حاوی اطلاعاتی در مورد حراج های فروشگاه های مختلف جزیره هستند و همچنین کوپنهای تخفیف که برای خرید بعضی از اجناس در نظر گرفته شده است، ضمیمه این اگهی ها می باشند. اگر شما قصد خرید کالایی را داشته و دارای بودجه متوسطی هستید، توصیه می شود با مطالعه این اگهی های تبلیغاتی، محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنید. البته مجددا یادآوری می کنیم که مراقب باشید پول خود را خرج چیزهایی که تبلیغ شده ولی شما به آن نیاز ندارید نکنید!

 نکته:
در صورت عدم تمایل به دریافت آگهی های تبلیغاتی، علامت "NO FLYERS" را در پشت پنجره ، روی در ورودی یا روی صندوق پستی، به گونه ای نصب کنید که توسط شخص توزیع کننده براحتی قابل دیدن باشد.
 

مبادله کالا و چانه زنی


در کانادا معمولا در هنگام خرید از سوپر مارکت ها یا فروشگاه های زنجیره ای امکان چانه زدن وجود ندارد ولی گاهی اوقات در موقع خریدهای بزرگ مثل مبلمان، لوازم خانگی، اتومبیل و خانه این امکان می تواند وجود داشته باشد. همچنین در هنگام خرید از حراج های خصوصی، مثلا خرید اجناس مستعمل در گاراژ منازل یا حراج های خانگی یا فلی مارکت ها چانه زدن معمول است.
 

خریدهای فصلی


در کانادا با تغییر فصول و ایام تعطیلات سبک خریدها تغییر می کند. معمولا لباسهای زمستانی خیلی گرانتر از لباسهای تابستانی هستند و توصیه می شود بودجه ای را برای خرید لباس زمستانی در نظر بگیرید.
خرید در حراج های فصلی می تواند یک راه خوب برای خرید بیشتر با صرف هزینه کمتر باشد. برای مثال، می توانید وسایل مدرسه را طی حراج های بعد از تعطیلات مدارس در ماه آگوست انجام دهید.
نکته:
مواظب باشید تا گرفتار هیجان های خرید ایام تعطیلات مانند ایام کریسمس یا روز مادر یا روز والنتاین نشوید. فروشگاه ها در این ایام تمام سعی خود را می کنند تا با استفاده از تبلیغات فوق العاده تهاجمی، حداکثر سود دهی را برای خود ایجاد کنند. آنها در سراسر تعطیلات برای متقاعد کردن شما برای خرید هدیه، کارت، دکوراسیون و غیره تلاش می کنند.
 

قیمت آپارتمان در کانادا

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن